Brak ubezpieczenia zdrowotnego a koronawirus

Aktualizacja:
Brak-ubezpieczenia-zdrowotnego-a-koronawirus

Media codziennie informują o nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 oraz liczbie osób, które wyzdrowiały. Mimo że 80 proc. przypadków przebiega łagodnie, warto zapewnić sobie dostęp do opieki medycznej. Nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, które uprawniałoby Cię do skorzystania z usług medycznych finansowanych przez NFZ? Dowiedz się, co możesz zrobić!

Szacuje się, że ok. 1,5 mln Polaków nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Należysz do tej grupy i zastanawiasz się, jak uzyskać dostęp do świadczeń medycznych? Jedną z możliwości jest wykupienie pakietu medycznego, w ramach którego będziesz mógł korzystać ze specjalistycznej opieki medycznej. To sposób, aby w razie konieczności szybko skonsultować się z lekarzami.

Czym są i jak działają pakiety medyczne?

Słyszałeś o pakietach medycznych, ale nie orientujesz się, jak one działają? Pakiety medyczne (abonamenty medyczne) to alternatywa lub uzupełnienie dla publicznej opieki medycznej. W ramach zakupionego pakietu otrzymujesz dostęp do podstawowej i specjalistycznej opieki lekarskiej. W ramach nawet podstawowych pakietów będziesz mógł skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów oraz badań i zabiegów ambulatoryjnych.

Aby skorzystać z porady lekarskiej w ramach abonamentu medycznego, wystarczy zadzwonić lub umówić się na wizytę, korzystając ze swojego indywidualnego konta online. W efekcie pakiety medyczne to sposób, aby:

  • ominąć długie kolejki do lekarzy specjalistów,
  • szybko uzyskać pomoc medyczną,
  • nie płacić za każdą wizytę u lekarza.

Dodatkowo dzięki bogatej ofercie ubezpieczeń każdy – również Ty – może wybrać taki pakiet, dzięki któremu zapewni sobie dostęp do lekarzy, z pomocy których korzysta najczęściej.

Jakie są objawy zakażenia COVID-19? Najczęstsze to gorączka, kaszel i duszności. Wymienionym symptomom towarzyszy ogólne zmęczenie. Pojawić może się także katar, ból gardła i mięśni.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego – koronawirus

Czy pakiety medyczne są pomocne na wypadek COVID-19? W przypadku każdej infekcji górnych dróg oddechowych należy skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać pomoc. Dziś, z uwagi na kwarantannę, kontakt z lekarzami pierwszego kontaktu nie odbywa się osobiście, ale w formie teleporad. Lekarz telefonicznie (lub za pośrednictwem np. Skype’a) przeprowadza wywiad z pacjentem, na podstawie którego ocenia jego stan zdrowia i udziela wskazówek.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ nie musi być zatem przeszkodą, aby otrzymać podstawową pomoc medyczną. Korzystając z prywatnego pakietu medycznego, zawsze będziesz mógł skonsultować się z lekarzem internistą w razie infekcji górnych dróg oddechowych i uzyskać informacje, jak powinieneś dalej postępować, jeżeli podejrzewasz, że Twój organizm został zaatakowany przez koronawirusa. Wystarczy tylko jeden telefon, a wizyta odbędzie się w dogodnym dla Ciebie terminie.

Koronawirus a ubezpieczenie zdrowotne – jak wybrać pakiet medyczny?

Standardowo ubezpieczenie zdrowotne obejmuje dostęp do lekarzy wszystkich specjalizacji. Pacjenci mogą również liczyć na to, że w razie potrzeby będą mogli skorzystać z hospitalizacji. Jak jest w przypadku pakietów medycznych? Zastanawiasz się, czy w ramach abonamentu medycznego również będziesz mógł liczyć na tak szeroką pomoc medyczną? To zależy.

Czytaj także: Jak wybrać pakiet medyczny? 5 zasad!

Firmy oferujące pakiety medyczne proponują zarówno pakiety podstawowe, jak i bardzo rozbudowane. Przykładowo w ramach najprostszego abonamentu będziesz mógł skorzystać z konsultacji u internisty, lekarza rodzinnego i 3 lekarzy specjalistów. Najbardziej rozbudowane pakiety obejmują nie tylko wspomnianą podstawową opiekę medyczną, ale również dostęp do lekarzy nawet 34 specjalizacji, możliwość wykonania szczepień ochronnych, szeroki pakiet badań ambulatoryjnych czy skorzystania z wizyt domowych.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej