slider

Ubezpieczenie sportowe – najlepsze oferty online

Ubezpieczenie sportowe to gwarancja ochrony na najwyższym poziomie dla aktywnych entuzjastów jednośladów, snowboardu, nart czy innych dyscyplin.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Sprawdź kalkulator ubezpieczeń Punkty i wybierz kompleksową ochronę, aby w trakcie wyjazdu nic Cię nie ograniczało.

Czym jest OC sportowe?

Ubezpieczenie OC sportowe to pełna ochrona majątkowa dla aktywnych pasjonatów sportu. Zwykle jest elementem polisy turystycznej/podróżnej i gwarantuje pokrycie kosztów odszkodowania w sytuacji, w której z Twojej winy zostanie poszkodowana osoba trzecia. Czy zdarzyła Ci się kolizja z inną osobą na stoku narciarskim? W trakcie wyprawy rowerowej wjechałeś w zaparkowany pojazd lub Twój rower przewrócił się na inny? Takich sytuacji nie należy bagatelizować, mimo że często kończą się przeprosinami i uściskiem dłoni na zgodę. Jeśli konsekwencje są poważne, istnieje ryzyko, że poszkodowany pozwie Cię do sądu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czym różni się OC sportowe od OC w życiu prywatnym?

Polskie prawo nakłada na sprawcę obowiązek naprawienia szkody, nawet jeśli ta nie została spowodowana celowo. Reguluje to artykuł 415 Kodeksu Cywilnego. Podobne przepisy obowiązują również za granicą, gdzie jednak statystycznie znacznie częściej dochodzi do procesów sądowych w celu uzyskania rekompensaty za zaistniały uszczerbek w zdrowiu lub mieniu. Wysokość odszkodowań sięga niekiedy nawet do kilkuset tysięcy złotych i może poważnie uszczuplić bieżące finanse i oszczędności. W tym kontekście przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pamiętaj

Wykupienie polisy, która obejmuje odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym (OC), nie zawsze obejmuje wszystkie aktywności sportowe, które chcesz realizować. Dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) i upewnić się, czy konieczne jest rozszerzenie zakresu ochrony. Ubezpieczenie OC sportowe możesz wykupić w jednym ze znanych towarzystw ubezpieczeniowych lub w firmie, która specjalizuje się w danej dyscyplinie. OC sportowe w niektórych polisach nazywane jest także OC dla np. narciarzy lub pakietem np. dla narciarzy. Poza zakresem ochrony ważna jest także wysokość gwarantowanej sumy, na jaką ubezpieczyciel oferuje ochronę. Często w przypadku OC sportowego jest ona niższa niż OC w życiu prywatnym, ale upewnij się, czy pokryje wszystkie ewentualne wydatki.

Co obejmuje ubezpieczenie sportowe OC, a co NNW?

Ubezpieczenie OC sportowe obejmuje ochronę w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej podczas uprawiania sportów, które są objęte zakresem ochrony. Pokrywa koszty odszkodowania, które musisz zapłacić, jeśli spowodujesz wypadek lub kolizję, naruszając czyjeś zdrowie lub mienie. Jeśli jesteś osobą aktywną, warto też pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu NNW, które zapewnia ochronę finansową w przypadku obrażeń ciała lub śmierci na skutek uprawiania sportów. Chroni też przed nieprzewidzianymi kosztami związanymi z leczeniem, hospitalizacją czy rehabilitacją. Warto je rozważyć zwłaszcza jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, np. wspinaczkę wysokogórską czy sporty wodne (wykaz aktywności o większym ryzyku zawsze znajdziesz w OWU polisy).

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego OC sportowe jest ważne?
Jakie zdarzenia zwykle są wyłączone z OC w życiu prywatnym?
Ile kosztuje ubezpieczenie sportowe?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Nowy podatek od aut spalinowych w 2024 roku – ile wyniesie i kto będzie musiał go zapłacić?

W kolejnych latach polscy kierowcy będą musieli zmierzyć się z nowym wyzwaniem - podatkiem od samochodów spalinowych. Zgodnie z udostępnianymi informacjami wprowadzenie tej opłaty jest związane z Krajowym Planem Odbudowy (KPO) i wymaganiami Unii Europejskiej. W związku ze zmianami w polskim rządzie warto śledzić tę kwestię. Co wiemy już dziś?

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Strefa czystego transportu – na czym polega koncepcja SCT?

Strefy czystego transportu (SCT) to innowacyjne rozwiązanie mające na celu poprawę jakości powietrza w polskich miastach. W obliczu rosnących problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza i negatywnym wpływem transportu na środowisko samorządy decydują się na wprowadzenie restrykcyjnych norm wjazdu do centrów miast. Czym dokładnie są SCT?

Czytaj więcej
2023.12.06  •  Samochód
Leasing konsumencki – czym jest i kiedy warto go wziąć?

Leasing samochodów to dość popularna forma finansowania pojazdów wśród właścicieli przedsiębiorstw. Dzieje się tak ze względu na korzyści podatkowe, na które może liczyć firma. Niewiele osób jednak wie, że osoba prywatna także może skorzystać z tego rodzaju finansowania. Mamy wówczas do czynienia z leasingiem konsumenckim. Czy jest opłacalny? Jakie ma zalety, a jakie wady? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Czytaj więcej
2023.12.06  •  Samochód
Umowa użyczenia samochodu, czyli jak bezpiecznie pożyczyć komuś samochód

Umowa użyczenia samochodu to umowa nazwana i uregulowana w Kodeksie cywilnym w artykułach 710–719. Właśnie w tymże kodeksie znajdziemy informacje niezbędne do tego, by zawrzeć prawidłowo skonstruowaną i ważną umowę użyczenia. Język kodeksów prawnych jednak nie należy do najłatwiejszych, dlatego też podpowiemy, jak powinna wyglądać umowa użyczenia i co musi się w niej znaleźć.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta