Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

2024.03.18
Jakie ubezpieczenia nieobowiązkowe warto wykupić?

Ubezpieczenia oferują nam ochronę finansową w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń i pomagają zminimalizować ryzyko związane z różnymi aspektami naszego życia. Istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń, zarówno obowiązkowych, jak i dobrowolnych. Niektóre z nich są wymagane przez prawo, jak np. OC pojazdu. W tym artykule omówimy, jakie ubezpieczenia dobrowolne są warte zakupu i dlaczego warto o nich pamiętać.

Czytaj więcej
2024.03.15
Ubezpieczenie na wypadek śmierci

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co stanie się z Twoją rodziną, gdy Ciebie zabraknie? Ubezpieczenie na wypadek śmierci może okazać się nieocenioną pomocą, zapewniając wsparcie finansowe dla Twoich najbliższych w trudnym czasie. Polisa na wypadek śmierci to nie tylko ochrona dla Ciebie, ale także dla Twojej rodziny. Dzięki temu najbliżsi zyskają poczucie finansowego bezpieczeństwa.

Czytaj więcej
bezpieczeństwo dzieci w ineternecie - zagrożenia i ubezpieczenie
2023.01.02
Bezpieczeństwo dzieci w internecie – czy możemy je ubezpieczyć?

Jako rodzic starasz się zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo w każdym zakresie. W domu czuwasz nad nim Ty, w szkole tę rolę przejmują nauczyciele. Co z przestrzenią neutralną, jaką stanowi internet? Zobacz, na czym powinna polegać ochrona dzieci w Internecie i jaką rolę może w niej odegrać ubezpieczyciel.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie NNW studenta
2022.10.17
Jak działa i co daje ubezpieczenie NNW dla studenta?

Ubezpieczenie NNW to niewielki koszt, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę to, jak bardzo może pomóc w sytuacji, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu. Wypadki są niespodziewane i trudno je przewidzieć. Z tego powodu warto się zabezpieczyć, gdy jest taka możliwość. Do niedawna ubezpieczenie NNW w bardzo atrakcyjnej cenie kojarzyło się raczej z uczniami szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Czytaj więcej
ubezpieczenie od hejtu
2022.08.29
Ubezpieczenie od hejtu? Nowy produkt od UNIQA

Lęk, przytłaczający smutek czy niska samoocena to tylko niektóre konsekwencje doświadczania hejtu w Internecie. Codzienne jego ofiarami padają dzieci w każdym wieku, dorośli i ludzie starsi. Dziś nie jesteśmy jednak bezbronni – na rynku pojawiło się nowe ubezpieczenie od hejtu marki UNIQA. Jaką pomoc obejmuje, ile kosztuje składka i czy polisa jest warta swojej ceny? Dowiedz się!

Czytaj więcej
Susza w Polsce a ubezpieczenie upraw
2022.08.16
Czy Europa stoi w obliczu klęski żywiołowej? Susza w Polsce i jej skutki dla gospodarstw rolnych

Polska, Hiszpania, Bułgaria, Francja, Czechy… można tak wymieniać kolejne państwa, które mierzą się ze skutkami ogarniającej coraz większe przestrzenie suszy. Zagrożenie jest już tak duże, że w niektórych miejscach ogranicza się zużycie wody pitnej. We Francji nie było tak źle od ponad 500 lat! Czy można ubezpieczyć się przed suszą w Polsce?

Czytaj więcej
2022.04.06
Ubezpieczenie od pracodawcy – jaka ochrona przysługuje pracownikowi?

Ubezpieczeniem od pracodawcy jest objęty każdy, kto pracuje na etat lub wykonuje swoje obowiązki zawodowe na podstawie umów: agencyjnej, zlecenia lub uaktywniającej. Przed czym dokładnie ono chroni?

Czytaj więcej
OC tłumacza
2019.12.13
Ubezpieczenie OC dla profesjonalnego tłumacza. Dlaczego warto je posiadać?

Istnieją zawody, których wykonywanie wiąże się z dużą odpowiedzialnością. W Polsce obowiązkowe ubezpieczenie OC muszą posiadać m. in. lekarze, notariusze oraz prawnicy. Tłumacze co prawda nie są zobowiązani do wykupienia indywidualnego ubezpieczenia OC, jednak okazuje się, że i w ich przypadku warto zadbać o jego posiadanie. Dlaczego osoby wykonujące pracę tłumacza powinny rozważyć skorzystanie z takiej ochrony?

Czytaj więcej
pracownicze plany kapitałowe
2019.11.27
Przyszłość naszych emerytur a Pracownicze Plany Kapitałowe

Polacy nie mają wyjścia i muszą oszczędzać dodatkowo na emeryturę, jeśli chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe. Pracownicze Plany Kapitałowe są nową zachętą państwa do takiego oszczędzania. Czy jednak rzeczywiście warto uczestniczyć w tym programie?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie krótkoterminowe i bezdetrminowe
2019.09.02
Ubezpieczenie terminowe i bezterminowe: jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenie na życie wykupujemy nie tylko z myślą o sobie, ale i dla rodziny. Do wyboru mamy dwa rodzaje polis - terminową i bezterminową. Jak sama nazwa wskazuje, głównym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę przy ich wyborze, jest czas. Jaką polisę na życie wybrać?

Czytaj więcej