Finanse pod pantoflem – Citi Handlowy zagląda Polakom do portfeli, ogląda budżet domowy i sprawdza kto nim zarządza

Aktualizacja:

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy przeprowadziła doroczne badania „Postawy Polaków wobec oszczędzania” , dzięki którym ustalono, że to kobiety najczęściej odpowiedzialne są za budżet domowy. 40% pań deklaruje, że zajmuje się planowaniem finansów, a tylko 10% przyznaje, że nie sprawuje nad nimi kontroli. 22% mężczyzn pozostawia oszczędzanie i planowanie wydatków płci pięknej.

Kobiety także częściej wybierają usługi takie jak lokaty (16%) i konta oszczędnościowe (13%), pokładając zaufanie w bankach, podczas gdy panowie wolą trzymać pieniądze w skarpecie (19% mężczyzn przechowuje gotówkę w domu).

Badania wykazały, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają problem z określeniem celu, na który chcąc przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze. Nie ulega jednak wątpliwości, że panie myślą bardziej dalekosiężnie, bo w perspektywie roku (33%), natomiast panowie nie zamykają swoich oszczędności w żadne ramy czasowe (39%).

Mimo że wyznaczenie celu oszczędzania wydaje się być najważniejszą i najbardziej skuteczną motywacją , co czwarty Polak nie określa, na co odkłada pieniądze. Co ciekawe, z myślą o drobnych uciechach częściej  oszczędzają panowie (mężczyźni – 19%, kobiety – 16% ).

Więcej o nawykach finansowych Polaków można przeczytać w raporcie z badań Fundacji Kronenberga na stronie Citi Handlowy.

Źródło: www.citibank.pl

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments