AVIVA OC i AC - porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Aktualizacja: 19.04.2016
aviva-oc

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Aviva – informacje o firmie i udział w rynku

Grupa Aviva (do 2009 roku znana pod nazwą Commercial Union) działa w Polsce od 1992 roku. Aviva obsługuje 31 milionów klientów na całym świecie, w tym 3,5 miliona w kraju nad Wisłą, gdzie zarządza aktywami o wartości około 50 miliardów złotych. Na koniec drugiego kwartału 2015 roku udział Aviva w rynku ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych wyniósł 1,5%. W lipcu zeszłego roku Aviva dołączyła także do grona towarzystw, które otworzyły przed swoimi klientami możliwość dokonania bezpośredniej likwidacji szkody.

Aviva OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Internet jest miejscem nieograniczonych możliwości – także na zgłębienie rynku ubezpieczeń. Warto sprawdzić, co mają do zaoferowania różne firmy ubezpieczeniowe, nie tylko jeśli szukasz swojej pierwszej polisy OC, ale przede wszystkim gdy nie jesteś zadowolony z oferty odnowienia umowy na kolejny rok. W kalkulatorze OC AC Punkta możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie komunikacyjnej.

O przedłużeniu OC i AC w AVIVA możesz przeczytać w artykule: Przedłużenie OC i AC w Aviva

Średnia składka OC w Aviva w styczniu 2016 roku wynosiła 591 zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem średnia cena OC w Aviva wzrosła nieznacznie – o jedyne 39 zł. Ceny OC wciąż stopniowo rosną, ponieważ przez długie lata były zaniżane w wyniku wojny cenowej ubezpieczycieli. Internetowy kalkulator OC AC Punkta pozwoli Ci znaleźć najtańszą na rynku polisę samochodową.

Czytaj także: Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Aviva – assistance

W ramach wariantu podstawowego w Aviva otrzymasz usługi holowania, transportu kierowcy i pasażerów z miejsca zdarzenia, samochód zastępczy, 100 zł na parking oraz dostęp do informacji na temat pomocy medycznej i warsztatów naprawczych. Jeśli chcesz dopłacić za dodatkowe usługi, możesz wykupić wariant rozszerzony lub maksymalny, które zapewnią Ci między innymi usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, nocleg dla pasażerów, kierowcę zastępczego, transport medyczny itd. Przy zakupie pakietu OC i AC podstawowy wariant assistance otrzymujesz bez dodatkowej opłaty.

Więcej o assistance w Aviva przeczytasz w artykule: Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Aviva w rankingach Punkta wypada… dobrze 🙂

 • Choć Aviva nie jest czarnym koniem wyścigów o pierwsze miejsce w rankingach średnich cen OC w Polsce, w ostatnim czasie nie zastosowała znaczących podwyżek, a w związku z tym podskoczyła w naszym styczniowym rankingu najtańszego OC zajmując dobre, 6 miejsce.
 • W teście infolinii firm ubezpieczeniowych przeprowadzonym w 2015 roku okazało się, że infolinia Aviva działa naprawdę sprawnie. Nie stracisz cierpliwości ani przy zgłoszeniu szkody ani przy pytaniach o ofertę.
 • Towarzystwo udziela się czynnie w mediach społecznościowych. Fanpage Aviva na Facebooku jest jednym profili ubezpieczeniowych, które najbardziej angażują fanów. Wskaźnik interakcji w październiku 2015 roku wyniósł 1026 (dla porównania wskaźnik dla najniżej uplasowanego w rankingu Link4 to 36).
 • Aviva odpowiada najszybciej na wiadomości na Facebooku (w ciągu 35 minut) – inaczej niż w przypadku wiadomości mailowych, na które prowadzący badania nie otrzymali odpowiedzi.

Aviva – wybrane produkty

Pakiet komunikacyjny OC/AC w „Standardzie Kornackiego”

W tej ofercie możesz dobrać dodatki do polisy komunikacyjnej dopasowane do Twoich potrzeb i otrzymać atrakcyjne zniżki (m.in. 20% zniżki za wykupienie pakietu). Aviva oferuje także swoim klientom bezpłatną  Szkołę Bezpiecznej Jazdy, czyli dzień poświęcony nauce hamowania na śliskiej nawierzchni, pokonywania przeszkód na drodze i panowania nad autem po poślizgu.

Ubezpieczenie majątkowe „W domu”, „Mój apartament” i „Moja rezydencja”

Aviva oferuje swoim klientom trzy rodzaje polisy mieszkaniowej – od wariantu podstawowego do wariantu premium. Pierwsza z nich ubezpiecza mieszkanie od standardowymi zdarzeniami, takimi jak pożar, powódź i włamanie. Druga – umożliwia między innymi ubezpieczenie domu w budowie, trzecia – oprócz rozszerzonego zakresu pozwoli ubezpieczyć dom letniskowy. Klientom każdego szczebla Aviva zapewnia gwarancje szybkiej wypłaty, czyli gwarancję otrzymania odszkodowania w ciągu 10 dni roboczych od zgłoszenia szkody.

Ubezpieczenie „W podróży”

Ubezpieczenie turystyczne idealne na jednorazowy krótki wyjazd za granicę. Zapewnia pokrycie kosztów leczenia, NNW, assistance, ochronę bagażu i sprzętu sportowego oraz OC w życiu prywatnym.

Aviva – Zielona Karta

Wykupując OC w Aviva Zieloną Kartę otrzymasz bez dodatkowej opłaty. Będzie Ci ona potrzebna, jeśli planujesz przejażdżkę po krajach Europy. Wystarczy że przed wyjazdem zgłosisz zapotrzebowanie na Zieloną Kartę, a ubezpieczyciel wystawi Ci ją za darmo.

Więcej o Zielonej Karcie w Aviva przeczytasz w artykule: Zielona Karta w Avivie – masz ją za darmo!

Aviva – samochód zastępczy

Pojazd zastępczy otrzymasz we wszystkich wariantach ubezpieczenia assistance:

 • wariant podstawowy: auto zastępcze tylko po kolizji, klasy  A i B, na okres do 3 dni;
 • wariant rozszerzony: auto zastępcze po kolizji, awarii lub kradzieży, klasy A i B, na okres do 5 dni;
 • wariant maksymalny:  auto zastępcze po kolizji, awarii lub kradzieży, klasy nie wyższej niż E, na okres do 14 dni.

Aviva – zgłoszenie szkody

Szkodę z ubezpieczenia w Aviva możesz zgłosić przez telefon lub przez internet:

 • za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www ubezpieczyciela. Po wypełnieniu formularza jednak i tak zadzwoni do Ciebie konsultant towarzystwa.
 • na infolinii pod numerami telefonów 801 28 28 28 lub (22) 536 28 28. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8 do 20.

Aviva – likwidacja szkód

Od 1 lipca 2015 roku Aviva oferuje bezpośrednią likwidację szkód. Oznacza to, że jeśli masz OC w Aviva a Twoje auto zostanie uszkodzone przez inny pojazd, zamiast zgłaszać szkodę do jego ubezpieczyciela, możesz zadzwonić bezpośrednio do Aviva. Proces odszkodowawczy zostanie przeprowadzony od początku do końca przez przydzielonego Ci przez towarzystwo likwidatora.

Musisz jednak pamiętać, że z bezpośredniej likwidacji szkody będziesz mógł skorzystać pod warunkiem że do szkody doszło w Polsce, w zdarzeniu brały udział tylko dwa pojazdy, w sprawie nie toczy się postępowanie sądowe oraz jeśli sprawca jest ubezpieczony w jednym z towarzystw: Concordia Ubezpieczenia, Ergo Hestia, Gothaer, Liberty Ubezpieczenia, PZU, Uniqa, Warta lub AXA Direct.

Aviva – wypowiedzenie OC

Zgodnie z postanowieniami Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, wypowiedzenie OC

należy złożyć nie później niż na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Można wysłać je pocztą na adres: Biuro Obsługi Klienta, ul. Domaniewska 44, 02-672 Warszawa lub e-mail: bok@aviva.pl.

Wzór wypowiedzenia można pobrać ze strony www ubezpieczyciela. Wypowiedzenie możesz także przekazać agentowi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wypowiedzeniu OC w Aviva i pobrać wzór wypowiedzenia? Zajrzyj do artykułu: Wypowiedzenie OC w Aviva – formularz do pobrania, najważniejsze informacje

Aviva – zwrot składki

O zwrot składki OC możesz się ubiegać w przypadku sprzedaży samochodu lub zezłomowania. Wzór wniosku o zwrot składki, jak wszystkie niezbędne dokumenty, można znaleźć na stronie ubezpieczyciela. Musisz na nim podać dane osobowe, numer polisy, powód dla którego wnosisz o zwrot składki oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Składka zostanie Ci zwrócona w wysokości odpowiedniej do okresu, w którym ubezpieczenie nie zostało wykorzystane.

Agent Aviva i oddziały Aviva

Za pośrednictwem strony internetowej Aviva można znaleźć agentów i placówki ubezpieczyciela w całej Polsce, z pomocą filtrów produktów i regionów. Narzędzie pomoże także odnaleźć kontakt do konkretnego agenta, którego wyszukasz po imieniu i nazwisku lub numerze. Ubezpieczenia komunikacyjne, niektóre ubezpieczenia turystyczne oraz mieszkaniowe można także kupić w systemie direct – przez internet lub telefon, bez udziału agenta. Aby od razu porównać ceny ubezpieczeń Aviva OC AC  z tym, co oferują inne towarzystwa, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń Punkta.

Aviva  – kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem w Aviva, wypełnij formularz na stronie internetowej towarzystwa i czekaj na kontakt od konsultanta.

infolinie:

 • ubezpieczenia komunikacyjne: 801 28 28 28 lub 22 563 28 28 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20)
 • telecentrum (wszystkie pozostałe ubezpieczenia): 801 888 444 lub 22 557 44 44 (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-20).

e-mail: kontakt@aviva.pl,  bok@aviva.pl, reklamacje@aviva.pl

adres:

AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

Biuro Obsługi Klienta

ul. Domaniewska 44

02-672 Warsza

Opinie o Aviva

Najwięcej opinii użytkowników na temat towarzystw ubezpieczeniowych i poszczególnych produktów można znaleźć na forach internetowych oraz na Facebooku. Według raportu Punkta „Ubezpieczyciele w mediach społecznościowych” użytkownicy wspomnianego serwisu społecznościowego w miesięcznym okresie testowym (październik 2015) zamieścili 19 opinii na temat Aviva – 10 pozytywnych, 6 neutralnych i 3 negatywne. Aviva na tle konkurencji wypada pod tym względem zadowalająco. Chociaż liczba komentarzy jest niewielka, głosy zadowolonych klientów przeważają nad tymi negatywnymi.

Czytaj także: Ubezpieczyciele w mediach społecznościowych 2016. Niebyt lepszy od hejtu? [RAPORT]

Podsumowanie

Z tego artykułu dowiesz sięAviva – informacje o firmie i udział w rynkuAviva OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?Aviva – assistanceAviva w rankingach Punkta wypada… dobrze 🙂Aviva – wybrane produktyAviva – Zielona KartaAviva – samochód zastępczyAviva – zgłoszenie szkodyAviva – likwidacja szkódAviva – wypowiedzenie OCAviva – zwrot składkiAgent Aviva i […]

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments