slider

Ubezpieczenie AC (autocasco) w najtańszym pakiecie z OC

Wybierając AC w najtańszym pakiecie z OC, masz pewność, że Twój samochód jest w pełni chroniony, nawet w najmniej spodziewanych sytuacjach. Nie ryzykuj i zadbaj o swój spokój na drodze i poza nią!

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Pokrycie kosztów zaistniałych w wyniku kolizji drogowej, kradzieży pojazdu, czy uszkodzeń spowodowanych gwałtownymi warunkami atmosferycznymi to tylko niektóre z zalet, oferowanych przez ubezpieczenie AC.

Na czym polega ubezpieczenie AC?

Autocasco (AC), w przeciwieństwie do obowiązkowej polisy OC, to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, na które warto się zdecydować, jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia, a nawet utraty samochodu, jego części lub elementów wyposażenia. AC gwarantuje wsparcie w sytuacjach losowych, na które nie masz wpływu oraz w przypadku szkód spowodowanych przez osoby trzecie. Nie musisz się martwić, że nagła naprawa poważnie wpłynie na Twój budżet, ponieważ pokrywa ją ubezpieczyciel. Bez względu na przyczynę uszkodzenia, autocasco pozwoli uniknąć dużych wydatków związanych z naprawą, odbudową lub zastąpieniem pojazdu. Sprawdź też, czym różni się ubezpieczenie OC od AC.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Jakie szkody pokrywa AC?

Warianty ubezpieczenia autocasco różnią się pod względem zakresu ochrony. Ponieważ jest to ubezpieczenie dobrowolne, możesz dobierać do niego również pakiety ochrony dodatkowej. Podstawowa polisa AC obejmuje szkody powstałe zarówno w ruchu drogowym, jak i poza nim, również w sytuacji, kiedy Twój samochód stoi w garażu czy na parkingu, nawet jeśli jest to parking strzeżony. Zakres polisy chroni zarówno przed szkodami wyrządzonymi przez osoby trzecie, jak i wypadki losowe, np. uszkodzenia spowodowane gradobiciem, pożarem, stłuczki na parkingu, a także gwarantuje rekompensatę finansową w przypadku kradzieży samochodu czy celowego uszkodzenia auta, np. przez wandali. Możesz też wybrać polisę AC obejmującą ochronę przed skutkami tzw. szkody całkowitej, która przekracza 70% wartości pojazdu. Innym wariantem jest ubezpieczenie częściowe, które obejmuje straty związane z utratą lub uszkodzeniem poszczególnych elementów pojazdu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czy opłaca się wykupić AC?

Pewnie nie raz miałeś do czynienia z sytuacją, gdzie wypadek losowy zupełnie pokrzyżował Ci plany lub poważnie nadwyrężył budżet i wiesz, że powiedzenie „nic dwa razy się nie zdarza” często jest mocno przesadzone. Bezpieczeństwo tego, co dla nas cenne zawsze powinno być priorytetem. W przypadku samochodu nie chodzi tylko o sam pojazd, ale również komfort pasażerów i brak obaw o kondycję domowego budżetu, którego nie musisz nagle nadwyrężać. Pamiętaj, że decydując się na autocasco, zyskujesz kompleksową ochronę, a do tego możesz zabezpieczyć samochód przed specyficznymi zagrożeniami, na które narażone jest auto przez wzgląd, np. na to, jak je użytkujesz. Jeśli dobrze wszystko przekalkulujesz koszty polisy w porównaniu do potencjalnych strat finansowych, są niewielkie, mimo że składka AC przewyższa OC.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Jakie są różnice między AC i OC?

Warto mieć świadomość różnic, aby dokonać właściwego wyboru pomiędzy polisą OC a AC, dostosowując ubezpieczenie do własnych potrzeb i preferencji. Pamiętaj, aby zawsze przed zawarciem polisy AC dokładnie zapoznać się z warunkami i zakresem ochrony. Jednym z podstawowych błędów przy zawieraniu ubezpieczenia AC jest zaniżanie wartości starszego samochodu. Z punktu widzenia właściciela auta, dokładne określenie jego wartości jest kluczowe. Z jednej strony oczywiście wpływa na wysokość składki, ale z drugiej również na wysokość odszkodowania. W przypadku nowego samochodu zwykle uwzględnia się wartość podaną na fakturze zakupu. Przy wycenie wartości samochodu należy określić, czy wartość uwzględniana w ubezpieczeniu ma być kwotą brutto (łącznie z podatkiem VAT) czy netto (bez podatku VAT), w zależności od preferencji i umowy ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że dany model może być dostępny w kilku różnych wersjach, które mogą się różnić wyposażeniem lub innymi szczegółami. Ważne jest, aby podać dokładne informacje dotyczące wersji pojazdu, aby wycena była precyzyjna.

Dobrowolność

AC jest dobrowolne i decyzję o zawarciu polisy podejmujesz sam, podczas gdy ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu i bez polisy pojazd nie może być uczestnikiem ruchu drogowego.

Ochrona

AC obejmuje odszkodowanie również za szkody własne, czyli jeśli w trakcie parkowania uszkodziłeś również swój samochód, AC to możliwość uzyskania środków niezbędnych na pokrycie kosztów naprawy. Ubezpieczenie OC chroni osoby poszkodowane wyniku zdarzenia drogowego, którego Ty jesteś sprawcą.

Zakres

W przypadku polisy AC istnieje pełna dowolność i oferty różnych firm mogą znacznie się od siebie różnić, zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i koszt składki. Ubezpieczenie OC ma identyczny zakres, niezależnie od wybranego zakładu ubezpieczeń.

Cena

Przy ubezpieczeniu AC kluczowe mogą być informacje dotyczące samochodu, m.in. marka, rocznik, przebieg, miejsce parkowania czy wyposażenie antykradzieżowe. Przy ustalaniu ceny ubezpieczenia OC brane są pod uwagę takie czynniki jak wiek kierowcy, staż posiadania prawa jazdy i historia bezszkodowej jazdy.

Nie rezygnuj z autocasco!

Rezygnacja z autocasco nie jest sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem samochodu. Bezpieczeństwo i komfort, jakie daje polisa AC z pewnością docenili już Ci, którzy borykali się z kolizją, kradzieżą czy innym niespodziewanym wydarzeniem, na skutek którego ucierpiał samochód.

AC - ABC likwidacji
img

Pytania i odpowiedzi

Czy autocasco jest dla Ciebie?
Kogo chroni autocasco?
Czy AC chroni od zdarzeń losowych?
Czy AC chroni od kradzieży?
Jakie naprawy obejmuje autocasco?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.11.12  •  Samochód
Zakaz zatrzymywania i postoju – kiedy grozi mandat? Najnowsze przepisy

Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.

Czytaj więcej
2024.11.28  •  Samochód
Jak uzyskać indywidualne tablice rejestracyjne?

Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.

Czytaj więcej
2024.10.24  •  Samochód
Co musisz wiedzieć na temat badania lekarskiego na prawo jazdy?

Badania lekarskie na prawo jazdy to obowiązkowa procedura, która ma na celu ocenę zdolności zdrowotnych przyszłego kierowcy. Celem jest zapewnienie, że osoba ubiegająca się o prawo jazdy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Czytaj więcej
Wyprzedzanie na autostradzie
2024.10.17  •  Samochód
Co grozi za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej?

Chociaż zasady dotyczące tego manewru są jasne, nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji oraz konsekwencji, jakie mogą wynikać z jego złamania. W artykule przyjrzymy się szczegółowo, jakie kary i punkty karne grożą za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, czy są sytuacje, w których wyprzedzanie na podwójnej ciągłej jest dozwolone oraz czy takie wykroczenie może wpłynąć na składki ubezpieczeniowe.

Czytaj więcej
2024.10.04  •  Samochód
Powrót do przeszłości, ale na nowych zasadach, czyli prawo jazdy od 17. roku życia

Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.

Czytaj więcej
Co zrobić w przypadku potrącenia psa?
2024.09.12  •  Samochód
Co zrobić, jeśli potrąciłeś psa lub inne zwierzę?

Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta