Punkta

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ w związku z nadchodzącymi zmianami w przepisach  zadeklarowało, że przy najbliższej zmianie taryf ubezpieczenia komunikacyjnego zostaną wprowadzone zwyżki na OC w wysokości aż 500% dla aut z kierownicą po prawej stronie.

Już w kwietniu 2014 roku, tuż po decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE czołowe polskie towarzystwa ubezpieczeniowe wypowiadały się na łamach Rzeczpospolitej o zwyżkach, które będą obowiązywać właścicieli aut z kierownicą po prawej stronie. PZU oraz Uniqa deklarowały wtedy, że ceny składek dla „anglików” będą co najmniej kilkadziesiąt procent wyższe, natomiast Proama oraz Gothaer ostrożnie podchodziły do podnoszenia stawek, jako że koszt OC zależy od wielu innych zmiennych. Przewidywane zwyżki spowodowane są zwiększonym ryzykiem wypadków związanym z prowadzeniem auta przystosowanego do ruchu lewostronnego, ale także faktem, że naprawa auta sprowadzanego z Wysp będzie wymagała użycia niestandardowych, a przez to bardziej kosztownych i trudnych do zdobycia części.

W czasie, kiedy będzie pojawiać się coraz więcej informacji o cenach składek od kolejnych towarzystw ubezpieczeniowych, jedno jest pewne już teraz: ubezpieczyciele nie będą łaskawi dla „anglików”.

Foto: by Images Money [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr