Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Wypowiedzenie umowy OC. Kiedy i jak wypowiedzieć OC? Pobierz wzór
Wypowiedzenie OC. Kiedy i jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC? Pobierz wzór

Sprawdziłeś ceny OC w różnych towarzystwach? Okazało się, że sporo przepłacasz? Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne zniżki (lub nakładają zwyżki) dla danego kierowcy lub typu samochodu. Nie musisz tkwić u jednego ubezpieczyciela, jeśli warunki Cię nie satysfakcjonują! Złóż wypowiedzenie umowy OC i wybierz tę polisę OC, która będzie tańsza.

dokumenty po szkodzie
Informacja o dokumentach potrzebnych do ustalenia odpowiedzialności lub wysokości odszkodowania. Pobierz formularz

Miałeś szkodę? Musisz ją zlikwidować, a ubezpieczyciel żąda dokumentów? Sprawdź informacja o dokumentach potrzebnych do ustalenia odpowiedzialności lub wysokości odszkodowania!

zawiadomienie-o-zbyciu-pojazdu-827×265
Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Czym różni się od wyrejestrowania? Pobierz wzór PDF

Co zrobić po sprzedaży auta? Czy samochód należy wyrejestrować, a może wystarczy złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu? Gdzie dopełnić właściwych formalności i w jakim terminie? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu. Pobierzesz też bezpłatnie wzór zawiadomienia o zbyciu pojazdu.

Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Kiedy trzeba wyrejestrować auto?
Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Kiedy trzeba wyrejestrować auto?

Chcesz wyrejestrować samochód? Masz wątpliwości? Bardzo dobrze trafiłeś. Z naszą pomocą załatwisz to szybko i bez problemu. Pobierzesz za darmo wniosek o wyrejestrowanie pojazdu i dowiesz się, jak możesz załatwić formalności i ile to będzie kosztowało.

Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej. Pobierz formularz

Do większości drobnych stłuczek nie trzeba wzywać policji, wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji. Jest to dokument, w którym sprawca przyznaje się do winy. Dzięki temu poszkodowany ma potwierdzenie swoich roszczeń względem zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca ma wykupioną polisę OC. Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji, wydrukuj i miej w aucie zawsze podczas podróży.

Chcesz zgłosić szkodę lub wypowiedzieć OC? Tutaj pobierzesz formularze ubezpieczeniowe

Szukasz gotowego oświadczenia o zdarzeniu drogowym? A może chcesz wypowiedzieć umowę OC lub zgłosić szkodę? Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne formularze ubezpieczeniowe.

Upoważnienie do rozliczenia się ubezpieczyciela bezpośrednio z zakładem naprawczym
Upoważnienie do rozliczenia się ubezpieczyciela bezpośrednio z zakładem naprawczym. Pobierz formularz

Miałeś szkodę? Nie chcesz zajmować się całą procedurą likwidacji szkody i wolisz upoważnić warsztat do dokonania naprawy, a ubezpieczyciela do rozliczenia się z warsztatem? Sprawdź jak to zrobić.