Punkta

Regina Zombie Walk to wydarzenie, które ma nie tylko dogodzić wszystkim lubiącym przebierać się w porwane i poplamione sztuczną krwią łaszki, ale także pomóc potrzebującym. Każdy uczestnik parady ma przynieść produkty, które zostaną oddana na ręce okręgowego banku żywności. Ponieważ przemarsz odbędzie się w publicznej przestrzeni Victoria Park i na prywatnym terenie Cornwall Centre, organizatorzy zostali zobowiązani przez miasto i właściciela centrum handlowego do wykupienia ubezpieczenia, które pokryje ewentualne szkody osobowe powstałe pośród uczestników wydarzenia. Ubezpieczenie, które obejmie ochroną jednodniowe wydarzenie kosztuje 650 $. Pomysłodawcy marszu nie chcą pobierać opłat startowych od fanów George’a Romero, jako że zombie walk jest z założenia darmowym i spontanicznym wyrazem poczucia wspólnoty. Niestety pieniądze nie rosną na drzewach, a składkę zapłacić trzeba. Dlatego organizatorzy postanowili otworzyć inicjatywę na indiegogo.com – portalu, który gromadzi projekty wymagające wsparcia finansowego.

Jak dotąd nikt nie został zjedzony podczas zombie walk. – mówi jedna z organizatorek — Jessica Bickford. Oby tak zostało. Marsz ma się odbyć 28 września i jak dotąd przedsięwzięcie zgromadziło 80 $.

Źródło: http://www.cbc.ca/

Foto: by Gianluca Ramalho Misiti, Zombie Walk 2012 – SP [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr