slider

Ubezpieczenie assistance online – w Polsce i za granicą

Jeśli dużo podróżujesz, ubezpieczenie assistance to rozwiązanie, które zapewni Ci wsparcie 24/7, gdziekolwiek jesteś w Polsce i za granicą.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w trasie, w przypadku utraty bagażu, czy w innej sytuacji losowej, możesz liczyć na szybką i profesjonalną pomoc. Sprawdź najlepsze oferty ubezpieczenia assistance online i ciesz się spokojem w podróży.

Na czym polega ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance to gwarancja pomocy, jeśli zaistnieje tzw. zdarzenie ubezpieczeniowe. Wsparcie obejmuje m.in. pomoc drogową w miejscu wypadku lub awarii pojazdu, holowanie, organizację części zamiennych, pomoc w zakwaterowaniu czy udostępnienie pojazdu zastępczego. Zakres ochrony może się różnić w zależności od ubezpieczyciela, a także opcji, na które się zdecydujesz. Assistance to często usługa „szyta na miarę”, którą możesz dopasować do swoich potrzeb. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale dające bezcenny komfort w trakcie podróży czy wakacji.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Co najczęściej obejmuje ubezpieczenie assistance?

Zakres ochrony może się różnic w zależności od wybranego pakietu assistance, ale zwykle polisa oznacza pomoc podczas wypadków i kolizji na drodze i poza nią, awarii mechanicznych pojazdu, awarii elektryki czy hydrauliki, które uniemożliwiają bezpieczne kontynuowanie podróży, pomoc w sytuacji rozładowania akumulatora, braku paliwa, ale także zatankowania niewłaściwego paliwa, uszkodzeń pojazdu, np. stłuczenia lub pęknięcia przedniej szyby, awarii ogumienia, zatrzaśnięcia, zgubienia lub awarii kluczyków do samochodu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Możesz skontaktować się z polskojęzyczną infolinią i zgłosić problem. W zależności od posiadanej polisy możesz liczyć również na wsparcie tłumacza, jeśli jesteś za granicą, pomoc prawną, a także ochronę posiadanego bagażu. Ubezpieczyciel ma obowiązek jak najszybciej zorganizować pomoc w ramach posiadanego przez Ciebie pakietu. Zwykle jest to:

Holowanie

Pomoc w holowaniu i naprawie samochodu (również holowanie do Polski.

Auto zastępcze

Dostarczenie auta zastępczego, które pomieści Ciebie i Twój bagaż.

Wsparcie finansowe

Organizacja i pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego i ratownictwa

Transport

Zapewnienie transportu, auta zastępczego i jeśli jest taka konieczność – noclegu.

Jaki jest koszt assistance?

Ubezpieczenie assistance jest popularne wśród kierowców, którzy spędzają dużo czasu w podróży i często przekraczają granice kraju. Zapewnia natychmiastową pomoc w przypadku awarii oraz dba nie tylko o kierowcę, ale również o jego pasażerów. Koszt polisy różni się w zależności od wybranego zakresu ochrony. Dodatkowa ochrona może być również opcją dodatkową do OC lub AC. Istnieją różne opcje i dodatki dostępne w ramach ubezpieczenia assistance, które mogą wpływać na koszt. Rozszerzenie zakresu geograficznego na kraje spoza Europy, dodatkowe usługi medyczne, wsparcie prawne czy pomoc w przypadku kradzieży pojazdu mogą podnieść cenę ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czy warto kupić assistance?

Jeśli szukasz najlepszego OC i AC dobierz w atrakcyjnym pakiecie assistance. Dodatkowa ochrona jest dedykowana szczególnie tym, którzy wiele czasu spędzają w podróży, zwłaszcza za granicą. To również najlepsza opcja, jeśli w swojej pracy intensywnie korzystasz z samochodu. Pamiętaj, że im więcej jeździsz, tym statystycznie więcej nieprzewidzianych sytuacji może Ci się przydarzyć na drodze i poza nią. Błędem jest też rezygnacja z assistance, jeśli posiadasz używany samochód, ponieważ ryzyko awarii jest znacznie wyższe niż w przypadku nowego auta.

Sprawdź również assistance dla pojazdów ciężarowych!

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pytania i odpowiedzi

Jak skorzystać z assistance?
Co wpływa na koszt assistance?
Czy kupując pakiet assistance kupujesz ubezpieczenie?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Nowy podatek od aut spalinowych w 2024 roku – ile wyniesie i kto będzie musiał go zapłacić?

W kolejnych latach polscy kierowcy będą musieli zmierzyć się z nowym wyzwaniem - podatkiem od samochodów spalinowych. Zgodnie z udostępnianymi informacjami wprowadzenie tej opłaty jest związane z Krajowym Planem Odbudowy (KPO) i wymaganiami Unii Europejskiej. W związku ze zmianami w polskim rządzie warto śledzić tę kwestię. Co wiemy już dziś?

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Strefa czystego transportu – na czym polega koncepcja SCT?

Strefy czystego transportu (SCT) to innowacyjne rozwiązanie mające na celu poprawę jakości powietrza w polskich miastach. W obliczu rosnących problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza i negatywnym wpływem transportu na środowisko samorządy decydują się na wprowadzenie restrykcyjnych norm wjazdu do centrów miast. Czym dokładnie są SCT?

Czytaj więcej
2023.12.06  •  Samochód
Leasing konsumencki – czym jest i kiedy warto go wziąć?

Leasing samochodów to dość popularna forma finansowania pojazdów wśród właścicieli przedsiębiorstw. Dzieje się tak ze względu na korzyści podatkowe, na które może liczyć firma. Niewiele osób jednak wie, że osoba prywatna także może skorzystać z tego rodzaju finansowania. Mamy wówczas do czynienia z leasingiem konsumenckim. Czy jest opłacalny? Jakie ma zalety, a jakie wady? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Czytaj więcej
2023.12.06  •  Samochód
Umowa użyczenia samochodu, czyli jak bezpiecznie pożyczyć komuś samochód

Umowa użyczenia samochodu to umowa nazwana i uregulowana w Kodeksie cywilnym w artykułach 710–719. Właśnie w tymże kodeksie znajdziemy informacje niezbędne do tego, by zawrzeć prawidłowo skonstruowaną i ważną umowę użyczenia. Język kodeksów prawnych jednak nie należy do najłatwiejszych, dlatego też podpowiemy, jak powinna wyglądać umowa użyczenia i co musi się w niej znaleźć.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta