PZU – Powszechny Zakład Ubezpieczeń

Sprawdź, gdzie kupisz najtańsze OC

PZU to gigant z tradycjami sięgającymi XIX wieku. Jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa aktywnie nie tylko na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, na życie czy majątkowych, ale także w obszarze produktów inwestycyjnych, emerytalnych i w zakresie ochrony zdrowia i bankowości.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC

Oblicz składkę OC/AC

PZU – jak kupić ubezpieczenie? Masz wybór!

Ubezpieczenie PZU kupisz na kilka sposobów. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy i ciesz się sprawnym, bezproblemowym zakupem! Jeśli interesują Cię produkty PZU i potrzebujesz porady eksperta, umów się na spotkanie z agentem firmy i odwiedź jeden z kilkuset oddziałów. Marka przygotowała też czat video, gdzie kupisz ubezpieczenie samochodu, domu lub mieszkania, a także ubezpieczenie turystycznego online, bez czekania w kolejkach! Co więcej, dowolną polisę kupisz też telefonicznie, dzwoniąc pod numer 801 102 102.

Historia ubezpieczeniowego giganta

1952 – Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekształca się z mocy prawa w Państwowy Zakład Ubezpieczeń,

2002 – początek działalności na litewskim rynku ubezpieczeniowym, a 3 lata później również na rynku ukraińskim,

2010 – pierwsze notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktualnie PZU znajduje się w czołówce najwyżej cenionych i najbardziej płynnych spółek,

2014 – akwizycja spółek ubezpieczeniowych w krajach bałtyckich. PZU zaczyna budować pozycję w sektorze bankowym w Polsce,

2016 –  PZU i PFR podpisują umowę z UniCredit o zakup akcji Banku Pekao. Dzięki temu PZU staje się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Strategiczne kierunki firmy na najbliższe lata obejmują również obszary zdrowia i inwestycji.

Obszary działalności grupy PZU

Ubezpieczenia – marka ma dla klientów szereg ubezpieczeń gwarantujących ochronę przed skutkami zdarzeń losowych, wycenę ryzyka, kalkulację oraz wypłatę odszkodowań. Na kierowców czeka natomiast cała lista ubezpieczeń komunikacyjnych, działających na terenie Polski i/lub za granicą. Do wyboru masz m.in. ubezpieczenie OC/AC PZU, pakiet assistance, polisę NNW i wiele innych.

Zdrowie – w ofercie nie brakuje usług opieki medycznej i ubezpieczeń zdrowotnych (dostępnych również w formie abonamentu). Wliczają się w to także działania w zakresie profilaktyki i prewencji oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Inwestycje – PZU świadczy usługi w zakresie ochrony bezpieczeństwa finansowego, czyli pomnażanie oszczędności czy programy budowania kapitału.

Bankowość – marka prężnie działa na rynku bankowym. Zakres działań obejmuje m.in. prowadzenie depozytów, udzielanie kredytów i pożyczek, prowadzenie rachunków bankowych oraz świadczenie usług płatniczych.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poznaj PZU jeszcze lepiej

PZU opieka medyczna: ubezpieczenie medyczne Plan na Zdrowie

Ubezpieczenie zdrowotne, które otoczy Cię opieką nie tylko na co dzień, ale zagwarantuje także wsparcie w razie wypadku czy ciężkiego zachorowania. Opieka medyczna, która daje uprawnienia do konsultacji lekarskich bez skierowań i kilkumiesięcznego czekania. Wszyscy tego oczekujemy! Czy znajdziemy to w ofercie PZU Zdrowie? Prześwietlamy prywatną opiekę medyczną PZU Plan na Zdrowie.

Zielona Karta w PZU
PZU – Zielona Karta. Jak ją wyrobić, o czym musisz pamiętać?

Marzenia o dalekich podróżach na własnych czterech kółkach nie muszą pozostać jedynie marzeniami. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierasz się do kraju spoza Unii Europejskiej, możesz potrzebować Zielonej Karty. Za darmo do polisy OC otrzymasz ją od PZU.

PZU robi krok w dobrym kierunku
PZU rozwija sieć placówek medycznych. Inwestuje w przychodnie i sanatoria

Największy polski ubezpieczyciel prężnie rozwija sieć placówek medycznych. W tym roku szykują się kolejne akwizycje. Do 2020 r. PZU przeznaczy na ten cel ok. 300 mln zł. Między innymi dzięki temu Grupa chce zwiększyć swoje przychody.

Przejdź do akademii