Kredyt kupiecki to wyjście z sytuacji, kiedy przedsiębiorcy brakuje odpowiednich środków na zakup niezbędnych towarów i usług. Sprawdź, jak on wygląda w praktyce i czy warto wykupić ubezpieczenie kredytu kupieckiego!
Jeśli jesteś przedsiębiorcą posiadającym firmę sprzedającą usługi lub towary, to zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że bywają sytuacje, kiedy jesteś zmuszony odroczyć termin płatności. Jest to jednak w pewnym stopniu ryzykowne, ponieważ nigdy nie masz pewności, że Twój odbiorca pokryje koszty po ustalonym terminie. Dlatego też warto skorzystać z ubezpieczenia ryzyka kredytu kupieckiego. Sprawdź szczegóły.
Kredyt kupiecki – co to jest?
Kredyt kupiecki to nic innego jak odroczenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar. Zapłata powinna nastąpić po terminie dostawy lub wykonaniu danej usługi. Taką transakcję należy potwierdzić stosowną umową, w której zostaną zawarte szczegóły i warunki odroczenia zapłaty. Może się jednak zdarzyć, że odbiorca Twoich towarów nie dotrzyma umowy, a Ty zostaniesz bez należnych środków. W tym celu warto pomyśleć o polisie, która ochroni Cię przed takimi czynnościami.
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – na czym polega?
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych. Możesz z niego skorzystać, jeśli jesteś przedsiębiorcą oferującym odroczone terminy płatności za oferowane przez Twoją firmę towary i usługi. Przedmiotem polisy stają są wierzytelności powstałe z czynności realizowanych dla Twoich klientów. Wszelkie wykonanie usług i dostarczenie towaru musi być potwierdzone dokumentem wydania oraz fakturą. Kwoty, na jakie opiewają te transakcje, obejmuje ochrona ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Polisa ma na celu ochronę przed niewypłacalnością Twojego klienta.
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – zalety
Główną zaletą i zadaniem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela, u którego wykupisz polisę. Dzięki temu Twoje środki będą bezpieczne. Nabywając taką polisę, zyskasz również możliwość wydłużenia terminów odroczenia płatności jak i zwiększysz pulę środków przeznaczonych na transakcje z kontrahentami.
Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – gdzie kupić?
Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii. Ubezpieczyciel udostępnia dedykowany portal obsługi kredytów kupieckich Sol@r Finance. Jest on dostępny całodobowo przez cały rok. Portal wspiera przedsiębiorców w związku z obsługą posiadanego ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Ty, jako przedsiębiorca, masz za zadanie zgłosić ubezpieczycielowi wszystkich swoich dłużników, by ten mógł ustalić dla nich kwotowo limity kredytowe. Określenie indywidualnego limitu kredytowego następuje na podstawie oceny poziomu wypłacalności dłużników. Wysokość minimalnej składki ubezpieczeniowej oraz warunki jej zapłaty są ustalane przez strony w umowie ubezpieczenia. Poziom składki jest określany na podstawie analizy ryzyka. Trudno więc podać średnią cenę – wszystko zależy od obrotów Twojej firmy i wysokości kwot, na jakie zawierasz umowy z kontrahentami.
Nie musisz się więc dłużej zastanawiać, czy warto zainwestować w zakup ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Finanse firmowe powinny być dla Ciebie najważniejsze, więc nie ryzykuj i rozejrzyj się za najlepszą polisą!
Podsumowanie
- Z kredytu kupieckiego mogą skorzystać przedsiębiorcy oferujący sprzedaż towarów lub usług.
- Kredyt kupiecki to nic innego jak odrodzenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar.
- Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych.
- Główną celem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela.
- Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii.

Redaktor Punkta
Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.
Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.
Najnowsze artykuły

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.
Najchętniej czytane

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.