Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

pexels-gustavo-fring-4254164
Jak bezpiecznie zamontować instalację fotowoltaiczną w domu?

Liczba instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju stale rośnie. Nic w tym dziwnego — inwestycja ta niesie za sobą szereg korzyści, związanych z ekologią i oszczędzaniem. Bezpieczny montaż instalacji fotowoltaicznej to podstawa, jeśli chcesz cieszyć się długą żywotnością i wydajnością paneli. Jak zamontować fotowoltaikę? Na co zwrócić uwagę? Przekonaj się!

pexels-hoan-ngọc-6961110
Usterki i wypadki z udziałem fotowoltaiki

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest nam doskonale znane od wielu już lat. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się panele fotowoltaiczne, które gwarantują stabilne i godne zaufania źródło energii. Tak jak w przypadku każdej instalacji, tak i przy fotowoltaice, mogą przydarzyć się kosztowne usterki i wypadki. Poznaj największe i najczęściej występujące problemy, z którymi mierzą się posiadacze foto

OC tłumacza
Ubezpieczenie OC dla profesjonalnego tłumacza. Dlaczego warto je posiadać?

Istnieją zawody, których wykonywanie wiąże się z dużą odpowiedzialnością. W Polsce obowiązkowe ubezpieczenie OC muszą posiadać m. in. lekarze, notariusze oraz prawnicy. Tłumacze co prawda nie są zobowiązani do wykupienia indywidualnego ubezpieczenia OC, jednak okazuje się, że i w ich przypadku warto zadbać o jego posiadanie. Dlaczego osoby wykonujące pracę tłumacza powinny rozważyć skorzystanie z takiej ochrony?

przyszlosc-emerytur-pracownicze-plany-kapitalowe
Przyszłość naszych emerytur a Pracownicze Plany Kapitałowe

Polacy nie mają wyjścia i muszą oszczędzać dodatkowo na emeryturę, jeśli chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe. Pracownicze Plany Kapitałowe są nową zachętą państwa do takiego oszczędzania. Czy jednak rzeczywiście warto uczestniczyć w tym programie?

ubezpieczenie-na-zycie
Ubezpieczenie terminowe i bezterminowe: jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenie na życie wykupujemy nie tylko z myślą o sobie, ale i dla rodziny. Do wyboru mamy dwa rodzaje polis - terminową i bezterminową. Jak sama nazwa wskazuje, głównym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę przy ich wyborze, jest czas. Jaką polisę na życie wybrać?

karta-duzej-rodziny
Karta Dużej Rodziny a zniżki na ubezpieczenie

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z szeregu zniżek oferowanych im przez Kartę Dużej Rodziny. Po jej okazaniu możemy liczyć na zniżki na bilety kolejowe, wejściówki do muzeum czy chociażby specjalne zniżki na ubezpieczenie. Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe są partnerem Karty Dużej Rodziny? Na jakie rabaty możemy liczyć?

ac-krotkoterminowe
Assistance krótkoterminowe na wyjazd zagraniczny

Stłuczka, awaria akumulatora, brak benzyny czy chociażby zatrzaśnięcie kluczyków - to wszystko może spotkać na drodze nawet najbardziej wytrawnego kierowcę. Ratunkiem w takich sytuacjach będzie ubezpieczenie assistance. W opozycji do usług assistance kupowanych w pakiecie z ubezpieczeniem OC i AC, stoi assistance krótkoterminowe na wyjazd zagraniczny i nie tylko!

hulajnogi-elektryczne
Hulajnoga elektryczna niczym rower: nowe przepisy UTO

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory brak jest jednak jakichkolwiek uregulowań prawnych dotyczących zasad poruszania się nimi. Jedyne co wiadomo – hulajnogista to pieszy. Szykują się jednak nowe przepisy dotyczące UTO – hulajnoga ma być traktowana jak rower, a osoba poruszająca się nią może jeździć trochę tu, trochę tu – trochę po ulicy, a w wyjątkowych sytuacjach - po chodniku.

FIFA U-20 World Cup Polska 2019
FIFA U-20 World Cup Polska 2019 – informacje – co warto wiedzieć?!

FIFA U-20 World Cup to mundial dla piłkarzy do lat 20. Tegoroczna odsłona imprezy, której gospodarzem po raz pierwszy w jego historii jest Polska, rozpoczyna się 23 maja i trwa do 15 czerwca 2019 roku. Na boiskach zobaczymy 24 reprezentacje narodowe, łącznie 504 młodych piłkarzy. Wśród nich zapewne są następcy Maradony, Messiego czy Iniesty, którzy pokazali się światu właśnie podczas FIFA U-20 World Cup.

ubezpieczenia-2018
Rośnie liczba odszkodowań – ubezpieczyciele płacą więcej! PIU podsumowało rynek ubezpieczeń w 2018 roku

Z roku na rok rośnie wartość zebranych składek ubezpieczeniowych. Znakomitą większość z nich stanowią ubezpieczenia majątkowe. W 2018 roku odnotowano rekordową składkę na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Co więcej – każdego roku ubezpieczyciele wypłacają coraz więcej odszkodowań i świadczeń. Spójrzmy zatem jak prezentują się ubezpieczenia 2018 w liczbach!

oc-zawodowe
OC zawodowe od AVIVY: ubezpieczenie w branży IT i budownictwie

Już jakiś czas temu AVIVA zapowiadała rozszerzenie ubezpieczeń korporacyjnych i słowa dotrzymała. W październiku 2018 roku towarzystwo poszerzyło ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu. Nowa oferta obejmuje trzy produkty dostosowane do specyfiki branży budowlanej, informatycznej oraz OC zawodowe uniwersalne.

oc-rowerzysty
OC rowerzysty: prześwietlamy rynek ubezpieczeń OC na rower

Mówiąc „ubezpieczenie OC” automatycznie na myśl przychodzi nam obowiązkowa polisa OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Niektórzy ubezpieczyciele poszli jednak o krok dalej i pomyśleli także o rowerzystach. Choć ubezpieczenie OC rowerzysty nadal jest rzadkością, jest ono kwestią wartą przemyślenia. Prześwietlamy ofertę ubezpieczeń OC na rower!