MENU
KONTAKT
6 lat temu

Aż 82% Polaków wie, że polisę OC/AC można kupić przez internet

Aż 82% Polaków wie, że polisę OC/AC można kupić przez internet

Internetowa porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych mfind.pl zbadała preferencje polskich kierowców dotyczące sposobu i zakupu polis samochodowych. Jak wynika z badań, aż 82% Polaków słyszało o możliwości zakupu ubezpieczeń OC/AC przez internet. Wzrost popularności porównywarek oraz rozwój rynku e-commerce w sektorze ubezpieczeń to korzyść dla klientów oszczędzających na kosztach ubezpieczeń, a także dla towarzystw ubezpieczeniowych, które w ten sposób rozszerzają swoje kanały sprzedaży.

„Z naszych badań wynika, że Polacy mają dużą świadomość dotyczącą oferty e-commerce w zakresie ubezpieczeń, a 30% badanych skorzystało z zakupu polisy OC/AC online. Dobra porównywarka internetowa powinna oferować swoim klientom szereg udogodnień usprawniających znalezienie najlepszej oferty. Należy do nich między innymi prosty formularz, który wypełnia się szybko i intuicyjnie. Tylko nieliczne serwisy samodzielnie – przy współpracy z ubezpieczycielami – sprawdzają historię wypadkową kierowców, co dodatkowo usprawnia proces przygotowania indywidualnego porównania ofert. Atutem jest też kompletna baza samochodów z wygodną, intuicyjną wyszukiwarką i szeroki wachlarz współpracujących towarzystw ubezpieczeniowych. Przykładowo, mfind.pl porównuje i wybiera najlepsze opcje ubezpieczenia spośród nawet 76 ofert ubezpieczycieli. Zauważamy też, że klienci bardzo lubią korzystać z pomocy naszych wykwalifikowanych doradców, których zadaniem jest wyeliminowanie wątpliwości na każdym etapie kupna polisy czy likwidacji szkody” mówi Bartłomiej Roszkowski, członek zarządu mfind.pl, jednej z największych porównywarek OC/AC w Polsce.

Znalezienie w internecie najlepszej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego może być szybkie i proste dzięki porównywarce mfind.pl, która cechuje się:

  • samodzielnym sprawdzaniem historii wypadkowej przy współpracy z ubezpieczycielami.
  • przedstawianiem rzetelnych i obiektywnych wyników kalkulacji ofert największej liczby ubezpieczycieli – współpracuje z największymi w Polsce towarzystwami ubezpieczeniowymi, wśród których są m.in. AVIVA, Proama, Benefia, AXA Direct, You Can Drive, MTU, LINK4, Liberty Ubezpieczenia. mfind.pl porównuje i wybiera najlepsze opcje ubezpieczenia spośród nawet 76 ofert ubezpieczycieli.
  • możliwością stworzenia indywidualnego konta klienta umożliwiającego zachowanie wszystkich wprowadzonych danych dotyczących kierowcy oraz samochodu.
  • bezpieczeństwem danych użytkowników, które udostępniane są wyłącznie towarzystwom ubezpieczeniowym w celu przygotowania konkretnej oferty ubezpieczenia.
  • oficjalnym informowaniem o podjętej współpracy reklamowej z wybranymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.
  • największą, kompletną bazą samochodów wśród internetowych porównywarek OC/AC z wygodną, intuicyjną wyszukiwarką.
  • pomocą specjalistów z branży ubezpieczeniowej, którzy przygotowują ofertę dopasowaną do potrzeb klienta oraz odpowiadają na wszelkie wątpliwości związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Doradcy mfind.pl troszczą się o Klientów także w trakcie likwidacji szkód.

W 2015 roku udziałowcem spółki mfind został fundusz Internet Ventures FIZ, którego współudziałowcami są Krajowy Fundusz Kapitałowy i MCI Management. Wartość transakcji wyniosła 6 mln złotych, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój serwisu.

Więcej informacji na stronie www.mfind.pl.

Na cenę ubezpieczenia OC składa się wiele czynników. Oprócz kwestii odpowiedzialności towarzystw ubezpieczeniowych, zaliczają się do nich również pozostałe koszty ponoszone przez ubezpieczycieli, do których m.in. należą wypłaty odszkodowań, koszty likwidacji szkód, utrzymanie biur i oddziałów, reklama i marketing, wynagrodzenia pracowników, agentów oraz partnerów, a także koszty administracyjne i wpłaty do instytucji nadzorujących rynek (UFG, KNF, PIU, CEPIK).

Zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC jest regulowany Ustawą. Według jej zapisów zakład ubezpieczeń sprawcy zdarzenia ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez niego w ruchu drogowym. Limity odpowiedzialności ubezpieczycieli przypadające na jedno zdarzenie są wysokie:

  • 5 milionów euro na szkody wyrządzone na osobach, a w tym m.in. koszty leczenia, rehabilitacji, hospitalizacji, renty w przypadku niezdolności do pracy, renty w przypadku śmierci poszkodowanego i wszystkie koszty związane z oszacowaniem wysokości odszkodowania)

1 milion euro na szkody wyrządzone na mieniu, a w tym przede wszystkim: koszty naprawy pojazdów, holowania, wynajęcia pojazdu zastępczego oraz koszty naprawy mienia publicznego i prywatnego uszkodzonego podczas zdarzenia drogowego.

Press kit - materiały dla mediów

mfind.pl to nie tylko porównywarka ubezpieczeniowa, ale również Akademia ubezpieczeń mfind publikująca artykuły poradnikowe, aktualności, teksty interwencyjne, raporty oraz analizy. W mfind nie tylko opisujemy, ale również kształtujemy rynek ubezpieczeń w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla konsumentów.