Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Co to jest zespół pojazdów i jak go rozpoznać?

Regulacje dotyczące zespołu pojazdów w Polsce są uregulowane w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Przepisy określają zarówno jego maksymalną długość, jak i prędkość, z jaką może się poruszać. Sprawdź, co to jest zespół pojazdów, i dowiedz się, jak można go sklasyfikować.

Czytaj więcej
2023.09.05
Co to są zdarzenia losowe i dlaczego są ważne w kontekście ubezpieczeń?

Zdarzenia losowe mogą przydarzyć się każdemu z nas – w pracy, podróży, a nawet w domu. Ich zakres jest szczegółowo opisany przez poszczególnych ubezpieczycieli. Sprawdź, co to jest zdarzenie losowe, i dowiedz się, czy możesz się od niego ubezpieczyć.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Wybierasz się w Tatry Słowackie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Tatry Słowackie to jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić dostosowaną do potrzeb polisę turystyczną. Jakie ubezpieczenie w Tatry Słowackie kupić?

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Blokada alkoholowa – jak działa i kiedy jest wykorzystywana?

Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców są ogromnym problemem w Polsce. Mimo licznych działań edukacyjnych cały czas wiele osób decyduje się na prowadzenie po spożyciu alkoholu. Polskie prawo jest bezlitosne dla takich kierowców. Dowiedz się, na czym polega blokada alkoholowa w samochodzie i kiedy można z niej skorzystać.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Co zrobić, gdy doszło do zatrzaśnięcia kluczyków w aucie?

Stresujący dzień, chwila nieuwagi i stało się – zatrzasnąłeś kluczyki w aucie. Niestety, mimo że dzisiejsze systemy samochodowe są coraz bardziej przemyślane, wcale nie jest to takie mało prawdopodobne. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, najważniejsze to nie panikować ani nie działać pod wpływem chwili. Sprawdź, jak otworzyć zatrzaśnięte kluczyki w aucie.

Czytaj więcej