slider

Ubezpieczenie AC (autocasco) w najtańszym pakiecie z OC

Wybierając AC w najtańszym pakiecie z OC, masz pewność, że Twój samochód jest w pełni chroniony, nawet w najmniej spodziewanych sytuacjach. Nie ryzykuj i zadbaj o swój spokój na drodze i poza nią!

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Pokrycie kosztów zaistniałych w wyniku kolizji drogowej, kradzieży pojazdu, czy uszkodzeń spowodowanych gwałtownymi warunkami atmosferycznymi to tylko niektóre z zalet, oferowanych przez ubezpieczenie AC.

Na czym polega ubezpieczenie AC?

Autocasco (AC), w przeciwieństwie do obowiązkowej polisy OC, to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, na które warto się zdecydować, jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia, a nawet utraty samochodu, jego części lub elementów wyposażenia. AC gwarantuje wsparcie w sytuacjach losowych, na które nie masz wpływu oraz w przypadku szkód spowodowanych przez osoby trzecie. Nie musisz się martwić, że nagła naprawa poważnie wpłynie na Twój budżet, ponieważ pokrywa ją ubezpieczyciel. Bez względu na przyczynę uszkodzenia, autocasco pozwoli uniknąć dużych wydatków związanych z naprawą, odbudową lub zastąpieniem pojazdu. Sprawdź też, czym różni się ubezpieczenie OC od AC.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Jakie szkody pokrywa AC?

Warianty ubezpieczenia autocasco różnią się pod względem zakresu ochrony. Ponieważ jest to ubezpieczenie dobrowolne, możesz dobierać do niego również pakiety ochrony dodatkowej. Podstawowa polisa AC obejmuje szkody powstałe zarówno w ruchu drogowym, jak i poza nim, również w sytuacji, kiedy Twój samochód stoi w garażu czy na parkingu, nawet jeśli jest to parking strzeżony. Zakres polisy chroni zarówno przed szkodami wyrządzonymi przez osoby trzecie, jak i wypadki losowe, np. uszkodzenia spowodowane gradobiciem, pożarem, stłuczki na parkingu, a także gwarantuje rekompensatę finansową w przypadku kradzieży samochodu czy celowego uszkodzenia auta, np. przez wandali. Możesz też wybrać polisę AC obejmującą ochronę przed skutkami tzw. szkody całkowitej, która przekracza 70% wartości pojazdu. Innym wariantem jest ubezpieczenie częściowe, które obejmuje straty związane z utratą lub uszkodzeniem poszczególnych elementów pojazdu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czy opłaca się wykupić AC?

Pewnie nie raz miałeś do czynienia z sytuacją, gdzie wypadek losowy zupełnie pokrzyżował Ci plany lub poważnie nadwyrężył budżet i wiesz, że powiedzenie „nic dwa razy się nie zdarza” często jest mocno przesadzone. Bezpieczeństwo tego, co dla nas cenne zawsze powinno być priorytetem. W przypadku samochodu nie chodzi tylko o sam pojazd, ale również komfort pasażerów i brak obaw o kondycję domowego budżetu, którego nie musisz nagle nadwyrężać. Pamiętaj, że decydując się na autocasco, zyskujesz kompleksową ochronę, a do tego możesz zabezpieczyć samochód przed specyficznymi zagrożeniami, na które narażone jest auto przez wzgląd, np. na to, jak je użytkujesz. Jeśli dobrze wszystko przekalkulujesz koszty polisy w porównaniu do potencjalnych strat finansowych, są niewielkie, mimo że składka AC przewyższa OC.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Jakie są różnice między AC i OC?

Warto mieć świadomość różnic, aby dokonać właściwego wyboru pomiędzy polisą OC a AC, dostosowując ubezpieczenie do własnych potrzeb i preferencji. Pamiętaj, aby zawsze przed zawarciem polisy AC dokładnie zapoznać się z warunkami i zakresem ochrony. Jednym z podstawowych błędów przy zawieraniu ubezpieczenia AC jest zaniżanie wartości starszego samochodu. Z punktu widzenia właściciela auta, dokładne określenie jego wartości jest kluczowe. Z jednej strony oczywiście wpływa na wysokość składki, ale z drugiej również na wysokość odszkodowania. W przypadku nowego samochodu zwykle uwzględnia się wartość podaną na fakturze zakupu. Przy wycenie wartości samochodu należy określić, czy wartość uwzględniana w ubezpieczeniu ma być kwotą brutto (łącznie z podatkiem VAT) czy netto (bez podatku VAT), w zależności od preferencji i umowy ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że dany model może być dostępny w kilku różnych wersjach, które mogą się różnić wyposażeniem lub innymi szczegółami. Ważne jest, aby podać dokładne informacje dotyczące wersji pojazdu, aby wycena była precyzyjna.

Dobrowolność

AC jest dobrowolne i decyzję o zawarciu polisy podejmujesz sam, podczas gdy ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu i bez polisy pojazd nie może być uczestnikiem ruchu drogowego.

Ochrona

AC obejmuje odszkodowanie również za szkody własne, czyli jeśli w trakcie parkowania uszkodziłeś również swój samochód, AC to możliwość uzyskania środków niezbędnych na pokrycie kosztów naprawy. Ubezpieczenie OC chroni osoby poszkodowane wyniku zdarzenia drogowego, którego Ty jesteś sprawcą.

Zakres

W przypadku polisy AC istnieje pełna dowolność i oferty różnych firm mogą znacznie się od siebie różnić, zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i koszt składki. Ubezpieczenie OC ma identyczny zakres, niezależnie od wybranego zakładu ubezpieczeń.

Cena

Przy ubezpieczeniu AC kluczowe mogą być informacje dotyczące samochodu, m.in. marka, rocznik, przebieg, miejsce parkowania czy wyposażenie antykradzieżowe. Przy ustalaniu ceny ubezpieczenia OC brane są pod uwagę takie czynniki jak wiek kierowcy, staż posiadania prawa jazdy i historia bezszkodowej jazdy.

Nie rezygnuj z autocasco!

Rezygnacja z autocasco nie jest sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem samochodu. Bezpieczeństwo i komfort, jakie daje polisa AC z pewnością docenili już Ci, którzy borykali się z kolizją, kradzieżą czy innym niespodziewanym wydarzeniem, na skutek którego ucierpiał samochód.

AC - ABC likwidacji
img

Pytania i odpowiedzi

Czy autocasco jest dla Ciebie?
Kogo chroni autocasco?
Czy AC chroni od zdarzeń losowych?
Czy AC chroni od kradzieży?
Jakie naprawy obejmuje autocasco?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.07.04  •  Samochód
Winiety w Bułgarii 2024 – przewodnik dla kierowców

Planowanie podróży samochodem do Bułgarii wymaga starannego przygotowania, w tym zapoznania się z systemem opłat drogowych obowiązującym w tym kraju. Od 2019 roku Bułgaria wprowadziła całkowicie zdigitalizowany system poboru opłat za przejazd, zastępując tradycyjne naklejki elektronicznymi winietami.

Czytaj więcej
Strefa Czystego Transportu w Warszawie
2024.07.02  •  Samochód
Strefa Czystego Transportu w Warszawie już obowiązuje!

Od 1 lipca 2024 roku w Warszawie obowiązuje Strefa Czystego Transportu (SCT). Oznacza to, że wjazd do wyznaczonego obszaru śródmieścia jest ograniczony dla starszych aut emitujących najwięcej spalin. Celem jest poprawa jakości powietrza w stolicy i walka ze smogiem. Szacuje się, że dzięki strefie emisja szkodliwych substancji zmniejszy się w przyszłości o ponad 20%.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej
2024.06.04  •  Samochód
Konfiskata samochodu za jazdę po alkoholu – nowe przepisy już obowiązują!

Problem pijanych kierowców to wciąż ogromne wyzwanie i problem na polskich drogach. Pomimo licznych kampanii społecznych i zaostrzania kar, liczba osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu pozostaje zatrważająco wysoka. W 2023 roku odnotowano aż 90 tys. takich przypadków, a w 2024 roku tendencja ta niestety nadal się utrzymuje.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta