Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Jak branża ubezpieczeniowa poradziła sobie z pandemią?

Pandemia z pewnością nie zasiała spustoszenia na rynku ubezpieczeń ani nim nie zachwiała. Zagrożenie COVID-19 zmieniło za to rynek ubezpieczeń i do tego otworzyło przed nim nowe możliwości rozwoju.

Działalności Gefion Insurance przygląda się KNF. Co kłopoty ubezpieczyciela oznaczają dla klientów?

Od 25 marca 2020 r. Gefion Insurance nie może sprzedawać ubezpieczeń ani odnawiać już zawartych umów. Zakaz wydał duński organ nadzór finansowego – Finanstilsynet (odpowiednik KNF). Chociaż ograniczenie to nie jest równoznaczne z upadkiem ubezpieczyciela, to klienci muszą wykazać się czujnością.

Koronawirus a ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Konsekwencją epidemii koronawirusa są czasowe ograniczenia w funkcjonowaniu zakładów pracy. Niepewność powoduje, że wielu kredytobiorców zastanawia się, co dalej. Dotyczy to szczególnie osób spłacających kredyty hipoteczne. Czy w obecnej sytuacji zadziała ubezpieczenie kredytu hipotecznego? Jakie propozycje dla swoich klientów przygotowały banki? Sprawdzamy!

Pomoc ubezpieczycieli w związku z pandemią – przegląd działań

Towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują działania, by odciążyć finansowo klientów w czasie kryzysu wywołanego pandemią - zgodnie z rekomendacjami Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wielu ubezpieczycieli jednocześnie przekazuje służbom medycznym środki finansowe i w ten sposób bezpośrednio wspiera walkę z koronawirusem. Jakie jeszcze rozwiązania proponują firmy ubezpieczeniowe?

Jak towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem?

Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała swoim członkom konkretne działania, które mają na celu m.in. zapewnić ochronę ubezpieczeniową klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią COVID-19.

Ubezpieczyciele pomogą w radzeniu sobie ze skutkami pandemii – rekomendacje Polskiej Izby Ubezpieczeń

Dzisiaj nikt nie ma złudzeń - skutki pandemii COVID-19 dotkną wszystkich. Gospodarka już zwolniła, a negatywne konsekwencje sytuacji odczuwają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby indywidualne. Jednak poszczególne branże wychodzą naprzeciw swoim klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w wyniku pandemii. Tak właśnie jest w przypadku klientów branży ubezpieczeniowej.