seo-car

Kalkulator OC AC | Porównaj oferty i kup ubezpieczenie OC tańsze średnio o 420 zł

Przedstawiona kwota stanowi różnicę pomiędzy średnią ceną wszystkich ofert ubezpieczenia OC a średnią ceną najtańszych ofert OC udostępnionych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w Punkta dla danego kierowcy i pojazdu w trzecim kwartale 2022 roku.

Szukasz ubezpieczenia samochodu? Nawet nie musisz wychodzić z domu! Porównywarka OC/AC Punkta wyszuka najtańszą polisę za Ciebie w mniej niż 5 minut. Skorzystaj z kalkulatora OC/AC, wypełnij formularz, a otrzymasz nawet ponad 70 ofert z kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Przygotuj dowód rejestracyjny i znajdź najtańsze OC!

Pytania i odpowiedzi

Jak kupić tanie OC?

To bardzo proste i zajmie Ci zaledwie 5 minut! Wypełnij powyższy formularz – wykorzystaj dane kierowcy z prawa jazdy oraz samochodu (umieszczone w dowodzie rejestracyjnym). Po uzupełnieniu informacji, kalkulator Auto Casco i OC obliczy na podstawie zebranych danych składkę Twojego ubezpieczenia. Możesz kupić je od ręki, skontaktować się z naszą infolinią lub sprawdzić ceny ponownie za jakiś czas. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jego brak równa się wysokiej karze finansowej.

Gdzie tanie ubezpieczenie OC jest dostępne od ręki?

Porównywarka OC/AC Punkta umożliwia nie tylko wyszukiwanie najlepszych i najtańszych ofert ubezpieczeń samochodowych, ale i jednoczesny zakup. W ten sposób zawierasz umowę na polisę bez wychodzenia z domu. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, którym ubezpieczenie OC samochodu kończy się w najbliższym czasie. Możesz zaoszczędzić średnio 420 zł na polisie OC. Przedstawiona kwota stanowi różnicę pomiędzy średnią ceną wszystkich ofert ubezpieczenia OC a średnią ceną najtańszych ofert OC udostępnionych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w Punkta dla danego kierowcy i pojazdu w trzecim kwartale 2022 roku.

Czy ubezpieczenie OC przedłużasię automatycznie?

Jeżeli polisa została wykupiona przez Ciebie, to tak – ubezpieczenie samochodu OC automatycznie zostanie przedłużone, o ile wszystkie składki zostały opłacone w przewidzianym terminie. Zamiast czekać na kontynuację, warto jednak skorzystać z porównywarki OC/AC. Kalkulator wyszuka inne oferty, które mogą okazać się bardziej atrakcyjne cenowo.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC może kosztować od niecałych 200 złotych do nawet kilku tysięcy. Ceny uzależnione są od wielu czynników związanych zarówno z pojazdem, jak i z kierowcą. Na koszty związane z polisą auta wpływa m.in. wiek auta i kierowcy, pojemność silnika, liczba stłuczek czy miejsce zamieszkania. Dlatego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeńtakich jak Punkta – pomożemy znaleźć najtańsze rozwiązanie dla Ciebie.

Czy Punkta to wiarygodna firma?

Firma Punkta Sp. z o.o. to licencjonowany pośrednik i jest wpisana do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych Komisji Nadzoru Finansowego. Zapewniamy pełną obsługę Klienta na każdym etapie korzystania z kalkulatora OC AC. Nasze rozwiązania techniczne są najwyższej jakości i gwarantują sprawne działanie serwisów oraz bezpieczeństwo Twoich danych.

Z Punkta współpracują takie firmy ubezpieczeniowe jak PZU, AVIVA, Wiener, Proama, Benefia, Generali, UNIQA, You Can Drive, mtu24.pl, Link4, Allianz, Warta Direct, Signal Iduna i TU Zdrowie. Wypłatę odszkodowania gwarantuje z kolei Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

O działalności Punkty przeczytasz również w prasie, na portalach informacyjnych, a także usłyszysz w radiu i telewizji. Informacje o nas publikowały m.in. Bankier, Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Money.pl, Wprost, Gazeta.pl, Wirtualna Polska, Onet, Gazeta Ubezpieczeniowa, Polska The Times, Gazeta Prawna, Forbes, Wyborcza.biz, Fakt, Polskie Radio, Rzecznik Finansowy, NaTemat, Radio ZET, Interia, Auto Świat, TVN24 Biznes i Świat, Fakty TVN czy też TVN Turbo.

W 2016 roku otrzymaliśmy Ekomersa - najważniejszą nagrodę w branży e-commerce. Jury konkursu oraz użytkownicy porównywarki punkta.pl docenili nasz wysoki poziom obsługi klienta w mediach społecznościowych.

Czy na punkta.pl kupię tylko ubezpieczenie OC?

Nie! Z porównywarką Punkta znajdziesz znacznie szerszy zakres ubezpieczeń samochodowych. Kalkulator OC AC oferuje zarówno oferty na obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne, jak i NNW czy Assistance. Czym różnią się od siebie?

  • Ubezpieczenie OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zapewnia ono ochronę przed finansowymi konsekwencjami w przypadku spowodowanej przez Ciebie szkody w mieniu i zdrowiu osób trzecich. W Polsce jest to ubezpieczenie obowiązkowe dla posiadaczy wszystkich zarejestrowanych pojazdów, a jego brak może równać się z karami sięgającymi kilku tysięcy złotych.
  • Ubezpieczenie AC – Autocasco. Jest to ubezpieczenie samochodu, na które wciąż wielu kierowców w Polsce się nie decyduje, a to duży błąd! Jeśli uszkodzisz auto z własnej winy, zostanie ono skradzione czy uszkodzone w wyniku np. działania żywiołów, ubezpieczenie AC zrekompensuje powstałe w ten sposób straty.
  • NNW – Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Polisa ta zapewnia dodatkowe środki na leczenie lub rehabilitację osób, które odniosły obrażenia w wyniku wypadku drogowego.
  • Assistance – pakiet ubezpieczenia, który przyda się każdemu kierowcy, szczególnie podczas podróży. W razie problemów na drodze (np. awarii pojazdu), zapewnia pomoc mechanika na miejscu lub odholowanie do najbliższego warsztatu.
  • Ubezpieczenie opon – dodatkowe ubezpieczenie chroniące Cię od np. kosztów holowania. Jeżeli coś stanie się z Twoją oponą, gdy jesteś w drodze – nie musisz się martwić. Ubezpieczyciel zajmie się problemem! Często bywa także dodatkiem do polisy OC, Autocasco czy w ramach pakietu Assistance.
  • Ubezpieczenie szyb – czasem delikatne uderzenie może spowodować odprysk, który wymaga wymiany szyby. Polisa ochroni Cię przed kosztami związanymi z wymianą. Ten rodzaj może być także dodatkiem do OC, Autocasco czy występować jako rozszerzenie Assistance.

Dla jakich samochodów obliczę składkę OC z kalkulatorem?

Obecnie umożliwiamy wyliczenie cen ubezpieczeń komunikacyjnych dla samochodów osobowych, wykorzystywanych zarówno prywatnie, jak i służbowo. Baza marek i modeli samochodów kalkulatora Punkta jest bardzo szeroka, więc z łatwością wybierzesz swój samochód w naszym formularzu. W razie problemów, możesz skontaktować się z naszym konsultantem przez czat na stronie lub infolinię - błyskawicznie pomoże Ci on wybrać właściwą opcję.

Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe? Czy są kary za brak OC?

Tak, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Wynika to z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Polisa OC chroni Cię, jeżeli spowodujesz wypadek. W takiej sytuacji poszkodowany otrzyma odszkodowanie od Twojego ubezpieczyciela, a Ty nie będziesz narażony na dodatkowe, często bardzo wysokie koszty. Co ważne, samochód osobowy musi być ubezpieczony w ramach polisy OC nawet wtedy, gdy nie jest użytkowany.

Pamiętaj też, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, za pomocą systemu informatycznego tzw. Wirtualnego Policjanta, wyłapuje kierowców bez OC. Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grożą wysokie kary, sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Zakup ubezpieczenia na samochód jest obowiązkowy.

Jak wybrać dobre i tanie ubezpieczenie samochodu?

Jeśli szukasz tylko obowiązkowej polisy, możesz śmiało kierować się ceną, ponieważ ubezpieczenie samochodu OC w każdej firmie ma taki sam zakres. Jest to regulowane odgórnie ustawowo. Ubezpieczenie OC za 170 zł i za 1000 zł chronią Cię w dokładnie takim samym stopniu.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie OC z dodatkiem w postaci bezpośredniej likwidacji szkód (BLS) . Taka opcja pozwoli Ci na zgłoszenie szkody z OC do Twojego ubezpieczyciela. W kalkulatorze ubezpieczeniowym Punkta zobaczysz, którzy ubezpieczyciele mają OC z bezpośrednią likwidacją szkód. Oferta na ubezpieczenie samochodu OC może również zawierać pakiet Assistance.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem pakietu łączącego ubezpieczenie OC i AC, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ubezpieczenia. Z wynikami kalkulatora OC/AC Punkta porównasz bardzo dokładnie składniki każdej z polis.

Co robić w przypadku problemów i wątpliwości przy korzystaniu z kalkulatora OC/AC Punkta?

Do Twojej dyspozycji pozostaje czat z ekspertem Punkty. Możesz zadać pytanie naszemu ekspertowi przez czat online na każdym etapie korzystania z porównywarki ubezpieczeń. Odpowiedź uzyskasz od razu, dzięki czemu nie tracisz czasu i nie denerwujesz się, że coś może pójść nie tak.

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie samochodu? Możesz też zadzwonić na infolinię Punkty pod numer +48 22 490 90 00 albo wysłać mail na naszą skrzynkę: [email protected]

Godziny pracy czatu i infolinii:

Czat z ekspertem: pn. - pt. 8:00 - 21:00, sb. 9:00 - 17:00
Infolinia: pn. - pt. 8:00 - 21:00, sb. 9:00 - 17:00

Pamiętaj, że w razie potrzeby, nasz profesjonalny konsultant może przeprowadzić Cię przez cały proces zakupu.

Czy muszę kupić ubezpieczenie OC na Punkta po wykonanej kalkulacji?

Po dokonaniu kalkulacji możesz zadecydować o zakupie ubezpieczenia lub z niego zrezygnować. Kalkulator ubezpieczeń pozwoli Ci zapoznać się z ofertą poszczególnych ubezpieczycieli i wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Jednak nie musisz spieszyć się z decyzją o zakupie polisy.

Ile czasu trwa wykonanie kalkulacji w kalkulatorze OC Punkta?

Przejście całego procesu zajmuje nie więcej niż kilka minut. Jeśli przed rozpoczęciem kalkulacji przygotuj swoje prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu – są pomocne podczas uzupełniania formularza, a kalkulacja przebiegnie jeszcze sprawniej. Już po minucie zostaną przedstawione Ci oferty na ubezpieczenie samochodu OC oraz Autocasco poszczególnych ubezpieczycieli.

Czy można porównać ceny ubezpieczeń bez korzystania z kalkulatora OC?

Z pewnością można, jednak w takim przypadku będzie to niezwykle długotrwały, żmudny i pracochłonny proces. Kalkulator OC/AC wraz z porównywarką umożliwiają zestawienie nawet 76 ofert w zaledwie kilka minut!

Jakich danych potrzebuję, aby skorzystać z kalkulatora OC Punkta?

Ubezpieczenie samochodu OC poprzedzone kalkulacją jest niezwykle szybkie, proste i wygodne. Formularz uzupełniasz jedynie o niezbędne dane dotyczące kierowcy i właściciela pojazdu oraz samego auta. Dla sprawnego przejścia przez proces kalkulacji przygotuj dowód rejestracyjny pojazdu (potrzebny będzie min. rok produkcji auta, czy moc silnika) oraz swoje prawo jazdy (niezbędna będzie data wydania dokumentu).

W wielu przypadkach elektroniczny formularz sam podpowiada odpowiedzi, co jeszcze bardziej przyspiesza cały proces.

Czy kalkulator OC Punkta weźmie pod uwagę moje zniżki na ubezpieczenie?

Wybierając polecenie oblicz OC, kalkulator weźmie pod uwagę m.in. Twoją dotychczasową historię ubezpieczeniową oraz szkody wypłacone z ubezpieczenia OC i AC z ostatnich 7 lat.

Czy ubezpieczenia OC mogą się czymś różnić poza ceną?

Kalkulator ubezpieczeniowy Punkta pozwala porównać nie tylko ceny polis proponowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli, ale także inne elementy ubezpieczenia: zakres jego rozszerzenia (np. o autocasco), czy dostępność usług dodatkowych (np. ubezpieczenie szyb). Podstawowe ubezpieczenie OC jest jednak takie samo w każdym przypadku.

Czy kalkulator OC/AC działa także na smartfonach?

Tak. Serwis Punkta jest dostosowany zarówno do urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych. Możesz wykonać kalkulację na smartfonie, tablecie czy laptopie w dowolnym momencie.

Czy porównywarka ubezpieczeń OC/AC umożliwia zakup oferty przez internet?

Ubezpieczenie OC online to rozwiązanie komfortowe, bezpieczne i pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Wybrane ubezpieczenie możesz kupić natychmiast po wyborze oferty, również przez internet – tak jak jest Tobie najwygodniej.

Jak zapłacę za wybrane w kalkulatorze ubezpieczenie OC?

Za wybrane ubezpieczenie możesz zapłacić wygodnie online lub za pośrednictwem agenta. Punkta współpracuje także z agentami ubezpieczeniowymi, do których możesz udać się bezpośrednio. Skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem tel. +48 22 490 9000, a konsultant udzieli Ci informacji, gdzie znajduje się najbliższa placówka.

Ubezpieczenia jakich firm znajdę w kalkulatorze OC Punkta?

Kalkulator ubezpieczenia OC pozwala na uzyskanie nawet ponad 70 ofert od kilkunastu ubezpieczycieli, w tym Allianz, Proama, Wiener, Benefia, Trasti, UNIQA, You Can Drive, mtu24.pl, Link4, Generali, TUZ Ubezpieczenia czy PZU. Współpracujemy z rzetelnymi, sprawdzonymi towarzystwami ubezpieczeniowymi gwarantującymi najwyższej jakości usługi ubezpieczeniowe.

Czy moje dane w kalkulatorze Punkta są bezpieczne?

Twoje dane są całkowicie bezpieczne – nie zostaną przekazane nikomu, chyba że w formularzu podasz numer telefonu i wyrazisz zgodę na to, aby konsultant jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, które zaoferuje Ci najniższą stawkę, skontaktował się z Tobą. W pełni dbamy o bezpieczeństwo danych.

Nasz kalkulator ubezpieczenia samochodu szyfruje dane połączeniem SSL (strona jest zabezpieczona certyfikatem GeoTrust True BusinessID EV). Takie rozwiązanie wykorzystują największe banki, ubezpieczyciele oraz inne instytucje finansowe. Spełniamy też wymagania Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Obliczanie składki OC w Punkta jest w 100% bezpieczne!

Czy mogę zrezygnować z ubezpieczenia OC kupionego przez internet?

Tak, zakup polisy OC jest w pełni bezpieczny. Polskie prawo przewiduje 30 dni na zerwanie umowy ubezpieczenia zawartej przez internet lub telefon. Dzięki temu możesz czuć się w pełni bezpiecznie podpisując umowę z Punktą.

Jakie korzyści daje wykupienie ubezpieczenia OC?

Wykupienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkiem każdego posiadacza samochodu. Zabezpiecza on kierowcę w przypadku spowodowania kolizji. Brak ubezpieczenia OC sprawia, że narażasz się na astronomiczne koszty związane z pokryciem naprawy auta pokrzywdzonego oraz ewentualnych kosztów leczenia w razie wypadku. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ma prawo nałożyć na Ciebie karę finansową, która wynosi nawet kilka tysięcy złotych.

Ile kosztuje OC samochodu bez zniżek?

Nie ma jednej uniwersalnej ceny ubezpieczenia OC. Na koszt wpływa wiele czynników niezależnych od kierowcy np. wiek auta, pojemność silnika, przebieg czy marka i model pojazdu. Warto weryfikować ceny polis przy użyciu kalkulatorów OC/AC – dzięki nim porównasz oferty od różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierzesz najtańsze OC.

Porównywarka OC AC pozwala oszczędzać nawet kilkaset złotych rok do roku!

Oblicz składkę OC z naszym kalkulatorem ubezpieczeń komunikacyjnych z własnego salonu! Na rynku dostępnych jest wiele ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a najtańsze OC bywa nieraz niższe nawet o kilkaset złotych. Sprawdzenie wszystkich ofert wydaje się wręcz niemożliwe. Dlatego, jeśli nie chcesz marnować czasu na poszukiwania w internecie czy kontakt z agentami, skorzystaj z porównywarki OC/AC od Punkty.

Kalkulator pozwala porównać dziesiątki ofert w kilka minut, a dodatkowo możesz zyskać np. ochronę szyb w cenie samego ubezpieczenia samochodu! Z nami znajdziesz tanie OC w czasie krótszym, niż potrzebujesz na zaparzenie kawy!

Jak kupić ubezpieczenie OC na punkta.pl?

Żeby znaleźć tanie OC samochodu, nie potrzebujesz agenta ubezpieczeniowego. Oblicz składkę OC samodzielnie z porównywarką Punkta – to proste! Zanim rozpoczniesz kalkulację, przygotuj dowód rejestracyjny pojazdu oraz prawo jazdy. Będzie to pomocne w podczas uzupełniania. Formularz jest intuicyjny i na bieżąco podpowiada, gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziesz potrzebne dane.

Korzystanie z kalkulatora OC/AC jest niezwykle proste. To tylko 3 kroki do zakupu:

  • Uzupełnij formularz online, wpisując dane pojazdu i kierowcy zgłoszonego do ubezpieczenia samochodu.
  • Porównywarka ubezpieczeń OC AC wybiera oferty dla Ciebie z dokładnymi cenami i zakresami polis.
  • Wybierasz najkorzystniejszą ofertę i przechodzisz do zakupu – a to wszystko robisz bez wychodzenia z domu!

Jak działa kalkulator taniego ubezpieczenia OC?

Porównywarka OC przeszukuje bazy danych wielu popularnych firm ubezpieczeniowych, w tym: PZU, Link4, Ergo Hestia czy Generali. Na podstawie dostępnych dla TU danych, system oblicza składkę OC konkretnie dla Twojego modelu samochodu i wskazanego kierowcy. Kalkulator OC AC zestawia nawet ponad 70 ofert jednocześnie.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie niezbędne pytania możesz od razu sprawdzić, jaka ubezpieczalnia będziemiała dla Ciebie tanie ubezpieczenie OC. W porównywarce punkta.pl wygodnie sprawdzisz zakresy poszczególnych polis, dzięki czemu dokonasz świadomego zakupu polisy. Do Ciebie należyjuż tylko wybór tej, która swoim zakresem i ochronądodatkowąbędziespełniała Twoje oczekiwania.

Ubezpieczenie AC – wybierz pakiet dziś i oszczędź sobie wielu problemów!

Czy wiesz, że zaledwie 27% polskich kierowców korzysta z Autocasco? AC to dobrowolne ubezpieczenie, które pozwoli oszczędzić Ci wielu nerwów w niespodziewanych sytuacjach. Przytarcia na parkingu czy niewielkie stłuczki mogą kosztować Cię nawet kilka tysięcy złotych! Ubezpieczenie samochodu AC pokrywa koszty naprawy, w przypadku, gdy to Ty jesteś sprawcą! Dodatkowo zapewnia odszkodowanie w przypadku kradzieży czy uszkodzenia przez żywioły.

Sprawdź kalkulator taniego ubezpieczenia AC, kup w pakiecie z OC i śpij spokojnie!

Z Punktą znajdziesz zarówno samo ubezpieczenie OC, AC jak i pakiet obydwóch! Pamiętaj, że kupując jednocześnie dwie polisy samochodowe, możesz zyskać dodatkowe rabaty od ubezpieczyciela. Kalkulator Auto Casco jest w pełni darmowy i wymaga odpowiedzi tylko na niezbędne pytania. Dzięki porównywarce ubezpieczeń OC AC wybierzesz ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań. System wskaże Ci wszystkie ważne elementy, takie jak szczegóły umowy, o których powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji.

Ile to kosztuje? Nic! Punkta to darmowy kalkulator OC!

Korzystanie z kalkulatora OC/AC jest bezpłatne, a przy tym niezobowiązujące. W chwili wyświetlenia ofert nie musisz decydować o zakupie. Jeśli jednak chcesz wybrać jedną z nich, pamiętaj, że ubezpieczenie z Punktą kupujesz bez żadnych dodatkowych opłat czy prowizji. Możesz wielokrotnie przeprowadzać kalkulacje dla różnych modeli aut i marek. Dzięki temu np. sprawdzisz przed zakupem auta ewentualne koszty ubezpieczenia samochodu OC.

Wróć do kalkulatora