• GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY
 • |
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • |
 • BEZ PROWIZJI I OPŁAT
 • |
 • PONAD 100 000 SPRZEDANYCH POLIS
 • |
 • NAGRADZANA OBSŁUGA KLIENTA
KONTAKT

Kalkulator OC i AC - Ubezpieczenie OC tańsze nawet o 486 zł. Porównaj ceny i kup ubezpieczenie samochodu online w 5 minut!

Jak działa kalkulator OC AC?

Nasz kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych pozwala szybko obliczyć dokładną cenę ubezpieczenia oc samochodu bez wychodzenia z domu. Zanim rozpoczniesz kalkulację, przygotuj dowód rejestracyjny pojazdu oraz swoje prawo jazdy. Będzie to pomocne w uzupełnieniu danych w formularzu. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie niezbędne pytania możesz od razu sprawdzić, jaka ubezpieczalnia będzie miała dla Ciebie tanie ubezpieczenie OC i dobre AC. W porównywarce punkta.pl wygodnie sprawdzisz zakresy poszczególnych polis, dzięki czemu będziesz mógł dokonać świadomego zakupu ubezpieczenia OC. Do Ciebie należy już tylko wybór tej polisy, która swoim zakresem i ochroną dodatkową będzie spełniała Twoje oczekiwania.

Przykładowa lista ofert na ubezpieczenie samochodu: Przykładowa lista ofert na ubezpieczenie samochodu:

Kalkulator ubezpieczeń OC i AC Punkta automatycznie łączy się z systemami firm ubezpieczeniowych. To wszystko trwa dosłownie minutę. Otrzymasz nawet 76 ofert od kilkunastu ubezpieczycieli. Ubezpieczalnie OC: Allianz, AVIVA, Proama, Wiener, Benefia, Uniqa, You Can Drive, mtu24.pl, Link4.

Pamiętaj, że punkta.pl nie pobiera od klientów żadnych dodatkowych opłat ani prowizji. Płacisz tylko za swoje ubezpieczenie!

Czy wszystkie pytania w kalkulatorze Punkta są konieczne?

Dla Twojej wygody ograniczyliśmy liczbę pytań do minimum. Dane, które podajesz w formularzu są wymagane przez towarzystwa ubezpieczeniowe do wyliczenia dokładnej ceny Twojego ubezpieczenia samochodu. Dzięki temu porównywarka ubezpieczeń punkta.pl daje Ci gwarancję cen - oferty w wynikach naszej kalkulacji są dokładnie takie same jak oferty poszczególnych towarzystw.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz skontaktować się z naszym konsultantem przez LiveChat lub infolinię pod numerem 22 490 90 00

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne znajdziesz w naszym kalkulatorze?

Kalkulator ubezpieczenia OC Punkta pozwala porównać ceny i kupić:

OC - czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zapewnia ono ochronę przed finansowymi konsekwencjami w przypadku spowodowanej przez Ciebie szkody w mieniu i zdrowiu osób trzecich. W Polsce jest to ubezpieczenie obowiązkowe dla posiadaczy wszystkich zarejestrowanych pojazdów.

AC - czyli popularne Autocasco. Jeśli uszkodzisz swoje auto z własnej winy lub też zostanie ono skradzione czy też uszkodzone w wyniku np. działania żywiołów, AC zrekompensuje powstałe w ten sposób straty.

NNW - Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Polisa ta zapewnia dodatkowe środki na leczenie lub rehabilitację osób, które odniosły obrażenia w wyniku wypadku drogowego.

Assistance - ubezpieczenie to przydaje się szczególnie podczas podróży. W razie problemów na drodze (np. awaria pojazdu), zapewnia pomoc mechanika na miejscu lub odholowanie do najbliższego warsztatu.

Ubezpieczenie opon, szyb a także ochrona prawna - kolejne ubezpieczenia dodatkowe, będące najczęściej dodatkiem do polis OC lub Autocasco.

Jak kupić ubezpieczenie samochodu na punkta.pl?

Kupno ubezpieczenia OC za pomocą kalkulatora jest bardzo łatwe, formularz jest intuicyjny i na bieżąco podpowiada, gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziesz potrzebne dane. Skorzystanie z niego to tylko 3 proste kroki

 • uzupełniasz formularz online wpisując dane pojazdu i kierowcy (np. prawo jazdy) zgłoszonego do ubezpieczenia samochodu,
 • otrzymujesz oferty ubezpieczenia z dokładnymi cenami i zakresami polis (do 76 ofert na OC i AC),
 • wybierasz najkorzystniejszą ofertę i kupujesz ją online lub przez agenta

Jeśli zdecydujesz się na zakup polisy przez nasz kalkulator ubezpieczenia, po prostu wybierasz najkorzystniejszą ofertę i przechodzisz do zakupu. To wszystko robisz bez wychodzenia z domu.

Dla jakich samochodów poznam ceny ubezpieczenia OC i AC w kalkulatorze?

Obecnie umożliwiamy wyliczenie cen ubezpieczeń komunikacyjnych dla samochodów osobowych będących własnością prywatną (użytkowanych prywatnie i służbowo). Baza marek i modeli samochodów kalkulatora Punkta jest bardzo szeroka, więc z łatwością wybierzesz swój samochód w naszym formularzu. W razie problemów, możesz skontaktować się z naszym konsultantem przez LiveChat lub infolinię - błyskawicznie pomoże Ci on wybrać właściwą opcję.

Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe? Czy są kary za brak OC?

Tak, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe - wynika to z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Polisa OC chroni Cię, kiedy spowodujesz wypadek. W takiej sytuacji poszkodowany otrzyma odszkodowanie od Twojego ubezpieczyciela, a Ty nie będziesz narażony na dodatkowe, często bardzo wysokie koszty. Co ważne, samochód osobowy musi być ubezpieczony w ramach polisy OC nawet wtedy, gdy nie jest użytkowany.

Pamiętaj też, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za pomocą systemu informatycznego, tzw. wirtualnego policjanta, wyłapuje kierowców bez OC. Za brak tego obowiązkowego ubezpieczenia OC grożą wysokie kary, sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Zakup ubezpieczenia na samochód jest obowiązkowy.

Jak wybrać dobre i tanie ubezpieczenie samochodu?

Jeśli szukasz tylko obowiązkowego ubezpieczenia, możesz śmiało kierować się ceną ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczenie samochodu OC w każdej firmie ma taki sam zakres (jest to regulowane ustawowo). Ubezpieczenie OC za 300 zł i za 1000 zł chronią Cię w dokładnie takim samym stopniu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie OC z dodatkiem w postaci bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Ubezpieczalnia OC może również zaproponować ubezpieczenie Assistance. Taka opcja pozwoli Ci na zgłoszenie szkody z OC do Twojego ubezpieczyciela - nie musisz więc kontaktować się z firmą, w której ubezpieczony jest sprawca. W kalkulatorze ubezpieczeniowym Punkta zobaczysz, którzy ubezpieczyciele mają OC z bezpośrednią likwidacją szkód.

Gdy będziesz zainteresowany zakupem pakietu ubezpieczeń OC AC, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ubezpieczenia. W wynikach z ofertami kalkulatora OC AC w Punkta będziesz mógł bardzo dokładnie porównać składniki każdej z polis.

Co robić w przypadku problemów i wątpliwości przy korzystaniu z kalkulatora OC AC Punkta?

Do Twojej dyspozycji jest sprawny LiveChat Punkta, w którym możesz zadać pytanie naszemu ekspertowi przez czat online na każdym etapie korzystania z porównywarki ubezpieczeń. Odpowiedź uzyskasz od razu, dzięki czemu nie tracisz czasu i nie denerwujesz się, że coś może pójść nie tak.
Nie wiesz jak kupić ubezpieczenie samochodu? Możesz też zadzwonić na infolinię Punkta pod numer +48 22 490 90 00 albo wysłać mail na naszą skrzynkę: kontakt@punkta.pl

Godziny pracy LiveChat i infolinii:
LiveChat: pn. - pt. 8:00 - 21:00, sb. 9:00 - 17:00
Infolinia: pn. - pt. 8:00 - 21:00, sb. 9:00 - 17:00

Pamiętaj, że w razie potrzeby, nasz profesjonalny konsultant może przeprowadzić Cię przez cały proces zakupu.

Czy skorzystanie z kalkulatora OC Punkta jest bezpłatne?

Tak, skorzystanie z kalkulatora jest bezpłatne, a przy tym niezobowiązujące. W chwili wyświetlenia ofert, nie musisz decydować o zakupie. Jeśli jednak zdecydujesz się wybrać którąś z ofert, pamiętaj, że wybrane ubezpieczenie kupujesz bez żadnych dodatkowych opłat czy prowizji.

Czy muszę kupić ubezpieczenie OC na Punkta po wykonanej kalkulacji?

Po dokonaniu kalkulacji możesz zadecydować o zakupie ubezpieczenia lub z niego zrezygnować. Kalkulator ubezpieczeń pozwoli Ci zapoznać się z ofertą poszczególnych ubezpieczycieli i wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Jednak nie musisz spieszyć się z decyzją o zakupie polisy.

Ile czasu trwa wykonanie kalkulacji w kalkulatorze OC Punkta?

Przejście całego procesu zajmuje nie więcej niż kilka minut. Jeśli przed rozpoczęciem kalkulacji przygotujesz swoje prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu (pomocne w uzupełnianiu formularza), kalkulacja przebiegnie jeszcze sprawniej. Już po minucie zostaną przedstawione Ci oferty na ubezpieczenie OC samochodu oraz AC samochodu poszczególnych ubezpieczycieli.

Czy można porównać ceny ubezpieczeń bez korzystania z kalkulatora OC?

Z pewnością można, jednak w takim przypadku będzie to niezwykle długotrwały, żmudny i pracochłonny proces. A kalkulator OC AC Punkta umożliwia porównanie nawet 76 ofert w zaledwie kilka minut!

Jakich danych potrzebuję, by skorzystać z kalkulatora OC Punkta?

Ubezpieczenie samochodu poprzedzone kalkulacją Punkta jest niezwykle szybkie, proste i wygodne. Formularz uzupełniasz jedynie o niezbędne dane - dotyczące kierowcy i właściciela pojazdu oraz samego auta. Dla sprawnego przejścia przez proces kalkulacji przygotuj dowód rejestracyjny pojazdu (potrzebny będzie m.in. rok produkcji auta, czy moc silnika) oraz swoje prawo jazdy (niezbędna będzie data wydania dokumentu).

Większość danych koniecznych do wprowadzenia w kalkulatorze nie wymaga sięgania po jakiekolwiek dokumenty, a w wielu przypadkach elektroniczny formularz sam podpowiada odpowiedzi, co jeszcze bardziej przyspiesza cały proces.

Czy kalkulator OC Punkta weźmie pod uwagę moje zniżki na ubezpieczenie?

Wybierając polecenie oblicz OC, kalkulator weźmie pod uwagę m.in. Twoją dotychczasową historię ubezpieczeniową oraz szkody wypłacone z ubezpieczenia OC i AC z ostatnich 7 lat.

Czy ubezpieczenia OC mogą się czymś różnić poza ceną?

Kalkulator ubezpieczeniowy Punkta pozwala porównać nie tylko ceny polis proponowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli, ale także inne elementy ubezpieczenia, jak zakres jego rozszerzenia np. o autocasco, czy dostępność usług dodatkowych jak np. ubezpieczenie szyb. Podstawowe ubezpieczenie OC jest jednak takie samo w każdym przypadku.

Czy kalkulację OC wykonam za pomocą smartfona?

Tak. Serwis Punkta jest dostosowany zarówno do urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych.

Czy wybrane w kalkulatorze OC ubezpieczenie auta kupię przez internet?

Ubezpieczenie OC online to rozwiązanie komfortowe, bezpieczne i pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Wybrane ubezpieczenie możesz kupić natychmiast po wyborze oferty - przez internet, tak jak jest Ci najwygodniej.

Jak zapłacę za wybrane w kalkulatorze ubezpieczenie OC?

Za wybrane ubezpieczenie możesz zapłacić wygodnie online lub za pośrednictwem agenta.

Ubezpieczenia jakich firm znajdę w kalkulatorze OC Punkta?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu Punkta pozwala na uzyskanie nawet 76 ofert od kilkunastu ubezpieczycieli, w tym Allianz, AVIVA, Proama, Wiener, Benefia, Uniqa, You Can Drive, mtu24.pl, Link4, Generali, TUZ Ubezpieczenia, PZU. Współpracujemy z rzetelnymi, sprawdzonymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, gwarantującymi najwyższej jakości usługi ubezpieczeniowe.

Czy moje dane w kalkulatorze Punkta są bezpieczne?

Twoje dane są całkowicie bezpieczne - nie zostaną przekazane nikomu, chyba że w formularzu podasz numer telefonu i wyrazisz zgodę na to, aby konsultant jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, które zaoferuje Ci najniższą stawkę, skontaktował się z Tobą. W pełni dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych.

Nasz kalkulator ubezpieczenia samochodu szyfruje dane połączeniem SSL (strona jest zabezpieczona certyfikatem GeoTrust True BusinessID EV). Takie rozwiązanie wykorzystują największe banki, ubezpieczyciele oraz inne instytucje finansowe. Spełniamy też wymagania Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Obliczanie OC w Punkta jest w 100% bezpieczne!

Czy Punkta to wiarygodna firma?

Firma mfind IT Sp. z o.o. jest licencjonowanym pośrednikiem i jest wpisana do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych Komisji Nadzoru Finansowego. Zapewniamy pełną obsługę Klienta na każdym etapie korzystania z kalkulatora OC AC. Nasze rozwiązania techniczne są najwyższej jakości i gwarantują sprawne działanie naszych serwisów oraz bezpieczeństwo Twoich danych.

Z Punkta współpracują takie firmy ubezpieczeniowe jak PZU, AVIVA, Wiener, Proama, Benefia, Generali, Uniqa, You Can Drive, mtu24.pl, Link4, Allianz, Warta Direct, Signal Iduna i TU Zdrowie. Wypłatę odszkodowania gwarantuje z kolei Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

O działalności Punkta przeczytasz również w prasie, a także usłyszysz w radiu i telewizji. Informacje o nas publikowały m.in. Bankier, Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Money.pl, Wprost, Gazeta.pl, Wirtualna Polska, Onet, Gazeta Ubezpieczeniowa, Polska The Times, Gazeta Prawna, Forbes, Wyborcza.biz, Fakt, Polskie Radio, Rzecznik Finansowy, NaTemat, Radio ZET, Interia, Auto Świat, TVN24 Biznes i Świat, Fakty TVN czy też TVN Turbo.

W 2016 roku mfind otrzymało Ekomersa - najważniejszą nagrodę w branży e-commerce. Jury konkursu oraz użytkownicy porównywarki mfind.pl docenili nasz wysoki poziom obsługi klienta w mediach społecznościowych.

Opinie o nas znajdziesz również w serwisie Opineo. Poleca nas tam aż 97% klientów, a nasza średnia ocena to 4.9!

Oceń nasz kalkulator:
617 ocen, średnia: 4.38 z 5