PZU – Powszechny Zakład Ubezpieczeń

Oblicz składkę OC/AC w PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń to gigant z tradycjami sięgającymi XIX wieku i jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. PZU wykazuje się aktywnością nie tylko w ubezpieczeniach na życie, czy ubezpieczeniach majątkowych i zdrowotnych, ale także w obszarze produktów inwestycyjnych, emerytalnych, a także w zakresie ochrony zdrowia i bankowości.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w PZU

Oblicz składkę OC/AC

PZU – jak kupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie PZU kupisz na kilka sposobów. Możesz wybrać ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Jeśli jesteś zainteresowany produktami PZU i chcesz skonsultować swój wybór z ekspertem, możesz umówić się na spotkanie z agentem firmy i odwiedzić jeden z kilkuset oddziałów. Za pomocą czatu wideo istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia samochodu, domu lub mieszkania, a także ubezpieczenia turystycznego. Dowolną polisę nabędziesz także telefonicznie, dzwoniąc pod numer 801 102 102.

PZU – najważniejsze wydarzenia w historii

1952 rok – Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych został przekształcony z mocy prawa w Państwowy Zakład Ubezpieczeń

2002 rok – Grupa PZU rozpoczęła działalność na litewskim rynku ubezpieczeniowym, a 3 lata później zaistniała na rynku ukraińskim

2010 rok – PZU zaczął być notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie aktualnie znajduje się w czołówce najwyżej cenionych i najbardziej płynnych spółek

2014 rok – akwizycja spółek ubezpieczeniowych w krajach bałtyckich. PZU zaczął budować pozycję w sektorze bankowym w Polsce

2016 rok –  PZU i PFR podpisały umowę z UniCredit dotyczącą kupna akcji Banku Pekao, dzięki czemu PZU stał się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

Strategiczne kierunki firmy na najbliższe lata obejmują również obszary zdrowia i inwestycji.

Model Biznesowy Grupy PZU

Ubezpieczenia – PZU oferuje szereg ubezpieczeń gwarantujących ochronę przed skutkami zdarzeń losowych, wycenę ryzyka, kalkulację oraz wypłatę odszkodowań.

Zdrowie – Grupa oferuje szereg ubezpieczeń zdrowotnych i usług opieki medycznej, działa w zakresie profilaktyki i prewencji, promując przy tym zdrowy styl życia.

Inwestycje – w ofercie PZU znajdziemy także usługo w zakresie ochrony bezpieczeństwa finansowego, czyli pomnażanie oszczędności czy programy budowania kapitału.

Bankowość – prowadzenie czynności bankowych, takich jak prowadzenie depozytów, udzielanie kredytów i pożyczek, prowadzenie rachunków bankowych oraz świadczenie usług płatniczych.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 9 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 9 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Oblicz, ile wyniesie Cię polisa w PZU

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o PZU

PZU opieka medyczna: ubezpieczenie medyczne Plan na Zdrowie

Ubezpieczenie zdrowotne, które otoczy Cię opieką nie tylko na co dzień, ale zagwarantuje także wsparcie w razie wypadku czy ciężkiego zachorowania. Opieka medyczna, która daje uprawnienia do konsultacji lekarskich bez skierowań i kilkumiesięcznego czekania. Wszyscy tego oczekujemy! Czy znajdziemy to w ofercie PZU Zdrowie? Prześwietlamy prywatną opiekę medyczną PZU Plan na Zdrowie.

Zielona Karta w PZU
PZU – Zielona Karta. Jak ją wyrobić, o czym musisz pamiętać?

Marzenia o dalekich podróżach na własnych czterech kółkach nie muszą pozostać jedynie marzeniami. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierasz się do kraju spoza Unii Europejskiej, możesz potrzebować Zielonej Karty. Za darmo do polisy OC otrzymasz ją od PZU.

PZU robi krok w dobrym kierunku
PZU rozwija sieć placówek medycznych. Inwestuje w przychodnie i sanatoria

Największy polski ubezpieczyciel prężnie rozwija sieć placówek medycznych. W tym roku szykują się kolejne akwizycje. Do 2020 r. PZU przeznaczy na ten cel ok. 300 mln zł. Między innymi dzięki temu Grupa chce zwiększyć swoje przychody.

Przejdź do akademii