Kredyt kupiecki - Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – co warto wiedzieć?

Aktualizacja:
ubezpieczenie kredytu kupieckiego

Kredyt kupiecki to wyjście z sytuacji, kiedy przedsiębiorcy brakuje odpowiednich środków na zakup niezbędnych towarów i usług. Sprawdź, jak on wygląda w praktyce i czy warto wykupić ubezpieczenie kredytu kupieckiego!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą posiadającym firmę sprzedającą usługi lub towary, to zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że bywają sytuacje, kiedy jesteś zmuszony odroczyć termin płatności. Jest to jednak w pewnym stopniu ryzykowne, ponieważ nigdy nie masz pewności, że Twój odbiorca pokryje koszty po ustalonym terminie. Dlatego też warto skorzystać z ubezpieczenia ryzyka kredytu kupieckiego. Sprawdź szczegóły.

Kredyt kupiecki – co to jest?

Kredyt kupiecki to nic innego jak odroczenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar. Zapłata powinna nastąpić po terminie dostawy lub wykonaniu danej usługi. Taką transakcję należy potwierdzić stosowną umową, w której zostaną zawarte szczegóły i warunki odroczenia zapłaty. Może się jednak zdarzyć, że odbiorca Twoich towarów nie dotrzyma umowy, a Ty zostaniesz bez należnych środków. W tym celu warto pomyśleć o polisie, która ochroni Cię przed takimi czynnościami.

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – na czym polega?

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych. Możesz z niego skorzystać, jeśli jesteś przedsiębiorcą oferującym odroczone terminy płatności za oferowane przez Twoją firmę towary i usługi. Przedmiotem polisy stają są wierzytelności powstałe z czynności realizowanych dla Twoich klientów. Wszelkie wykonanie usług i dostarczenie towaru musi być potwierdzone dokumentem wydania oraz fakturą. Kwoty, na jakie opiewają te transakcje, obejmuje ochrona ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Polisa ma na celu ochronę przed niewypłacalnością Twojego klienta.

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – zalety

Główną zaletą i zadaniem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela, u którego wykupisz polisę. Dzięki temu Twoje środki będą bezpieczne. Nabywając taką polisę, zyskasz również możliwość wydłużenia terminów odroczenia płatności jak i zwiększysz pulę środków przeznaczonych na transakcje z kontrahentami.

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego – gdzie kupić?

Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii. Ubezpieczyciel udostępnia dedykowany portal obsługi kredytów kupieckich Sol@r Finance. Jest on dostępny całodobowo przez cały rok. Portal wspiera przedsiębiorców w związku z obsługą posiadanego ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Ty, jako przedsiębiorca, masz za zadanie zgłosić ubezpieczycielowi wszystkich swoich dłużników, by ten mógł ustalić dla nich kwotowo limity kredytowe. Określenie indywidualnego limitu kredytowego następuje na podstawie oceny poziomu wypłacalności dłużników. Wysokość minimalnej składki ubezpieczeniowej oraz warunki jej zapłaty są ustalane przez strony w umowie ubezpieczenia. Poziom składki jest określany na podstawie analizy ryzyka. Trudno więc podać średnią cenę – wszystko zależy od obrotów Twojej firmy i wysokości kwot, na jakie zawierasz umowy z kontrahentami.

Nie musisz się więc dłużej zastanawiać, czy warto zainwestować w zakup ubezpieczenia kredytu kupieckiego. Finanse firmowe powinny być dla Ciebie najważniejsze, więc nie ryzykuj i rozejrzyj się za najlepszą polisą!

Podsumowanie

  1. Z kredytu kupieckiego mogą skorzystać przedsiębiorcy oferujący sprzedaż towarów lub usług.
  2. Kredyt kupiecki to nic innego jak odrodzenie terminu płatności za wykonaną usługę lub zamówiony towar.
  3. Ubezpieczenie kredytu kupieckiego to inaczej ubezpieczenie wierzytelności handlowych.
  4. Główną celem ubezpieczenia wierzytelności handlowych jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności Twoich klientów na ubezpieczyciela.
  5. Taki rodzaj ubezpieczenia możesz zakupić m. in. w Ergo Hestii.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kiedy o nie wnioskować?

Poruszając się po polskich drogach, mogłeś zwrócić uwagę na pojazdy z czerwonymi tablicami rejestracyjnymi, które różnią się od standardowych tablic. Czy wiesz, co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kto może z nich korzystać? Przygotowaliśmy krótki przewodnik dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z tym zagadnieniem.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Parkowanie równoległe krok po kroku

Parkowanie to jedna z podstawowych czynności, które każdy kierowca musi opanować. Wśród różnych technik parkowania, parkowanie równoległe, często nazywane kopertą, uchodzi za jeden z najtrudniejszych manewrów do wykonania. Wymaga precyzyjnego cofania bardzo blisko innych zaparkowanych pojazdów. Jednak dzięki regularnej praktyce i opanowaniu odpowiedniej techniki, parkowanie równoległe będzie znaczenie łatwiejsze.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej