slider

Ubezpieczenie sportowe – najlepsze oferty online

Ubezpieczenie sportowe to gwarancja ochrony na najwyższym poziomie dla aktywnych entuzjastów jednośladów, snowboardu, nart czy innych dyscyplin.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Sprawdź kalkulator ubezpieczeń Punkty i wybierz kompleksową ochronę, aby w trakcie wyjazdu nic Cię nie ograniczało.

Czym jest OC sportowe?

Ubezpieczenie OC sportowe to pełna ochrona majątkowa dla aktywnych pasjonatów sportu. Zwykle jest elementem polisy turystycznej/podróżnej i gwarantuje pokrycie kosztów odszkodowania w sytuacji, w której z Twojej winy zostanie poszkodowana osoba trzecia. Czy zdarzyła Ci się kolizja z inną osobą na stoku narciarskim? W trakcie wyprawy rowerowej wjechałeś w zaparkowany pojazd lub Twój rower przewrócił się na inny? Takich sytuacji nie należy bagatelizować, mimo że często kończą się przeprosinami i uściskiem dłoni na zgodę. Jeśli konsekwencje są poważne, istnieje ryzyko, że poszkodowany pozwie Cię do sądu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czym różni się OC sportowe od OC w życiu prywatnym?

Polskie prawo nakłada na sprawcę obowiązek naprawienia szkody, nawet jeśli ta nie została spowodowana celowo. Reguluje to artykuł 415 Kodeksu Cywilnego. Podobne przepisy obowiązują również za granicą, gdzie jednak statystycznie znacznie częściej dochodzi do procesów sądowych w celu uzyskania rekompensaty za zaistniały uszczerbek w zdrowiu lub mieniu. Wysokość odszkodowań sięga niekiedy nawet do kilkuset tysięcy złotych i może poważnie uszczuplić bieżące finanse i oszczędności. W tym kontekście przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pamiętaj

Wykupienie polisy, która obejmuje odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym (OC), nie zawsze obejmuje wszystkie aktywności sportowe, które chcesz realizować. Dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) i upewnić się, czy konieczne jest rozszerzenie zakresu ochrony. Ubezpieczenie OC sportowe możesz wykupić w jednym ze znanych towarzystw ubezpieczeniowych lub w firmie, która specjalizuje się w danej dyscyplinie. OC sportowe w niektórych polisach nazywane jest także OC dla np. narciarzy lub pakietem np. dla narciarzy. Poza zakresem ochrony ważna jest także wysokość gwarantowanej sumy, na jaką ubezpieczyciel oferuje ochronę. Często w przypadku OC sportowego jest ona niższa niż OC w życiu prywatnym, ale upewnij się, czy pokryje wszystkie ewentualne wydatki.

Co obejmuje ubezpieczenie sportowe OC, a co NNW?

Ubezpieczenie OC sportowe obejmuje ochronę w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej podczas uprawiania sportów, które są objęte zakresem ochrony. Pokrywa koszty odszkodowania, które musisz zapłacić, jeśli spowodujesz wypadek lub kolizję, naruszając czyjeś zdrowie lub mienie. Jeśli jesteś osobą aktywną, warto też pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu NNW, które zapewnia ochronę finansową w przypadku obrażeń ciała lub śmierci na skutek uprawiania sportów. Chroni też przed nieprzewidzianymi kosztami związanymi z leczeniem, hospitalizacją czy rehabilitacją. Warto je rozważyć zwłaszcza jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, np. wspinaczkę wysokogórską czy sporty wodne (wykaz aktywności o większym ryzyku zawsze znajdziesz w OWU polisy).

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego OC sportowe jest ważne?
Jakie zdarzenia zwykle są wyłączone z OC w życiu prywatnym?
Ile kosztuje ubezpieczenie sportowe?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.11.12  •  Samochód
Zakaz zatrzymywania i postoju – kiedy grozi mandat? Najnowsze przepisy

Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.

Czytaj więcej
2024.11.28  •  Samochód
Jak uzyskać indywidualne tablice rejestracyjne?

Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.

Czytaj więcej
2024.10.24  •  Samochód
Co musisz wiedzieć na temat badania lekarskiego na prawo jazdy?

Badania lekarskie na prawo jazdy to obowiązkowa procedura, która ma na celu ocenę zdolności zdrowotnych przyszłego kierowcy. Celem jest zapewnienie, że osoba ubiegająca się o prawo jazdy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Czytaj więcej
Wyprzedzanie na autostradzie
2024.10.17  •  Samochód
Co grozi za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej?

Chociaż zasady dotyczące tego manewru są jasne, nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji oraz konsekwencji, jakie mogą wynikać z jego złamania. W artykule przyjrzymy się szczegółowo, jakie kary i punkty karne grożą za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, czy są sytuacje, w których wyprzedzanie na podwójnej ciągłej jest dozwolone oraz czy takie wykroczenie może wpłynąć na składki ubezpieczeniowe.

Czytaj więcej
2024.10.04  •  Samochód
Powrót do przeszłości, ale na nowych zasadach, czyli prawo jazdy od 17. roku życia

Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.

Czytaj więcej
Co zrobić w przypadku potrącenia psa?
2024.09.12  •  Samochód
Co zrobić, jeśli potrąciłeś psa lub inne zwierzę?

Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta