Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Jak chronić pieniądze przed inflacją
2022.10.27
Oszczędzaj w kryzysie! Jak chronić pieniądze przed inflacją?

Wciąż rosnąca inflacja jest przyczyną coraz większych zmartwień Polaków. Główną obawą jest to, że w krótkim czasie zgromadzone na koncie pieniądze całkiem stracą swoją wartość i znów trzeba będzie zaciskać pasa, aby zbudować wystarczającą poduszkę finansową. Jak chronić oszczędności przed inflacją?

Czytaj więcej
Ranking ubezpieczeń OC
2022.10.17
Raport roczny Punkty 2023 r. ▷ Ceny ubezpieczenia samochodu już od 140 zł!

Raporty Punkty to miesięczne, kwartalne i roczne zestawienia informacji na temat cen ubezpieczenia samochodu na polskim rynku. Dzięki nim możesz na bieżąco śledzić zmiany i wybrać najtańsze OC, gdy przyjdzie czas na zakup ubezpieczenia. Sprawdzamy, jak w czasach inflacji wyglądały stawki w 2022 roku. Czego możemy spodziewać się w 2023 r.?

Czytaj więcej
2022.05.08
Uważaj na oszustów! Sprawdź, na jakie oszustwa możesz być obecnie narażony i jak im przeciwdziałać

Każdego dnia jesteśmy narażeni na oszustwa. Przestępcy wykorzystują coraz bardziej wyrafinowane metody, ale próbują także stosować znane od lat triki. Należy zatem być czujnym i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Na jakie oszustwa jesteśmy narażeni najczęściej?

Czytaj więcej
2022.02.15
Nowy rok to czas na podsumowania. Ile płaciliśmy za OC w 2021 roku?

Nowy rok to tradycyjnie czas podsumowań. Postanowiliśmy podtrzymać tę tradycję i przygotowaliśmy własne podsumowanie cen na rynku ubezpieczeń OC w Polsce. Sprawdziliśmy, jak kształtowały się koszty polisy, gdzie trzeba było zapłacić najwięcej, a także ile musieli wydać na OC najmłodsi kierowcy w 2021 roku.

Czytaj więcej
2022.01.30
Miejsce zamieszkania a cena OC i AC

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe – musi je mieć każdy właściciel samochodu, natomiast AC jest dobrowolne – mimo to warto mieć taką ochronę i to nie tylko w przypadku najdroższych samochodów. Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników, takich jak m.in. marka samochodu, pojemność silnika czy rok produkcji auta. Dodatkowo na koszt polisy wpływa miejsce zamieszkania właściciela.

Czytaj więcej
2021.11.05
“Zielona wyspa OC”. Dlaczego wszystko drożeje, a ubezpieczenia komunikacyjne nie?

Mimo obaw dotyczących dalszych podwyżek, OC znowu poszło w dół. Czy zdrożeje w najbliższej przyszłości?

Czytaj więcej
2021.05.26
Ubezpieczenia OC Jelenia Góra – już od 405 zł!

Jeśli Jelenia Góra to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Jeleniej Górze? Dowiedz się!

Czytaj więcej
2021.05.26
Ubezpieczenia OC Legnica – już od 325 zł!

Jeśli Legnica to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Legnicy? Dowiedz się!

Czytaj więcej
2021.05.26
Ubezpieczenia OC Gliwice – już od 313 zł!

Jeśli Gliwice to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Gliwce? Dowiedz się!

Czytaj więcej
2021.05.26
Ubezpieczenia OC Tarnów – już od 286 zł!

Jeśli Tarnów to Twoje miasto, z pewnością jesteś zainteresowany stawkami obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie tutaj obowiązują. Jak wiemy, miejsce zamieszkania kierowcy to jeden z elementów wpływających na ceny OC. Jednak znaleźć tanie OC lub tańsze od posiadanego nawet o kilkaset złotych mamy szansę praktycznie zawsze. Jak prezentuje się kwestia ubezpieczenia OC w Tarnowie? Dowiedz się!

Czytaj więcej