Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

ubezpieczenie-panika
TOP 5: nietypowe ubezpieczenia. Subiektywny przegląd niecodziennych polis

Ubezpieczenia to temat dość powszechny. Wiemy o obowiązku ubezpieczenia OC, znamy warunki ubezpieczeń na życie, czasem decydujemy się na ubezpieczenie nieruchomości. Nuda? Być może. Ale są też ubezpieczenia, które filozofom się nie śniły. Ubezpieczenie uciekającej panny młodej, polisa na wypadek porwania przez kosmitów czy może ochrona na wypadek niepokalanego poczęcia? Mówisz – masz.

pomysły na majówkę
7 pomysłów na udaną majówkę

Jeśli marzysz o tym, by wyjechać gdzieś na długi, majowy weekend lub zorganizować majówkę w innym terminie – czas wziąć się za planowanie. Dla tych, którzy wciąż szukają pomysłu na majówkę mamy kilka propozycji – tańszych, droższych, wymagających mniejszej lub większej aktywności. Dla każdego coś dobrego!

testy genetyczne ubezpieczenia
Testy genetyczne- potęga informacji dla ubezpieczyciela? Czy jest się czego bać?

Dla ubezpieczycieli na życie nowa era technologii medycznych w tym popularność testów genetycznych oznacza duży niepokój. Prawo konsumenckie do nieujawniania wyników testów DNA, może dać konsumentom przewagę nad ubezpieczycielem. A ubezpieczyciel takich wyników żądać nie może. Jaka będzie przyszłość? Co z ryzykiem ubezpieczycieli, klientów? Czy jest się czego bać? Jak zmienią świat ogólnodostępne testy genetyczne?

Kobiety za kierownicą
Kobiety za kierownicą – 5 faktów o Polkach za kółkiem

W 2017 roku w Polsce kobiety spowodowały 22,5% wypadków drogowych, To cztery razy mniej niż mężczyźni. Ciągle jednak hasło "baba za kierownicą" ma jednoznacznie negatywny wydźwięk. Czy słusznie? Jakie są kobiety za kierownicą? I dlaczego tak trudno przełamać ten stereotyp?

zaliczka czy zadatek
Zaliczka i zadatek. Czym różnią się od siebie?

Sformułowania zaliczka i zadatek stosowane są często zamiennie, jako wyrazy o takim samym znaczeniu. Niesłusznie – są to dwa zupełnie różne pojęcia. Ich wspólną cechą jest to, że wpłacasz je w tym samym celu – dokonując przedpłaty Czym różnią się od siebie? Sprawdziliśmy to.

ubezpieczenia-2018
Ubezpieczenia 2018: podsumowanie rynku ubezpieczeń

Ubiegły rok przyniósł pewne zmiany na rynku ubezpieczeń, ale w jaki sposób wpłynęły one na nas, jako klientów? Jaki efekt przyniosły one na gruncie ubezpieczeń komunikacyjnych, a jak wpłynęły na upodobania Polaków w zakresie polis zdrowotnych? Sprawdzamy, co przyniósł 2018 rok w temacie ubezpieczeń!

preferencje-ubezpieczeniowe-polakow
Preferencje ubezpieczeniowe Polaków a skłonność do ryzyka

Blisko co dziesiąty Polak nie ma żadnego ubezpieczenia. Większość z nas uważa, że są one za drogie, ale spore grono osób celowo nie ubezpiecza się twierdząc, że wszelkie ryzyko podejmuje świadomie, albo ochrony nie potrzebuje ze względu na swój styl życia. Więc jak to z nami jest? Czy lubimy ryzyko? A jeśli tak, to czy nasze upodobania przekładają się na nasze decyzje dotyczące ubezpieczeń?

falszywy-agent-ubezpieczeniowy
Fałszywy agent ubezpieczeniowy: jak nie paść ofiarą oszusta?

Fałszywy agent ubezpieczeniowy nie jest wcale odosobnionym przypadkiem. Każdy z nas może paść ofiarą oszusta podającego się za agenta, przed którym żadna polisa nas nie ochroni. Przed przykrymi konsekwencjami „transakcji” przeprowadzonych z fałszywym agentem możemy ochronić się jedynie sami – kierując się zdrowym rozsądkiem i zachowując ostrożność. Jak nie paść ofiarą fałszywego agenta ubezpieczeniowego?

historia ubezpieczeń w Polsce
Historia ubezpieczeń w Polsce – dużooooo dłużej niż 100 lat niepodległości!

Historia ubezpieczeń w Polsce ma więcej niż 100 lat. Początkowo ich forma była zupełnie inna od znanej nam współcześnie, ale już w dawnych wiekach ludzie mieli potrzebę zabezpieczania się przed finansowymi skutkami różnych nieszczęść. Od kas brackich, związków groblowych i porządków ogniowych do towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Spójrzmy, jak to wyglądało.

ile kosztuje ubezpieczenie nagrobka
Ubezpieczenie nagrobka – czy możemy wykupić polisę dla pomnika na cmentarzu?

Nadchodzą listopadowe dni, w czasie których z zadumą pochylamy się nad grobami bliskich. Troska o mogiły, sprzątanie i dekorowanie nagrobków to wyraz naszej pamięci i miłości do tych, którzy odeszli. Szkody powstałe w wyniku gwałtownych działań przyrody czy dewastacji ludzką ręką są zwykle bardzo kosztowne, dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobka.

UFG
Jak oszukać UFG i dlaczego nie warto tego robić?

Zostałeś poszkodowany w wypadku? Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia albo nie posiada ubezpieczenia OC? Czy to oznacza, że koszty wszystkich szkód musisz pokryć z własnej kieszeni? Nie do końca. W takiej sytuacji do akcji wkracza UFG. I choć ten pełni ważną rolę w rzeczywistości kierowców, ci coraz częściej uciekają się do różnych sztuczek, aby lekko zafałszować rzeczywistość. Co robią, aby oszukać UFG?

Pieniądze
PPK: nowy system oszczędzania na emeryturę. Czy to się opłaca?

Pracownicze Plany Kapitałowe, w skrócie PPK, są powszechnym, dobrowolnym i prywatnym systemem oszczędzania dla pracowników. Cechą wyróżniającą jest fakt, że są one tworzone i współfinansowane zarówno przez pracowników, pracodawców, jak i państwo. Istotą PPK jest dobrowolne oszczędzanie środków, które zostaną wypłacone pracownikowi po przejściu na emeryturę.