6 najgłupszych przekrętów ubezpieczeniowych

Aktualizacja:
6 najgłupszych przekrętów ubezpieczeniowych

Według danych FBI oszustwa ubezpieczeniowe kosztują ubezpieczycieli w USA 50 mld $ w ciągu roku. Klienci często popisują się wybujałą wyobraźnią lub po prostu czystą głupotą, zgłaszając fałszywe roszczenie do swojego TU. Potrafią też zadać sobie sporo trudu, żeby uknuć spisek doskonały. No może nie taki doskonały…

Kto pamięta film Oszuści z Philem Collinsem i Hugonem Weavingiem (zanim został agentem Smithem i Elrondem), ten wie, że upozorowanie kradzieży dla wyłudzenia odszkodowania raczej nie kończy się happyendem. Insurance Business America postanowiło podzielić się ze światem swoimi ulubionymi głośnymi historiami o oszustach ubezpieczeniowych z minionych lat. Odliczając od końca:

6. Przeklęta Hannah Montana

Klawisz więzienny z Connecticut marzył o tym, żeby móc siedzieć w domu przed telewizorem i żyć z renty pracowniczej do końca życia, ale niestety marzył też o wygraniu biletu na koncert Hannah Montany. Został przyłapany w pełni sił witalnych podczas konkursu przenoszenia jajka w łyżce, przebrany za kobietę.

5. Najlepszy mężczyzna to fikcyjny mężczyzna

Śmierć Jima Davisa została przyjęta tak obojętnie, że wdowa musiała wynająć aktorów- żałobników. Oczywiście do takiej sytuacji przyczynił się także fakt, że Jim Davis nigdy nie istniał. Został wymyślony, uśmiercony i pogrzebany przez cztery kobiety z Kalifornii, które chciały w ten sposób zainkasować odszkodowanie z polisy na życie w wysokości 1,2 mln $.

4. Dwie patelnie na jednym ogniu

Mieszkaniec Wyoming miał wszystko zaplanowane krok po kroku. Podobno kiedy przyrządzał steki w domowym kuchennym zaciszu, dwie patelnie zajęły się ogniem. Najpierw próbował ugasić pożar dywanem, potem jedną z patelni wyrzucił przez okno. Pech chciał, że wylądowała ona na tylnym siedzeniu jego kabrioletu, który natychmiast zajął się ogniem. Kiedy biegł do drugiej patelni, potknął się i niefortunnym ruchem rzucił palący się przyrząd kuchenny na kanapę. Historia, jakkolwiek mrożąca w żyłach, nie przekonała ubezpieczyciela.

3. Zgubione znalezione

Dobra rada dla wszystkich oszustów: jeśli zgłaszasz kradzież auta, nie powinieneś nim jeździć. Taką lekcję otrzymał kierowca, który wyłudził od Liberty Mutual 10 000$ odszkodowania. Trzy lata później pracownik Liberty rozpoznał skradziony samochód zaparkowany przed domem poszkodowanego.

2. Piątka z plusem za oszustwo

Nauczycielka szkoły średniej z Houston podwyższyła oceny swoim uczennicom w zamian za kradzież i spalenie jej Chevy Malibu. Na nieszczęście belferka nie była specjalistką od przekrętów ubezpieczeniowych, a od prostych chemicznych reakcji , w związku z tym straciła auto, pracę i wolność na 90 dni.

1. Bonnie i Clyde?

Claytona Danielsa czekała odsiadka za napaść, dlatego poprosił swoją żonę Molly o pomoc w upozorowaniu swojej śmierci. Para wykopała przypadkowe ciało kobiety, przebrała je w ubrania Claytona i umieściła w aucie, które zepchnęła w przepaść. Nagrodą dodatkową miało być 110 000$ z polisy na życie. Na szczęście mamy XXI wiek i testy DNA, o czym sprytne małżeństwo zdaje się zupełnie zapomniało.

Źródło: http://www.ibamag.com/

Foto: by Chris Potter, [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments