Kredyt kupiecki to wyjście z sytuacji, kiedy przedsiębiorcy brakuje odpowiednich środków na zakup niezbędnych towarów i usług. Sprawdź, jak on wygląda w praktyce i czy warto wykupić ubezpieczenie kredytu kupieckiego!
Jeśli jesteś przedsiębiorcą posiadającym firmę sprzedającą usługi lub towary, to zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że bywają sytuacje, kiedy jesteś zmuszony odroczyć termin płatności. Jest to jednak w pewnym stopniu ryzykowne, ponieważ nigdy nie masz pewności, że Twój odbiorca pokryje koszty po ustalonym terminie. Dlatego też warto skorzystać z ubezpieczenia ryzyka kredytu kupieckiego. Sprawdź szczegóły.
Kredyt kupiecki – co to jest?
Kredyt kupiecki to nic innego jak odroczenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar. Zapłata powinna nastąpić po terminie dostawy lub wykonaniu danej usługi. Taką transakcję należy potwierdzić stosowną umową, w której zostaną zawarte szczegóły i warunki odroczenia zapłaty. Może się jednak zdarzyć, że odbiorca Twoich towarów nie dotrzyma umowy, a Ty zostaniesz bez należnych środków. W tym celu warto pomyśleć o polisie, która ochroni Cię przed takimi czynnościami.
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – na czym polega?
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych. Możesz z niego skorzystać, jeśli jesteś przedsiębiorcą oferującym odroczone terminy płatności za oferowane przez Twoją firmę towary i usługi. Przedmiotem polisy stają są wierzytelności powstałe z czynności realizowanych dla Twoich klientów. Wszelkie wykonanie usług i dostarczenie towaru musi być potwierdzone dokumentem wydania oraz fakturą. Kwoty, na jakie opiewają te transakcje, obejmuje ochrona ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Polisa ma na celu ochronę przed niewypłacalnością Twojego klienta.
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – zalety
Główną zaletą i zadaniem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela, u którego wykupisz polisę. Dzięki temu Twoje środki będą bezpieczne. Nabywając taką polisę, zyskasz również możliwość wydłużenia terminów odroczenia płatności jak i zwiększysz pulę środków przeznaczonych na transakcje z kontrahentami.
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – gdzie kupić?
Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii. Ubezpieczyciel udostępnia dedykowany portal obsługi kredytów kupieckich Sol@r Finance. Jest on dostępny całodobowo przez cały rok. Portal wspiera przedsiębiorców w związku z obsługą posiadanego ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Ty, jako przedsiębiorca, masz za zadanie zgłosić ubezpieczycielowi wszystkich swoich dłużników, by ten mógł ustalić dla nich kwotowo limity kredytowe. Określenie indywidualnego limitu kredytowego następuje na podstawie oceny poziomu wypłacalności dłużników. Wysokość minimalnej składki ubezpieczeniowej oraz warunki jej zapłaty są ustalane przez strony w umowie ubezpieczenia. Poziom składki jest określany na podstawie analizy ryzyka. Trudno więc podać średnią cenę – wszystko zależy od obrotów Twojej firmy i wysokości kwot, na jakie zawierasz umowy z kontrahentami.
Nie musisz się więc dłużej zastanawiać, czy warto zainwestować w zakup ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Finanse firmowe powinny być dla Ciebie najważniejsze, więc nie ryzykuj i rozejrzyj się za najlepszą polisą!
Podsumowanie
- Z kredytu kupieckiego mogą skorzystać przedsiębiorcy oferujący sprzedaż towarów lub usług.
- Kredyt kupiecki to nic innego jak odrodzenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar.
- Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych.
- Główną celem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela.
- Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Jakiego kredytu poszukujesz? Jak najtańszego! Gdy widzisz ofertę kredytu hipotecznego bez prowizji za udzielenie, z bezpłatną wyceną nieruchomości, z atrakcyjną marżą, myślisz: „Ale tanio, tylko brać!”. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, a bardzo ważnym szczegółem jest ubezpieczenie. Z nieodpowiednim ubezpieczeniem tani kredyt może okazać się bardzo drogi. Jak ustrzec się pułapek kredytowo-ubezpieczeniowych?
Dowiedz się, jaką funkcję ma ubezpieczenie kredytu hipotecznego i czy zawsze musisz je wykupywać, kiedy decydujesz się na pożyczkę. O czym pamiętać przy wyborze polisy, żeby nie przepłacić i zapewnić sobie rozsądną ochronę?
Konsekwencją epidemii koronawirusa są czasowe ograniczenia w funkcjonowaniu zakładów pracy. Niepewność powoduje, że wielu kredytobiorców zastanawia się, co dalej. Dotyczy to szczególnie osób spłacających kredyty hipoteczne. Czy w obecnej sytuacji zadziała ubezpieczenie kredytu hipotecznego? Jakie propozycje dla swoich klientów przygotowały banki? Sprawdzamy!
Na rynku trwa boom na nieruchomości. Wiele z nich będzie finansowanych kredytem hipotecznym. Co to jest kredyt hipoteczny? Jak jest zabezpieczony i oprocentowany? Jakie koszty się z nim wiążą? Co koniecznie trzeba wiedzieć? Sprawdziliśmy!
Nie bez powodu w internecie krąży opinia, że Rosja to nie kraj, tylko stan umysłu. Rosja jest nieprzewidywalna. Tymczasem w 2013 roku ten kraj był piątym partnerem Polski pod względem wielkości eksportu. Więcej towarów wysyłaliśmy tylko do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech i Francji. Dlaczego polskie firmy tak dużo eksportują do Rosji?
Polisa na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie mieszkania - bank, w którym staramy się o kredyt hipoteczny ma prawo zaoferować nam dodatkowe polisy ubezpieczeniowe. Czy musimy z nich korzystać? Na pewno nie ze wszystkich. Warto więc wiedzieć, co dają nam poszczególne ubezpieczenia, w jaki sposób chronią nasze interesy i jak działają. Które dodatkowe ubezpieczenia warto mieć, a które to tylko marketing?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.