Generali Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Oblicz składkę OC/AC w Generali

Generali to grupa ubezpieczeniowa z długą historią – powstała w 1831 roku we Włoszech, a pierwsze oddziały na ziemiach polskich otworzyła w roku 1837. Dziś jest obecna w 50 krajach na całym świecie, utrzymując szczególnie mocną pozycję w Europie Zachodniej, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Azji.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Generali

Oblicz składkę OC/AC

W ofercie Generali znajdują się ubezpieczenia na życie, zdrowotne, a także ubezpieczenia podróży, domu i mieszkania, samochodu i emerytalne. Możliwe jest również budowanie kapitału poprzez inwestycje.

Generali – jak kupić ubezpieczenie?

Generali oferuje różne formy kontaktu w celu zakupu ubezpieczenia. Jedną z nich jest odwiedzenie agenta lub jednej z placówek partnerskich w całej Polsce. Ich listę znajdziesz na stronie internetowej ubezpieczyciela.  

Kolejną opcję stanowi skorzystanie z formularza dostępnego na stronie grupy i zamówienie rozmowy telefonicznej – ekspert Generali zadzwoni do ciebie wybranego dnia i w wybranym zakresie czasowym, aby udzielić informacji w sprawie ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, turystycznych czy na życie.

W sprawie zakupu ubezpieczenia Generali możesz też zadzwonić pod numer 913 913 913, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00.

Generali – najważniejsze wydarzenia z historii

1831 – powstanie Assicurazioni Generali S.p.A. we włoskim Trieście

1837 – otwarcie pierwszych oddziałów na ziemiach polskich

1948 – Generali, jak wszystkim ubezpieczycielom prywatnym i zagranicznym, zostaje odebrane prawo do działalności w Polsce

1998 – Generali, jako Risk Consulting Sp. z o. o. powraca do Polski i zostaje wpisane do rejestru handlowego

2004 – dochodzi do fuzji Generali i Zurich

2006 – od tego roku w skład Grupy Generali Polska wchodzą: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Generali Finance Sp. z o. o., Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., Generali AutoProgram S.A.

2013 – częścią Grupy Generali staje się Proama 

Model biznesowy Grupy Generali

Ubezpieczenia – Generali przygotowało szeroki zakres ubezpieczeń samochodowych, domu (także w budowie) i mieszkania, a także ubezpieczeń podróżnych (polskich, zagranicznych, wyjazdu do pracy, związanego z uprawianiem sportu, a także w przypadku rezygnacji z wyjazdu)

Zdrowie – grupa oferuje ubezpieczenia indywidualne, rodzinne, również te z myślą wyłącznie o dzieciach. 

Inwestycje – ubezpieczyciel proponuje różne formy lokowania oszczędności i pomnażania kapitału przy różnym stopniu ryzyka inwestycyjnego

Emerytury – w Generali masz możliwość przystąpienia do OFE (Otwartego Funduszu Emerytalnego), stworzenia IKE (Indywidualnego Konta Emerytalnego) lub IKZE (Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego).

W ramach kontaktu z Generali działa również Centrum Klienta. Ubezpieczyciel umożliwia kontakt online – poprzez e-mail centrumklienta@generali.pl bądź telefoniczny, nr: 913 913 913. Koszt połączenia jest zgodny z taryfą operatora.

Zgłaszanie szkody w Generali 

Uruchomiono również specjalny adres e-mail dla klientów chcących zgłosić szkodę: szkody@generali.pl. Można to również zrobić poprzez dostępny na stronie Generali formularz bądź zadzwonić pod wyżej wspomniany numer: 913 913 913.  

Zakup ubezpieczenia w Generali 

W sprawie sprzedaży ubezpieczeń można kontaktować się z Generali pod tym samym numerem bądź korzystając z adresu e-mail: zespol.direct@generali.pl

Telefony i maile we wszystkich sprawach są odbierane od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00.   

Jeśli chcesz wysłać do Generali dokumenty pocztą, napisz na adres:

Generali Życie T.U. S.A.

ul. Senatorska 18

00-082 Warszawa

Kontakt z Generali w mediach społecznościowych

Generali ma również swój profil na Facebooku – możesz więc skontaktować się z ubezpieczycielem i w ten sposób – czas odpowiedzi zależy od rodzaju sprawy, z którą się zgłaszasz.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Generali przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Generali

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Generali

Generali OC i AC - skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i sprawdź, czy w Generali kupisz tanie OC
Generali OC i AC – skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i sprawdź, czy w Generali kupisz tanie OC

Generali to firma, której ofertę bardzo łatwo możesz poznać korzystając z kalkulatora OC AC mfind. W styczniu 2016 roku ubezpieczenie Generali OC było jednym z najtańszych! Sprawdź, czy teraz także otrzymasz korzystne warunki. Poznaj szczegóły ubezpieczeń w Generali.

Czy warto kupić ubezpieczenie generali z myślą o podróży
Generali ubezpieczenie turystyczne „Z myślą o podróży” – co powinieneś o tym wiedzieć?

Niezależnie od tego czy planujesz weekendowy wypad za miasto, czy też szykujesz się na większą wyprawę zagraniczną, jest jedna kwestia, o której warto pomyśleć wcześniej. Bezpieczeństwo w podróży to podstawa dla każdej niespokojnej duszy, która lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Dziś przyglądamy się ubezpieczeniu turystycznemu „Generali, z myślą o podróży”.

Bezpieczni.pl: ubezpieczenie NNW szkolne i przedszkolne od Generali

Koniec sierpnia to najlepsza okazja do tego, aby zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tych, którzy już za chwilę wrócą do szkolnej ławy. Z myślą o nich powstał serwis bezpieczni.pl, który gwarantuje kompleksowe ubezpieczenie NNW szkolne i przedszkolne, nie zapominając także o pracownikach tych placówek czy nawet studentach. Co gwarantuje NNW od bezpieczni.pl? Prześwietlamy najnowszą ofertę Generali!

Przejdź do akademii