MENU
KONTAKT
5 lat temu

Polki częściej niż mężczyźni szukają prywatnej opieki medycznej

Polki częściej niż mężczyźni szukają prywatnej opieki medycznej

Ze względu na niską jakość usług oraz niekończące się kolejki do państwowych lekarzy, Polacy coraz chętniej korzystają z prywatnej opieki medycznej. Rocznie wydajemy na ten cel aż 31 mld zł! Jak wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń mfind.pl, w Polsce bardziej zainteresowane zdrowiem swoim i rodziny są kobiety.

Według raportu OECD „Health at Glance 2015” pod względem wydatków (w stosunku do PKB) przeznaczanych na opiekę zdrowotną zajmujemy dopiero… 36. spośród 44 notowanych krajów w tym zestawieniu. Autorzy analizy informują również, że np. czas oczekiwania na operację zaćmy jest najdłuższy spośród wszystkich badanych państw (średnio ponad 400 dni)! Serwis Bankier.pl dowodzi z kolei, że Polak chcąc sfinansować wydatki na ochronę zdrowotną tylko ze środków państwowych, musiałby co miesiąc dopłacać do niej aż o 450 zł więcej niż obecnie!

Nic dziwnego, że Polacy wolą płacić za prywatną opiekę lekarską. Jak wynika z analizy kalkulacji w porównywarce ubezpieczeń zdrowotnych mfind, pakietów medycznych nieco chętniej szukają kobiety niż mężczyźni – stosunek ten wynosi 54% do 46%. Dla porównania, w przypadku ofert OC/AC, to panowie częściej podejmują decyzję o wyborze polisy (stosunek 63% do 37%).

Korzystanie z usług prywatnych lekarzy na własną rękę, łączy się jednak ze sporymi kosztami. Jak mówi mfind Joanna Jaskółka, autorka bloga MatkaTylkoJedna.pl, dodatkowa opieka medyczna i leki to wydatek około 200-600 zł na miesiąc. – Rzadko zdarza się miesiąc bez kosztów, ponieważ dostęp do specjalistów jest utrudniony, a dodatkowo nasz lekarz rodzinny niechętnie zleca badania: musimy je robić na własną rękę – wyjaśnia Jaskółka.

Dla osób, które nie chcą czekać w kolejkach do lekarzy i regularnie korzystają z dodatkowej opieki medycznej, najlepszym rozwiązaniem na zmniejszenie wydatków wydaje się być prywatny pakiet. Jak wynika z raportu mfind.pl, jego koszt dla rodziny z dwójką dzieci zaczyna się od 143,5 zł.

Pełną analizę można znaleźć w serwisie Akademia ubezpieczeń mfind.

Press kit - materiały dla mediów

mfind.pl to nie tylko porównywarka ubezpieczeniowa, ale również Akademia ubezpieczeń mfind publikująca artykuły poradnikowe, aktualności, teksty interwencyjne, raporty oraz analizy. W mfind nie tylko opisujemy, ale również kształtujemy rynek ubezpieczeń w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla konsumentów.