Najtańsze OC w 2022 r. ▷ Kup ubezpieczenie OC za 188 zł!

Aktualizacja:
raport-luty

Każdy kierowca w pewnym momencie roku stawia sobie jedno zasadnicze pytanie: jak znaleźć najtańsze OC. Ubezpieczenie obowiązkowe samochodu jest jednym z tych wydatków, których nie ominiemy, jeżeli posiadamy własne auto. Nie oznacza to jednak, że musisz za nie przepłacać. Eksperci Punkty przygotowali dla Ciebie Raport OC za II kwartał 2022 roku.

Najważniejsza informacja dla wszystkich kierowców jest taka, że od początku roku średnia ogólnopolska cena OC pozostaje praktycznie bez zmian. Możemy zauważyć delikatny spadek kosztów składki polisy (o ok. 0.7 proc.), jednak jest on dla przeciętnego kierowcy nieodczuwalny. Ceny są o około 10% niższe niż w II kwartale 2021 r. Czy to oznacza, że najtańsze OC z biegiem roku będzie jeszcze tańsze?

W Punkcie stale weryfikujemy sytuację na polskim rynku ubezpieczeń. Analizujemy, przeglądamy i zbieramy wszystkie informacje na temat najtańszego OC, aby zaproponować Wam najatrakcyjniejsze oferty polis, dzięki kalkulatorowi OC/AC. Co kwartał nasz zespół ekspertów przygląda się zmianom i trendom, aby przygotować dla Ciebie pełen raport, który możesz pobrać już dziś.

Twoje ubezpieczenie samochodu wkrótce się kończy? Znajdź najtańsze OC z Punktą i nie przepłacaj:

Sprawdź najtańsze OC

Ceny OC 2022 r. – jak zmieniała się sytuacja na rynku OC?

Sytuacja za wschodnią granicą czy inflacja, której skutki każdy z nas odczuwa na własnej kieszeni sprawiły, że coraz bardziej niepewnie patrzymy w kierunku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Prąd, paliwo, gaz stale zyskują coraz wyższe ceny, a jak wygląda sytuacja polis? Co ciekawe w pierwszych miesiącach wyglądała bardzo optymistycznie dla kierowców. Patrząc na ranking najtańszego OC, zauważyć można było, że koszt składki w I kwartale 2022 roku był niższy o średnio 31 zł w porównaniu do tego samego okresu w 2021 r.

gdzie najtańsze ubezpieczenie oc

– Znajdujemy się w okresie przejściowym, nie ma już tak dużych zmian cen, jak w ubiegłych kwartałach. To kolejne potwierdzenie, że kończy się wojna cenowa pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi. Rynek nieubłaganie kieruje się ku wycenom technicznym polis – komentuje Michał Daniluk, prezes Punkty.

Warto zauważyć, że początek roku obfitował w szereg zmian, które mogły wpłynąć na zawartość portfela kierowców. Nowy taryfikator mandatów znacznie podwyższył kary dla kierowców za nieprzestrzeganie przepisów. Nie wpłynęło to jednak na ceny samych polis. Średnia cena OC wg. raportu Punkty w styczniu wynosiła 546 zł, w lutym 541 zł, a w marcu 539 zł. Czy zmiany w prawie pozostaną bez znaczenia w kolejnych miesiącach? A może skok cen dopiero przed nami? Jakie prognozy przewidują nasi eksperci? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części Rankingu OC.

Ranking OC w II kwartale 2022 roku – czy najtańsze OC będzie jeszcze tańsze niż dotychczas?

Tak jak wspominaliśmy – średni koszt OC w pierwszym nie zmienił się znacząco. O ile w szerokim spektrum wahnięcia cen nie są zauważalne, o tyle pojawiły się nowe trendy, które mogą mieć znaczący wpływ dla poszczególnych grup posiadaczy aut. Jednym z nich jest wzrost cen w miastach powiatowych oraz zmiany w najtańszych ubezpieczeniach w zależności od rodzaju silnika pojazdu. Dodatkowo możemy zauważyć trend hamowania spadku cen, który to może wróżyć niechybny ich wzrost.

gdzie najtańsze oc

Najtańsze ubezpieczenia samochodów? Już nie w miastach powiatowych

Skok cen w II kwartale 2022 roku mogli odczuć wszyscy Ci, którzy mieszkają w miastach powiatowych. Wcześniej najwyższe ceny polis najbardziej dokuczliwe były dla mieszkańców dużych miast takich jak Gdańsk, Wrocław czy Warszawa. Eksperci Punkty jednak dostrzegają pewien trend, który wzmaga się na siłach – wzrost cen w miastach powiatowych. Jeśli szukasz najtańszego OC, mamy złą wiadomość dla mieszkańców np. Rumii. To właśnie tam składki polis w ostatnim kwartale były najwyższe! Kierowcy musieli zapłacić o aż 37% więcej niż przeciętny kierowca z Polski.

Najwyższy wzrost stawek OC dotyczył miast do 100 tyś. mieszkańców. Na czele stawki plasuje się wielkopolski Śrem. Średnia cena polisy w zaledwie 3 miesiące wzrosła o ponad 40 proc. (z 452 zł do 636 zł). Można także zauważyć wyraźną tendencję wzrostową w przypadku miast powiatowych w okolicach Warszawy. W Piasecznie zanotowano skok o 13,2%, w Żyrardowie o 13,7% i o aż 19,5% w Nowym Dworze Mazowieckim.

ZOBACZ NAJNOWSZY RAPORT PUNKTY

Pobierz raport

Gdańsk, Warszawa i Wrocław wciąż na niechlubnym prowadzeniu rankingu najdroższych polis

Pomimo wzrastających cen w miastach powiatowych, to jednak mieszkańcy stolic województw wciąż płacą najwięcej i zajmują zdecydowanie ostatnie pozycje w rankingu na najtańsze OC. Jeżeli jesteś z Gdańska, Warszawy lub Wrocławia, przygotuj się na zdecydowanie większe wydatki. Co gorsze, pomimo trendu spadkowego w nadmorskim kurorcie ceny widocznie wzrosły do poziomu 709 zł. Średnia cena w pozostałych dwóch miejscach jest niższa i wynosi odpowiednio 638 zł i 635 zł. Pomimo to miasta wojewódzkie położone bliżej zachodniej granicy notowały dwucyfrowe obniżki cen OC – od 12 do 16 proc w porównaniu do 2kw. 2021. (Wrocław, Warszawa, Poznań, Łódź, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski).

Nie bądź jak reszta i nie przepłacaj za OC. Sprawdź z Punktą, gdzie możesz wykupić tanie OC w swojej okolicy:

Oblicz składkę polisy OC/AC

Z raportu wynika jednak, że nie musisz przenosić się na wieś, aby mieć tanie OC. Mamy dobrą wiadomość dla osób z Opola, Lublina czy Białegostoku – najtańsze OC znajdziesz właśnie w tych miastach! W pierwszym z nich średnia jest o ponad 200 zł niższa niż w przypadku Gdańska! Ceny nie spadają tam tak gwałtownie, bo od ok. 1 do 5 proc., ale są one zdecydowanie najniższe, co widać na poniższym wykresie.

gdzie najtańsze oc bez zniżek

W którym województwie jest najtańsze OC w 2022 roku?

Na ranking możemy spojrzeć także z szerszej perspektywy – województw. Gdzie najtańsze OC możesz kupić? Bez zmian najatrakcyjniejsze cenowo ubezpieczenie samochodu dostępne jest w województwach: podkarpackim – średnio 458 zł, świętokrzyskim – 477zł i lubelskim – 480 zł. Podobnie jak w przypadku miast, najdroższymi pozostają pomorskie (618 zł), mazowieckie (580 zł) i  dolnośląskie (577zł).

W porównaniu z pierwszym kwartałem nie zauważymy tutaj szczególnych zmian. Warto jednak nadmienić, że tylko w jednym województwie – pomorskim, utrzymuje się średnia cena powyżej 600 zł, w pozostałych znajdziemy oferty w cenach z „piątką” z przodu, a najtańsze OC kupimy już średnio za ok. 470 zł.

jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie oc

Od czego zależy cena taniego ubezpieczenia samochodu?

Jak zapewne wiesz, na ranking OC wpływa nie tylko miejsce zamieszkania. Znaczenie ma wiele czynników, takich jak: marka i wiek auta, rodzaj silnika, a nawet status cywilny kierowcy. W raporcie bacznie przyglądamy się, dla kogo kalkulacje wskazują najtańsze OC. Sprawdzamy razem, jakie aspekty wpływają na zakup najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Wiek kierowcy – Starsi kupują taniej

W 2022 roku utrzymuje się trend, w którym, czym kierowca starszy, tym średnio tańsze OC wykupi. W II kwartale 2022 roku za polisę najmniej płacili kierowcy powyżej 55 r. ż. (średnio 504 złote), a najwięcej ci z przedziału od 18 do 25 r. ż. (średnio aż 1014 złotych).

gdzie najtańsze oc dla młodych kierowców

Stan cywilny – Singiel? Zniżki na OC mogą Cię ominąć

Ten czynnik możemy niejako łączyć z wiekiem. Według Towarzystw Ubezpieczeniowych kierowcy starsi, pozostający w zalegalizowanych związkach prowadzą bezpieczniej, przez co Twój stan cywilny może bezpośrednio wpłynąć na wyniki, jeżeli poszukujesz najtańszego OC.  Kierowcy pozostający w związkach małżeńskich w II kwartale 2022 roku płacili za obowiązkowe ubezpieczenie średnio o 20 proc. mniej od singli. Osoby o stanie cywilnym panna albo kawaler musiały się liczyć przeciętnie ze wzrostem ceny OC o 78 zł w stosunku do średniej składki.

Ranking OC - stan cywilny dane

Liczba szkód – Jeździsz bezpiecznie, kupujesz taniej OC

Liczba wypadków i kolizji znacząco wpływa na składkę ubezpieczenia OC. Co ciekawe było ich najmniej od jesieni 2020 roku! Wraz ze zmianami, które weszły w życie z początkiem lipca, może okazać się, że ten czynnik zyska jeszcze bardziej na znaczeniu w kontekście obliczania wysokości składki.  Według raportu Punkty najtańszą polisę OC mieli szansę nabyć oczywiście kierowcy, którzy mogli pochwalić się bezwypadkową jazdą (średnio w cenie 520 złotych). Jeśli klient miał na koncie 5 szkód i więcej, powinien liczyć się ze wzrostem ceny ubezpieczenia komunikacyjnego nawet o 500 zł. Średnia składka OC rośnie o około 50-60 zł przy pierwszej i każdej kolejnej szkodzie.

– Kierowcy wzięli sobie do serca ceny mandatów i zdjęli nogę z gazu, co jest wynikiem zarówno nowych przepisów, ale także tego, że jesteśmy coraz bardziej świadomi, czym grozi niebezpieczna, brawurowa jazda. Pomijając koszty paliwa, zniechęcające do nierozważnego spalania podczas zbyt szybkiej jazdy, kierowcy biorą pod uwagę inne czynniki ekonomiczne – wskazuje ekspert Punkty.

Ranking OC - liczba szkód - dane

Rodzaj paliwa

A skoro o cenach paliw mowa, to warto przyjrzeć się, jak jego rodzaj wpływa na cenę polisy OC. W Polsce sukcesywnie zwiększa się popularność samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Dotychczas mogli oni cieszyć się zdecydowanie największymi zniżkami na OC. Czy najtańsze OC zarezerwowane jest jedynie dla eco kierowców? Stanowią oni zaledwie 2 proc. wszystkich poruszających się po naszych drogach. Polacy nadal najchętniej wybierają silnik Diesla i jest to aż 45% wszystkich samochodów. Jak to wpływa na ranking najniższych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ranking OC - rodzaj paliwa- najdroższa hybryda

Ceny dla posiadaczy samochodów hybrydowych wzrosły średnio o 72 z ł w porównaniu z II kwartałem 2021 roku i jest to największy wzrost w tej kategorii. Co ciekawe średnio za ubezpieczenie hybrydy zapłacili 681 zł, co daje najwyższą stawkę w całym rankingu OC. Najmniej wydali posiadacze „elektryków” – 428 zł. Posiadacze benzyny musieli wyłożyć na przestrzeni kwietnia i czerwca 2022 średnio 522 zł, a oleju napędowego 547 zł. Pomiędzy nimi uplasowali się właściciele aut wspomaganych instalacją LPG.

Pojemność silnika

Tutaj szczególnego zaskoczenia nie ma: czym większy silnik ma Twoje auto, tym większe OC zapłacisz. Jest jeden wyjątek – bardziej opłacalne są modele z silnikiem ponad 4,0 l niż te od 2,5 l do 4,0l. Najwięcej płacą posiadacze samochodów z silnikiem większym niż 3000 cm3, ale mniejszym niż 4000 cm3 – w ostatnich 3 miesiącach o nawet 54% więcej w stosunku do ekonomicznych silników poniżej 0,9 l.

Ranking OC - pojemność silnika - dane

Pochodzenie pojazdu

Wyraźną zmianą na rynku najtańszych ubezpieczeń samochodowych jest spojrzenie przychylniejszym okiem na pojazdy sprowadzane z Anglii. Cena polis aut z kierownicą po prawej stronie spadła o 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Średnio za anglika płaciliśmy 799 zł, gdy w tym samym okresie w 2021 r. cena oscylowała w okolicach 1145 zł.

Najtańsze OC a pochodzenie auta

Wiek samochodu

Niestety, Polaków albo nie stać na nowe pojazdy, albo tak bardzo zżywamy się ze starszymi modelami. Przeciętny wiek naszych aut to prawie 16 lat i to właśnie one dają największe zwyżki na OC. Jeśli szukasz zniżek na ubezpieczenie samochodu, sięgając do naszego rankingu OC zauważysz, że najbardziej opłacalne są model z roczników 2018 i młodszych. Podobnie, jak w przypadku pojemności silnika: czym starsze, tym droższe, chociaż te najstarsze są traktowane łagodniej przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Wiek auta a najtańsze OC

Najtańsze OC na rynku – ubezpieczenie w Punkta już od 188 zł!

Największym zaskoczeniem kwartalnego raportu Punkty jest najniższa kalkulacja, która została stworzona dla jednego z kierowców. Wbrew statystykom najtańsze OC należy do 27-letniego singla, właściciela BMW 320i. To doskonale pokazuje, że nie warto przejmować się głównymi trendami, a najlepiej samodzielnie sprawdzić wysokość składki. Jak? Korzystając z kalkulatora Punkty:

Sprawdź najtańszą cenę OC/AC!

Z danych zawartych w raporcie wynika, że najdroższe ubezpieczenie OC w II kwartale 2022 r. przypadło 55-letniemu, żonatemu właścicielowi auta marki Mercedes Benz, który mieszka w Warszawie. Za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne swoich czterech kółek musiał zapłacić o prawie 28 razy więcej niż właściciel wspomnianego wyżej BMW.

Jak może zmienić się ranking OC w najbliższych miesiącach?

Eksperci przewidują wzrost składek wraz z kolejnymi miesiącami. U podłoża tych zmian będzie przede wszystkim galopująca inflacja. Dodatkowo przyczyni się do tego także możliwość weryfikacji danych policyjnych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Co prawda statystycznie na polskiego kierowcę w 2 kwartale 2022 przypadało 0,28 szkody, mimo to warto pamiętać, że wciąż nie wyszliśmy z pandemii COVID-19. Dane wskazują, że wbrew stereotypowemu kojarzeniu marek takich jak BMW, Audi czy Mercedes z szybką jazdą, ich właściciele statystycznie generowali mniej szkód od średniej.

–  Niewątpliwie ubezpieczenia OC zdrożeją, choćby ze względu na nowe przepisy, które pozwalają ubezpieczycielom sprawdzać nie tylko bezszkodową jazdę, ale również liczbę punktów karnych i status popełnionego wykroczenia drogowego. Na ceny wpłynie również inflacja, przekładająca się na koszty likwidacji szkód – prognozuje Michał Daniluk, prezes multiagencji Punkta.

Jak znaleźć najtańsze OC online?

W ramach podsumowania można wskazać, że w porównaniu do poprzedniego roku średnie ceny OC/AC spadły rok do roku o  -7 proc . To, co na pewno nie ulega zmianie, to ceny najtańszych OC – nadal utrzymują się na poziomie poniżej 200 złotych. Nie oznacza to jednak, że kupując nową polisę lub przedłużając ją u dotychczasowego ubezpieczyciela, nie przepłacimy. Te same zniżki i tanie OC nie są gwarantowane u każdego z nich.

Na duże zwyżki składki OC narażeni są kierowcy, którzy mieli szkodę w ostatnim roku polisowym. Osoby z tej grupy ubezpieczonych powinny jak najszybciej dokonać kalkulacji ubezpieczeń online i sprawdzić, ile mogą zaoszczędzić na polisie. Mimo szkód na koncie tacy klienci również mogą liczyć na tańsze OC.

Bardzo dużo na polisie samochodowej mogą zaoszczędzić także młodzi kierowcy. Tu rozbieżności w cenach mogą wynieść nawet kilkaset złotych za ubezpieczenie o tym samym zakresie! W przypadku braku historii ubezpieczeniowej oraz niewielkiego doświadczenia za kółkiem należy dokładnie porównać oferty. Gdy okaże się, że również inne parametry są niekorzystne (np. miejsce zamieszkania czy pojemność silnika) ceny polis OC dla młodych kierowców mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nie warto ryzykować – lepiej sprawdzić cenę z kalkulatorem porównującym oferty różnych TU.

Gdzie kupić tanio obowiązkowe OC?

Pamiętaj, że najtańsze OC przez internet możesz znaleźć u nas – wejdź na kalkulator OC/AC Punkta, oblicz składkę bez wychodzenia z domu i znajdź tanie OC dla siebie!

Przejdź do kalkulatora OC

Jak znaleźć najtańsze OC?
Czy tanie OC mogę opłacić w ratach?
Kto może skorzystać z najtańszego OC?

Podsumowanie

  1. Najtańsze OC w II kwartale 2022 roku kosztowało mieszkańca województwa lubelskiego – zaledwie 180 zł!
  2. Najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie zapłacą mieszkańcy największych miast: Warszawy, Gdańska czy Wrocławia.
  3. Na tanie OC nie mają co liczyć właściciele aut z kierownicą po prawej stronie.
  4. Im niższa pojemność silnika, tym tańsza polisa OC.
  5. Średnia cena ubezpieczenia komunikacyjnego dla samochodów hybrydowych w ostatnim kwartale znacznie wzrosła.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
27 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
3 lat temu

Reklama firmy o najtańszych ubezpieczeniach to fikcja. Wypełniając ankietę [reklama] uzyskujemy podobne propozycje cenowe jak w innych porównywarkach internetowych. Wszystkie ceny z kosmosu , a te w granicach 500 zł za OC przy maksymalnych zniżkach istnieją tylko jako przynęta reklamowa.
Konsultanci wprawdzie obiecują jakieś bliżej nieokreślone rabaty , ale pod warunkiem oprócz innych podania telefonicznie peselu. Wydaje się oczywiste żądanie do kwestionariusza [reklama] takich danych osobowych jak data urodzenia , adres zamieszkania , numeru telefonu, oraz danych dotyczących samochodu, ostatniego ubezpieczyciela czy danych z dokumentu prawa jazdy , ale do peselu brakuje już tylko żądanie podania konta w banku i haseł .
Na moją uwagę w kwestii peselu jak się mają do tego przepisy RODO usłyszałem odpowiedź że takie są wymogi , a przecież nie ma przymusu ubiegania się o tańsze propozycje.
Konsultant stwierdził wprost że przy propozycjach wyższych stawek pesel nie jest wymagany.
Pytam zatem jeżeli pesel jest narzędziem do weryfikacji danych , to sposób jego pozyskania ( telefoniczny czy elektroniczny) jest kuriozalny. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Last edited 2 miesięcy temu by lukaszkacprzak
Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Aster

Dzień dobry, w odpowiedzi na Pana wiadomość informuję, że cena za ubezpieczenie OC 500zł lub nawet niższa jest oczywiście możliwa. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wpływ na koszt polisy ma wiele czynników, takich jak np: wiek, miejsce zamieszkania, marka pojazdu, pojemność i moc silnika itp. zatem kwestia wysokości składki jest sprawą indywidualną i zależy od profilu klienta oraz pojazdu który posiada. Jeżeli chodzi o podanie nr Pesel, jest to kwestia dobrowolna. Na naszej porównywarce jest opcja „nie chce podawać mojego nr Pesel”.Podczas rozmowy z doradcą, do wyliczenia oferty, nie jest wymagany ten numer. W przypadku chęci zawarcia umowy, podanie nr Pesel jest niezbędne, następuje wtedy weryfikacja w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i sprawdzenie historii ubezpieczania klienta, jeśli różni się od zadeklarowanej, to cena może ulec zmianie.

tankowiec
tankowiec
3 lat temu

Szanowny Panie ekspercie, cyt. „wpływ na koszt polisy ma wiele czynników, takich jak np: wiek, miejsce zamieszkania, marka pojazdu, pojemność i moc silnika” Te czynniki zawsze miały wpływ na koszt polisy. Firmy tego typu służą po prostu wyciąganiu danych.

Last edited 2 miesięcy temu by lukaszkacprzak
Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  tankowiec

Szanowny Panie, o jakich danych Pan mówi? Dane wrażliwe typu pesel, nr rejestracyjny, imię oraz nazwisko nie są wymagane do kalkulacji i klient nie musi ich podawać na naszej stronie.

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Aster

Szanowny Panie, wszystkie porównywarki na naszym rynku, jak sama nazwa wskazuje „porównują ceny”, zatem ceny podane w każdej z nich będą zbliżone do siebie. Klient korzystając z naszej strony nie ma obowiązku podawania nr pesel,nr rejestracyjnego, pełnego adresu oraz nr telefonu. Oczywiście podanie nr Pesel ma wpływ na poprawność wyliczenia ofert (możliwość zweryfikowania historii ubezpieczeniowej w bazie UFG), jak i sprawdzenie ceny w kilku firmach, które bez Peselu nie pokażą swojej oferty, jednak jego podanie jest tylko i wyłącznie dobrą wolą klienta.

Totalitaryzm-prawdy ( II Login )
Totalitaryzm-prawdy ( II Login )
1 rok temu
Reply to  Aster

Dobrze-rzeczesz!
Ja od paru lat,tj.ok.7 czuję ( jak tekst-wyżej..może niżej na razie tekst się nie pojawił,ale data ta-sama
co odpisuję pod Twoim kontem-kolego.

Uwierz,od tych 7 lat dochodzę do wniosku że to..Matrix,i to nie tam żadne S-F!
Prócz opcji przenoszenia się w czasie czy światów-równorzędnych,zaczyna się robić to samo.

Smartfony pomogą skapitulować podstawowej formule ostatniej ludzkiej-komórki nie nie! nie Nokia he
-szarej raczej!
Hasło WIELKICH złodziei danych to:
-nie myśl,my zrobimy to za ciebie!

Absurdy i nie te drogowe zgodnie z tym gdzie wpisuję te uwagi,lecz może rzekłbym paranoja z obłędem za rękę szły
-całując się przy tym bez płci 😉

Bo po co płeć,myślenie,zdrowy rozsądek!

o fakcie że moglibyśmy gdyby..ale to słowo-klucz „gdyby”!

Jest taka animacja-GENIALNA nawet mój kolega z MMA wieli chłop tak się ozwał-sam-siebie he
„Wall-e” opcja zbliżeniowa to Surogaci z Bruce’m Willis’em.

Zmierzamy ( ja-stanowczo NIE! ) nie używam Smart,nie loguję się na Googlach,choć od paru chwil
Ciastka trzeba-zaakceptować bo..we wcześniej wpisanym w pasku wyszukiwarki,zanim nie wciśniesz akceptuję
to nie możesz W OGÓLE skorzystać z internetu!

Dzwonisz na MPWIK – tzw.Ciepła Wóda..i co?!
Ano jak w służbach które mimo-zastrzeżonego mają podgląd weryfikację i widzą numer telefonu.
Ciepła Woda zwana-dalej Centralnym,mają tak samo NIELEGALNIE!
To zabronione!

I pomyślcie chwilę,jak zadzwoniłem po raz drugi w ciągu 5 lat to był komunikat z moim adresem
i przyszeregowanym numerem-moim.

Nie dość że nie zgodnie z Konstytucją,prawami człowieka,to jak się wrzątek na głowę będzie lać
u mojej koleżanki to ze swojego numeru już nie mogę się nagrać bo pojadą na adres podany np. dekadę temu.

Telefonicznie uprzedziłem o ewentualnym pójściu do Prokuratury,to oni że muszę pojechać do nich do siedziby
złożyć pismo i co gorsza podać pełen adres ( bo podaje się tylko bramę ) – tak słyszymy w komunikacie
ale wciskając numer bramy potem kobieta w nagraniu w słuchawce oznajmia że trzeba podać numer drzwi,bo jak nie..
to guzik i to koniecznie z pętelką-zrobią.

Byłem raz 2 lata temu w UKE..i co masz problem ktoś z sieci gdzie każdy Polak musi mieć zarejestrowany numer.
Ale nie musimy podawać adresu ( chociaż tyle ).
I każda sprawa jaką macie musicie podać pełne dane tel.,pesel i tak dalej.

A sprzedawca nie ma plakietki i wypisuje reklamacje nie podpisując się bo RODO,ale RODO nie obowiązuje w drugą stronę jak pisałem wyżej!
Nie podasz,nie załatwisz.
Chcesz nagrywać rozmowy oni się wyłączą,ale ty musisz zaakceptować,bądź się rozłącz..co to kuźwa pytam jest faszyzm połączony z pełnoziarnistą inwigilacją + reżim & totalitaryzm = shit nie mylić z HITem 😉

A do ciebie i ciebie też dzwonią np. z garnkami czy wizytą specjalisty ( to w słuchawce baba mówi że ma numer tel. z bazy danych ) bazy danych z Orange ( była Telekomunikacja tzn.przejęli po nich stacjonarne tel. ).

Pytam skąd mają nasze numery dane itd.?!

Tyle pytań a odpowiedzi nie słychać bo..wyłączyli słuchawki w ..głowach!

Sprawdzajcie,dopytujcie,czytajcie i..koniecznie łączcie się w sieci a potem na żywo ( po-pandemii )
i składajcie pisma w Prokuraturach i dzwońcie do TV i piszcie do każdej możliwej instytucji,nękacie
bo inaczej oni załatwią nas na cacy! jak mówił Jacy! 😉

Miłym akcentem w czas-zadumy ..znikam!

..Kamfora też tak robiła ’)

Krystek
Krystek
3 lat temu

A co z młodymi kierowcami? Powyzsze wyliczenia sa dla osob powyżej 30 roku zycia… to znaczy ze młodsi kierowcy sa skazani na duże OC?

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Krystek

Dzień dobry, w tabelce został przedstawiony ranking najtańszych ofert ubezpieczenia OC w kwietniu 2019 r. Zazwyczaj dla młodszych osób ubezpieczenia są droższe, dlatego też takie osoby nie znalazły się w naszym rankingu.

Klaudyna
Klaudyna
3 lat temu
Reply to  Krystek

Właśnie ! Młodzi kierowcy niestety są skazani na tak ogromne ubezpieczenia, że odechciewa się własnego samochodu :/

Merol
Merol
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Z jednej strony masz rację, a z drugiej zawsze można się na rower przesiąść jak kogoś nie stać na posiadanie auta 😛 Szczególnie, że ubezpieczenie samego OC to taka średnia sprawa. Warto mieć przynajmniej jeszcze w pakiecie nnw i assistance. Wtedy to sie koszta robią

Elka
Elka
3 lat temu

Ja jakiś czas temu trafiam na YouCanDrive i jestem zadowolona, chyba nie ma nic taniej 😀

Klaudyna
Klaudyna
3 lat temu
Reply to  Elka

W sumie nie słyszałam jeszcze o nich 🙂 ale mówisz jako młody kierowca, czy już bardziej doświadczony ?

Elka
Elka
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Jako młody i to wcale nie z jakimś dobrym samochodem 😉
@Krystek oczywiście, że nie jesteśmy skazani, trzeba tylko dobrze szukać.

Merol
Merol
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Z tego co wiem to jest to jedyny ubezpieczyciel który daje młodym sensowne ubezpieczenie komunikacyjne z różnymi wariantami

jojo
jojo
3 lat temu
Reply to  Merol

@Merol rozumiem że za normalne pieniadze?
@Elka 3.5 tyś za ubezpieczenie starucha 20 letniego? dramat 😀

gary
gary
3 lat temu
Reply to  jojo

i to dla dwudziestolatka XD … dramat. Oferta powinna być tez dla młodych, co to za dyskryminacje!:D

gary
gary
3 lat temu
Reply to  Merol

sensowne w kwestii ceny ,czy tylko opcji?

diki
diki
3 lat temu
Reply to  gary

@gary bo faktycznie my mamy mnóstwo pieniędzy w takim wieku xp
@gary w kwestii ceny na pewno, wychodzi nawet 600 zł taniej

hokopl
hokopl
3 lat temu

Fajnie gdyby pojawił się podobny artykuł dla samochodów z kierownicą po prawej stronie.
Pozostał mi dokładnie miesiąc do końca ważności ubezpieczenia i sam zastanawiam się kiedy zacząć szukać-im wcześniej tym lepiej? Czy pozostawić to na ostatni dzień bo cena i tak się nie zmieni.
Ciężko stwierdzić, ale biorąc pod uwagę że ceny OC spadają chyba nie ma się co śpieszyć

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  hokopl

Dzień dobry, posiadamy artykuł odnośnie aut z kierownicą po prawej stronie: https://punkta.pl/tanie-ubezpieczenie-oc/oc-anglika-ile-kosztuje-gdzie-kupic/

hokopl
hokopl
3 lat temu

dziękuję za linka

Dana
Dana
3 lat temu

Warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodu,wtedy będziemy mieć pewność, że nie przepłaciliśmy. Na [reklama] można to zrobić za darmo, w szybki i łatwy sposób. Dzięki temu mamy ofery z wielu firm ubezpieczeniowych. A wiadomo bezpośrednio u agenta najtaniej nie jest, a tak przez internet sami możemy sobie wybrać najlepszą ofertę.

Oblubieniec Prawdy
Oblubieniec Prawdy
1 rok temu
Reply to  Dana

Ale pamiętajmy że w obecnych-czasach przepływu-informacji czyt.handlu danymi bez naszej wiedzy
lub ( co gorsza ) kradzieży ich bo RODO ( PRZECZYTAJCIE! ) wyraźnie stanowi że np.
Wysłałem E-maila do Biura Nieruchomości,w treści maila-zwrotnego było napisane: dane będą przechowywane przez 10 lat..potem że dane może Pani X z Biura udostępniać i tutaj o dziwo! nie tylko w danej-sprawie mieszkanie to nie mechanik a ni lekarz..he a jednak!
Moi-drodzy,zdecydowanie czas zmierza ku-końcowi ( obserwacje od ok. 7 lat ) i potwierdzenie tysiącami badań
na całym świecie i to naprawdę ludzie i firmy którym los-planety,leży!

A przyroda co?!
Mówiono:
-za 50 lat,wcześniej ze od 150,no może 100 lat,wtedy będzie już dramatycznie.
Rok temu już że max. do 2050r.

A widać gołym okiem i badania mówią że w najgorszym z możliwych przypadków istnieje możliwość że do 10 lat.
Zapewne nie więcej niż 30,nie mamy i mieć nie możemy żadnych obronnych alternatyw.

Ogień-temperatura.
Woda-topnienie lodowców ( masowo )
..i to wystarczy prócz ostatniego,brak wody,póki co odsalanie jest za drogie na taką skalę (czyt. światową).

Tak więc,naprawdę jeśli każdy bez wyjątku się nie weźmie
to może następnego-pokolenia dzisiejszych niemowlaków nie nastąpić!

Czytał:
Wasz-ulubieniec Ostania Ręka zaraz po bogu-rodzicach.

Ewka
Ewka
3 lat temu

A co z ubezpieczeniem dla młodych? Jest stanowczo za wysokie

Kowalski
Kowalski
2 lat temu

Bardzo cenne uwagi!

Marek
Marek
1 rok temu

Spoko artykuł bardzo fajny

Krzysiek Pec
Krzysiek Pec
7 miesięcy temu

Hej Kochani! Przychodzę z informacją, że ERGO Hestia oferuje na 30 dni darmowe ubezpieczenie OC dla uchodźców z Ukrainy! Teraz każda pomoc jest na wagę złota! Brawo ERGO Hestia! Tutaj znajdziecie więcej informacji. LINK: https://www.ergohestia.pl/bezplatne-krotkoterminowe-ubezpieczenie-oc-dla-wszystkich-uchodzcow-przybywajacych-do-polski-w-zwiazku-z-wojna-w-ukrainie/