Kalkulator OC / AC za darmo

Aktualizacja:
kalkulator oc/ac za darmo

Ubezpieczenie OC i AC. To pierwsze jest obowiązkowe, drugie - dobrowolne. Pierwsze różni się od siebie jedynie ceną, a zakres drugiego uzależniony jest od towarzystwa, które wybierzesz. Obliczenie składki OC i znalezienie najkorzystniejszego ubezpieczenia komunikacyjnego ułatwi Ci kalkulator OC i AC. Wylicz ubezpieczenie bez wychodzenia z domu! Wiesz jak to zrobić?

Z policyjnego raportu podsumowującego 2017 rok wynika, że podczas 365 dni doszło do 32 705 wypadków drogowych oraz 434 688 kolizji drogowych. W tym miejscu warto też wspomnieć, że według szacunków UFG, w Polsce nadal może być około 100 tys. nieubezpieczonych pojazdów. Z czego to wynika? Z niedbalstwa? Zapominalstwa? A może z chęci oszczędności? Choć ubezpieczenie OC i AC jest poważnym wydatkiem dla każdego kierowcy, nie musi ono rujnować domowego budżetu. Warto szukać tak, aby znaleźć najlepszą ofertę. Kalkulator OC i AC może Ci w tym pomóc!

Kalkulator OC i AC: jak z niego korzystać?

Kalkulator OC i AC umożliwia wyliczenie składki OC i AC bez wychodzenia z domu. Każdy kalkulator ubezpieczeń działa na podobnej zasadzie. Ty podajesz niezbędne dane (o tym, jakie to dane, powiemy sobie szerzej za chwilę), a kalkulator OC online bazując na określonym algorytmie, generuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. Pomyślisz sobie, że masz absolutną władzę nad informacjami, które mu udostępnisz, więc możesz ubarwić co nieco w celu wyliczenia niższej składki OC? Nie idź tą drogą. Każde, nawet najmniejsze kłamstewko może wyjść na jaw. A już na pewno dojdzie do tego po wystąpieniu szkody! Wtedy możesz być pewien, że ubezpieczyciel zażąda dopłaty do składki.

Jakich informacji potrzebuje kalkulator OC?

Kalkulator ubezpieczeń, aby mógł poprawnie obliczyć składkę OC, zażyczy sobie szeregu informacji dotyczących zarówno Ciebie jako kierowcy, jak i Twojego auta. Niektóre dane, z punktu widzenia ceny ubezpieczenia komunikacyjnego, mogą wydać Ci się nieco szalone. Bo niby jakie znaczenie w wyliczeniu składki OC może mieć kolor pojazdu, Twój stan cywilny czy miejsce parkowania? Bądź pewien, że absolutnie wszystkie informacje, jakich wymaga kalkulator OC online mają wpływ na kształt ostatecznej ceny polisy. Bez podania takich informacji możesz uzyskać tylko stawkę orientacyjną –  czyli taką, która od rzeczywistej może się różnić nawet o 200 %.

Jeśli już wyjaśniliśmy sobie co nieco, przejdźmy do sedna. Kiedy już wygospodarujesz 10 minut na wyliczenie ubezpieczenia OC za pomocą kalkulatora online i zanim przystąpisz do działania, przygotuj sobie dowód rejestracyjny, prawo jazdy, przebieg samochodu, a także ostatnią polisę ubezpieczeniową.

Do kalkulatora OC będziesz musiał wprowadzić dane takie jak:

 • marka i model pojazdu,
 • rok produkcji,
 • rodzaj paliwa,
 • pojemność silnika,
 • typ nadwozia,
 • zabezpieczenia antykradzieżowe,
 • aktualny przebieg,
 • liczba drzwi,
 • pochodzenie samochodu,
 • zakładany średni roczny przebieg,
 • miejsce parkowania.

Nie bez znaczenia pozostaje też profil samego kierowcy. Dlatego kalkulator OC i AC będzie wymagał podania:

 • data urodzenia lub numer PESEL,
 • płeć,
 • stan cywilny,
 • liczba dzieci i ich wiek,
 • wykonywany zawód,
 • historia ubezpieczeniowa łącznie z rodzajami polis i wypracowanymi zniżkami,
 • numer telefonu.

Kalkulator OC bez podawania danych: czy warto?

Obawiasz się podawać swoje dane? Masz opory przed wpisaniem w kalkulator ubezpieczeń swojego nazwiska czy numeru PESEL? Nie musisz tego robić, jednak w takiej sytuacji musisz się liczyć z pewną rzeczą – kalkulator OC bez podania danych osobowych nie przedstawi Ci wyników od wszystkich ubezpieczycieli.

Niektóre towarzystwa, aby wyliczyć OC, sprawdzają Twoją historię szkodowości w UFG. Jeśli nie udostępnisz swoich danych, otrzymasz wyliczenie składki OC bez uwzględnienia Twoich zniżek. W takiej sytuacji kalkulator orientacyjnie wyliczy składkę OC, ale musisz liczyć się z tym, że rzeczywista cena może nieco od niej odbiegać.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC/AC?

Odpowiedź jest prosta: oszczędzisz pieniądze i kupisz lepsze ubezpieczenie OC. Pamiętaj, że wybierając OC powinieneś się kierować TYLKO ceną, a nie renomą towarzystwa czy osobistym sentymentem. OC ma wszędzie taki sam zakres i tak naprawdę wydawanie na nie więcej niż to konieczne jest bez sensu.

W przypadku AC ceny również się różnią. Oznacza to, że za pełne, takie samo ubezpieczenie, możesz zapłacić gdzie indziej nawet kilkaset złotych więcej.

Dlaczego tak jest? Prawda jest taka, że nie do końca wiadomo. Towarzystwa same ustalają składki dla wybranych grup kierowców, aut. Składki OC/AC mogą się więc bardzo różnić, bo np. towarzystwo X, stwierdzi, że kierowcy Toyoty mają u nich więcej szkód, więc ubezpieczenie AC będzie kosztowało o 50 % drożej niż w towarzystwie Y.

Kalkulator OC/AC za darmo –  jak to możliwe?

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że udostępniamy Ci kalkulator OC/AC za darmo? Zastanawiasz się na czym w takim razie zarabiamy? Odpowiedź jest prosta: otrzymujemy prowizję od Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dlatego możemy Ci udostępnić narzędzie, dzięki któremu oszczędzasz czas i pieniądze.

Skorzystaj z kalkulatora OC/AC teraz i ciesz się tanim ubezpieczeniem! Jesteśmy pewni, że zaoszczędzone pieniądze wydasz lepiej:

Podsumowanie

 1. Kalkulator OC i AC umożliwia wyliczenie składki OC bez wychodzenia z domu.
 2. Wyliczając składkę OC za pomocą kalkulatora OC online podawaj tylko prawdziwe dane. W sytuacji, kiedy nawet najmniejsze kłamstwo wyjdzie na jaw, ubezpieczuciel zażąda dopłaty do ubezpieczenia.
 3. Kalkulator ubezpieczenia, aby mógł wyliczyć dla Ciebie składkę OC, będzie wymagał szeregu informacji dotyczących zarówno kierowcy, jak i samego pojazdu. Wszystkie te informacje mają wpływ na kształt ostatecznej ceny polisy OC.
 4. Jeśli nie udostępnisz wszystkich swoich danych, kalkulator ubezpieczeń po pierwsze nie przedstawi Ci wyników od wszystkich ubezpieczycieli, a po drugie - oferta, którą wygeneruje będzie nieco odbiegać od rzeczywistości.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments