Ubezpieczenie samochodu

Kup polisę OC już od 169 zł rocznie!

Oferta wyliczona dla auta VW Golf II 1990r prod.1.6D 44km, właściciel mężczyzna urodzony w 1974 r. posiadający prawo jazdy od 27 lat i ciągłość ubezpieczenia auta powyżej 10 lat, bezszkodowa jazda, zamieszkały 14-310 Miłakowo

Kalkulator OC/AC

Oblicz składkę OC/AC
Ubezpiecz samochód z Punkta

Wszystko o ubezpieczeniach samochodowych

Jakie marki aut możesz ubezpieczyć?
Na co warto zwrócić uwagę, ubezpieczając auto?
Od czego zależy cena polisy OC samochodu?
Kto może liczyć na tanie ubezpieczenie samochodu?
Co powinno się znaleźć w pełnym ubezpieczeniu pojazdu?
Dlaczego warto ubezpieczyć auto przez Punkta.pl?
Kiedy warto wykupić dodatkowo autocasco?
Czy można kupić ubezpieczenie auta na raty?
W jaki sposób obliczę, ile będzie kosztowało ubezpieczenie mojego auta?

Poczytaj o ubezpieczeniach aut

Najczęściej czytane artykuły

Ile wyniesie kara za brak OC w 2022 roku?
Kara za brak OC w 2022 roku ⚠️ Zapłacisz nawet 9030 zł!

Kara za brak OC dla właścicieli pojazdów wzrosła. W 2022 roku zapominalscy kierowcy samochodów osobowych zapłacą maksymalnie 6020 złotych za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Największe kary za brak polisy czekają jednak na właścicieli pojazdów ciężarowych i sięgają do nawet 9030 zł!

OC na raty - czy to się opłaca?
Czy ubezpieczenie OC na raty się opłaca? O ile drożej zapłacisz?

Ceny OC w 2022 spadły o średnio ponad 50 zł w porównaniu z 2021. Natomiast najwięcej za ubezpieczenie OC płacą młodzi kierowcy, którzy nie zdążyli jeszcze wyrobić sobie zniżek, oraz osoby, które spowodowały kolizję lub wypadek. W ich przypadku ubezpieczenie samochodu może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców chce rozłożyć ubezpieczenie OC na raty. Czy to się opłaca?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Mity o ubezpieczeniu OC
10 mitów o OC: obalamy mity o ubezpieczeniu samochodu

Ubezpieczenie OC – hasło znane każdemu kierowcy. Znane, to jednak mało powiedziane. Każdy właściciel samochodu na samą myśl o OC dostaje drgawek. Przeświadczenie, że płacimy krocie za coś, co nie przynosi nam żadnych „korzyści”, wygrywa w starciu z rozsądkiem. A rozsądkiem - zarówno na drodze, jak i poza nią – kierować się warto. Zachowując więc zdroworozsądkowe podejście do tematu – obalamy mity o ubezpieczeniu OC!

Akademia

98% klientów poleca porównywarkę OC/AC Punkta

 

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś OC/AC przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.