Najtańsze OC w styczniu 2023 r. ▷ Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Aktualizacja:
raport-luty

Każdy kierowca w pewnym momencie stawia sobie zasadnicze pytanie: jak znaleźć najtańsze OC? Ubezpieczenie obowiązkowe samochodu jest jednym z wydatków, których nie możemy pominąć. Nie oznacza to, że musisz za nie przepłacać! Eksperci Punkty przygotowują co miesiąc raport z rynkowych stawek. Sprawdź, jakie ceny obowiązywały w poprzednim miesiącu, by jeszcze łatwiej znaleźć najtańsze OC w styczniu 2023 r.

Niestety zgodnie z zapowiedziami ekspertów, ceny składek zaczynają ulegać coraz bardziej zauważalnym wzrostom. Dotyczą one już nie tylko dużych miast wojewódzkich, ale i całych aglomeracji miejskich – czyli także okolicznych miejscowości. Na najtańsze OC wciąż nie mogą liczyć mieszkańcy Trójmiasta, Warszawy i okolic, w których ceny sukcesywnie wzrastają. O szczegółach przeczytasz niżej.

Na przestrzeni 2022 roku średnia ogólnopolska cena OC zwiększyła się. W III kwartale mogliśmy zauważyć delikatny spadek kosztów składki polisy (o ok. 0.5 proc.), jednak jest on dla przeciętnego kierowcy nieodczuwalny. W IV kwartale mogliśmy jednak zauważyć wzrost, który zaowocował najwyższą stawką na sam koniec roku. Czy to oznacza, że najtańsze OC poniżej 200 zł w 2023 roku będzie nieosiągalne? Wszystko wskazuje na to, że inflacja dopadła także rynek ubezpieczeń. 

W Punkcie stale weryfikujemy sytuację na polskim rynku ubezpieczeń. Analizujemy, przeglądamy i zbieramy wszystkie informacje na temat najtańszego OC, aby zaproponować Wam najatrakcyjniejsze oferty polis, dzięki kalkulatorowi OC/AC. Co kwartał nasz zespół ekspertów przygląda się zmianom i trendom, aby przygotować dla Ciebie pełen raport, który możesz pobrać już dziś lub przeczytać więcej w naszym artykule: Raport Punkty ▷ Ceny ubezpieczenia OC już od 169 zł!

Twoje ubezpieczenie samochodu wkrótce się kończy? Znajdź najtańsze OC z Punktą i nie przepłacaj:

Sprawdź najtańsze OC

Ceny OC 2022 r. – jak zmieniała się sytuacja na rynku OC?

Sytuacja za wschodnią granicą czy inflacja, której skutki każdy z nas odczuwa na własnej kieszeni sprawiły, że coraz bardziej niepewnie patrzymy w kierunku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Prąd, paliwo, gaz stale zyskują coraz wyższe ceny, a jak wygląda sytuacja polis? Co ciekawe w pierwszych miesiącach wyglądała bardzo optymistycznie dla kierowców. Patrząc na ranking ubezpieczeń OC, zauważyć można było, że koszt składki w I kwartale 2022 roku był niższy o ok. 31 zł w porównaniu do tego samego okresu w 2021 r, w drugim o 61 zł, a w trzecim o 50 zł. Koniec roku przyniósł kolejną podwyżkę, a średnia w przeciągu miesiąca wzrosła o 11 zł, co na tle zmian z ostatnich miesięcy jest znacznym skokiem.

– Mimo deklarowanych pod koniec ubiegłego roku odważnych zmian taryfowych, towarzystwa ubezpieczeniowe „odsuwają” konieczne podwyżki na rzecz utrzymania status quo, przede wszystkim w obszarze udziałów w rynku. – komentuje prezes Punkty Michał Daniluk w ostatnim raporcie kwartalnym „Miasta, ludzie, pojazdy”.

Zmiany, które wpływają na najtańsze OC

Warto zauważyć, że początek 2022 roku obfitował w szereg zmian, które mogły wpłynąć na zawartość portfela kierowców. Nowy taryfikator mandatów znacznie podwyższył kary dla kierowców za nieprzestrzeganie przepisów. Nie wpłynęło to jednak na ceny samych polis. Średnia cena OC wg. naszego rankingu ubezpieczeń OC w styczniu wynosiła 546 zł, w lutym 541 zł, a w marcu 539 zł. Dla porównania w październiku wyniosła ona 542 zł,  w listopadzie 535 zł, a w grudniu ponownie 546 zł. 

Kolejną dużą zmianą było udostępnienie informacji o mandatach i punktach karnych. W połowie czerwca towarzystwa ubezpieczeniowe otrzymały dostęp do baz danych policji. W przeciwieństwie do danych o spadających cenach z rankingu ubezpieczeń OC, kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego mogą zapłacić znacznie więcej!

– Dochodzą nowe elementy, które będą zmieniały formułę liczenia wyniku i wpływały na wycenę czy antycypację. Jednym z istotniejszych jest fakt, że od 17 czerwca 2022 r. nastąpiła nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która daje ubezpieczycielowi prawo wglądu w liczbę punktów karnych kierowcy oraz wysokości mandatów i czy zostały one opłacone. – podkreśla Michał Daniluk w rozmowie z Szymonem Glonkiem w audycji „Obiektywnie o biznesie”.

Nie czekaj, tylko wybierz najtańsze ubezpieczenie samochodu już dziś! Skorzystaj z darmowej porównywarki ubezpieczeń.

Porównaj ceny ubezpieczeń OC/AC

Jak może zmienić się ranking OC?

Średni koszt obowiązkowej polisy w grudniu 2022 roku wzrósł, co nie jest zaskoczeniem dla kierowców, którzy obserwują nasz ranking ubezpieczeń OC. Na rynku utrzymują się trendy kształtujące w znacznym stopniu ceny na najbliższe miesiące nowego roku. Na co warto zwrócić uwagę w kontekście najtańszych ubezpieczeń samochodów?

 • Wzrost cen w miastach powiatowych.
 • Pogłębienie różnic pomiędzy większymi i mniejszymi miejscowościami.
 • Wzrost cen polisy dla posiadaczy samochodów z silnikiem hybrydowym i diesla.
 • Pogarszający się wynik techniczny ubezpieczycieli (opłacalność sprzedaży OC dla towarzystw).
 • Wykorzystanie informacji policyjnych na temat wykroczeń drogowych i liczby punktów karnych.

O opinię zapytaliśmy także dyrektor regionalną Punkty Agnieszkę Małysz:

– Spodziewam się ruchu w cenach polis, który bardzo delikatnie jest już widoczny w wysokości składek, niestety nie tylko w komunikacji, ale i w stawkach ubezpieczeń mieszkań czy biznesów (np. majątku, lokali, urządzeń). Spodziewam się także, bo i taki trend jest już widoczny, ze sporo polis będzie zawieranych w trybie zdalnym. Ludzie mają coraz mniej czasu i chętnie ustalają z agentem zakres dotyczący swojego ubezpieczenia, a potem finalizują swoją polisę przez internet.

Nie chcesz czekać na podwyżki? Wolisz, jak inni klienci kupić ubezpieczenie OC przez internet? Skorzystaj z porównywarki!

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC

Ranking ubezpieczeń OC – Grudzień 2022

W naszym nowym cyklu przyglądamy się sytuacji rynkowej z dokładnością co do miesiąca. Wiesz już, co wpływa na ceny w ostatnim czasie, warto więc poznać teraz konkretne liczby. Średnia podniosła się o 2,06% w stosunku do ubiegłego miesiąca i jest to kolejny miesiąc wzrostów.

Średnia cena OC w grudniu 2022 r. wyniosła 546 zł.

Porównaj ceny ubezpieczeń samochodowych

Zmiany w gospodarce przestają być obojętne dla towarzystw ubezpieczeniowych. Różnice na ten moment nie są duże, jednak możemy zaobserwować coraz mocniej krystalizujący się trend wzrostowy. Różnice nie są duże i wynoszą 11 zł w odniesieniu do ubiegłego miesiąca oraz 8 zł mniej w porównaniu do grudnia 2021 r.

W kontekście zapowiadanych zmian zapytaliśmy naszego eksperta Michała Daniluka, skąd wynikają utrzymujące się ceny, gdy KNF sugeruje znaczne podniesienie stawki.

–Jest to bezpośredni efekt świadomej strategii walki o udziały w rynku, w której okres mniejszej aktywności użytkowników pojazdów w okresie pandemicznym mógł służyć jako wytłumaczenie agresywnej polityki cenowej – tłumaczy Michał Daniluk.

Stawki w miastach powyżej 100 tys. osób niższe niż na przedmieściach!

Niestety, duże miasta cechują się wysokimi rachunkami. Trend ten zauważalny jest także w przypadku agentów i pośredników, którzy swoim klientom nie oferują najtańszego OC. Co jednak ciekawe – trend ten ulega zmianie. Zazwyczaj to duże miasta wojewódzkie wiodły prym w najdroższych ubezpieczeniach, co zmieniło się na przestrzeni 2022 roku.

Pomimo tego, że średnia w miastach powyżej 100 tys. osób jest wyższa o 8% w stosunku do krajowej, to mimo wszystko jest ona niższa niż w listopadzie o 8 zł, co jest odwrotnym trendem w stosunku do zmian cenowych. Do tej pory Warszawa zajmowała jedno z niechlubnych miejsc na podium najdroższego OC, w grudniu 2022 roku była dopiero na 17. pozycji, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością dla mieszkańców stolicy.

Na przeciwległym biegunie pozostaje województwo podkarpackie z najtańszym OC kolejny miesiąc z rzędu! Mieszkańcy statystycznie w listopadzie 2022 roku płaci 445 zł, w grudniu natomiast 456 zł. Różnica pomiędzy nim a najdroższym pomorskim wynosi ponad 26%.

„Sypialnie” miast doganiają centrum

Od kilku miesięcy zwracamy Waszą uwagę na rosnące ceny w aglomeracjach miejskich. To tutaj najszybciej wzrastają stawki za OC. Dotychczas najdroższe bywały największe miejscowości w Polsce, takie jak: Warszawa, Gdańsk czy Wrocław. W 2022 roku podwyżki mogli zauważyć przede wszystkim mieszkańcy okolic. Eksperci Punkty podają jako przykład najdroższe miasto Reda w woj. pomorskim, gdzie średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła aż 1230 zł. Jest to wzrost aż o 66% w porównaniu do listopada 2022 (740 zł)! Kolejny jest Chorzów (1113 zł), Sopot (951 zł) i okolice Warszawy – Marki (945 zł) oraz Konstancin-Jeziorna (937 zł).

–To efekt świadomości underwriterów (analityków ryzyka – przyp. red.) towarzystw ubezpieczeniowych. Pojazdy zarejestrowane w powiatach „niskoszkodowych” realnie użytkowane są w obszarach o najwyższej częstości szkód – wyjaśnia Michał Daniluk, prezes Punkta.

Znajdź najtańszy pakiet OC/AC

Gdzie najtańsze OC mogą kupić polscy kierowcy?

Ranking ubezpieczeń OC to miejsce, w którym eksperci sprawdzają dla Ciebie zarówno najdroższe miejscowości, ale i takie, gdzie mogliśmy kupić najtańsze OC w grudniu 2022 roku. Dzięki temu znacznie łatwiej ocenisz, ile kosztować Cię będzie ubezpieczenie samochodu w styczniu 2023 roku. Sprawdź, jak wygląda nasz ranking

Miasta z najtańszym ubezpieczeniem samochodów w grudniu 2022 r.:

 1. Włocławek – 366 zł
 2. Oświęcim – 384 zł
 3. Gniezno – 394 zł
 4. Świnoujście – 396 zł
 5. Łomża – 402 zł
 6. Dzierżoniów – 404 zł
 7. Pyskowice – 410 zł
 8. Stalowa Wola – 412 zł

Jak widzisz jest to znacznie poniżej średniej krajowej. W samym Włocławku klienci multiagencji Punkta kupowali OC o prawie 33% taniej. Różnica pomiędzy najdroższym i najtańszym miastem w Polsce wynosi aż 336%. Ty też możesz kupić ubezpieczenie samochodu taniej, wykonaj proste porównanie:

Porównywarka ubezpieczeń OC/AC

Najtańsze województwa w grudniu

Jak już wiesz, najtańszym województwem po raz kolejny jest podkarpackie. Cieszyć się również mogą mieszkańcy świętokrzyskiego, którzy płacili w grudniu 2022 roku średnio 482 zł za OC, opolskiego (483 zł) oraz warmińsko-mazurskiego, które zajmuje 4 miejsce ex aequo z małopolskim (489 zł).

Jeździsz hybrydą lub dieslem? Zapłacisz więcej za ubezpieczenie OC!

Jeszcze na początku 2022 roku kierowcy samochodów elektrycznych i hybrydowych mogli liczyć na duże zniżki na OC u agentów i pośredników. Co ciekawe ta tendencja znacząco się zmieniła. Kierowcy aut typu EV i BEV nadal mogą liczyć na najtańsze ubezpieczenie – w listopadzie 2022 r. było ono niższe o aż 310 zł w porównaniu do roku ubiegłego. W grudniu średnia wyniosła zaledwie 303 zł. Gorzej wygląda sytuacja w przypadku pojazdów hybrydowych. Jak wskazują dane multiagencji Punkta ceny polis dla tego typu aut były wyższe w poprzednim miesiącu o 99 zł w porównaniu do przeciętnej krajowej.

Z badań wynika, że Polacy, jak i Europejczycy coraz chętniej wybierają auta hybrydowe i elektryczne, o czym przeczytasz w naszym artykule.

Właściciele diesli też bez powodów do radości

W ostatnim miesiącu wzrosła także średnia cena ubezpieczenia OC samochodów zasilanych przez silnik diesla. Do tej pory użytkownicy samochodów z niefabrycznie zamontowanym gazem płacili więcej za polisę, w grudniu natomiast na większe wydatki musieli przygotować się właściciele aut jeżdżących na ropę.

2022 roku nie był dobry dla fanów diesla. Poza rosnącymi cenami paliwa, UE wprowadziło także przepis, na mocy którego silniki tego typu mają zostać wycofane całkowicie w ciągu najbliższych kilkunastu lat ze sprzedaży.

Nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie hybrydy czy diesla? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń Punkta i oszczędzaj rocznie nawet 707 zł na OC/AC

Kalkulator OC/AC Punkta

Jak wyglądała sytuacja w poprzednich miesiącach?

W październiku 2022 r. najtańsze OC kupowali mieszkańcy dolnośląskiego Dzierżoniowa. Tutaj płaciliśmy o aż 27% mniej w stosunku do pozostałych lokalizacji – przeciętnie różnica wyniosła 149 zł od krajowej. Dotychczas mieszkańcy wojewódzkich stolic płacili więcej niż pozostali. W top15 najdroższych miast nie znalazła się ani jedna z nich! Dopiero na 17 miejscu ze średnią 673 zł pojawiła się Warszawa.

Ranking ubezpieczeń OC - najdroższe miasta w październiku 2022

W listopadzie trend ten utrzymywał się. Średnia cena wyniosła 535 zł. Podobnie, jak w październiku, najdroższym miastem nie była stolica województwa, a mazowiecki Radom, gdzie za OC płaciliśmy średnio 763 zł. Zaraz za nim znajdowały się Świętochłowice (762 zł). O 22 zł mniej wyniosła przeciętna stawka w pomorskiej Redzie. Nie jest to zaskakujący wynik –pomorzanie płacili średnio o 15% więcej, niż wynosi statystyka dla całego kraju. 4. miejsce zajęły Police (692 zł). Pierwszą piątkę zamknęło podwarszawskie Piaseczno (728 zł).

Najtańsze OC grudzień 2022 - piaseczno najdroższe oc

Na skutek stale rozszerzającej się grupy miast o wysokich stawkach OC zauważyliśmy coraz większe różnice pomiędzy większymi miejscowościami (ponad 100 tys. mieszkańców) a mniejszymi. W zeszłym roku wynosiła ona 83 zł, w okresie października  i listopada było to 93 zł. Zwiększające się stawki w większych lokacjach przyniosły aż 12% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego.

Sprawdź, ile zapłacisz za OC w styczniu 2023 r.

Kalkulator OC/AC

Od czego zależy cena taniego ubezpieczenia samochodu?

Jak zapewne wiesz, na ranking OC wpływa nie tylko miejsce zamieszkania. Znaczenie ma wiele czynników, takich jak: marka i wiek auta, a nawet status cywilny kierowcy. Sprawdzamy razem, jakie aspekty wpływają na zakup najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Starsi kupują taniej – W 2022 roku utrzymuje się trend, w którym, czym kierowca starszy, tym średnio tańsze OC wykupi. Za polisę najmniej płacili kierowcy powyżej 55 r. ż., a najwięcej ci z przedziału od 18 do 25 r. ż..

Singiel? Zniżki na OC mogą Cię ominąć! – Według Towarzystw Ubezpieczeniowych kierowcy starsi, pozostający w zalegalizowanych związkach prowadzą bezpieczniej, przez co stan cywilny może bezpośrednio wpłynąć na wyniki, jeżeli poszukujesz najtańszego OC.

Jeździsz bezpiecznie, kupujesz taniej OC – liczba wypadków i kolizji znacząco wpływa na składkę ubezpieczenia OC. Według raportu Punkty najtańszą polisę OC mieli szansę nabyć oczywiście kierowcy, którzy mogli pochwalić się bezwypadkową jazdą. Dodatkowo od czerwca na ten aspekt wpływają także mandaty i punkty karne!

Potężne V8 nie sprzyja taniemu ubezpieczeniu  – na cenę najtańszego ubezpieczenia samochodowego wpływa zarówno rodzaj silnika (diesel, benzynowy etc.), jak również jego pojemność. Fani wiekowych 3-litrowych turbodiesli muszą liczyć się ze zwyżkami na OC.

Nowe i z polski? Lepsze w oczach TU! – co ciekawe pochodzenie pojazdu może znacznie wpłynąć na koszty, jakie przyjdzie nam opłacać co rok. Jeśli zastanawiasz się nad tzw. anglikiem (z kierownicą po prawej stronie), rozważ wszystkie za i przeciw – Twoje ubezpieczenie może być znacznie droższe.

Jak może zmienić się ranking OC w najbliższych miesiącach?

Eksperci przewidują wzrost składek na początku roku. U podłoża tych zmian będzie przede wszystkim galopująca inflacja, a co za nią idzie – wyniki ubezpieczycieli i rentowność ubezpieczeń OC.

Możemy spodziewać się wzrostu kalibracji cen przynajmniej z początkiem nowego roku. Mamy do czynienia z wojną o udziały w rynku, najwięksi ubezpieczyciele bronią swojej pozycji. Obserwujemy także wejście na rynek nowych graczy, lżejszych kosztowo, to jest naturalna gra rynkowa. – mówił w rozmowie dla DGPtalk Michał Daniluk.

Ze względu na stały zakres polisy, towarzystwa nie mogą manipulować granicami ochrony, przez co mają mniejszą elastyczność w zmianach oferty. Dla kierowców to dobra informacja – Twoje ubezpieczenie OC, niezależnie od ceny, zawsze będzie oferowało taki sam zakres.

– Wszystko na to wskazuje, że nie ma scenariusza ucieczki. Galopująca inflacja, wszystko idzie w górę. Presja cenowa, presja na części zamienne, presja płacowa… To wszystko składa się na to, że spodziewamy się podwyżek z początkiem Nowego Roku. W jakiej skali? 20-30% przynajmniej w stosunku do tych poziomów, które notujemy w tej chwil. – wskazywał Michał Daniluk w rozmowie z Interią.

Jak znaleźć najtańsze OC online?

W ramach podsumowania można wskazać, że w porównaniu do poprzedniego roku średnie ceny OC/AC były niższe.  To, co na pewno nie ulega zmianie, to ceny najtańszego OC utrzymujące się na poziomie poniżej 200 złotych. Nie oznacza to jednak, że kupując nową polisę lub przedłużając ją u dotychczasowego ubezpieczyciela, nie przepłacimy. Te same zniżki i tanie OC nie są gwarantowane u każdego z nich.

Na duże zwyżki składki OC narażeni są kierowcy, którzy mieli szkodę podczas trwania ostatniej umowy. Osoby z tej grupy ubezpieczonych powinny jak najszybciej dokonać kalkulacji ubezpieczeń online i sprawdzić, ile mogą zaoszczędzić na polisie. Mimo szkód na koncie tacy klienci również mogą liczyć na tańsze OC.

Bardzo dużo na polisie samochodowej mogą zaoszczędzić także młodzi kierowcy. Tu rozbieżności w cenach mogą wynieść nawet kilkaset złotych za ubezpieczenie o tym samym zakresie! W przypadku braku historii ubezpieczeniowej oraz niewielkiego doświadczenia za kółkiem należy dokładnie porównać oferty. Gdy okaże się, że również inne parametry są niekorzystne (np. miejsce zamieszkania czy pojemność silnika), ceny polis OC dla młodych kierowców mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nie warto ryzykować – lepiej sprawdzić cenę z kalkulatorem porównującym oferty różnych TU.

Gdzie kupić tanio obowiązkowe OC?

Pamiętaj, że najtańsze OC przez internet możesz znaleźć w Punkcie! Wejdź na kalkulator OC/AC Punkta, oblicz składkę bez wychodzenia z domu i znajdź tanie OC dla siebie!

Przejdź do kalkulatora OC

Pytania i odpowiedzi

W jakiej firmie jest najtańsze OC?
Gdzie jest najtańsze OC w styczniu 2023 roku?
Gdzie kupię najtańsze OC?
Które miasto oferowało najdroższe OC w listopadzie 2022 roku?
Gdzie najtańsze OC kupię w październiku 2022 roku?
Jak znaleźć najtańsze OC?
Czy tanie OC mogę opłacić w ratach?
Kto może skorzystać z najtańszego OC?

Podsumowanie

 1. Zmiany na rynku ubezpieczeń są coraz bardziej zauważalne.
 2. Eksperci przewidują wzrost cen na początku 2023 roku. Sugeruje to wzrost cen wraz z końcem roku.
 3. Pogłębia się różnica pomiędzy miastami powyżej 100 tys. mieszkańców a mniejszymi miejscowościami.
 4. Najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie w październiku 2022 r. płacili mieszkańcy Bielawy i Ełku – średnio ponad 1000 zł, w listopadzie najdroższymi miastami był Radom (763 zł)  i Świętochłowice (762 zł).
 5. W grudniu 2022 r. najtańsze OC mogli kupić mieszkańcy Włocławka.
 6. Na tanie OC nie mają co liczyć właściciele aut z kierownicą po prawej stronie.
 7. Im niższa pojemność silnika, tym tańsza polisa OC.
 8. Składka ubezpieczenia komunikacyjnego dla samochodów hybrydowych w ostatnim roku wzrosła o 25% i jest wyższa średnio o 100 zł od krajowej.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
27 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
4 lat temu

Reklama firmy o najtańszych ubezpieczeniach to fikcja. Wypełniając ankietę [reklama] uzyskujemy podobne propozycje cenowe jak w innych porównywarkach internetowych. Wszystkie ceny z kosmosu , a te w granicach 500 zł za OC przy maksymalnych zniżkach istnieją tylko jako przynęta reklamowa.
Konsultanci wprawdzie obiecują jakieś bliżej nieokreślone rabaty , ale pod warunkiem oprócz innych podania telefonicznie peselu. Wydaje się oczywiste żądanie do kwestionariusza [reklama] takich danych osobowych jak data urodzenia , adres zamieszkania , numeru telefonu, oraz danych dotyczących samochodu, ostatniego ubezpieczyciela czy danych z dokumentu prawa jazdy , ale do peselu brakuje już tylko żądanie podania konta w banku i haseł .
Na moją uwagę w kwestii peselu jak się mają do tego przepisy RODO usłyszałem odpowiedź że takie są wymogi , a przecież nie ma przymusu ubiegania się o tańsze propozycje.
Konsultant stwierdził wprost że przy propozycjach wyższych stawek pesel nie jest wymagany.
Pytam zatem jeżeli pesel jest narzędziem do weryfikacji danych , to sposób jego pozyskania ( telefoniczny czy elektroniczny) jest kuriozalny. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Last edited 6 miesięcy temu by lukaszkacprzak
Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Aster

Dzień dobry, w odpowiedzi na Pana wiadomość informuję, że cena za ubezpieczenie OC 500zł lub nawet niższa jest oczywiście możliwa. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wpływ na koszt polisy ma wiele czynników, takich jak np: wiek, miejsce zamieszkania, marka pojazdu, pojemność i moc silnika itp. zatem kwestia wysokości składki jest sprawą indywidualną i zależy od profilu klienta oraz pojazdu który posiada. Jeżeli chodzi o podanie nr Pesel, jest to kwestia dobrowolna. Na naszej porównywarce jest opcja „nie chce podawać mojego nr Pesel”.Podczas rozmowy z doradcą, do wyliczenia oferty, nie jest wymagany ten numer. W przypadku chęci zawarcia umowy, podanie nr Pesel jest niezbędne, następuje wtedy weryfikacja w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i sprawdzenie historii ubezpieczania klienta, jeśli różni się od zadeklarowanej, to cena może ulec zmianie.

tankowiec
tankowiec
3 lat temu

Szanowny Panie ekspercie, cyt. „wpływ na koszt polisy ma wiele czynników, takich jak np: wiek, miejsce zamieszkania, marka pojazdu, pojemność i moc silnika” Te czynniki zawsze miały wpływ na koszt polisy. Firmy tego typu służą po prostu wyciąganiu danych.

Last edited 6 miesięcy temu by lukaszkacprzak
Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  tankowiec

Szanowny Panie, o jakich danych Pan mówi? Dane wrażliwe typu pesel, nr rejestracyjny, imię oraz nazwisko nie są wymagane do kalkulacji i klient nie musi ich podawać na naszej stronie.

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Aster

Szanowny Panie, wszystkie porównywarki na naszym rynku, jak sama nazwa wskazuje „porównują ceny”, zatem ceny podane w każdej z nich będą zbliżone do siebie. Klient korzystając z naszej strony nie ma obowiązku podawania nr pesel,nr rejestracyjnego, pełnego adresu oraz nr telefonu. Oczywiście podanie nr Pesel ma wpływ na poprawność wyliczenia ofert (możliwość zweryfikowania historii ubezpieczeniowej w bazie UFG), jak i sprawdzenie ceny w kilku firmach, które bez Peselu nie pokażą swojej oferty, jednak jego podanie jest tylko i wyłącznie dobrą wolą klienta.

Totalitaryzm-prawdy ( II Login )
Totalitaryzm-prawdy ( II Login )
2 lat temu
Reply to  Aster

Dobrze-rzeczesz!
Ja od paru lat,tj.ok.7 czuję ( jak tekst-wyżej..może niżej na razie tekst się nie pojawił,ale data ta-sama
co odpisuję pod Twoim kontem-kolego.

Uwierz,od tych 7 lat dochodzę do wniosku że to..Matrix,i to nie tam żadne S-F!
Prócz opcji przenoszenia się w czasie czy światów-równorzędnych,zaczyna się robić to samo.

Smartfony pomogą skapitulować podstawowej formule ostatniej ludzkiej-komórki nie nie! nie Nokia he
-szarej raczej!
Hasło WIELKICH złodziei danych to:
-nie myśl,my zrobimy to za ciebie!

Absurdy i nie te drogowe zgodnie z tym gdzie wpisuję te uwagi,lecz może rzekłbym paranoja z obłędem za rękę szły
-całując się przy tym bez płci 😉

Bo po co płeć,myślenie,zdrowy rozsądek!

o fakcie że moglibyśmy gdyby..ale to słowo-klucz „gdyby”!

Jest taka animacja-GENIALNA nawet mój kolega z MMA wieli chłop tak się ozwał-sam-siebie he
„Wall-e” opcja zbliżeniowa to Surogaci z Bruce’m Willis’em.

Zmierzamy ( ja-stanowczo NIE! ) nie używam Smart,nie loguję się na Googlach,choć od paru chwil
Ciastka trzeba-zaakceptować bo..we wcześniej wpisanym w pasku wyszukiwarki,zanim nie wciśniesz akceptuję
to nie możesz W OGÓLE skorzystać z internetu!

Dzwonisz na MPWIK – tzw.Ciepła Wóda..i co?!
Ano jak w służbach które mimo-zastrzeżonego mają podgląd weryfikację i widzą numer telefonu.
Ciepła Woda zwana-dalej Centralnym,mają tak samo NIELEGALNIE!
To zabronione!

I pomyślcie chwilę,jak zadzwoniłem po raz drugi w ciągu 5 lat to był komunikat z moim adresem
i przyszeregowanym numerem-moim.

Nie dość że nie zgodnie z Konstytucją,prawami człowieka,to jak się wrzątek na głowę będzie lać
u mojej koleżanki to ze swojego numeru już nie mogę się nagrać bo pojadą na adres podany np. dekadę temu.

Telefonicznie uprzedziłem o ewentualnym pójściu do Prokuratury,to oni że muszę pojechać do nich do siedziby
złożyć pismo i co gorsza podać pełen adres ( bo podaje się tylko bramę ) – tak słyszymy w komunikacie
ale wciskając numer bramy potem kobieta w nagraniu w słuchawce oznajmia że trzeba podać numer drzwi,bo jak nie..
to guzik i to koniecznie z pętelką-zrobią.

Byłem raz 2 lata temu w UKE..i co masz problem ktoś z sieci gdzie każdy Polak musi mieć zarejestrowany numer.
Ale nie musimy podawać adresu ( chociaż tyle ).
I każda sprawa jaką macie musicie podać pełne dane tel.,pesel i tak dalej.

A sprzedawca nie ma plakietki i wypisuje reklamacje nie podpisując się bo RODO,ale RODO nie obowiązuje w drugą stronę jak pisałem wyżej!
Nie podasz,nie załatwisz.
Chcesz nagrywać rozmowy oni się wyłączą,ale ty musisz zaakceptować,bądź się rozłącz..co to kuźwa pytam jest faszyzm połączony z pełnoziarnistą inwigilacją + reżim & totalitaryzm = shit nie mylić z HITem 😉

A do ciebie i ciebie też dzwonią np. z garnkami czy wizytą specjalisty ( to w słuchawce baba mówi że ma numer tel. z bazy danych ) bazy danych z Orange ( była Telekomunikacja tzn.przejęli po nich stacjonarne tel. ).

Pytam skąd mają nasze numery dane itd.?!

Tyle pytań a odpowiedzi nie słychać bo..wyłączyli słuchawki w ..głowach!

Sprawdzajcie,dopytujcie,czytajcie i..koniecznie łączcie się w sieci a potem na żywo ( po-pandemii )
i składajcie pisma w Prokuraturach i dzwońcie do TV i piszcie do każdej możliwej instytucji,nękacie
bo inaczej oni załatwią nas na cacy! jak mówił Jacy! 😉

Miłym akcentem w czas-zadumy ..znikam!

..Kamfora też tak robiła ’)

Krystek
Krystek
3 lat temu

A co z młodymi kierowcami? Powyzsze wyliczenia sa dla osob powyżej 30 roku zycia… to znaczy ze młodsi kierowcy sa skazani na duże OC?

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Krystek

Dzień dobry, w tabelce został przedstawiony ranking najtańszych ofert ubezpieczenia OC w kwietniu 2019 r. Zazwyczaj dla młodszych osób ubezpieczenia są droższe, dlatego też takie osoby nie znalazły się w naszym rankingu.

Klaudyna
Klaudyna
3 lat temu
Reply to  Krystek

Właśnie ! Młodzi kierowcy niestety są skazani na tak ogromne ubezpieczenia, że odechciewa się własnego samochodu :/

Merol
Merol
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Z jednej strony masz rację, a z drugiej zawsze można się na rower przesiąść jak kogoś nie stać na posiadanie auta 😛 Szczególnie, że ubezpieczenie samego OC to taka średnia sprawa. Warto mieć przynajmniej jeszcze w pakiecie nnw i assistance. Wtedy to sie koszta robią

Elka
Elka
3 lat temu

Ja jakiś czas temu trafiam na YouCanDrive i jestem zadowolona, chyba nie ma nic taniej 😀

Klaudyna
Klaudyna
3 lat temu
Reply to  Elka

W sumie nie słyszałam jeszcze o nich 🙂 ale mówisz jako młody kierowca, czy już bardziej doświadczony ?

Elka
Elka
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Jako młody i to wcale nie z jakimś dobrym samochodem 😉
@Krystek oczywiście, że nie jesteśmy skazani, trzeba tylko dobrze szukać.

Merol
Merol
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Z tego co wiem to jest to jedyny ubezpieczyciel który daje młodym sensowne ubezpieczenie komunikacyjne z różnymi wariantami

jojo
jojo
3 lat temu
Reply to  Merol

@Merol rozumiem że za normalne pieniadze?
@Elka 3.5 tyś za ubezpieczenie starucha 20 letniego? dramat 😀

gary
gary
3 lat temu
Reply to  jojo

i to dla dwudziestolatka XD … dramat. Oferta powinna być tez dla młodych, co to za dyskryminacje!:D

gary
gary
3 lat temu
Reply to  Merol

sensowne w kwestii ceny ,czy tylko opcji?

diki
diki
3 lat temu
Reply to  gary

@gary bo faktycznie my mamy mnóstwo pieniędzy w takim wieku xp
@gary w kwestii ceny na pewno, wychodzi nawet 600 zł taniej

hokopl
hokopl
3 lat temu

Fajnie gdyby pojawił się podobny artykuł dla samochodów z kierownicą po prawej stronie.
Pozostał mi dokładnie miesiąc do końca ważności ubezpieczenia i sam zastanawiam się kiedy zacząć szukać-im wcześniej tym lepiej? Czy pozostawić to na ostatni dzień bo cena i tak się nie zmieni.
Ciężko stwierdzić, ale biorąc pod uwagę że ceny OC spadają chyba nie ma się co śpieszyć

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  hokopl

Dzień dobry, posiadamy artykuł odnośnie aut z kierownicą po prawej stronie: https://punkta.pl/tanie-ubezpieczenie-oc/oc-anglika-ile-kosztuje-gdzie-kupic/

hokopl
hokopl
3 lat temu

dziękuję za linka

Dana
Dana
3 lat temu

Warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodu,wtedy będziemy mieć pewność, że nie przepłaciliśmy. Na [reklama] można to zrobić za darmo, w szybki i łatwy sposób. Dzięki temu mamy ofery z wielu firm ubezpieczeniowych. A wiadomo bezpośrednio u agenta najtaniej nie jest, a tak przez internet sami możemy sobie wybrać najlepszą ofertę.

Oblubieniec Prawdy
Oblubieniec Prawdy
2 lat temu
Reply to  Dana

Ale pamiętajmy że w obecnych-czasach przepływu-informacji czyt.handlu danymi bez naszej wiedzy
lub ( co gorsza ) kradzieży ich bo RODO ( PRZECZYTAJCIE! ) wyraźnie stanowi że np.
Wysłałem E-maila do Biura Nieruchomości,w treści maila-zwrotnego było napisane: dane będą przechowywane przez 10 lat..potem że dane może Pani X z Biura udostępniać i tutaj o dziwo! nie tylko w danej-sprawie mieszkanie to nie mechanik a ni lekarz..he a jednak!
Moi-drodzy,zdecydowanie czas zmierza ku-końcowi ( obserwacje od ok. 7 lat ) i potwierdzenie tysiącami badań
na całym świecie i to naprawdę ludzie i firmy którym los-planety,leży!

A przyroda co?!
Mówiono:
-za 50 lat,wcześniej ze od 150,no może 100 lat,wtedy będzie już dramatycznie.
Rok temu już że max. do 2050r.

A widać gołym okiem i badania mówią że w najgorszym z możliwych przypadków istnieje możliwość że do 10 lat.
Zapewne nie więcej niż 30,nie mamy i mieć nie możemy żadnych obronnych alternatyw.

Ogień-temperatura.
Woda-topnienie lodowców ( masowo )
..i to wystarczy prócz ostatniego,brak wody,póki co odsalanie jest za drogie na taką skalę (czyt. światową).

Tak więc,naprawdę jeśli każdy bez wyjątku się nie weźmie
to może następnego-pokolenia dzisiejszych niemowlaków nie nastąpić!

Czytał:
Wasz-ulubieniec Ostania Ręka zaraz po bogu-rodzicach.

Ewka
Ewka
3 lat temu

A co z ubezpieczeniem dla młodych? Jest stanowczo za wysokie

Kowalski
Kowalski
3 lat temu

Bardzo cenne uwagi!

Marek
Marek
1 rok temu

Spoko artykuł bardzo fajny

Krzysiek Pec
Krzysiek Pec
11 miesięcy temu

Hej Kochani! Przychodzę z informacją, że ERGO Hestia oferuje na 30 dni darmowe ubezpieczenie OC dla uchodźców z Ukrainy! Teraz każda pomoc jest na wagę złota! Brawo ERGO Hestia! Tutaj znajdziecie więcej informacji. LINK:

Last edited 6 dni temu by Maciej Połoński