slider

Ubezpieczenie assistance online – w Polsce i za granicą

Jeśli dużo podróżujesz, ubezpieczenie assistance to rozwiązanie, które zapewni Ci wsparcie 24/7, gdziekolwiek jesteś w Polsce i za granicą.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w trasie, w przypadku utraty bagażu, czy w innej sytuacji losowej, możesz liczyć na szybką i profesjonalną pomoc. Sprawdź najlepsze oferty ubezpieczenia assistance online i ciesz się spokojem w podróży.

Na czym polega ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance to gwarancja pomocy, jeśli zaistnieje tzw. zdarzenie ubezpieczeniowe. Wsparcie obejmuje m.in. pomoc drogową w miejscu wypadku lub awarii pojazdu, holowanie, organizację części zamiennych, pomoc w zakwaterowaniu czy udostępnienie pojazdu zastępczego. Zakres ochrony może się różnić w zależności od ubezpieczyciela, a także opcji, na które się zdecydujesz. Assistance to często usługa „szyta na miarę”, którą możesz dopasować do swoich potrzeb. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale dające bezcenny komfort w trakcie podróży czy wakacji.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Co najczęściej obejmuje ubezpieczenie assistance?

Zakres ochrony może się różnic w zależności od wybranego pakietu assistance, ale zwykle polisa oznacza pomoc podczas wypadków i kolizji na drodze i poza nią, awarii mechanicznych pojazdu, awarii elektryki czy hydrauliki, które uniemożliwiają bezpieczne kontynuowanie podróży, pomoc w sytuacji rozładowania akumulatora, braku paliwa, ale także zatankowania niewłaściwego paliwa, uszkodzeń pojazdu, np. stłuczenia lub pęknięcia przedniej szyby, awarii ogumienia, zatrzaśnięcia, zgubienia lub awarii kluczyków do samochodu.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Możesz skontaktować się z polskojęzyczną infolinią i zgłosić problem. W zależności od posiadanej polisy możesz liczyć również na wsparcie tłumacza, jeśli jesteś za granicą, pomoc prawną, a także ochronę posiadanego bagażu. Ubezpieczyciel ma obowiązek jak najszybciej zorganizować pomoc w ramach posiadanego przez Ciebie pakietu. Zwykle jest to:

Holowanie

Pomoc w holowaniu i naprawie samochodu (również holowanie do Polski.

Auto zastępcze

Dostarczenie auta zastępczego, które pomieści Ciebie i Twój bagaż.

Wsparcie finansowe

Organizacja i pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego i ratownictwa

Transport

Zapewnienie transportu, auta zastępczego i jeśli jest taka konieczność – noclegu.

Jaki jest koszt assistance?

Ubezpieczenie assistance jest popularne wśród kierowców, którzy spędzają dużo czasu w podróży i często przekraczają granice kraju. Zapewnia natychmiastową pomoc w przypadku awarii oraz dba nie tylko o kierowcę, ale również o jego pasażerów. Koszt polisy różni się w zależności od wybranego zakresu ochrony. Dodatkowa ochrona może być również opcją dodatkową do OC lub AC. Istnieją różne opcje i dodatki dostępne w ramach ubezpieczenia assistance, które mogą wpływać na koszt. Rozszerzenie zakresu geograficznego na kraje spoza Europy, dodatkowe usługi medyczne, wsparcie prawne czy pomoc w przypadku kradzieży pojazdu mogą podnieść cenę ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Czy warto kupić assistance?

Jeśli szukasz najlepszego OC i AC dobierz w atrakcyjnym pakiecie assistance. Dodatkowa ochrona jest dedykowana szczególnie tym, którzy wiele czasu spędzają w podróży, zwłaszcza za granicą. To również najlepsza opcja, jeśli w swojej pracy intensywnie korzystasz z samochodu. Pamiętaj, że im więcej jeździsz, tym statystycznie więcej nieprzewidzianych sytuacji może Ci się przydarzyć na drodze i poza nią. Błędem jest też rezygnacja z assistance, jeśli posiadasz używany samochód, ponieważ ryzyko awarii jest znacznie wyższe niż w przypadku nowego auta.

Sprawdź również assistance dla pojazdów ciężarowych!

Przejdź do kalkulatora OC/AC
img

Pytania i odpowiedzi

Jak skorzystać z assistance?
Co wpływa na koszt assistance?
Czy kupując pakiet assistance kupujesz ubezpieczenie?
Przejdź do kalkulatora OC/AC

Poradnik ubezpieczeniowy Punkty. Prosto i na temat.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń
Co zrobić w przypadku potrącenia psa?
2024.09.12  •  Samochód
Co zrobić, jeśli potrąciłeś psa lub inne zwierzę?

Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.

Czytaj więcej
2024.09.03  •  Samochód
Dla kogo jest nagranie z egzaminu na prawo jazdy?

Od 1 stycznia 2024 roku w Polsce wprowadzono wręcz rewolucyjne podejście do rejestrowania przebiegu egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Nowe przepisy nakładają na ośrodki egzaminacyjne (WORD) obowiązek wyznaczenia dedykowanych miejsc, w których kursanci będą mogli obejrzeć nagrania ze swoich jazd. To istotna zmiana, która otwiera drzwi do większej transparentności i kontroli nad procesem egzaminowania.

Czytaj więcej
2024.09.03  •  Samochód
Co oznacza zniesienie udziału własnego w szkodzie?

Kolizja drogowa lub inna szkoda w samochodzie to stresująca sytuacja. Szczególnie dotkliwa może być, gdy auto jest wypożyczone lub leasingowane. Wówczas oprócz nieprzyjemności związanych z naprawą, właściciel pojazdu musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jednym ze sposobów na ochronę budżetu jest zniesienie udziału własnego w szkodzie. Ale czym dokładnie jest to rozwiązanie i jakie niesie ze sobą korzyści?

Czytaj więcej
2024.08.23  •  Samochód
Co warto wiedzieć o światłach ksenonowych?

Technologia ksenonowa, choć powszechna, wciąż budzi wiele pytań wśród kierowców. Nieznajomość zasad działania tego typu lamp uniemożliwia pełne wykorzystanie ich zalet. Dlatego warto poznać więcej informacji na temat żarników ksenonowych, aby świadomie korzystać z tego rodzaju oświetlenia.

Czytaj więcej
2024.08.23  •  Samochód
Czym są nadsterowność i podsterowność pojazdu?

W codziennej jeździe samochodem większość kierowców nieświadomie doświadcza nadsterowności i podsterowności. To dwa odmienne zachowania pojazdu na drodze, które mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego warto je dokładnie zrozumieć. Poznanie istoty nadsterowności i podsterowności, a także czynników, które na nie wpływają, pozwoli Ci opanować te sytuacje w sposób pewny i skuteczny.

Czytaj więcej
2024.08.21  •  Samochód
Podatek ekologiczny od samochodów spalinowych – kto i ile zapłaci?

Tematem podatku ekologicznego od samochodów spalinowych w Polsce żyje cała branża motoryzacyjna. Nowa opłata, która ma zostać wprowadzona do końca 2024 roku, budzi wiele pytań i obaw wśród właścicieli pojazdów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Czy faktycznie ta danina zostanie wprowadzona? Kogo będzie dotyczyć i ile zapłacimy?

Czytaj więcej
Czytaj więcej na Akademii Punkta