Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych - jak kupić najlepsze NNW online?

Aktualizacja: 18.11.2019

Ubezpieczenie dla sportowców jest kluczowe niezależnie od dyscypliny i zaawansowania. W końcu jeśli dopiero zaczynasz trenować jakąś dyscyplinę i robisz to amatorsko, jesteś wyjątkowo narażony na urazy. Z kolei im bardziej rośnie stopień Twojego zaawansowania, tym większe obciążenia sobie dajesz i podchodzisz do trudniejszych zadań. Tym samym bagatelizowanie tematów związanych z ubezpieczeniem nie byłoby dobrą decyzją – ale jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW online? Jakie ubezpieczenie od sportów ekstremalnych kupić?

Dla kogo i dlaczego ubezpieczenie NWW?

Ubezpieczenie takie szczególnie ważne jest w momencie, gdy wyjeżdżasz za granicę. Wtedy w normalnych warunkach obowiązuje Cię wydawana przez NFZ karta EKUZ, która pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej. Uprawnia ona Cię jednak tylko do korzystania ze świadczeń na takich samych zasadach, na jakich korzystają z nich obywatele kraju, w którym się znajdujesz. To oznacza, że w przypadku poważniejszych urazów, wymagających hospitalizacji czy zabiegów, często będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę. Dobre ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może Cię przed tym uchronić.

SPRAWDŹ: Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych

Świadczenie NWW wypłacane jest w dwóch sytuacjach – poniesienia długotrwałego uszczerbku na zdrowiu lub w przypadku śmierci. Należy jednak pamiętać, że często nie obowiązuje ono, gdy uprawiasz sporty ekstremalne. Do nich należy chociażby spadochroniarstwo czy wspinaczka górska. Do tego niezbędne jest wykupienie poszerzonego zakresu świadczenia: ubezpieczenia od sportów ekstremalnych. W standardowej ofercie często możesz liczyć na pokrycie kosztów ratownictwa i ubezpieczenia sprzętu na wypadek kradzieży bądź zniszczenia. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wyjazdów sportowych.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW online?

Wybierając ubezpieczenie NWW, zwracasz uwagę na wiele różnych czynników – jego zakres, cenę, ale też łatwość załatwienia formalności. W zależności od tego jaki sport uprawiasz, jak często to robisz i czy wybierasz się na zagraniczne wyjazdy, musisz wybrać polisę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że im większa kwota ubezpieczenia, tym większa kwota odszkodowania będzie Ci przysługiwać w przypadku jakiegokolwiek urazu. Nie należy też zapominać o objęciu ochroną swojego sprzętu na wypadek kradzieży bądź uszkodzenia. Gdy już zdecydujesz się na konkretny zakres, czas przejrzeć oferty ubezpieczycieli. 

SPRAWDŹ: Komu przyda się ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW online: jak to zrobić?

Przykładowo gdy korzystasz z porównywarki ubezpieczeń zdrowotnych, możesz porównać ze sobą nawet kilkadziesiąt ofert. Jest to o tyle wygodne, że zakupu interesującego Cię ubezpieczenia, możesz dokonać nawet w trzy minuty, a cena zaczyna się od kilku złotych dziennie (jeśli będziesz uprawiał sporty tylko przez jeden dzień, to możesz się zdecydować na jednodniowe ubezpieczenie NNW). Nie ma jednak konkretnego limitu kosztów leczenia. Możliwość załatwienia wszystkiego online, sprawia, że dla osób aktywnych, spędzających dużo czasu w ruchu, bądź w podróży, jest to idealna opcja. Nie należy jej jednak zaniedbać, aby później nie musieć żałować w przypadku jakiegokolwiek urazu – w końcu wtedy na naszym zaniedbaniu ucierpi nie tylko zdrowie, ale i zawartość portfela.

Podsumowanie

Mówi się, że sport to zdrowie. Jednak nierzadko wiąże się on z mniej lub bardziej poważnymi urazami, niezależnie od tego czy uprawiasz go zawodowo, czy amatorsko. Dlatego wykupienie ubezpieczenia NNW jest konieczne. Jakie ubezpieczenie od sportów ekstremalnych wybrać? Jak znaleźć najlepsze NNW online?

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments