slider

Ubezpieczenie sportowe – najlepsze oferty online

Ubezpieczenie sportowe to gwarancja ochrony na najwyższym poziomie dla aktywnych entuzjastów jednośladów, snowboardu, nart czy innych dyscyplin.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Sprawdź kalkulator ubezpieczeń Punkty i wybierz kompleksową ochronę, aby w trakcie wyjazdu nic Cię nie ograniczało.

Czym jest OC sportowe?

Ubezpieczenie OC sportowe to pełna ochrona majątkowa dla aktywnych pasjonatów sportu. Zwykle jest elementem polisy turystycznej/podróżnej i gwarantuje pokrycie kosztów odszkodowania w sytuacji, w której z Twojej winy zostanie poszkodowana osoba trzecia. Czy zdarzyła Ci się kolizja z inną osobą na stoku narciarskim? W trakcie wyprawy rowerowej wjechałeś w zaparkowany pojazd lub Twój rower przewrócił się na inny? Takich sytuacji nie należy bagatelizować, mimo że często kończą się przeprosinami i uściskiem dłoni na zgodę. Jeśli konsekwencje są poważne, istnieje ryzyko, że poszkodowany pozwie Cię do sądu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czym różni się OC sportowe od OC w życiu prywatnym?

Polskie prawo nakłada na sprawcę obowiązek naprawienia szkody, nawet jeśli ta nie została spowodowana celowo. Reguluje to artykuł 415 Kodeksu Cywilnego. Podobne przepisy obowiązują również za granicą, gdzie jednak statystycznie znacznie częściej dochodzi do procesów sądowych w celu uzyskania rekompensaty za zaistniały uszczerbek w zdrowiu lub mieniu. Wysokość odszkodowań sięga niekiedy nawet do kilkuset tysięcy złotych i może poważnie uszczuplić bieżące finanse i oszczędności. W tym kontekście przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pamiętaj

Wykupienie polisy, która obejmuje odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym (OC), nie zawsze obejmuje wszystkie aktywności sportowe, które chcesz realizować. Dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) i upewnić się, czy konieczne jest rozszerzenie zakresu ochrony. Ubezpieczenie OC sportowe możesz wykupić w jednym ze znanych towarzystw ubezpieczeniowych lub w firmie, która specjalizuje się w danej dyscyplinie. OC sportowe w niektórych polisach nazywane jest także OC dla np. narciarzy lub pakietem np. dla narciarzy. Poza zakresem ochrony ważna jest także wysokość gwarantowanej sumy, na jaką ubezpieczyciel oferuje ochronę. Często w przypadku OC sportowego jest ona niższa niż OC w życiu prywatnym, ale upewnij się, czy pokryje wszystkie ewentualne wydatki.

Co obejmuje ubezpieczenie sportowe OC, a co NNW?

Ubezpieczenie OC sportowe obejmuje ochronę w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej podczas uprawiania sportów, które są objęte zakresem ochrony. Pokrywa koszty odszkodowania, które musisz zapłacić, jeśli spowodujesz wypadek lub kolizję, naruszając czyjeś zdrowie lub mienie. Jeśli jesteś osobą aktywną, warto też pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu NNW, które zapewnia ochronę finansową w przypadku obrażeń ciała lub śmierci na skutek uprawiania sportów. Chroni też przed nieprzewidzianymi kosztami związanymi z leczeniem, hospitalizacją czy rehabilitacją. Warto je rozważyć zwłaszcza jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, np. wspinaczkę wysokogórską czy sporty wodne (wykaz aktywności o większym ryzyku zawsze znajdziesz w OWU polisy).

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego OC sportowe jest ważne?
Jakie zdarzenia zwykle są wyłączone z OC w życiu prywatnym?
Ile kosztuje ubezpieczenie sportowe?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.07.04  •  Samochód
Winiety w Bułgarii 2024 – przewodnik dla kierowców

Planowanie podróży samochodem do Bułgarii wymaga starannego przygotowania, w tym zapoznania się z systemem opłat drogowych obowiązującym w tym kraju. Od 2019 roku Bułgaria wprowadziła całkowicie zdigitalizowany system poboru opłat za przejazd, zastępując tradycyjne naklejki elektronicznymi winietami.

Czytaj więcej
Strefa Czystego Transportu w Warszawie
2024.07.02  •  Samochód
Strefa Czystego Transportu w Warszawie już obowiązuje!

Od 1 lipca 2024 roku w Warszawie obowiązuje Strefa Czystego Transportu (SCT). Oznacza to, że wjazd do wyznaczonego obszaru śródmieścia jest ograniczony dla starszych aut emitujących najwięcej spalin. Celem jest poprawa jakości powietrza w stolicy i walka ze smogiem. Szacuje się, że dzięki strefie emisja szkodliwych substancji zmniejszy się w przyszłości o ponad 20%.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej
2024.06.04  •  Samochód
Konfiskata samochodu za jazdę po alkoholu – nowe przepisy już obowiązują!

Problem pijanych kierowców to wciąż ogromne wyzwanie i problem na polskich drogach. Pomimo licznych kampanii społecznych i zaostrzania kar, liczba osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu pozostaje zatrważająco wysoka. W 2023 roku odnotowano aż 90 tys. takich przypadków, a w 2024 roku tendencja ta niestety nadal się utrzymuje.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta