Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

nieprawidlowe-parkowanie
Czy można stracić prawo jazdy za parkowanie?

Parkowanie to największa zmora kierowców poruszających się w miastach. Zostawiając samochód – szczególnie w pośpiechu – łatwo złamać jeden lub nawet kilka przepisów o ruchu drogowym. Czy jednak za złe parkowanie grozi tylko mandat? Czy można również stracić prawo jazdy?

nowe-przepisy-ubezpieczen-komunikacyjnych
Nowe przepisy dotyczące ubezpieczenia OC 2022

Nowy rok to często zmiany w różnych obszarach naszego życia. Nie inaczej jest tym razem. Niektóre z nich dotyczą uczestników ruchu drogowego oraz przepisów wpływających na obowiązkowe OC. Sprawdzamy, co się zmieniło w 2022 roku i jak uniknąć wyższej składki OC.

taryfikator-mandatow-2022
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia i jaki pojawią się jeszcze w kolejnych miesiącach.

bezpieczne-hamowanie
Jak prawidłowo hamować autem?

Odpowiednie hamowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Hamowanie silnikiem to najlepszy sposób w normalnych warunkach, ale także podczas jazdy w górach. Dzięki jego wykorzystaniu możemy przedłużyć żywotność klocków hamulcowych oraz sprzęgła.

Kary za brak OC w 2019 roku
Kara za brak OC w 2021 roku ⚠️ Zapłacisz nawet 8400 złotych!

Kara za brak OC dla właścicieli aut osobowych wzrośnie nawet o 400 złotych. W 2021 roku zapominalscy kierowcy zapłacą maksymalnie 5600 złotych za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Największe kary za brak polisy czekają jednak na właścicieli pojazdów ciężarowych.

wylaczenia-oc
Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Polisa nie chroni jednak w każdej sytuacji, dlatego warto poznać wyłączenia OC.

szkodowosc-a-cena-oc
Jak szkodowość wpływa na składkę OC?

Na cenę komunikacyjnego ubezpieczenia OC wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest bezszkodowa jazda. Niestety, kolizja lub wypadek może się przytrafić każdemu. Jak dużo więcej trzeba będzie wtedy zapłacić za polisę OC?

Ubezpieczenie NNW – czy to się opłaca
Ubezpieczenie NNW – przed czym chroni i co obejmuje?

Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewny, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.

stary-vs-mlody-kierowca
Kto zapłaci więcej za ubezpieczenie OC: młody czy starszy kierowca?

Komunikacyjne ubezpieczenie OC zapewnia rekompensatę poszkodowanemu w wyniku kolizji lub wypadku. Każda taka wypłata odszkodowania oznacza stratę dla ubezpieczyciela. Im więcej dany kierowca powoduje szkód, tym więcej ubezpieczyciel musi wypłacać odszkodowań. Taka osoba powinna się zatem liczyć z wyższą składką za polisę. Czy wiek też ma wpływ na cenę ubezpieczenia? Więcej zapłaci starszy czy młodszy kierowca?

ubezpieczenie-hulajnogi-elektrycznej
Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej – czy trzeba ją ubezpieczyć?

Hulajnogi elektryczne należą obecnie do jednych z najpopularniejszych środków transportu w miastach. To pojazdy ciche, ekologiczne i nie ma problemu z ich parkowaniem. Czy hulajnogę elektryczną warto ubezpieczyć?

ubezpieczenie-auta-elektrycznego
Ile kosztuje ubezpieczenie auta elektrycznego w 2021 roku?

Coraz częściej na polskich ulicach można zobaczyć samochody elektryczne. Takie pojazdy są ciche, nie generują dużo kosztów podczas eksploatacji, a przede wszystkim są przyjazne dla środowiska naturalnego. Co jednak z OC? Sprawdzamy, ile kosztuje ubezpieczenie auta elektrycznego.