Brak ubezpieczenia zdrowotnego a koronawirus

Aktualizacja:
AdobeStock_335506050

Media codziennie informują o nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 oraz liczbie osób, które wyzdrowiały. Mimo że 80 proc. przypadków przebiega łagodnie, warto zapewnić sobie dostęp do opieki medycznej. Nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, które uprawniałoby Cię do skorzystania z usług medycznych finansowanych przez NFZ? Dowiedz się, co możesz zrobić!

baner w treści – stały - 1

Szacuje się, że ok. 1,5 mln Polaków nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Należysz do tej grupy i zastanawiasz się, jak uzyskać dostęp do świadczeń medycznych? Jedną z możliwości jest wykupienie pakietu medycznego, w ramach którego będziesz mógł korzystać ze specjalistycznej opieki medycznej. To sposób, aby w razie konieczności szybko skonsultować się z lekarzami.

Czym są i jak działają pakiety medyczne?

Słyszałeś o pakietach medycznych, ale nie orientujesz się, jak one działają? Pakiety medyczne (abonamenty medyczne) to alternatywa lub uzupełnienie dla publicznej opieki medycznej. W ramach zakupionego pakietu otrzymujesz dostęp do podstawowej i specjalistycznej opieki lekarskiej. W ramach nawet podstawowych pakietów będziesz mógł skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów oraz badań i zabiegów ambulatoryjnych.

Aby skorzystać z porady lekarskiej w ramach abonamentu medycznego, wystarczy zadzwonić lub umówić się na wizytę, korzystając ze swojego indywidualnego konta online. W efekcie pakiety medyczne to sposób, aby:

  • ominąć długie kolejki do lekarzy specjalistów,
  • szybko uzyskać pomoc medyczną,
  • nie płacić za każdą wizytę u lekarza.

Dodatkowo dzięki bogatej ofercie ubezpieczeń każdy – również Ty – może wybrać taki pakiet, dzięki któremu zapewni sobie dostęp do lekarzy, z pomocy których korzysta najczęściej.

Jakie są objawy zakażenia COVID-19? Najczęstsze to gorączka, kaszel i duszności. Wymienionym symptomom towarzyszy ogólne zmęczenie. Pojawić może się także katar, ból gardła i mięśni.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego – koronawirus

Czy pakiety medyczne są pomocne na wypadek COVID-19? W przypadku każdej infekcji górnych dróg oddechowych należy skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać pomoc. Dziś, z uwagi na kwarantannę, kontakt z lekarzami pierwszego kontaktu nie odbywa się osobiście, ale w formie teleporad. Lekarz telefonicznie (lub za pośrednictwem np. Skype’a) przeprowadza wywiad z pacjentem, na podstawie którego ocenia jego stan zdrowia i udziela wskazówek.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ nie musi być zatem przeszkodą, aby otrzymać podstawową pomoc medyczną. Korzystając z prywatnego pakietu medycznego, zawsze będziesz mógł skonsultować się z lekarzem internistą w razie infekcji górnych dróg oddechowych i uzyskać informacje, jak powinieneś dalej postępować, jeżeli podejrzewasz, że Twój organizm został zaatakowany przez koronawirusa. Wystarczy tylko jeden telefon, a wizyta odbędzie się w dogodnym dla Ciebie terminie.

Koronawirus a ubezpieczenie zdrowotne – jak wybrać pakiet medyczny?

Standardowo ubezpieczenie zdrowotne obejmuje dostęp do lekarzy wszystkich specjalizacji. Pacjenci mogą również liczyć na to, że w razie potrzeby będą mogli skorzystać z hospitalizacji. Jak jest w przypadku pakietów medycznych? Zastanawiasz się, czy w ramach abonamentu medycznego również będziesz mógł liczyć na tak szeroką pomoc medyczną? To zależy.

Czytaj także: Jak wybrać pakiet medyczny? 5 zasad!

Firmy oferujące pakiety medyczne proponują zarówno pakiety podstawowe, jak i bardzo rozbudowane. Przykładowo w ramach najprostszego abonamentu będziesz mógł skorzystać z konsultacji u internisty, lekarza rodzinnego i 3 lekarzy specjalistów. Najbardziej rozbudowane pakiety obejmują nie tylko wspomnianą podstawową opiekę medyczną, ale również dostęp do lekarzy nawet 34 specjalizacji, możliwość wykonania szczepień ochronnych, szeroki pakiet badań ambulatoryjnych czy skorzystania z wizyt domowych.

baner w treści – stały - 2

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Podróże
Czy warto wykupić ubezpieczenie od podróży samolotem?

Podczas podróży samolotem mogą pojawić się niespodziewane komplikacje, m.in. opóźnienia, odwołane loty czy zagubiony bagaż. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia podróżnego, które może pokryć wiele nieprzewidzianych sytuacji, od zagubienia bagażu po koszty leczenia za granicą. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie od podróży samolotem, co ono obejmuje i na co zwrócić uwagę.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej