slider

Ubezpieczenie AC (autocasco) w najtańszym pakiecie z OC

Wybierając AC w najtańszym pakiecie z OC, masz pewność, że Twój samochód jest w pełni chroniony, nawet w najmniej spodziewanych sytuacjach. Nie ryzykuj i zadbaj o swój spokój na drodze i poza nią!

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Pokrycie kosztów zaistniałych w wyniku kolizji drogowej, kradzieży pojazdu, czy uszkodzeń spowodowanych gwałtownymi warunkami atmosferycznymi to tylko niektóre z zalet, oferowanych przez ubezpieczenie AC.

Na czym polega ubezpieczenie AC?

Autocasco (AC), w przeciwieństwie do obowiązkowej polisy OC, to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, na które warto się zdecydować, jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia, a nawet utraty samochodu, jego części lub elementów wyposażenia. AC gwarantuje wsparcie w sytuacjach losowych, na które nie masz wpływu oraz w przypadku szkód spowodowanych przez osoby trzecie. Nie musisz się martwić, że nagła naprawa poważnie wpłynie na Twój budżet, ponieważ pokrywa ją ubezpieczyciel. Bez względu na przyczynę uszkodzenia, autocasco pozwoli uniknąć dużych wydatków związanych z naprawą, odbudową lub zastąpieniem pojazdu. Sprawdź też, czym różni się ubezpieczenie OC od AC.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Jakie szkody pokrywa AC?

Warianty ubezpieczenia autocasco różnią się pod względem zakresu ochrony. Ponieważ jest to ubezpieczenie dobrowolne, możesz dobierać do niego również pakiety ochrony dodatkowej. Podstawowa polisa AC obejmuje szkody powstałe zarówno w ruchu drogowym, jak i poza nim, również w sytuacji, kiedy Twój samochód stoi w garażu czy na parkingu, nawet jeśli jest to parking strzeżony. Zakres polisy chroni zarówno przed szkodami wyrządzonymi przez osoby trzecie, jak i wypadki losowe, np. uszkodzenia spowodowane gradobiciem, pożarem, stłuczki na parkingu, a także gwarantuje rekompensatę finansową w przypadku kradzieży samochodu czy celowego uszkodzenia auta, np. przez wandali. Możesz też wybrać polisę AC obejmującą ochronę przed skutkami tzw. szkody całkowitej, która przekracza 70% wartości pojazdu. Innym wariantem jest ubezpieczenie częściowe, które obejmuje straty związane z utratą lub uszkodzeniem poszczególnych elementów pojazdu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czy opłaca się wykupić AC?

Pewnie nie raz miałeś do czynienia z sytuacją, gdzie wypadek losowy zupełnie pokrzyżował Ci plany lub poważnie nadwyrężył budżet i wiesz, że powiedzenie „nic dwa razy się nie zdarza” często jest mocno przesadzone. Bezpieczeństwo tego, co dla nas cenne zawsze powinno być priorytetem. W przypadku samochodu nie chodzi tylko o sam pojazd, ale również komfort pasażerów i brak obaw o kondycję domowego budżetu, którego nie musisz nagle nadwyrężać. Pamiętaj, że decydując się na autocasco, zyskujesz kompleksową ochronę, a do tego możesz zabezpieczyć samochód przed specyficznymi zagrożeniami, na które narażone jest auto przez wzgląd, np. na to, jak je użytkujesz. Jeśli dobrze wszystko przekalkulujesz koszty polisy w porównaniu do potencjalnych strat finansowych, są niewielkie, mimo że składka AC przewyższa OC.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Jakie są różnice między AC i OC?

Warto mieć świadomość różnic, aby dokonać właściwego wyboru pomiędzy polisą OC a AC, dostosowując ubezpieczenie do własnych potrzeb i preferencji. Pamiętaj, aby zawsze przed zawarciem polisy AC dokładnie zapoznać się z warunkami i zakresem ochrony. Jednym z podstawowych błędów przy zawieraniu ubezpieczenia AC jest zaniżanie wartości starszego samochodu. Z punktu widzenia właściciela auta, dokładne określenie jego wartości jest kluczowe. Z jednej strony oczywiście wpływa na wysokość składki, ale z drugiej również na wysokość odszkodowania. W przypadku nowego samochodu zwykle uwzględnia się wartość podaną na fakturze zakupu. Przy wycenie wartości samochodu należy określić, czy wartość uwzględniana w ubezpieczeniu ma być kwotą brutto (łącznie z podatkiem VAT) czy netto (bez podatku VAT), w zależności od preferencji i umowy ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że dany model może być dostępny w kilku różnych wersjach, które mogą się różnić wyposażeniem lub innymi szczegółami. Ważne jest, aby podać dokładne informacje dotyczące wersji pojazdu, aby wycena była precyzyjna.

Dobrowolność

AC jest dobrowolne i decyzję o zawarciu polisy podejmujesz sam, podczas gdy ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu i bez polisy pojazd nie może być uczestnikiem ruchu drogowego.

Ochrona

AC obejmuje odszkodowanie również za szkody własne, czyli jeśli w trakcie parkowania uszkodziłeś również swój samochód, AC to możliwość uzyskania środków niezbędnych na pokrycie kosztów naprawy. Ubezpieczenie OC chroni osoby poszkodowane wyniku zdarzenia drogowego, którego Ty jesteś sprawcą.

Zakres

W przypadku polisy AC istnieje pełna dowolność i oferty różnych firm mogą znacznie się od siebie różnić, zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i koszt składki. Ubezpieczenie OC ma identyczny zakres, niezależnie od wybranego zakładu ubezpieczeń.

Cena

Przy ubezpieczeniu AC kluczowe mogą być informacje dotyczące samochodu, m.in. marka, rocznik, przebieg, miejsce parkowania czy wyposażenie antykradzieżowe. Przy ustalaniu ceny ubezpieczenia OC brane są pod uwagę takie czynniki jak wiek kierowcy, staż posiadania prawa jazdy i historia bezszkodowej jazdy.

Nie rezygnuj z autocasco!

Rezygnacja z autocasco nie jest sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem samochodu. Bezpieczeństwo i komfort, jakie daje polisa AC z pewnością docenili już Ci, którzy borykali się z kolizją, kradzieżą czy innym niespodziewanym wydarzeniem, na skutek którego ucierpiał samochód.

AC - ABC likwidacji
img

Pytania i odpowiedzi

Czy autocasco jest dla Ciebie?
Kogo chroni autocasco?
Czy AC chroni od zdarzeń losowych?
Czy AC chroni od kradzieży?
Jakie naprawy obejmuje autocasco?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Nowy podatek od aut spalinowych w 2024 roku – ile wyniesie i kto będzie musiał go zapłacić?

W kolejnych latach polscy kierowcy będą musieli zmierzyć się z nowym wyzwaniem - podatkiem od samochodów spalinowych. Zgodnie z udostępnianymi informacjami wprowadzenie tej opłaty jest związane z Krajowym Planem Odbudowy (KPO) i wymaganiami Unii Europejskiej. W związku ze zmianami w polskim rządzie warto śledzić tę kwestię. Co wiemy już dziś?

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Strefa czystego transportu – na czym polega koncepcja SCT?

Strefy czystego transportu (SCT) to innowacyjne rozwiązanie mające na celu poprawę jakości powietrza w polskich miastach. W obliczu rosnących problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza i negatywnym wpływem transportu na środowisko samorządy decydują się na wprowadzenie restrykcyjnych norm wjazdu do centrów miast. Czym dokładnie są SCT?

Czytaj więcej
2023.12.06  •  Samochód
Leasing konsumencki – czym jest i kiedy warto go wziąć?

Leasing samochodów to dość popularna forma finansowania pojazdów wśród właścicieli przedsiębiorstw. Dzieje się tak ze względu na korzyści podatkowe, na które może liczyć firma. Niewiele osób jednak wie, że osoba prywatna także może skorzystać z tego rodzaju finansowania. Mamy wówczas do czynienia z leasingiem konsumenckim. Czy jest opłacalny? Jakie ma zalety, a jakie wady? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Czytaj więcej
2023.12.06  •  Samochód
Umowa użyczenia samochodu, czyli jak bezpiecznie pożyczyć komuś samochód

Umowa użyczenia samochodu to umowa nazwana i uregulowana w Kodeksie cywilnym w artykułach 710–719. Właśnie w tymże kodeksie znajdziemy informacje niezbędne do tego, by zawrzeć prawidłowo skonstruowaną i ważną umowę użyczenia. Język kodeksów prawnych jednak nie należy do najłatwiejszych, dlatego też podpowiemy, jak powinna wyglądać umowa użyczenia i co musi się w niej znaleźć.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta