6 najgłupszych przekrętów ubezpieczeniowych

Aktualizacja:
6 najgłupszych przekrętów ubezpieczeniowych

Według danych FBI oszustwa ubezpieczeniowe kosztują ubezpieczycieli w USA 50 mld $ w ciągu roku. Klienci często popisują się wybujałą wyobraźnią lub po prostu czystą głupotą, zgłaszając fałszywe roszczenie do swojego TU. Potrafią też zadać sobie sporo trudu, żeby uknuć spisek doskonały. No może nie taki doskonały…

Kto pamięta film Oszuści z Philem Collinsem i Hugonem Weavingiem (zanim został agentem Smithem i Elrondem), ten wie, że upozorowanie kradzieży dla wyłudzenia odszkodowania raczej nie kończy się happyendem. Insurance Business America postanowiło podzielić się ze światem swoimi ulubionymi głośnymi historiami o oszustach ubezpieczeniowych z minionych lat. Odliczając od końca:

6. Przeklęta Hannah Montana

Klawisz więzienny z Connecticut marzył o tym, żeby móc siedzieć w domu przed telewizorem i żyć z renty pracowniczej do końca życia, ale niestety marzył też o wygraniu biletu na koncert Hannah Montany. Został przyłapany w pełni sił witalnych podczas konkursu przenoszenia jajka w łyżce, przebrany za kobietę.

5. Najlepszy mężczyzna to fikcyjny mężczyzna

Śmierć Jima Davisa została przyjęta tak obojętnie, że wdowa musiała wynająć aktorów- żałobników. Oczywiście do takiej sytuacji przyczynił się także fakt, że Jim Davis nigdy nie istniał. Został wymyślony, uśmiercony i pogrzebany przez cztery kobiety z Kalifornii, które chciały w ten sposób zainkasować odszkodowanie z polisy na życie w wysokości 1,2 mln $.

4. Dwie patelnie na jednym ogniu

Mieszkaniec Wyoming miał wszystko zaplanowane krok po kroku. Podobno kiedy przyrządzał steki w domowym kuchennym zaciszu, dwie patelnie zajęły się ogniem. Najpierw próbował ugasić pożar dywanem, potem jedną z patelni wyrzucił przez okno. Pech chciał, że wylądowała ona na tylnym siedzeniu jego kabrioletu, który natychmiast zajął się ogniem. Kiedy biegł do drugiej patelni, potknął się i niefortunnym ruchem rzucił palący się przyrząd kuchenny na kanapę. Historia, jakkolwiek mrożąca w żyłach, nie przekonała ubezpieczyciela.

3. Zgubione znalezione

Dobra rada dla wszystkich oszustów: jeśli zgłaszasz kradzież auta, nie powinieneś nim jeździć. Taką lekcję otrzymał kierowca, który wyłudził od Liberty Mutual 10 000$ odszkodowania. Trzy lata później pracownik Liberty rozpoznał skradziony samochód zaparkowany przed domem poszkodowanego.

2. Piątka z plusem za oszustwo

Nauczycielka szkoły średniej z Houston podwyższyła oceny swoim uczennicom w zamian za kradzież i spalenie jej Chevy Malibu. Na nieszczęście belferka nie była specjalistką od przekrętów ubezpieczeniowych, a od prostych chemicznych reakcji , w związku z tym straciła auto, pracę i wolność na 90 dni.

1. Bonnie i Clyde?

Claytona Danielsa czekała odsiadka za napaść, dlatego poprosił swoją żonę Molly o pomoc w upozorowaniu swojej śmierci. Para wykopała przypadkowe ciało kobiety, przebrała je w ubrania Claytona i umieściła w aucie, które zepchnęła w przepaść. Nagrodą dodatkową miało być 110 000$ z polisy na życie. Na szczęście mamy XXI wiek i testy DNA, o czym sprytne małżeństwo zdaje się zupełnie zapomniało.

Źródło: http://www.ibamag.com/

Foto: by Chris Potter, [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej