Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

w co inwestować w czasie inflacji
2022.10.20
Co kupować w czasie inflacji?

Słysząc hasło inflacja, wiele osób automatycznie oswaja się z myślą o konieczności zaciśnięcia pasa. Ale można też podejść do tego inaczej i poszukać szansy na przekucie tej złej sytuacji w coś korzystnego. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej kategorii, skorzystaj z naszych sposobów na inflację, dzięki którym przetrwanie tego trudnego okresu okaże się prostsze, niż myślisz.

Czytaj więcej
ESG a rynek ubezpieczeń w Polsce
2022.09.27
Wybierz polisę i ochroń planetę! Jak cele zrównoważonego rozwoju wpłyną na rynek ubezpieczeń?

Kupujesz polisę OC, a jednocześnie przyczyniasz się do redukcji śladu węglowego? Już wkrótce to możliwe! Także ten aspekt będzie mógł stanowić element decydujący o wyborze konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na mocy zmian wprowadzonych przez Komisję Europejską, agenci zostaną zobligowani do informowania, czy proponowany produkt jest tworzony zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej
2022.01.29
Jak branża ubezpieczeniowa poradziła sobie z pandemią?

Pandemia z pewnością nie zasiała spustoszenia na rynku ubezpieczeń ani nim nie zachwiała. Zagrożenie COVID-19 zmieniło za to rynek ubezpieczeń i do tego otworzyło przed nim nowe możliwości rozwoju.

Czytaj więcej
2020.07.06
Działalności Gefion Insurance przygląda się KNF. Co kłopoty ubezpieczyciela oznaczają dla klientów?

Od 25 marca 2020 r. Gefion Insurance nie może sprzedawać ubezpieczeń ani odnawiać już zawartych umów. Zakaz wydał duński organ nadzór finansowego – Finanstilsynet (odpowiednik KNF). Chociaż ograniczenie to nie jest równoznaczne z upadkiem ubezpieczyciela, to klienci muszą wykazać się czujnością.

Czytaj więcej
2020.04.21
Koronawirus a ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Konsekwencją epidemii koronawirusa są czasowe ograniczenia w funkcjonowaniu zakładów pracy. Niepewność powoduje, że wielu kredytobiorców zastanawia się, co dalej. Dotyczy to szczególnie osób spłacających kredyty hipoteczne. Czy w obecnej sytuacji zadziała ubezpieczenie kredytu hipotecznego? Jakie propozycje dla swoich klientów przygotowały banki? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2020.04.15
Pomoc ubezpieczycieli w związku z pandemią – przegląd działań

Towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują działania, by odciążyć finansowo klientów w czasie kryzysu wywołanego pandemią - zgodnie z rekomendacjami Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wielu ubezpieczycieli jednocześnie przekazuje służbom medycznym środki finansowe i w ten sposób bezpośrednio wspiera walkę z koronawirusem. Jakie jeszcze rozwiązania proponują firmy ubezpieczeniowe?

Czytaj więcej
2020.04.14
Jak towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem?

Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała swoim członkom konkretne działania, które mają na celu m.in. zapewnić ochronę ubezpieczeniową klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią COVID-19.

Czytaj więcej
2020.04.14
Ubezpieczyciele pomogą w radzeniu sobie ze skutkami pandemii – rekomendacje Polskiej Izby Ubezpieczeń

Dzisiaj nikt nie ma złudzeń - skutki pandemii COVID-19 dotkną wszystkich. Gospodarka już zwolniła, a negatywne konsekwencje sytuacji odczuwają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby indywidualne. Jednak poszczególne branże wychodzą naprzeciw swoim klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w wyniku pandemii. Tak właśnie jest w przypadku klientów branży ubezpieczeniowej.

Czytaj więcej