Najtańsze OC w 2022 ▷ Ubezpieczenie OC kup już za 140 zł!

Aktualizacja:
raport-luty

2021 rok skończył się dość optymistycznie – średnie ceny OC były korzystniejsze niż wcześniej. Jak teraz wygląda sytuacja na rynku? Gdzie najtańsze OC możesz wykupić w 2022? Sprawdzamy! Punkta przygotowała dla Ciebie aktualny ranking ubezpieczeń. Czy nadal masz szansę znaleźć obowiązkowe ubezpieczenie, które nie będzie droższe niż 600 zł? Zobacz, czy nadal za najtańsze OC wciąż będziemy mogli płacić poniżej 200 zł?

Poprzedni rok zapisał się na kartach polskiego rynku ubezpieczeniowego jako dosyć stabilny. W 2021 r. kierowcy za obowiązkową polisę płacili średnio około 579 złotych. W porównaniu do 2020 r. przeciętna cena obniżyła się o 7%. Trend spadkowy utrzymuje się – w 2022 najtańsze OC z informacji Punkty wyniosło zaledwie 140 zł! W wielu miastach znalezienie taniego  OC nie jest problemem dla kierowców. Jednocześnie zauważyć możesz pogłębiają się różnice w cenach OC na poziomie regionów.

Ceny OC 2022 r. – jak zmieniała się sytuacja na rynku OC?

Pod pozorem stabilizacji składki na relatywnie niskim poziomie również w 2021 roku towarzystwa ubezpieczeniowe prowadziły małą wojnę cenową w wybranych segmentach klienckich. Najmniejsze obniżki dotyczyły portfela bezszkodowych kierowców, którzy stanowią większość ubezpieczonych. Ubezpieczyciele podejmowali natomiast działania w segmentach szkodowych.

– Rok 2021 – mimo trendu wzrostowego składki OC w pierwszej połowie roku – zakończył się spadkiem średniej ceny ubezpieczenia. Wysoka inflacja i wzrost wysokości kosztów napraw oraz zakupu części samochodowych nie doprowadziły do urealnienia cen. Na rynku ubezpieczeniowym wyraźnie było widać walkę o udziały. Mimo wdrażania zaawansowanych modeli taryfowych uwzględniających profile konkretnych klientów, wielu ubezpieczycieli stosowało upusty sprzedażowe sprzeczne z tymi danymi. Tańsze OC w krótkim okresie może wydawać się korzystne dla klientów, jednak w perspektywie kolejnych miesięcy musi zadziałać ekonomika mechanizmu wspólnego funduszu gwarancyjnego. Ubezpieczenie samochodu może więc znacznie zdrożeć. – wskazuje prezes zarządu Punkta, Michał Daniluk.

W 2022 roku inflacja wciąż się podnosi i osiąga zawrotne, niespotykane od ponad 20 lat wartości. Pomimo to – mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Średnia cena za obowiązkowe OC w pierwszym kwartale wynosi 542 zł. Co oznacza, że jest ono o 31 zł tańsze w stosunku do tego samego okresu w 2021 roku.

Warto pamiętać jednak, że nowe przepisy dotyczące wpływu historii mandatów na wysokość składki mogą zmienić te wyniki dla kolejnych miesięcy. Od 17 czerwca 2022 roku TU zyskały dostęp do policyjnych baz danych. Jak to wpłynie na wysokość polisy? Dla kierowców, którzy nie jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami może równać się to z wyższą składką.

Sprawdź już dziś, ile wyniesie wysokość Twojej składki.

Kalkulator ubezpieczenia OC – sprawdź składkę

Jaka była sytuacja na rynku OC w poprzednich latach?

Od dłuższego czasu sytuacja na rynku OC była dosyć stabilna. Obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu nie stanowiło znacznego obciążenia dla portfeli Polaków. Jednocześnie ceny OC sukcesywnie się obniżały. Niewielkie wzrosty cen w poszczególnych miesiącach (np. w grudniu 2019 roku) stanowiły jedynie chwilowe wahania. Praktycznie po każdej podwyżce ceny polis komunikacyjnych ponownie się obniżały.

Ceny OC w latach 2019-2021

Najwyższa średnia cena OC w ciągu ostatnich 4 lat została zanotowana w I kwartale 2019 roku i wyniosła 676 złotych. Kolejne miesiące 2019 roku przyniosły nieznaczne obniżki. Za obowiązkowe OC w II kwartale 2019 roku trzeba było średnio zapłacić 668 złotych, a w III – 664 złote. Najtańsze OC w 2019 roku płacili średnio kierowcy w IV kwartale (654 złote). Rok 2020 przyniósł kolejne regularne obniżki. I kwartał rozpoczął się średnią ceną na poziomie 645 złotych. Dalsze kwartały to kolejne spadki w stosunku do wcześniejszych okresów średnio odpowiednio o 21 złotych (II kwartał), 4 złote (III kwartał) i 19 złotych (IV kwartał 2020 roku).

Średnia składka OC w I kwartale 2021 roku wyniosła 575 złotych. II i III kwartał 2021 roku wiązał się z niewielkimi podwyżkami cen – odpowiednio do 599 złotych i 583 złotych. W IV kwartale 2021 roku wyniosiła ona już ok. 553 złote. Była to najniższa cena OC od wielu miesięcy.

Średnia cena oc w poszczególnych kwartałach 2021

Ile kosztuje OC w 2022 roku?

Kierowcy nowy rok zaczęli z lepszymi humorami. Wszystkie osoby, którym ubezpieczenie kończyło się wraz z początkiem 2022 r. zauważyły niższe ceny. W styczniu musieliśmy średnio zapłacić 546 zł, co daje nam kilka złotych zaoszczędzonych w stosunku do poprzednich miesięcy. Pomimo sytuacji na rynku paliw i zwiększającej się inflacji ceny polisy OC spadały w ostatnich miesiącach – w lutym było to już 541 zł, a w maju 537 zł.

Ranking ubezpieczeń OC – różnice w cenach

Tradycyjnie największe wahania cen dotyczą poszczególnych ośrodków miejskich – miejsce zamieszkania wpływa na ubezpieczenie OC AC. Co do zasady mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą liczyć na tańsze OC, a spore zwyżki widać w metropoliach.

Średnia cena OC, którą płacą polscy kierowcy w pierwszej połowie 2022 roku wygląda bardzo obiecująco. Jednocześnie nie ma wątpliwości, że w skali całego kraju wciąż można znaleźć miejsca, w których obowiązkowe OC znacznie przewyższa średnią ogólnokrajową.

W 2022 roku największe różnice w cenach dotknęły województwo pomorskie – średnio trzeba zapłacić o 12,7% więcej niż w innych miejscach, na dolnym śląsku różnica ta wynosiła 8%. Najkorzystniejsze odchylenia w porównaniu „średnia ogólnopolska vs. średnia wojewódzka w 2022 roku” zanotowały z kolei województwa podkarpackie (-14 proc.), opolskie (-11 proc.), podobnie jak w roku ubiegłym.

Ranking OC 2022 - wykres województwa

Ranking ubezpieczeń OC – tanie ubezpieczenia OC 2022. W których miastach wojewódzkich kupowaliśmy najtańsze polisy?

Jeśli spojrzyjmy na to, jak prezentowała się cena OC w poszczególnych ośrodkach miejskich, widzimy już dość spore różnice. Od lat kierowcy zamieszkali w mniejszych miejscowościach płacą za OC nieporównywalnie mniej od tych, którzy zarejestrowali swoje pojazdy w dużych aglomeracjach.

Różnica pomiędzy najdroższym i najtańszym miastem wojewódzkim wyniosła aż 221 złotych. Na podium rankingu najatrakcyjniejszej składki OC miejsca zajmują mieszkańcy Rybnika, Tarnowa i Częstochowy. Tym razem to tam mogliśmy znaleźć najtańsze oferty ubezpieczenia.

Sprawdź najtańsze OC dla swojego auta

Ranking OC – najtańsze ubezpieczenie OC: w miastach wojewódzkich

  1. Opole – 502 zł,
  2. Lublin – 523 zł,
  3. Rzeszów – 526 zł.
Mapa polski z podziałem na najtańsze oc
Źródło: dane własne Punkty zebrane w okresie od 01.01.2022 do 31.05.2022

Tanie ubezpieczenie OC znajdziemy także w innych miastach, tu jednak wahania ceny są już nieco większe. Za ubezpieczenia OC w najtańszych miastach wojewódzkich musieliśmy średnio zapłacić między 502 a 683 złotych – trzeba pamiętać, że do średniej wliczają się najtańsze OC, czyli takie, gdzie ubezpieczenie kosztuje około 400 złotych, ale także każda polisa OC/AC dla młodych kierowców, którzy za ubezpieczenie na pierwsze auto płacą nawet trzykrotność średniej ceny polisy OC. Przeciętnie najwięcej za OC w 2022 roku płacą mieszkańcy Gdańska (683 złote), Wrocławia (642 złotych) i Warszawy (637 złotych).

Oblicz składkę OC w kalkulatorze Punkta

Od czego zależała cena OC w 2022 roku?

Znaczne różnice w cenie widać, gdy spojrzymy na miejsce zamieszkania. Regułą jest, że mieszkańcy dużych aglomeracji płacą za OC/AC więcej. Wysokość składki zależy jednak od większej liczby parametrów niż tylko miejsce zamieszkania oraz od wagi danego wskaźnika w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Na wysokość składki OC ma wpływ między innymi:

Wiek

W 2022 roku utrzymał się trend, w którym najmniej na ubezpieczenie wydawali kierowcy starsi i bardziej doświadczeni. W minionym roku za OC najmniej płacili kierowcy powyżej 55 r. ż. (średnio 504 złote), a najwięcej ci z przedziału od 18 do 25 r. ż. (średnio aż 1070 złotych).

Źródło: dane własne Punkty zebrane w okresie od 01.01.2022 do 31.05.2022

Liczba szkód

Wypadkowość to bardzo istotny czynnik mający wpływ na składkę ubezpieczenia OC. Najtańszą polisę OC w 2022 roku mieli szansę nabyć oczywiście kierowcy, którzy mogli pochwalić się bezwypadkową jazdą (średnio w cenie 520 złotych). Jeśli klient miał na koncie 5 szkód i więcej, musiał się liczyć ze wzrostem ceny OC średnio nawet do 808 złotych.

Szkodowość a składka OC 2022

Stan cywilny

Kierowcy pozostający w związkach małżeńskich w 2022 roku płacili za obowiązkowe OC średnio o 21 proc. mniej od singli. Osoby o stanie cywilnym panna albo kawaler musiały się liczyć przeciętnie ze wzrostem ceny OC o 106 złote powyżej średniej składki komunikacyjnej.

Stan cywilny a wysokość OC 2022 - gdzie najtaniej

Rodzaj paliwa

W Polsce sukcesywnie zwiększa się popularność samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym. To właśnie właściciele tych ostatnich pojazdów w 2022 roku płacili najmniej za OC.

Hybryda, diesel czy benzyna, który silnik ma najtańsze oc

Pojemność silnika

W 2021 roku wszyscy kierowcy – bez względu na pojemność silnika – płacili mniej za OC. Najkorzystniejsze oferty można było uzyskać w przypadku pojemności do 0,9 l (średnio 400 złotych).

Pochodzenie pojazdu

Oferty zakupu pojazdu z kierownicą po prawej stronie mogą być znacznie bardziej atrakcyjne niż w przypadku standardowych modeli. Oszczędności z transakcji zniweczy jednak wysokość składki OC, która w tym przypadku jest najwyższa i w 2022 roku wyni średnio 784 złotych.

Pochodzenie auta, a wysokość składki OC 2022

Czynników wpływających na cenę OC jest wiele. Wybór warto więc poprzedzić porządną analizą dostępnych ofert bez wychodzenia z domu. Pomoże w tym porównywarka OC AC Punkta.pl.

Najtańsze OC na rynku – ubezpieczenie w Punkta już od 140 zł!

Oprócz polis najbardziej kosztownych w naszym rankingu obowiązkowego ubezpieczenia OC znajdują się także kierowcy, którzy mogą liczyć na najtańsze ubezpieczenie OC auta. Dla kogo ubezpieczalnia OC/AC wykonała korzystne kalkulacje? Komu przypadły tańsze polisy tym razem?

Co ciekawe, najtańsze ubezpieczenie samochodu wcale nie przypada w udziale wyłącznie kierowcom wiekowym, czy właścicielom aut, które prawie zasługują na miano zabytku. Tanie ubezpieczenie OC auta bez zniżek w wysokości 60% też jest możliwe.

Jak widać z corocznych zestawień, przekrój jest dość duży i jeśli tylko ubezpieczony nie jest 18-latkiem ze świeżo odebranym prawem jazdy, a także posiada dobrą historię ubezpieczeniową, istnieją duże szanse na to, że zostanie mu zaproponowane tanie ubezpieczenie OC.

Oblicz składkę OC w porównywarce Punkta

Z danych Punkta podsumowujących sprzedane polisy OC/AC w 2021 roku wynika, że najtańsze ubezpieczenie OC przypadło 33-letniemu, żonatemu właścicielowi auta FSM, który mieszka w województwie małopolskim. Za najtańsze ubezpieczenie OC swoich czterech kółek zapłacił on jedynie 140 złotych!

Najtańsze i najdroższe OC w 2022
Źródło: dane własne Punkty zebrane w okresie od 01.01.2022 do 31.05.2022

Jak znaleźć najtańsze OC online?

W ramach podsumowania można wskazać, że w porównaniu do poprzedniego roku średnie ceny OC/AC spadły. Czy ta tendencja w przypadku stawek za OC/AC się utrzyma?

Przewidujemy, że sytuacja może się jeszcze zmieniać w 2022 roku. Analizując nowe przepisy dot. powiązania punktów karnych ze składką OC oraz zaostrzenie przepisów dot. likwidacji szkód, nie spodziewamy się, aby stawki za OC miały się obniżyć.

To, co na pewno nie ulega zmianie, to ceny najtańszych OC – nadal utrzymują się na poziomie poniżej 300 złotych. Nie oznacza to jednak, że kupując nową polisę lub przedłużając ją u dotychczasowego ubezpieczyciela, nie przepłacimy. Te same zniżki i tanie OC nie są gwarantowane u każdego z nich.

Na duże zwyżki składki OC narażeni są kierowcy, którzy mieli szkodę w ostatnim roku polisowym. Osoby z tej grupy ubezpieczonych powinny jak najszybciej dokonać kalkulacji ubezpieczeń online i sprawdzić, ile mogą zaoszczędzić na polisie. Mimo szkód na koncie tacy klienci również mogą liczyć na tańsze OC.

Bardzo dużo na OC na samochód mogą zaoszczędzić także młodzi kierowcy. Tu rozbieżności w cenach mogą wynieść nawet kilkaset złotych za ubezpieczenie o tym samym zakresie! W przypadku braku historii ubezpieczeniowej oraz niewielkiego doświadczenia za kółkiem należy dokładnie porównać oferty. Gdy okaże się, że również inne parametry są niekorzystne (np. miejsce zamieszkania czy pojemność silnika) ceny polis OC dla młodych kierowców mogą sięgnąć nawet 1800 zł.

Gdzie kupić tanio obowiązkowe OC?

Pamiętaj, że najtańsze OC przez internet możesz znaleźć u nas – wejdź na kalkulator OC/AC Punkta, oblicz składkę bez wychodzenia z domu i znajdź tanie OC dla siebie!

Sprawdź najtańsze OC dla swojego auta

Podsumowanie

  1. Najtańsze OC w 2022 roku kosztowało mieszkańca województwa małopolskiego zaledwie 140 zł!
  2. Najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie zapłacą mieszkańcy największych miast: Warszawy, Gdańska czy Wrocławia.
  3. Na tanie OC nie mają co liczyć właściciele aut z kierownicą po prawej stronie.
  4. Im niższa pojemność silnika, tym tańsza polisa OC.
  5. Na najtańsze OC mogą liczyć właściciele pojazdów elektrycznych.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
26 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
3 lat temu

Reklama firmy „mfind” o najtańszych ubezpieczeniach to fikcja. Wypełniając ankietę rankomatową uzyskujemy podobne propozycje cenowe jak w innych porównywarkach internetowych. Wszystkie ceny z kosmosu , a te w granicach 500 zł za OC przy maksymalnych zniżkach istnieją tylko jako przynęta reklamowa.
Konsultanci „mfind” wprawdzie obiecują jakieś bliżej nieokreślone rabaty , ale pod warunkiem oprócz innych podania telefonicznie peselu. Wydaje się oczywiste żądanie do kwestionariusza rankomatu takich danych osobowych jak data urodzenia , adres zamieszkania , numeru telefonu, oraz danych dotyczących samochodu, ostatniego ubezpieczyciela czy danych z dokumentu prawa jazdy , ale do peselu brakuje już tylko żądanie podania konta w banku i haseł .
Na moją uwagę w kwestii peselu jak się mają do tego przepisy RODO usłyszałem odpowiedź że takie są wymogi , a przecież nie ma przymusu ubiegania się o tańsze propozycje.
Konsultant stwierdził wprost że przy propozycjach wyższych stawek pesel nie jest wymagany.
Pytam zatem jeżeli pesel jest narzędziem do weryfikacji danych , to sposób jego pozyskania ( telefoniczny czy elektroniczny) jest kuriozalny. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Aster
Aster
3 lat temu

Reklama firmy „mfind” o najtańszych ubezpieczeniach to fikcja. Wypełniając ankietę rankomatową uzyskujemy podobne propozycje cenowe jak w innych porównywarkach internetowych. Wszystkie ceny z kosmosu , a te w granicach 500 zł za OC przy maksymalnych zniżkach istnieją tylko jako przynęta reklamowa.
Konsultanci „mfind” wprawdzie obiecują jakieś bliżej nieokreślone rabaty , ale pod warunkiem oprócz innych podania telefonicznie peselu. Wydaje się oczywiste żądanie do kwestionariusza rankomatu takich danych osobowych jak data urodzenia , adres zamieszkania , numeru telefonu, oraz danych dotyczących samochodu, ostatniego ubezpieczyciela czy danych z dokumentu prawa jazdy , ale do peselu brakuje już tylko żądanie podania konta w banku i haseł .
Na moją uwagę w kwestii peselu jak się mają do tego przepisy RODO usłyszałem odpowiedź że takie są wymogi , a przecież nie ma przymusu ubiegania się o tańsze propozycje.
Konsultant stwierdził wprost że przy propozycjach wyższych stawek pesel nie jest wymagany.
Pytam zatem jeżeli pesel jest narzędziem do weryfikacji danych , to sposób jego pozyskania ( telefoniczny czy elektroniczny) jest kuriozalny. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Aster

Dzień dobry, w odpowiedzi na Pana wiadomość informuję, że cena za ubezpieczenie OC 500zł lub nawet niższa jest oczywiście możliwa. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wpływ na koszt polisy ma wiele czynników, takich jak np: wiek, miejsce zamieszkania, marka pojazdu, pojemność i moc silnika itp. zatem kwestia wysokości składki jest sprawą indywidualną i zależy od profilu klienta oraz pojazdu który posiada. Jeżeli chodzi o podanie nr Pesel, jest to kwestia dobrowolna. Na naszej porównywarce jest opcja „nie chce podawać mojego nr Pesel”.Podczas rozmowy z doradcą, do wyliczenia oferty, nie jest wymagany ten numer. W przypadku chęci zawarcia umowy, podanie nr Pesel jest niezbędne, następuje wtedy weryfikacja w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i sprawdzenie historii ubezpieczania klienta, jeśli różni się od zadeklarowanej, to cena może ulec zmianie.

tankowiec
tankowiec
3 lat temu

Szanowny Panie ekspercie, cyt. „wpływ na koszt polisy ma wiele czynników, takich jak np: wiek, miejsce zamieszkania, marka pojazdu, pojemność i moc silnika” Te czynniki zawsze miały wpływ na koszt polisy. Firmy typu mfind służą po prostu wyciąganiu danych.

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  tankowiec

Szanowny Panie, o jakich danych Pan mówi? Dane wrażliwe typu pesel, nr rejestracyjny, imię oraz nazwisko nie są wymagane do kalkulacji i klient nie musi ich podawać na naszej stronie.

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Aster

Szanowny Panie, wszystkie porównywarki na naszym rynku, jak sama nazwa wskazuje „porównują ceny”, zatem ceny podane w każdej z nich będą zbliżone do siebie. Klient korzystając z naszej strony nie ma obowiązku podawania nr pesel,nr rejestracyjnego, pełnego adresu oraz nr telefonu. Oczywiście podanie nr Pesel ma wpływ na poprawność wyliczenia ofert (możliwość zweryfikowania historii ubezpieczeniowej w bazie UFG), jak i sprawdzenie ceny w kilku firmach, które bez Peselu nie pokażą swojej oferty, jednak jego podanie jest tylko i wyłącznie dobrą wolą klienta.

Krystek
Krystek
3 lat temu

A co z młodymi kierowcami? Powyzsze wyliczenia sa dla osob powyżej 30 roku zycia… to znaczy ze młodsi kierowcy sa skazani na duże OC?

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Krystek

Dzień dobry, w tabelce został przedstawiony ranking najtańszych ofert ubezpieczenia OC w kwietniu 2019 r. Zazwyczaj dla młodszych osób ubezpieczenia są droższe, dlatego też takie osoby nie znalazły się w naszym rankingu.

Klaudyna
Klaudyna
3 lat temu
Reply to  Krystek

Właśnie ! Młodzi kierowcy niestety są skazani na tak ogromne ubezpieczenia, że odechciewa się własnego samochodu :/

Merol
Merol
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Z jednej strony masz rację, a z drugiej zawsze można się na rower przesiąść jak kogoś nie stać na posiadanie auta 😛 Szczególnie, że ubezpieczenie samego OC to taka średnia sprawa. Warto mieć przynajmniej jeszcze w pakiecie nnw i assistance. Wtedy to sie koszta robią

Elka
Elka
3 lat temu

Ja jakiś czas temu trafiam na YouCanDrive i jestem zadowolona, chyba nie ma nic taniej 😀

Klaudyna
Klaudyna
3 lat temu
Reply to  Elka

W sumie nie słyszałam jeszcze o nich 🙂 ale mówisz jako młody kierowca, czy już bardziej doświadczony ?

Elka
Elka
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Jako młody i to wcale nie z jakimś dobrym samochodem 😉
@Krystek oczywiście, że nie jesteśmy skazani, trzeba tylko dobrze szukać.

Merol
Merol
3 lat temu
Reply to  Klaudyna

Z tego co wiem to jest to jedyny ubezpieczyciel który daje młodym sensowne ubezpieczenie komunikacyjne z różnymi wariantami

jojo
jojo
3 lat temu
Reply to  Merol

@Merol rozumiem że za normalne pieniadze?
@Elka 3.5 tyś za ubezpieczenie starucha 20 letniego? dramat 😀

gary
gary
3 lat temu
Reply to  jojo

i to dla dwudziestolatka XD … dramat. Oferta powinna być tez dla młodych, co to za dyskryminacje!:D

gary
gary
3 lat temu
Reply to  Merol

sensowne w kwestii ceny ,czy tylko opcji?

diki
diki
3 lat temu
Reply to  gary

@gary bo faktycznie my mamy mnóstwo pieniędzy w takim wieku xp
@gary w kwestii ceny na pewno, wychodzi nawet 600 zł taniej

hokopl
hokopl
3 lat temu

Fajnie gdyby pojawił się podobny artykuł dla samochodów z kierownicą po prawej stronie.
Pozostał mi dokładnie miesiąc do końca ważności ubezpieczenia i sam zastanawiam się kiedy zacząć szukać-im wcześniej tym lepiej? Czy pozostawić to na ostatni dzień bo cena i tak się nie zmieni.
Ciężko stwierdzić, ale biorąc pod uwagę że ceny OC spadają chyba nie ma się co śpieszyć

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  hokopl

Dzień dobry, posiadamy artykuł odnośnie aut z kierownicą po prawej stronie: https://punkta.pl/tanie-ubezpieczenie-oc/oc-anglika-ile-kosztuje-gdzie-kupic/

hokopl
hokopl
3 lat temu

dziękuję za linka

Dana
Dana
3 lat temu

Warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodu,wtedy będziemy mieć pewność, że nie przepłaciliśmy. Na [reklama] można to zrobić za darmo, w szybki i łatwy sposób. Dzięki temu mamy ofery z wielu firm ubezpieczeniowych. A wiadomo bezpośrednio u agenta najtaniej nie jest, a tak przez internet sami możemy sobie wybrać najlepszą ofertę.

Ewka
Ewka
3 lat temu

A co z ubezpieczeniem dla młodych? Jest stanowczo za wysokie

Kowalski
Kowalski
2 lat temu

Bardzo cenne uwagi!

Marek
Marek
1 rok temu

Spoko artykuł bardzo fajny

Krzysiek Pec
Krzysiek Pec
4 miesięcy temu

Hej Kochani! Przychodzę z informacją, że ERGO Hestia oferuje na 30 dni darmowe ubezpieczenie OC dla uchodźców z Ukrainy! Teraz każda pomoc jest na wagę złota! Brawo ERGO Hestia! Tutaj znajdziecie więcej informacji. LINK: https://www.ergohestia.pl/bezplatne-krotkoterminowe-ubezpieczenie-oc-dla-wszystkich-uchodzcow-przybywajacych-do-polski-w-zwiazku-z-wojna-w-ukrainie/