Brak ubezpieczenia zdrowotnego a koronawirus

Aktualizacja:
Brak-ubezpieczenia-zdrowotnego-a-koronawirus

Media codziennie informują o nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 oraz liczbie osób, które wyzdrowiały. Mimo że 80 proc. przypadków przebiega łagodnie, warto zapewnić sobie dostęp do opieki medycznej. Nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, które uprawniałoby Cię do skorzystania z usług medycznych finansowanych przez NFZ? Dowiedz się, co możesz zrobić!

Szacuje się, że ok. 1,5 mln Polaków nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Należysz do tej grupy i zastanawiasz się, jak uzyskać dostęp do świadczeń medycznych? Jedną z możliwości jest wykupienie pakietu medycznego, w ramach którego będziesz mógł korzystać ze specjalistycznej opieki medycznej. To sposób, aby w razie konieczności szybko skonsultować się z lekarzami.

Czym są i jak działają pakiety medyczne?

Słyszałeś o pakietach medycznych, ale nie orientujesz się, jak one działają? Pakiety medyczne (abonamenty medyczne) to alternatywa lub uzupełnienie dla publicznej opieki medycznej. W ramach zakupionego pakietu otrzymujesz dostęp do podstawowej i specjalistycznej opieki lekarskiej. W ramach nawet podstawowych pakietów będziesz mógł skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów oraz badań i zabiegów ambulatoryjnych.

Aby skorzystać z porady lekarskiej w ramach abonamentu medycznego, wystarczy zadzwonić lub umówić się na wizytę, korzystając ze swojego indywidualnego konta online. W efekcie pakiety medyczne to sposób, aby:

  • ominąć długie kolejki do lekarzy specjalistów,
  • szybko uzyskać pomoc medyczną,
  • nie płacić za każdą wizytę u lekarza.

Dodatkowo dzięki bogatej ofercie ubezpieczeń każdy – również Ty – może wybrać taki pakiet, dzięki któremu zapewni sobie dostęp do lekarzy, z pomocy których korzysta najczęściej.

Jakie są objawy zakażenia COVID-19? Najczęstsze to gorączka, kaszel i duszności. Wymienionym symptomom towarzyszy ogólne zmęczenie. Pojawić może się także katar, ból gardła i mięśni.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego – koronawirus

Czy pakiety medyczne są pomocne na wypadek COVID-19? W przypadku każdej infekcji górnych dróg oddechowych należy skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać pomoc. Dziś, z uwagi na kwarantannę, kontakt z lekarzami pierwszego kontaktu nie odbywa się osobiście, ale w formie teleporad. Lekarz telefonicznie (lub za pośrednictwem np. Skype’a) przeprowadza wywiad z pacjentem, na podstawie którego ocenia jego stan zdrowia i udziela wskazówek.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ nie musi być zatem przeszkodą, aby otrzymać podstawową pomoc medyczną. Korzystając z prywatnego pakietu medycznego, zawsze będziesz mógł skonsultować się z lekarzem internistą w razie infekcji górnych dróg oddechowych i uzyskać informacje, jak powinieneś dalej postępować, jeżeli podejrzewasz, że Twój organizm został zaatakowany przez koronawirusa. Wystarczy tylko jeden telefon, a wizyta odbędzie się w dogodnym dla Ciebie terminie.

Koronawirus a ubezpieczenie zdrowotne – jak wybrać pakiet medyczny?

Standardowo ubezpieczenie zdrowotne obejmuje dostęp do lekarzy wszystkich specjalizacji. Pacjenci mogą również liczyć na to, że w razie potrzeby będą mogli skorzystać z hospitalizacji. Jak jest w przypadku pakietów medycznych? Zastanawiasz się, czy w ramach abonamentu medycznego również będziesz mógł liczyć na tak szeroką pomoc medyczną? To zależy.

Czytaj także: Jak wybrać pakiet medyczny? 5 zasad!

Firmy oferujące pakiety medyczne proponują zarówno pakiety podstawowe, jak i bardzo rozbudowane. Przykładowo w ramach najprostszego abonamentu będziesz mógł skorzystać z konsultacji u internisty, lekarza rodzinnego i 3 lekarzy specjalistów. Najbardziej rozbudowane pakiety obejmują nie tylko wspomnianą podstawową opiekę medyczną, ale również dostęp do lekarzy nawet 34 specjalizacji, możliwość wykonania szczepień ochronnych, szeroki pakiet badań ambulatoryjnych czy skorzystania z wizyt domowych.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
1 Comment
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments