slider

Ubezpieczenie assistance online – w Polsce i za granicą

Jeśli dużo podróżujesz, ubezpieczenie assistance to rozwiązanie, które zapewni Ci wsparcie 24/7, gdziekolwiek jesteś w Polsce i za granicą.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w trasie, w przypadku utraty bagażu, czy w innej sytuacji losowej, możesz liczyć na szybką i profesjonalną pomoc. Sprawdź najlepsze oferty ubezpieczenia assistance online i ciesz się spokojem w podróży.

Na czym polega ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance to gwarancja pomocy, jeśli zaistnieje tzw. zdarzenie ubezpieczeniowe. Wsparcie obejmuje m.in. pomoc drogową w miejscu wypadku lub awarii pojazdu, holowanie, organizację części zamiennych, pomoc w zakwaterowaniu czy udostępnienie pojazdu zastępczego. Zakres ochrony może się różnić w zależności od ubezpieczyciela, a także opcji, na które się zdecydujesz. Assistance to często usługa „szyta na miarę”, którą możesz dopasować do swoich potrzeb. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale dające bezcenny komfort w trakcie podróży czy wakacji.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Co najczęściej obejmuje ubezpieczenie assistance?

Zakres ochrony może się różnic w zależności od wybranego pakietu assistance, ale zwykle polisa oznacza pomoc podczas wypadków i kolizji na drodze i poza nią, awarii mechanicznych pojazdu, awarii elektryki czy hydrauliki, które uniemożliwiają bezpieczne kontynuowanie podróży, pomoc w sytuacji rozładowania akumulatora, braku paliwa, ale także zatankowania niewłaściwego paliwa, uszkodzeń pojazdu, np. stłuczenia lub pęknięcia przedniej szyby, awarii ogumienia, zatrzaśnięcia, zgubienia lub awarii kluczyków do samochodu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Możesz skontaktować się z polskojęzyczną infolinią i zgłosić problem. W zależności od posiadanej polisy możesz liczyć również na wsparcie tłumacza, jeśli jesteś za granicą, pomoc prawną, a także ochronę posiadanego bagażu. Ubezpieczyciel ma obowiązek jak najszybciej zorganizować pomoc w ramach posiadanego przez Ciebie pakietu. Zwykle jest to:

Holowanie

Pomoc w holowaniu i naprawie samochodu (również holowanie do Polski.

Auto zastępcze

Dostarczenie auta zastępczego, które pomieści Ciebie i Twój bagaż.

Wsparcie finansowe

Organizacja i pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego i ratownictwa

Transport

Zapewnienie transportu, auta zastępczego i jeśli jest taka konieczność – noclegu.

Jaki jest koszt assistance?

Ubezpieczenie assistance jest popularne wśród kierowców, którzy spędzają dużo czasu w podróży i często przekraczają granice kraju. Zapewnia natychmiastową pomoc w przypadku awarii oraz dba nie tylko o kierowcę, ale również o jego pasażerów. Koszt polisy różni się w zależności od wybranego zakresu ochrony. Dodatkowa ochrona może być również opcją dodatkową do OC lub AC. Istnieją różne opcje i dodatki dostępne w ramach ubezpieczenia assistance, które mogą wpływać na koszt. Rozszerzenie zakresu geograficznego na kraje spoza Europy, dodatkowe usługi medyczne, wsparcie prawne czy pomoc w przypadku kradzieży pojazdu mogą podnieść cenę ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czy warto kupić assistance?

Jeśli szukasz najlepszego OC i AC dobierz w atrakcyjnym pakiecie assistance. Dodatkowa ochrona jest dedykowana szczególnie tym, którzy wiele czasu spędzają w podróży, zwłaszcza za granicą. To również najlepsza opcja, jeśli w swojej pracy intensywnie korzystasz z samochodu. Pamiętaj, że im więcej jeździsz, tym statystycznie więcej nieprzewidzianych sytuacji może Ci się przydarzyć na drodze i poza nią. Błędem jest też rezygnacja z assistance, jeśli posiadasz używany samochód, ponieważ ryzyko awarii jest znacznie wyższe niż w przypadku nowego auta.

Sprawdź również assistance dla pojazdów ciężarowych!

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pytania i odpowiedzi

Jak skorzystać z assistance?
Co wpływa na koszt assistance?
Czy kupując pakiet assistance kupujesz ubezpieczenie?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
2024.07.04  •  Samochód
Winiety w Bułgarii 2024 – przewodnik dla kierowców

Planowanie podróży samochodem do Bułgarii wymaga starannego przygotowania, w tym zapoznania się z systemem opłat drogowych obowiązującym w tym kraju. Od 2019 roku Bułgaria wprowadziła całkowicie zdigitalizowany system poboru opłat za przejazd, zastępując tradycyjne naklejki elektronicznymi winietami.

Czytaj więcej
Strefa Czystego Transportu w Warszawie
2024.07.02  •  Samochód
Strefa Czystego Transportu w Warszawie już obowiązuje!

Od 1 lipca 2024 roku w Warszawie obowiązuje Strefa Czystego Transportu (SCT). Oznacza to, że wjazd do wyznaczonego obszaru śródmieścia jest ograniczony dla starszych aut emitujących najwięcej spalin. Celem jest poprawa jakości powietrza w stolicy i walka ze smogiem. Szacuje się, że dzięki strefie emisja szkodliwych substancji zmniejszy się w przyszłości o ponad 20%.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej
2024.06.04  •  Samochód
Konfiskata samochodu za jazdę po alkoholu – nowe przepisy już obowiązują!

Problem pijanych kierowców to wciąż ogromne wyzwanie i problem na polskich drogach. Pomimo licznych kampanii społecznych i zaostrzania kar, liczba osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu pozostaje zatrważająco wysoka. W 2023 roku odnotowano aż 90 tys. takich przypadków, a w 2024 roku tendencja ta niestety nadal się utrzymuje.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta