Link4 – nowoczesny wymiar ubezpieczeń

Oblicz składkę OC/AC w Link4

Link4 to popularne towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych. Jako pierwsze w Polsce włączyło do swojej oferty ubezpieczenia direct, czyli takie, które można kupić bezpośrednio przez telefon lub online. Prosty numer telefonu, piosenka reklamowa, która wpada w ucho i różowo-fioletowe barwy, to cechy charakterystyczne marki.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Link4

Oblicz składkę OC/AC

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia LINK4?

Na początku swojej działalności Link4 oferowało swoim klientom jedynie ubezpieczenia komunikacyjne. Z tego powodu to właśnie na nich skupiało całą swoją uwagę i reklamy. Na pewno każdy pamięta stare logo firmy które przedstawia uśmiechnięte pomarańczowe autko z wyciągniętą w stronę potencjalnego klienta słuchawką. Miało ono łączyć dwa atuty Link4 – kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne i usługę direct.

W 2009 roku firma została przejęta przez brytyjski koncern Royal and Sun Alliance z 300-letnim doświadczeniem. W związku z tym wydarzeniem zmieniono wizerunek. Miał on podkreślać przynależność Link4 do grupy RSA oraz świadczyć o stabilności i profesjonalizmie towarzystwa. Dlatego właśnie przyjazne pomarańczowe autko zostało zastąpione bardziej stonowanym fioletowym kółkiem – elementem wspólnym z logotypem RSA.

Porównaj ofertę LINK4 z innymi!

Promocja nowej marki zaowocowała kampanią, która trafiła do wielu odbiorców. Cała Polska w pewnym momencie zastanawiała się „Kto śpiewa w reklamie Link4?” i „Kim jest dziewczyna z reklamy Link4?”. Ten niewątpliwy sukces marki przełożył się na zaufanie, którym wielu klientów obdarzyło towarzystwo ubezpieczeniowe.

W porównaniu do innych firm, takich jak PZU czy TUW, Link4 nie jest długo na naszym rynku, bo dopiero od 2003 roku. Pomimo to, przez ostatnie 20 lat działalności towarzystwo zyskało wielu nowych klientów i rozwija się w kolejnych gałęziach.

Link4 było pierwszym towarzystwem w Polsce, które oferowało sprzedaż ubezpieczenia Direct.  Co to oznacza? Bezsprzecznie jako pierwsi  umożliwili zakup polisy OC/AC za pośrednictwem telefonu lub internetu. Sprawne działanie i pionierskie rozwiązania sprawiły, że Link4 może pochwalić się certyfikatem ISO 9001:2001 w obszarze likwidacji szkód.

Historia LINK4 w kilku Punktach

  • 2003 r. – przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność na rynku polskim, jako pierwsza firma ubezpieczeniowa oferująca kierowcom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct.
  • 2010 r. – nastąpiła zmiana logo i kolorystyki firmy na powszechnie znany z reklamy Link4 różowy i fioletowy.
  • 2012 r. –  firma otrzymuje Laur Konsumenta w kategorii: ubezpieczenia komunikacyjne direct.
  • 2009 – 2014 r. – Link4 było częścią RSA, ubezpieczyciela działającego w 130 krajach na całym świecie.
  • 2014 r. –  Firma otrzymuje 1. miejsce w rankingu OC za najatrakcyjniejszą ofertę przyznane przez Total Money,  nagrodę „Dobra Marka 2014” w kategorii: ubezpieczenia komunikacyjne oraz „Produkt flotowy roku” za najlepsze ubezpieczenie dla firm.
  • 2014 r. – Link4 wchodzi w skład Grupy PZU.
  • 2016 r. – prezesem zarządu zostaje Agnieszka Wrońska (do dnia dzisiejszego), która z marką związana jest od lat.

Sprawdź, ile kosztuje OC w LINK4!

Oferta ubezpieczenia LINK4

Obecnie oprócz OC czy AC dla kierowców w ofercie znajdziemy także ubezpieczenie mieszkania, podróży, a nawet psa! Mimo to Link4 jest przede wszystkim jednym z najbardziej rozpoznawalnych towarzystw ubezpieczeniowych. Oferuje tanie OC z największą ilością dodatkowych usług w cenie.

Ubezpieczenia Link4 oferowane są jako produkty dla klientów indywidualnych i firm. Ci pierwsi znajdą coś dla siebie w trzech kategoriach ubezpieczeniowych:

 • auto – podstawowe ubezpieczenia komunikacyjne: pakiet OC, pakiet OC i AC czy samo Autocasco oraz dodatkowe elementy takie jak: NNW, Assistance, Smart Casco czy Zielona karta.
 • dom – ubezpieczenie nieruchomości z dodatkowymi usługami assistance i OC w życiu prywatnym.
 • podróż – ubezpieczenie turystyczne w wariancie podstawowym i rozszerzonym.

Właściciele firm, znajdą w Link4 ubezpieczenia mienia, auta firmowego czy floty pojazdów.

Zobacz, czym oferta LINK4 wyróżnia się spośród innych

 • Link4 nie boi się innowacji. Jednym z najnowszych ułatwień, jakie oferuje swoim klientom, jest możliwość zbierania punktów payback, którymi można zapłacić za ubezpieczenie.
 • Jako firma, która pierwsza oferowała Polakom kupno usług w trybie direct, Link4 kładzie szczególny nacisk na możliwość dopełnienia wszystkich formalności za pośrednictwem Internetu. Dzięki takiej drodze zakupu można zyskać rabat 7% na wybraną polisę.
 • Link4 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców, dlatego oferuje usługę Kluczyki Plus. Za drobną sumę można ubezpieczyć kluczyki od samochodu, dowód rejestracyjny i tablice. Przede wszystkim wypłata odszkodowania, podobnie jak w przypadku produktu Szyby 24, nie pozbawia zniżek w przyszłości.
 • Turyści mogą się cieszyć wakacjami niezależnie od kraju, do jakiego się wybiorą. Ubezpieczenia Link4 oferują urlopowiczom polisę turystyczną w tej samej cenie dla każdego regionu świata. Czekają na nich także atrakcyjne promocje, jeśli posiadają już ubezpieczenie OC lub AC w Link4.

Ciekawostki o ubezpieczeniach LINK4

  • Link4 zaprosiło do współpracy przy kampanii reklamowej gwiazdy popularnych talent show, takich jak: Must Be The Music, Voice of Poland i X-Factor.
  • Firma wspiera akcję krwiodawstwa. W związku z tym dla pracowników, jak i innych chętnych, pojawia się mobilna stacja, która umożliwia oddawanie krwi przy głównym biurze towarzystwa w Warszawie.
  • Link4 jest jednym z niewielu towarzystw na polskim rynku, w którym można uzyskać korzystną ofertę na ubezpieczenie motocykla i zabytkowego auta.
  • Link4 ubezpiecza piwo! Flota samochodów Kompanii Piwowarskiej ma pakiet ubezpieczeń właśnie w tej firmie.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w LINK4, korzystając z porównywarki ubezpieczeń Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Link4

Poczytaj o ubezpieczeniach

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach LINK4

link4mama
LINK4 Mama – specjalne ubezpieczenia dla mamy

Ubezpieczenia LINK4 Mama to pakiet ubezpieczeń przydatnych w każdej rodzinie, dedykowany mamom i dzieciom. Ambasadorką kampanii jest Paulina Krupińska, modelka i prezenterka telewizyjna, Miss Polonia 2012, która sama jest mamą i dobrze zna macierzyńskie obawy. Dowiedz się, jak oswoić lęki z ubezpieczeniem LINK4 MAMA.

LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

„Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Biorąc pod uwagę minimalne wymogi dotyczące przystąpienia do promocji, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Ile osób skorzystało dotychczas z promocji „Kasa Wraca” i jakie nastroje panują wśród użytkowników aplikacji? Czy bezpieczni kierowcy rzeczywiście mogą liczyć na tanie OC? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii