Punkta

Według raportu Lloyd’s stworzonego we współpracy z  Centre for Economics and Business Research (CEBR) , Hiszpania to reprezentacja na mundial, która plasuje się prawie na samym szczycie rankingu pod względem sumy wartości ubezpieczeniowej każdego piłkarza kadry.

Do stworzenia specyficznego algorytmu, CEBR wykorzystało dane o wartości kontraktów sportowych oraz dodatkowych wynagrodzeń futbolistów.  Z pomocą anonimowych danych uzyskanych od Sporting Intelligence oraz innych zmiennych, powstał model ekonomiczny prezentujący majątkową wartość ubezpieczeniową 32 reprezentacji na mistrzostwa świata w piłce nożnej razem i z osobna, na podstawie przewidywanych zarobków piłkarzy do czasu emerytury.

Całkowitą wartość ubezpieczeniową wszystkich reprezentacji oszacowano na 6,2 mld funtów. Niemcy, Hiszpania i Anglia mają najdroższe reprezentacje. Dla wyostrzenia obrazu – przeciętna suma zarobków jednego piłkarza Anglii wynosi tyle, ile zarobki całej drużyny z Kostaryki, a pierwsze trzy zespoły w rankingu warte są w sumie 1,7 mld funtów – tyle, ile dwadzieścia ostatnich reprezentacji na liście razem wzięte. Pełne zestawienie można obejrzeć tutaj.

Ogromne różnice w przewidywanej wartości ubezpieczeniowej poszczególnych drużyn każą zastanowić się nad tym czy awans w mistrzostwach świata w piłce nożnej zależy jedynie od umiejętności i talentu piłkarzy.

Źródło: http://www.lloyds.com/