Atrakcje dla dzieci w Zakopanem. Co warto zwiedzić? Gdzie się udać? Sprawdzamy!

Aktualizacja:
atrakcje dla dzieci zakopane

Stolica Tatr zachwyca turystów pod wieloma względami. Przyciąga swoim klimatem, niesamowitymi, górskimi widokami, kuchnią regionalną, a także ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Co warto zwiedzić, będąc z dzieckiem w Zakopanem? Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Zakopane i region? Sprawdzamy!

Jeśli wybierasz się ze swoim dzieckiem na urlop do Zakopanego, wiedz, że na pewno nie będziecie się tam nudzić! Co więcej, nie musisz się wysilać i szukać atrakcji na własną rękę – te najlepsze znajdziesz w poniższym zestawieniu. Oto one!

1. Atrakcje dla dzieci Zakopane: Krupówki

Spacer po najsłynniejszej ulicy w Zakopanem to obowiązek każdego turysty, który postanowił odwiedzić stolicę Tatr. Przechadzając się ponad kilometrowym deptakiem, spotkasz nie tylko tłum innych zwiedzających, ale również mnóstwo straganów z pamiątkami, restauracji z lokalnym jedzeniem, hoteli czy słynnego misia, z którym możesz sobie zrobić zdjęcie. Z pewnością usłyszysz tam również typową, góralską muzykę, poczujesz zapach oscypka oraz zachwycisz się drewnianymi chatami górskimi usytuowanymi wzdłuż Krupówek. Wśród atrakcji znajdziesz tam Muzeum Tatrzańskie, Dworzec Tatrzański czy neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny na Krupówkach.

2. Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza

Twoje dziecko jest fanem skoków narciarskich? Jego idolem jest Adam Małysz, Kamil Stoch, Dawid Kubacki a może Piotr Żyła? Koniecznie odwiedźcie Wielką Krokiew! To skocznia narciarska, która została zbudowana już w 1925 roku i funkcjonuje do dzisiaj. Dobra wiadomość jest taka, że nie musicie podziwiać jej jedynie z dołu. Świetną atrakcją dla najmłodszych jest możliwość wjazdu na sam szczyt skoczni! Wjazdy i zjazdy odbywają się za pomocą wyciągu krzesełkowego. Na górze znajduje się taras widokowy oraz kawiarnia.

wielka krokiew
www.zakopane.cos.pl

3. Kasprowy Wierch

Chcecie popatrzeć na Zakopane oraz całe Podhale z góry, ale nie jesteście w stanie przemierzyć szlaków pieszo ze względu na pociechy lub słabą kondycję? Skorzystajcie z kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Podróż zajmuje ok. 20 minut i odbywa się w dwóch turach – na Myślenickich Turniach, na wysokości 1 325 m n.p.m. czeka Was przesiadka. Po opuszczeniu wagonu, warto udać się na mały spacer, np. na sam szczyt Kasprowego Wierchu, który znajduje się 1 987 m n.p.m, gdzie znajduje się najwyżej położony budynek w Polsce, czyli Obserwatorium Meteorologiczne. Widoki na Giewont, Tatry Słowackie, Gubałówkę oraz Czerwone Wierchy zapierają dech w piersiach!

4. Zespół dworsko-parkowy w Kuźnicach

Po powrocie z Kasprowego Wierchu warto przejść się pieszo w stronę centrum miasta – po drodze znajdziecie zespół dworsko-parkowy w Kuźnicach (część Zakopanego położona w Tatrach Zachodnich). W spichlerzu możecie podziwiać różnego rodzaju wystawy czasowe, zaś w wozowni – muzeum historii Kuźnic oraz kolekcję Antoniego Kocyana, składającą się z wypchanych zwierząt żyjących w Tatrach. Wstęp i zwiedzanie obydwu budynków jest darmowe, co może dodatkowo Was zachęcić do odwiedzenia ich.

5. Gubałówka

Wejście lub wjazd na Gubałówkę to obowiązkowy punkt programu pobytu w Zakopanem. Widoki zwalają z nóg o każdej porze roku. Kolej linowo – terenowa jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Posiada dwa 120-osobowe wagoniki, które mijają się w połowie drogi. Wjazd na Gubałówkę (1 126 m n.p.m.) zajmuje tylko 3,5 minuty, a w tym czasie pokonywanych jest 1 298 metrów. Bilety na kolejkę warto kupić przez internet, by nie stać w długiej, nawet kilkugodzinnej kolejce w oczekiwaniu do kasy!

Gubałówka

www.gorydlaciebie.pl

6. Spływ Dunajcem

Wycieczka na spływ Przełomem Dunajca to atrakcja na dobrych kilka godzin, które jednak warto na nią przeznaczyć. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Sromowce Kąty – ok. 50 km od Zakopanego i trwa ok. 3 godziny. Wedle własnych upodobań i preferencji, możecie się zdecydować na przemierzenie tego 18-kilometrowego odcinka rzeki na tratwie lub pontonie. Podczas wycieczki zobaczycie również zamek i zaporę w Niedzicy oraz zabytkowy kościółek w Dębnie.

7. Myszogród

Jeśli chcecie wkroczyć do bajowego świata, to koniecznie wpadnijcie do nowego miejsca na zakopiańskiej mapie, czyli Myszogrodu. Obiekt usytuowany jest przy Krupówkach, więc na pewno nie będziecie mieli problemu z jego odnalezieniem. Wewnątrz znajduje się kilka sporych sal, w których znajduje się tysiące żywych myszy! Bez obaw – są one usytuowane w przeszklonych gablotkach, gdzie każda z nich jest inaczej zaaranżowana, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Naprawdę warto to zobaczyć!

8. Atrakcje dla dzieci Zakopane: Dom do góry nogami

Chcecie wejść do domu, w którym podłoga jest sufitem, a sufit podłogą? W Zakopanem są na to duże szanse – wystarczy, że odwiedzicie Dom do góry nogami, mieszczący się przy Alei 3 Maja. Budynek robi wrażenie już z zewnątrz, gdyż postawiony jest dachem do dołu. Polecamy!

9. Atrakcje dla dzieci Zakopane: Góralski Ślizg

Potrzebujecie odrobiny adrenaliny? Góralski Ślizg to atrakcja tylko dla odważnych! To bardzo wysoka, sięgająca 5. piętra, ośmiotorowa zjeżdżalnia usytuowana nieopodal kolejki linowo – terenowej na Gubałówkę. Jest to fajna rozrywka zarówno dla rodzin, dzieci, jak i par, ponieważ można tam zjeżdżać w tandemie. Jeśli nie należycie do grona osób strachliwych, to skuście się chociaż na jeden zjazd 😉

10. Atrakcje dla dzieci Zakopane: Figury Woskowe EXPO Krupówki

Miejsce, w którym spotkacie kilkadziesiąt postaci ze świata filmu, polityki, literatury czy nauki. Na Wystawie Figur Woskowych w Zakopanem możecie zrobić sobie zdjęcie z Robertem De Niro, Putinem oraz ekipą serialu Świat Według Kiepskich – postacie odwzorowane są w skali 1:1. Jest to ciekawe przeżycie zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów! To jedno z nielicznych takich muzeów w całym kraju.

Czytaj także: 6 nieoczywistych miejsc na zimowe wyjazdy

11. Aqua Park Zakopane

Godziny zabawy i szaleństwa w wodzie? Takich atrakcji na pewno zaznasz w Aqua Parku Zakopane. Do Twojej dyspozycji będzie tam zewnętrzny basen balneologiczny z wodą termalną, sześć jacuzzi, pięć zjeżdżalni, taras widokowy (z widokiem na Tatry!) z leżakami, Dzika Rzeka, huśtawka wodna i oczywiście baseny: rekreacyjny, z torami pływackimi oraz brodzik dla dzieci. W Aqua Parku znajdziesz również sauny: fińską, biosaunę, solankową, łaźnię parową, pokój relaksacyjny, kabinę zimową oraz grotę solną.

Aqua Park Zakopane

www.aquapark.zakopane.pl

12. Termy Bania w Białce Tatrzańskiej

30 minut drogi od Zakopanego, w Białce Tatrzańskiej, znajdują się słynne termy. Na kompleks Terma Bania składają się m.in. baseny termalne – zarówno wewnętrzne i zewnętrzne, które są wypełnione wodą o temperaturze od 34 do 38°C.  W strefie letniej znajdziesz zaś 14 basenów, zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 300 metrów, jacuzzi, sztuczne fale, armatki wodne, gejzery, Strefę Zabawy, Relaksu i Saunarium. Ponadto możesz tam skorzystać z różnorodnych zabiegów upiększających i zdrowotnych, masaży czy solarium w SPA.

Czytaj także: Gdzie na majówkę / długi weekend? Najlepsze miejsca w Polsce!

13. Papugarnia w Zakopanem

Papugarnia Egzotyczne Zakopane to największa tego typu atrakcja w całym województwie małopolskim. Wizyta w tym miejscu, to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Spotkasz tam całe stado różnego rodzaju papug – od maleńkich Lorys Górskich, aż po pokaźne Wielkie Ary. Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju: piękna, kolorowa i przyjaźnie nastawiona do odwiedzających.

Czytaj także: Ubezpieczenie dziecka – przegląd polis dostępnych na rynku

Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd do Zakopanego?

Pamiętaj, że wybierając się w jakąkolwiek podróż, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, również dla swoich dzieci. Skoro zapewniasz swoim pociechom atrakcje, piękny hotel i niezapomniany wypoczynek, wydaj kilka dodatkowych złotych na odpowiednią polisę. Ubezpieczenie dla dzieci powinno obejmować podstawowe elementy, czyli:

  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia standardową ochronę podczas wyjazdów – każde dziecko powinno posiadać ten rodzaj ochrony!
  • koszty leczenia – ten wariant nie dotyczy wyjazdu do Zakopanego, ale warto o nim wiedzieć w sytuacji wyjazdów zagranicznych. Jak dobrze wiadomo, koszty leczenia w szpitalach i placówkach zagranicznych są bardzo drogie, dlatego zakup takiego ubezpieczenia dla dzieci powinno być obowiązkowe przed każdą podróżą poza granice Polski;
  • OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przyda się w sytuacji konieczności pokrycia szkód wyrządzonych przez Twoje dziecko. Obejmuje ono szkody na mieniu oraz osobach trzecich. Jeśli więc Twoja pociecha jest pełna życia i zdarza jej się od czasu do czasu psocić, to również warto zdecydować się na ten dodatkowy wariant ubezpieczenia;
  • ubezpieczenie bagażu – ta dodatkowa opcja pozwoli uzyskać odpowiednie odszkodowanie w sytuacji zagubienia, uszkodzenia bądź kradzieży bagażu i wszelkich rzeczy osobistych, które się w nim znajdowały;
  • ubezpieczenie podczas uprawiania sportów – jeśli Twoje dziecko będzie uczestniczyło w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych, w tym np. w sportach ekstremalnych , to zadbaj o to, by polisa również obejmowała swoim zakresem taki wariant. Warto zapoznać się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia), by dowiedzieć się, które sporty zaliczane są do tych o podwyższonym ryzyku, a które są objęte podstawowym ubezpieczeniem.

Pamiętaj również o sprawdzeniu, czy w okresie wyjazdowym nie kończy się Twoja polisa OC. Warto także mieć assistance i sprawdzić jego zakres.

Czytaj także: 7 tanich kierunków na lato – gdzie polecieć na wakacje 2019?

Podsumowanie

  1. W Zakopanem znajdziesz mnóstwo atrakcji dla dzieci!
  2. Warto skusić się na wjazd kolejką na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch - to świetne przeżycie zarówno dla młodszych jak i starszych turystów.
  3. W chłodniejsze dni możesz zaplanować wyjście do Myszogrodu, Wystawę Figur Woskowych czy Domu do góry nogami.
  4. Bilety wstępu na kolejki górskie warto kupić online, by nie stać w kilkugodzinnych kolejkach do kas.
  5. Przed wyjazdem do Zakopanego zakup ubezpieczenie dla dzieci, by podczas wyjazdu były odpowiednio chronione.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej