Punkta

Samochód zastępczy, z którego ubezpieczony korzysta podczas naprawy swojego auta, to opcja, jaką od dawna oferuje wiele towarzystw. Jednak PZU, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce oferuje jednak swoim klientom… rowery zastępcze w prezencie. W ten sposób firma chce promować zdrowy styl życia, ograniczanie emisji spalin i dbałość o środowisko. Z pewnością wykorzystuje też modę na jazdę na rowerze i korzystanie z roweru, jako codziennego środka transportu.

Rower zamiast auta zastępczego –  dla kogo ta promocja?

Komu spodoba się propozycja PZU? Z pewnością nie osobom, które dojeżdżają do pracy 20 kilometrów dziennie, odwożą po drodze dzieci do szkół i przedszkoli czy robią zakupy, wymagające dużego bagażnika. Jeśli jednak z samochodu korzystasz okazjonalnie, do pracy masz niedaleko lub od jakiegoś czasu z zazdrością patrzysz na miejskich rowerzystów, akcja może się okazać doskonałą okazją do spróbowania swoich sił w jeździe na rowerze i wzbogacenia się o własne dwa kółka.

Program „Rower zamiast samochodu zastępczego” skierowany jest do klientów PZU, którym przydarzy się stłuczka lub wypadek. Jeśli zgłoszą konieczność holowania pojazdu i wynajmu auta zastępczego na przynajmniej 7 dni, mogą wybrać: samochód zastępczy na czas naprawy ich własnego lub rower na własność.

Rower od PZU, kto może dostać?

Akcja dotyczy osób posiadających polisy PZU Auto pomoc oraz PZU Pomoc w drodze z wariantem Super. Auto pomoc to ubezpieczenie gwarantujące kierowcom wsparcie w trudnych sytuacjach na drodze takich, jak awaria, wypadek, kradzież i dające pomoc techniczną, medyczną i organizacyjną. Pomoc w drodze to ubezpieczenie assistance, gwarantujące wszechstronną pomoc drogową na miejscu wypadku, holowanie pojazdu, transport zastępczy, dowóz paliwa czy opiekę nad dziećmi. Obie polisy sprzedawane są jako dodatek do polis OC lub AC.

Przeczytaj też:
PZU – assistance. Który wariant wybrać, na jakie świadczenia możesz liczyć?

Rower na własność od PZU –  czy to się opłaca?

Akcja trwa nieprzerwanie od 2014 roku i – jak przyznają przedstawiciele PZU – cieszy się rosnącym zainteresowaniem, głównie w sezonie wiosenno-letnim. Do tej pory PZU wydało swoim klientom 1500 rowerów. W tej chwili ubezpieczeni mają do wyboru rowery marki Mexller 26 lub 28 cali oraz Goetze 28 cali w kilku dostępnych kolorach.

Czy to się opłaca? Oczywiście to zależy. Jeśli tydzień bez auta jest dla Ciebie opcją akceptowalną, to warto z tej okazji skorzystać. W końcu auto zastępcze trzeba zwrócić, a rower pozostanie i może służyć przez najbliższe sezony. Wartość takiego pojazdu to około 1000 zł.

Auto zastępcze z car sharingu?

Nie tylko PZU stawia na innowacje. Wielu ubezpieczycieli oferuje również w ramach auta zastępczego możliwość korzystania z coraz popularniejszego w Polsce car sharingu. Jak to działa? Dostajesz od ubezpieczyciela określoną kwotę na wykorzystanie w ramach np. współpracy z Traficcar. Jeśli nie wykorzystasz jej w czasie kiedy nie masz samochodu, kwota nie przepada. Możesz ją wykorzystać jeszcze przez kilka miesięcy po naprawie.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.