Kredyt kupiecki - Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – co warto wiedzieć?

Aktualizacja:
ubezpieczenie kredytu kupieckiego

Kredyt kupiecki to wyjście z sytuacji, kiedy przedsiębiorcy brakuje odpowiednich środków na zakup niezbędnych towarów i usług. Sprawdź, jak on wygląda w praktyce i czy warto wykupić ubezpieczenie kredytu kupieckiego!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą posiadającym firmę sprzedającą usługi lub towary, to zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że bywają sytuacje, kiedy jesteś zmuszony odroczyć termin płatności. Jest to jednak w pewnym stopniu ryzykowne, ponieważ nigdy nie masz pewności, że Twój odbiorca pokryje koszty po ustalonym terminie. Dlatego też warto skorzystać z ubezpieczenia ryzyka kredytu kupieckiego. Sprawdź szczegóły.

Kredyt kupiecki – co to jest?

Kredyt kupiecki to nic innego jak odroczenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar. Zapłata powinna nastąpić po terminie dostawy lub wykonaniu danej usługi. Taką transakcję należy potwierdzić stosowną umową, w której zostaną zawarte szczegóły i warunki odroczenia zapłaty. Może się jednak zdarzyć, że odbiorca Twoich towarów nie dotrzyma umowy, a Ty zostaniesz bez należnych środków. W tym celu warto pomyśleć o polisie, która ochroni Cię przed takimi czynnościami.

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – na czym polega?

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych. Możesz z niego skorzystać, jeśli jesteś przedsiębiorcą oferującym odroczone terminy płatności za oferowane przez Twoją firmę towary i usługi. Przedmiotem polisy stają są wierzytelności powstałe z czynności realizowanych dla Twoich klientów. Wszelkie wykonanie usług i dostarczenie towaru musi być potwierdzone dokumentem wydania oraz fakturą. Kwoty, na jakie opiewają te transakcje, obejmuje ochrona ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Polisa ma na celu ochronę przed niewypłacalnością Twojego klienta.

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – zalety

Główną zaletą i zadaniem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela, u którego wykupisz polisę. Dzięki temu Twoje środki będą bezpieczne. Nabywając taką polisę, zyskasz również możliwość wydłużenia terminów odroczenia płatności jak i zwiększysz pulę środków przeznaczonych na transakcje z kontrahentami.

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – gdzie kupić?

Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii. Ubezpieczyciel udostępnia dedykowany portal obsługi kredytów kupieckich Sol@r Finance. Jest on dostępny całodobowo przez cały rok. Portal wspiera przedsiębiorców w związku z obsługą posiadanego ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Ty, jako przedsiębiorca, masz za zadanie zgłosić ubezpieczycielowi wszystkich swoich dłużników, by ten mógł ustalić dla nich kwotowo limity kredytowe. Określenie indywidualnego limitu kredytowego następuje na podstawie oceny poziomu wypłacalności dłużników. Wysokość minimalnej składki ubezpieczeniowej oraz warunki jej zapłaty są ustalane przez strony w umowie ubezpieczenia. Poziom składki jest określany na podstawie analizy ryzyka. Trudno więc podać średnią cenę – wszystko zależy od obrotów Twojej firmy i wysokości kwot, na jakie zawierasz umowy z kontrahentami.

Nie musisz się więc dłużej zastanawiać, czy warto zainwestować w zakup ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Finanse firmowe powinny być dla Ciebie najważniejsze, więc nie ryzykuj i rozejrzyj się za najlepszą polisą!

Podsumowanie

  1. Z kredytu kupieckiego mogą skorzystać przedsiębiorcy oferujący sprzedaż towarów lub usług.
  2. Kredyt kupiecki to nic innego jak odrodzenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar.
  3. Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych.
  4. Główną celem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela.
  5. Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments