Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Ranking ubezpieczeń OC
Raport Punkty ▷ Ceny ubezpieczenia OC już od 169 zł!

Raporty Punkty to kwartalne i miesięczne zestawienia informacji na temat cen ubezpieczenia OC na polskim rynku. Dzięki nim możesz na bieżąco śledzić zmiany i wybrać najtańsze OC, gdy przyjdzie czas na zakupu ubezpieczenia. Sprawdzamy, jak w czasach inflacji wyglądały stawki w III kwartale 2022 roku.

“Zielona wyspa OC”. Dlaczego wszystko drożeje, a ubezpieczenia komunikacyjne nie?

Mimo obaw dotyczących dalszych podwyżek, OC znowu poszło w dół. Czy zdrożeje w najbliższej przyszłości?

Po I kwartale 2021 roku kierowcy mogą odetchnąć z ulgą – za OC wciąż płacimy mniej

Na koniec 2020 roku rynek obowiązkowych ubezpieczeń OC zanotował spadek cen. A jak wskazuje najświeższy raport mfind, trend spadkowy utrzymał się również w pierwszych trzech miesiącach roku 2021. Obecnie średnia cena OC wynosi 579 złotych. Jest to 22 złote mniej niż 3 miesiące temu, i aż 78 złotych mniej niż rok temu. Pierwszy kwartał 2021 za nami. Czas zatem na analizy, podsumowania i prognozy na kolejne miesiące.

I kwartał 2020 bez większych zmian na rynku OC [RAPORT Punkta]

Pierwszy kwartał 2020 roku za nami, zatem czas na podsumowanie trzech minionych miesięcy i sytuacji, jaka w tym okresie panowała na rynku obowiązkowych ubezpieczeń OC.

Ceny 2019: raport roczny
Ceny OC 2019: niebezpieczny trend na rynku cen OC. Raport Punkta

Ceny OC 2019 roku były stabilne - wynika z raportu rocznego mfind analizującego ceny polis sprzedanych przez porównywarkę. W ubiegłym roku kierowcy za obowiązkową polisę płacili średnio 664 zł. Niebezpieczny trend zaobserwowaliśmy jednak z końcem roku - średnie stawki OC nieznacznie rosły z miesiąca na miesiąc.

Turecka flaga
Czy w Turcji jest bezpiecznie?

Czy w Turcji jest bezpiecznie? - to jedno z częściej wyszukiwanych haseł w Internecie. Nie będziemy wkładać kija w mrowisko i na pytanie o bezpieczeństwo nie udzielimy jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Bo takiej nie ma. Postaramy się natomiast naszkicować obraz Turcji takiej, jaka jest. O pomoc poprosiliśmy osoby blisko związane z krajem półksiężyca. A więc - jak to jest z tym bezpieczeństwem w Turcji?

Podsumowanie półrocza na rynku OC
Ceny OC wciąż spadają – podsumowanie I półrocza 2019

Początek lipca przyniósł zaskakujące wieści - jeden z Klientów mfind.pl może pochwalić się rekordowo niską ceną polisy. Za OC dla swojego Fiata 126p zapłacił on 202 złote. To z kolei skłoniło nas do podsumowania pierwszego półrocza 2019 roku na rynku OC. Wnioski? Szczęście sprzyja nie tylko wspomnianemu właścicielowi Malucha – ceny OC wciąż spadają i aktualnie notują najniższe stawki od wielu miesięcy!

Wypadkowość a OC
Wypadki drogowe 2018: czy wypadkowość ma wpływ na cenę OC? [RAPORT Punkta]

Ten sam kierowca, właściciel dokładnie takich samych aut, ale zamieszkały w dwóch różnych miejscowościach. O wiele więcej za OC samochodu zapłaci we Wrocławiu, niż w Rzeszowie. Skąd takie rozróżnienie? Wielkość miasta, natężenie ruchu i wypadkowość – to czynniki, które mogą wpływać na wysokość składki. A jak duży wpływ ma ta ostatnia? Sprawdziliśmy, w jakim stopniu wypadkowość przekłada się na wysokość składki OC!

OC w polskich miastach 2019: gdzie kupimy najtańsze OC, a gdzie najdroższe?

Średnia cena ubezpieczenia OC oscyluje w granicach 1000 złotych, jednak różnice pomiędzy poszczególnymi miastami są naprawdę spore. Na początku 2019 roku, najtańsze OC znajdziemy w Opolu i zapłacimy za nie 350 złotych. W jakim mieście kierowcy zapłacą najwięcej za OC? Sprawdzamy, jak aktualnie wygląda sytuacja w poszczególnych miastach i jak zmieniła się w porównaniu do roku ubiegłego.

Obowiązkowe wyposażenie samochodu na zimę
Obowiązkowe wyposażenie samochodu na zimę: przepisy obowiązujące w innych krajach

Gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe, czy chociażby podnośnik - to wszystko elementy obowiązkowego wyposażenia samochodu. Jakiego samochodu? To zależy. Od czego? Od kraju, przez który prowadzi nas trasa podróży. Jeśli planujesz zimowy wyjazd, sam sprzęt narciarski nie wystarczy - konieczne może okazać się dodatkowe wyposażenie auta. Sprawdzamy, jak wygląda obowiązkowe wyposażenie samochodu w innych krajach!

Ceny OC
Średnie ceny OC po trzecim kwartale 2018 roku – jest DUŻO taniej!

Analizując średnie ceny OC po trzecim kwartale 2018 roku mamy dobrą wiadomość dla kierowców – koszt zakupu obowiązkowej polisy komunikacyjnej OC jest niższy, niż przed rokiem. Jak wynika z analiz ekspertów porównywarki mfind.pl, w III kwartale ubiegłego roku ceny OC było średnio o 15% wyższe. Gdzie za OC zapłaciliśmy najwięcej, a w których miastach rynek był łaskawy dla kierowców? Sprawdzamy!

opony
Opony – od nich zależy Twoje bezpieczeństwo. Jakie opony wybrać?

Samochód gotowy do jazdy waży średnio blisko 1,5 tony. Coraz częściej napędza go silnik o mocy przekraczającej 100 KM. Konstrukcje zawieszenia stają się coraz bardziej skomplikowane, a nad bezpieczeństwem czuwają systemy elektroniczne… ale i tak wszystko zależy od opon, które jako jedyna część całego samochodu stykają się z nawierzchnią. I to zaledwie na powierzchni dwóch kartek A4.