Generali Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Generali Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Generali to grupa ubezpieczeniowa z długą historią – powstała w 1831 roku we Włoszech, a pierwsze oddziały na ziemiach polskich otworzyła w roku 1837. Dziś jest obecna w 50 krajach na całym świecie, utrzymując szczególnie mocną pozycję w Europie Zachodniej, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Azji.

W ofercie Generali znajdują się ubezpieczenia na życie, zdrowotne, a także ubezpieczenia podróży, domu i mieszkania, samochodu i emerytalne. Możliwe jest również budowanie kapitału poprzez inwestycje.

 

Generali – jak kupić ubezpieczenie?

 

Generali oferuje różne formy kontaktu w celu zakupu ubezpieczenia. Jedną z nich jest odwiedzenie agenta lub jednej z placówek partnerskich w całej Polsce. Ich listę znajdziesz na stronie internetowej ubezpieczyciela.  

 

Kolejną opcję stanowi skorzystanie z formularza dostępnego na stronie grupy i zamówienie rozmowy telefonicznej – ekspert Generali zadzwoni do ciebie wybranego dnia i w wybranym zakresie czasowym, aby udzielić informacji w sprawie ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, turystycznych czy na życie.

 

W sprawie zakupu ubezpieczenia Generali możesz też zadzwonić pod numer 913 913 913, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00.

 

Generali – najważniejsze wydarzenia z historii

 

1831 – powstanie Assicurazioni Generali S.p.A. we włoskim Trieście

 

1837 – otwarcie pierwszych oddziałów na ziemiach polskich

 

1948 – Generali, jak wszystkim ubezpieczycielom prywatnym i zagranicznym, zostaje odebrane prawo do działalności w Polsce

 

1998 – Generali, jako Risk Consulting Sp. z o. o. powraca do Polski i zostaje wpisane do rejestru handlowego

 

2004 – dochodzi do fuzji Generali i Zurich

 

2006 – od tego roku w skład Grupy Generali Polska wchodzą: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Finance Sp. z o. o., Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., Generali AutoProgram S.A.

 

2013 – częścią Grupy Generali staje się Proama 

 

Model biznesowy Grupy Generali

 

Ubezpieczenia – Generali przygotowało szeroki zakres ubezpieczeń samochodowych, domu (także w budowie) i mieszkania, a także ubezpieczeń podróżnych (polskich, zagranicznych, wyjazdu do pracy, związanego z uprawianiem sportu, a także w przypadku rezygnacji z wyjazdu)

 

Zdrowie – grupa oferuje ubezpieczenia indywidualne, rodzinne, również te z myślą wyłącznie o dzieciach. 

 

Inwestycje – ubezpieczyciel proponuje różne formy lokowania oszczędności i pomnażania kapitału przy różnym stopniu ryzyka inwestycyjnego

Emerytury – w Generali masz możliwość przystąpienia do OFE (Otwartego Funduszu Emerytalnego), stworzenia IKE (Indywidualnego Konta Emerytalnego) lub IKZE (Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego).

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

Generali oferuje kierowcom ubezpieczenie samochodu w podstawowym wariancie OC, a także w pakiecie z polisami AC lub NNW. Sprawdź ofertę Generali w mfind!

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Masz dość kolejek do lekarzy specjalistów? Jest na to sposób, wybierz prywatny pakiet medyczny w mfind i ciesz się zdrowiem!

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Szukasz ubezpieczenia na czas podróży? Sprawdź jak szeroką ofertę ma mfind i ciesz się urlopem.

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

Potrzebujesz ubezpieczenia dla swojego domu lub mieszkania? Z nami osiągniesz swój cel - wejdź i zobacz!