Link4 – nowoczesny wymiar ubezpieczeń

Oblicz składkę OC/AC w Link4

Link4 jest towarzystwem, które przygotowało kompleksową ofertę ubezpieczeń pojazdów, nieruchomości, zdrowia i życia, ale też ochronę w trakcie podróży i zabezpieczenie firm. Link4 charakteryzują konkurencyjne ceny przy możliwości elastycznego dopasowania polisy do potrzeb klienta. To również pierwszy ubezpieczyciel, który wprowadzić do Polski model sprzedaży typu direct.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Link4

Oblicz składkę OC/AC

Link4 – innowacyjne rozwiązania

Link4 działa na polskim rynku od 2003 roku, więc porównując do innych towarzystw ubezpieczeniowych, jest młodym graczem. Tym bardziej należy docenić tak szybko wypracowaną wysoką pozycję na rynku i zaufanie klientów, których poza konkurencyjnymi cenami zachęca kompleksowa i elastyczna oferta. Potwierdzają to liczne nagrody, które firma zdobywa niemal co roku za skuteczne rozwiązywanie problemów klientów i wysokiej jakości usługi.

Link4 jest pionierem w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych przez Internet i telefon. Od początku swojego istnienia firma zrewolucjonizowała rynek, umożliwiając kierowcom wygodne zakupy polis online. Obecnie oferta Link4 nie ogranicza się tylko do ubezpieczeń samochodowych, ale obejmuje również ochronę mienia czy w trakcie podróżne.

Warto przypomnieć, że przez pierwsze pięć lat działalności, Link4 była częścią międzynarodowej grupy RSA, której historia sięga aż 1710 roku. Od 15 września 2014 roku jest własnością innego doświadczonego ubezpieczyciela – PZU, dzięki czemu klienci uzyskali dodatkowe potwierdzenie, że rozwiązania Link4 są dopasowane do potrzeb polskiego odbiorcy.

Porównaj ofertę LINK4 z innymi!

Rodzaje ubezpieczeń w Link4

Link4 zapewnia 24-godzinny dostęp do usług z dowolnego miejsca w kraju. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w których chcemy uzyskać pomoc lub zgłosić zdarzenie, ale również zakupu polisy. Ofertę wyróżnia też skrócony do niezbędnego minimum proces likwidacji szkód.

Ubezpieczenie samochodu

Link4 zdobywa klientów, oferując konkurencyjne ceny ubezpieczeń samochodowych. Wybierając obowiązkowe ubezpieczenie OC, zyskujesz dostęp do Programu Pomocy z Samochodem Zastępczym oraz Assistance Opony. To rozszerzenie zdecydowanie wyróżnia tę ofertę propozycji innych firm ubezpieczeniowych. W sytuacji uszkodzenia pojazdu możesz skorzystać z samochodu zastępczego, a Assistance Opony gwarantuje pomoc na miejscu zdarzenia i naprawę lub wymianę uszkodzonego ogumienia. Link4 proponuje swoim klientom kilka wariantów ubezpieczenia AC (autocasco), z różnymi opcjami dodatkowymi. Jeżeli jednak nie potrzebujesz pełnego AC i preferujesz niższą składkę, warto zapoznać się z ofertą Smart Casco, która obejmuje m.in.: szkody wyrządzone przez siły natury, rekompensatę w przypadku szkody całkowitej, a także ochronę w przypadku kradzieży auta. Warto pamiętać, że to elastyczna oferta, a jej warianty można łączyć.

W Link4, korzystając z ubezpieczenia autocasco, możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku stłuczki lub kolizji, ale pamiętaj też o dostępnej polisie assistance. To Twoje dodatkowe wsparcie na drodze, w sytuacji, kiedy potrzebujesz holowania, pomocy w uruchomieniu samochodu czy dostarczenia paliwa. Dzięki temu rozwiązaniu ubezpieczyciel nie tylko chroni pojazd finansowo, ale także zapewnia profesjonalną opiekę w trudnych sytuacjach. Sprawdź kalkulator OC, AC Punkta i wybierz pakiet ubezpieczeń idealnie dopasowanych do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne w Link4 możesz kupić jako osobną polisę lub otrzymać za darmo podczas odnowienia polisy OC lub AC, ponieważ Link4 nagradza w ten sposób lojalnych klientów. To kolejne zaskoczenie, jeśli chodzi o tego gracza na rynku i jego ofertę. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę podczas wyjazdów, obejmując m.in. pokrycie kosztów medycznych, tych związanych z utratą bagażu, opóźnionym lotem, czy też sytuację, w której musisz całkowicie zrezygnować z podróży.

Ubezpieczenie turystyczne w korzystnej cenie lub za darmo to dodatkowy powód, dla którego warto zwrócić uwagę na ofertę Link4 i skorzystać z kompleksowej ochrony w trakcie podróży. Dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z kalkulatora OC, AC od Punkty.

Ubezpieczenie nieruchomości

Link4 oferuje swoim klientom wszechstronne ubezpieczenie nieruchomości, które zapewnia ochronę tych wartościowych dóbr. Polisa obejmuje ryzyka związane z różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak pożary, powodzie, kradzieże, zalanie czy uszkodzenia wynikające z działania sił natury. 

Pamiętaj, że ubezpieczenie nieruchomości w Link4 obejmuje nie tylko sam budynek budynku, ale również jego wyposażenie, m.in. meble, sprzęty, w tym również sprzęt sportowy, jeśli wybierzesz odpowiednie rozszerzenie ochrony. To gwarancja, że Twój majątek jest odpowiednio zabezpieczony, a ewentualne straty zostaną zrekompensowane przez partnera ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie na życie

Polisa na życie w Link4 to gwarancja ochrony w różnych sytuacjach życiowych.  Każdy wariant polisy został opracowany tak, aby zapewnić optymalne wsparcie, niezależnie czy masz do czynienia z chorobą, musisz pokryć koszty leków i terapii, czy dotknęła Cię utrata bliskiej osoby – masz pewność, że Ty i Twoi bliscy jesteście objęci finansowym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych okoliczności. To nie tylko inwestycja w przyszłość, ale też poczucie, że zrobiłeś dla najbliższych wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Dlatego nie zwlekaj i sprawdź najlepsze oferty w porównywarce ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak zgłosić szkodzę w Link4?

W przypadku zaistnienia szkody, jak najszybciej skontaktuj się z Link4. Możesz zadzwonić bezpośrednio z miejsca zdarzenia, łącząc się z numerem 22 444 44 44 i wówczas oprócz przyjęcia zgłoszenia wysłana będzie do Ciebie niezbędna w danej sytuacji pomoc. W mniej pilnej sytuacji możesz zgłosić szkodę online w ciągu 24 godzin. Wystarczy odwiedzić stronę ubezpieczyciela (https://www.link4.pl/claims/zgloszenie), wybrać jedną z czterech opcji, zależnie od rodzaju szkody: 

 • zgłoszenie szkody komunikacyjnej, 
 • zgłoszenie szkody BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkód), 
 • zgłoszenie szkody w nieruchomości,
 • zgłoszenie szkody osobowej. 

Następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. W przypadku szkody komunikacyjnej upewnij się, że masz przygotowane oświadczenia z miejsca zdarzenia lub dokumenty sporządzone przez policję. Będzie też potrzebny dowód rejestracyjny pojazdu, a także numer konta do wpłaty odszkodowania. Proces zgłaszania szkody przez Internet jest prosty i nie zajmie Ci wiele czasu. Dlatego nie zwlekaj ze zgłoszeniem. Dzięki temu ubezpieczyciel może od razu podjąć niezbędne działania.

Dopiero po zgłoszeniu szkody Link4 przystępuje do gromadzenia odpowiedniej dokumentacji, weryfikacji umowy ubezpieczenia oraz sprawdzenia, czy zdarzenie jest objęte ich odpowiedzialnością.

 • W przypadku niewielkich szkód (prostych), wycena może być ustalana na podstawie porozumienia między Tobą a Link4, bez konieczności przeprowadzania szczegółowych oględzin. W takim przypadku można skorzystać z uproszczonego procesu wyceny szkody.
 • Natomiast w przypadku bardziej złożonych szkód, konieczne może być skierowanie tzw. Mobilnego Rzeczoznawcy, który oceni szkodę na miejscu i wyceni wartość odszkodowania.
 • Inaczej jest w sytuacji zgłoszenia szkody osobowej, ponieważ to opinia medyczna niezależnego lekarza stanowi podstawę do ustalenia odszkodowania zgodnie z polisą ubezpieczeniową.

Po zebraniu niezbędnej dokumentacji, mającej na celu ustalenie odpowiedzialności Link4 oraz wartości zgłoszonych roszczeń, ubezpieczyciel podejmuje decyzję dotyczącą wypłaty odszkodowania i przekazuje poszkodowanemu pisemne zakończenie sprawy. Jeśli okoliczności związane ze zdarzeniem są jasne i wyjaśnione, wypłata odszkodowania następuje w terminie 30 dni od dnia zawiadomienia o szkodzie.

 • Natomiast kiedy wyjaśnienie okoliczności wypadku wymaga dodatkowego czasu, ubezpieczyciel dokona wypłaty w ciągu kolejnych 14 dni, co daje łączny termin do 44 dni od zawiadomienia o szkodzie.
 • W sytuacji, gdy podczas procesu likwidacji szkód pojawią się okoliczności, które utrudniają wydanie decyzji, ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania w terminie do 90 dni.

Na zakończenie całego procesu poszkodowani otrzymują pisemną informację dotyczącą decyzji co do wypłaty odszkodowania lub odmowy, która stanowi potwierdzenie uregulowania sprawy.

Historia Link4 w kilku Punktach

  • 2003 r. – przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność na rynku polskim, jako pierwsza firma ubezpieczeniowa oferująca kierowcom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct.
  • 2010 r. – nastąpiła zmiana logo i kolorystyki firmy na powszechnie znany z reklamy Link4 różowy i fioletowy.
  • 2012 r. –  firma otrzymuje Laur Konsumenta w kategorii: ubezpieczenia komunikacyjne direct.
  • 2009 – 2014 r. – Link4 było częścią RSA, ubezpieczyciela działającego w 130 krajach na całym świecie.
  • 2014 r. –  Firma otrzymuje 1. miejsce w rankingu OC za najatrakcyjniejszą ofertę przyznane przez Total Money,  nagrodę „Dobra Marka 2014” w kategorii: ubezpieczenia komunikacyjne oraz „Produkt flotowy roku” za najlepsze ubezpieczenie dla firm.
  • 2014 r. – Link4 wchodzi w skład Grupy PZU.
  • 2016 r. – prezesem zarządu zostaje Agnieszka Wrońska (do dnia dzisiejszego), która z marką związana jest od lat.

Sprawdź, ile kosztuje OC w LINK4!

Czym wyróżnia się oferta Link4?

 • Jako firma, która pierwsza oferowała Polakom kupno usług w trybie direct, Link4 kładzie szczególny nacisk na możliwość dopełnienia wszystkich formalności za pośrednictwem Internetu. Dzięki takiej drodze zakupu można zyskać rabat 7% na wybraną polisę.
 • Link4 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców, dlatego oferuje usługę Kluczyki Plus. Za drobną sumę można ubezpieczyć kluczyki od samochodu, dowód rejestracyjny i tablice. Przede wszystkim wypłata odszkodowania, podobnie jak w przypadku produktu Szyby 24, nie pozbawia zniżek w przyszłości.
 • Turyści mogą się cieszyć wakacjami niezależnie od kraju, do jakiego się wybiorą. Ubezpieczenia Link4 oferują urlopowiczom polisę turystyczną w tej samej cenie dla każdego regionu świata. Czekają na nich także atrakcyjne promocje, jeśli posiadają już ubezpieczenie OC lub AC w Link4.

Ciekawostki o ubezpieczeniach Link4

  • Link4 zaprosiło do współpracy przy kampanii reklamowej gwiazdy popularnych talent show, takich jak: Must Be The Music, Voice of Poland i X-Factor.
  • Firma wspiera akcję krwiodawstwa. W związku z tym dla pracowników, jak i innych chętnych, pojawia się mobilna stacja, która umożliwia oddawanie krwi przy głównym biurze towarzystwa w Warszawie.
  • Link4 jest jednym z niewielu towarzystw na polskim rynku, w którym można uzyskać korzystną ofertę na ubezpieczenie motocykla i zabytkowego auta.

Pytania i odpowiedzi

Jaki jest czas na zgłoszenie szkody w Link4?
Gdzie się zgłosić szkodę z OC sprawcy?
Ile mam czasu na zgłoszenie szkody z OC sprawcy?

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w LINK4, korzystając z porównywarki ubezpieczeń Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Link4

Poczytaj o ubezpieczeniach

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach LINK4

LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

„Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Biorąc pod uwagę minimalne wymogi dotyczące przystąpienia do promocji, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Ile osób skorzystało dotychczas z promocji „Kasa Wraca” i jakie nastroje panują wśród użytkowników aplikacji? Czy bezpieczni kierowcy rzeczywiście mogą liczyć na tanie OC? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii