Punkta

Kto pamięta film Oszuści z Philem Collinsem i Hugonem Weavingiem (zanim został agentem Smithem i Elrondem), ten wie, że upozorowanie kradzieży dla wyłudzenia odszkodowania raczej nie kończy się happyendem. Insurance Business America postanowiło podzielić się ze światem swoimi ulubionymi głośnymi historiami o oszustach ubezpieczeniowych z minionych lat. Odliczając od końca:

6. Przeklęta Hannah Montana

Klawisz więzienny z Connecticut marzył o tym, żeby móc siedzieć w domu przed telewizorem i żyć z renty pracowniczej do końca życia, ale niestety marzył też o wygraniu biletu na koncert Hannah Montany. Został przyłapany w pełni sił witalnych podczas konkursu przenoszenia jajka w łyżce, przebrany za kobietę.

5. Najlepszy mężczyzna to fikcyjny mężczyzna

Śmierć Jima Davisa została przyjęta tak obojętnie, że wdowa musiała wynająć aktorów- żałobników. Oczywiście do takiej sytuacji przyczynił się także fakt, że Jim Davis nigdy nie istniał. Został wymyślony, uśmiercony i pogrzebany przez cztery kobiety z Kalifornii, które chciały w ten sposób zainkasować odszkodowanie z polisy na życie w wysokości 1,2 mln $.

4. Dwie patelnie na jednym ogniu

Mieszkaniec Wyoming miał wszystko zaplanowane krok po kroku. Podobno kiedy przyrządzał steki w domowym kuchennym zaciszu, dwie patelnie zajęły się ogniem. Najpierw próbował ugasić pożar dywanem, potem jedną z patelni wyrzucił przez okno. Pech chciał, że wylądowała ona na tylnym siedzeniu jego kabrioletu, który natychmiast zajął się ogniem. Kiedy biegł do drugiej patelni, potknął się i niefortunnym ruchem rzucił palący się przyrząd kuchenny na kanapę. Historia, jakkolwiek mrożąca w żyłach, nie przekonała ubezpieczyciela.

3. Zgubione znalezione

Dobra rada dla wszystkich oszustów: jeśli zgłaszasz kradzież auta, nie powinieneś nim jeździć. Taką lekcję otrzymał kierowca, który wyłudził od Liberty Mutual 10 000$ odszkodowania. Trzy lata później pracownik Liberty rozpoznał skradziony samochód zaparkowany przed domem poszkodowanego.

2. Piątka z plusem za oszustwo

Nauczycielka szkoły średniej z Houston podwyższyła oceny swoim uczennicom w zamian za kradzież i spalenie jej Chevy Malibu. Na nieszczęście belferka nie była specjalistką od przekrętów ubezpieczeniowych, a od prostych chemicznych reakcji , w związku z tym straciła auto, pracę i wolność na 90 dni.

1. Bonnie i Clyde?

Claytona Danielsa czekała odsiadka za napaść, dlatego poprosił swoją żonę Molly o pomoc w upozorowaniu swojej śmierci. Para wykopała przypadkowe ciało kobiety, przebrała je w ubrania Claytona i umieściła w aucie, które zepchnęła w przepaść. Nagrodą dodatkową miało być 110 000$ z polisy na życie. Na szczęście mamy XXI wiek i testy DNA, o czym sprytne małżeństwo zdaje się zupełnie zapomniało.

Źródło: http://www.ibamag.com/

Foto: by Chris Potter, [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr