Horoskop kierowcy - znaki zodiaku za kierownicą - kto prowadzi NAJGORZEJ?

Aktualizacja:
horoskop kierowcy

Byk z Baranem to furiaci, a Panna jest tak rozmarzona, że lepiej z nią nie wsiadać do auta? Niekoniecznie. Horoskop kierowcy to tylko zabawa i pewna sugestia. My sprawdzamy twarde dane o tym jak znaki zodiaku zachowują się za kierownicą. Kto prowadzi najgorzej?

Horoskop kierowcy, czy raczej kierowców to pewna sugestia na temat naszych predyspozycji, temperamentu i zachowania za kierownicą. Można się z nią zgadzać, albo nie, ale okazuje się, że blisko 60 % Polaków deklaruje, że wierzy w horoskopy, a sama branża ezoteryczna w Polsce wyceniana jest na około 2 miliardy złotych.

Horoskop kierowcy – źródło danych

Postanowiliśmy przyjrzeć się standardowym zaleceniom i opisom kierowców z poszczególnych znaków zodiaku i sprawdzić, jak wyglądają one w zestawieniu z twardymi danymi na temat szkodowości poszczególnych grup kierowców i składką ubezpieczenia OC jaką płacą.

Aby dane były wiarygodne i nie wyglądały jak wróżenie z kuli, przeanalizowaliśmy ponad 220 tys. kalkulacji wykonanych przez klientów Punkta. Zestawiliśmy dane o dacie urodzenia, a więc również znaku zodiaku, z informacjami o cenie polisy i szkodowości kierowców.

Wnioski zaskakują!

Horoskop kierowcy – Baran za kierownicą

Baran to znak uznawany za temperamentny i ognisty – bierze życie za rogi i nie da sobie w kaszę dmuchać. Barany bywają impulsywne, tak w życiu, jak i na drodze. Nie żałują klaksonu i nie znoszą maruderów. Lubią szybkie, zwinne auta i nie dla nich typowe „dzieciowozy”. Nie powinny jednak inwestować w sportowe Porsche, bo brawura w połączeniu z temperamentem bywa zgubna! Ciężka noga może potem kosztować ciężkie pieniądze.

Tyle horoskop – a co o Baranach mówią liczby?

Przeanalizowaliśmy ponad 220 tys. kalkulacji cen OC i danych o szkodowości w podziale na poszczególne znaki zodiaku oraz płeć. Jak na tle innych wypada Baran? Średnio Barany płacą za OC odrobinę więcej niż średnia dla wszystkich znaków zodiaku – gorzej wypadają panowie spod tego znaku, paniom najwyraźniej udaje się lepiej okiełznać swój temperament.

Horoskop kierowcy – Byk za kierownicą

Byk, chociaż rogaty jak Baran, za kierownicą jest niezawodny i ostrożny. Nie ma aż tak ciężkiej nogi, jest zwykle odpowiedzialny i nie lubi niepotrzebnego ryzyka. Tak panie jak i panowie bywają motoryzacyjnymi gadżeciarzami i jeśli tylko mają taką możliwość, nie zobaczycie ich w wysłużonym Golfie. Mandatów płacić nie lubią, a o auta dbają.

Tyle horoskop, a co mówią liczby? Tak panie jak i panowie ze znaku Byka za OC płacą mniej niż narowisty Baran. To także jeden z najmniej szkodowych znaków jeśli chodzi o cały zodiak. Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem, najprawdopodobniej nie będziesz mieć aż tak wielu szkód na swoim koncie. W całej przeanalizowanej przez nas grupie liczba Byków ze szkodą nie przekracza 0.6 % – tak wśród kobiet jak i mężczyzn. To trochę mniej niż średnia – horoskop kierowcy Byka zdaje się więc sprawdzać!

Horoskop kierowcy – Bliźniak za kierownicą

Bliźniaki to kierowcy mało skoncentrowani, ale za to z dobrym refleksem. Nie potrafią poświęcić się jednej czynności, dlatego często łączą prowadzenie samochodu z innymi aktywnościami – co nie zawsze dobrze wpływa na bezpieczeństwo na drodze.

Bliźniak lubi ekspresję i nieszablonowość, więc raczej nie zobaczysz go w Skodzie Fabii, czy klasycznym Yarisie. No chyba, że zaszpanuje odlotowym kolorem karoserii, albo dodatkami z Aliexpress.

Co na ten horoskop dla Bliźniaka twarde dane? Sprawa może być odrobinę zaskakująca, ale liczby potwierdzają, że to panie spod znaku Bliźniąt powodują więcej niż statystyczna średnia wypadków. Panowie na drodze zachowują się podobnie do wspomnianych już Baranów. Za OC płacą więc również porównywalnie.

 Punkta zodiak horoskop kierowcy

Horoskop dla Raka

Jemu możesz pożyczyć ukochane auto i kto jak kto, ale on powinien je zwrócić bez najmniejszej rysy. Raki prowadzą bezpiecznie, nie szarżują, nie mają potrzeby udowadniania innym użytkownikom drogi swojej wartości ryzykownymi zachowaniami, a jako kierowcy rodzinni, są wręcz hiper odpowiedzialni.

Dla innych użytkowników drogi Raki to często kierowcy zbyt ostrożni i postępujący aż nadto zachowawczo.

Czy znajduje to odzwierciedlenie w statystykach wypadków i cenach OC? Tak! Panie i panowie spod znaku Raka powodują statystycznie najmniej wypadków jeśli chodzi o średnią dla całego zodiaku.

Horoskop kierowcy – uwaga jedzie LEW!

Lwy na drodze bywają furiatami i lubią pokazać, kto ma największy… silnik. Bywa, że szarżują, lubią także zaświecić wypolerowaną karoserią i najnowszymi felgami. Lew nie lubi, kiedy sąsiad ma lepsze auto, ale dotyczy to zwykle głównie panów. Panie bywają bardziej spolegliwe i nie szaleją aż tak bardzo. Nie mają także potrzeby udowadniania innym, że trasa to ich terytorium i należy za wszelką cenę zjechać im z drogi.

Tą tendencję odzwierciedlają także liczby. Panowie spod znaku Lwa powodują więcej wypadków niż Lwice. Siłą rzeczy więc to oni płacą więcej za OC –  ale nie odbiegają specjalnie od reszty zodiaku.

Horoskop kierowcy – jedzie PANNA

Panna to kierowca idealny. Zawsze zwalnia przy znakach z ograniczeniami prędkości, zatrzymuje się przed STOPEM i zna przepisy. Niestety gorzej radzi sobie jeśli na drodze dzieje się coś nieprzewidzianego, albo auto, mimo skrupulatnego serwisowania i daleko posuniętej ostrożności odmawia posłuszeństwa. Panny nie lubią takich sytuacji. Tracą wtedy kontrolę nad sytuacją, a to dla nich skrajnie niekomfortowe.

Jeśli chodzi o wypadkowość, ta jest odrobinę powyżej średniej. Trochę gorzej wypadają tu panie. Jesteśmy jednak pewni, że do tych wypadków dochodzi głównie w sytuacjach dla Panien nietypowych i stresujących. Z całą pewnością Panny nie powodują wypadków z powodu brawury czy nieprzestrzegania przepisów drogowych.

Horoskop kierowcy – Waga

Wagi jak to wagi – są zrównoważone, nie mają ciągot do popisywania się niczym Lwy, nie muszą imponować sąsiadom niczym Baran, w ogóle nie czują potrzeby udowadniania komuś czegokolwiek – czy to w życiu, czy na drodze. Prowadzą pewnie, ale nie czują z tego powodu ekscytacji. Nie kręcą ich motoryzacyjne gadżety, ani najnowsze modele samochodów. Do tematu podchodzą pragmatycznie i użytkowo.

Co ciekawe widać sporą różnicę między paniami, a panami spod znaku Wagi. To panie powodują w tej grupie więcej wypadków – porównywalnie do pań spod znaku Bliźniąt.

Horoskop kierowcy – Skorpion

Skorpion to kierowca, któremu lepiej nie siedzieć na ogonie. Może się wkurzyć – bywa narwany i nieprzewidywalny. Jeśli nie opanuje swojego temperamentu, stanie się kolekcjonerem mandatów i otarć na karoserii. Jeśli ktoś wyprzedza na trzeciego, wciska się w najwęższe miejsce parkingowe i udaje, że nie rozumie dlaczego zatrzymała go policja, z dużym prawdopodobieństwem jest to kierowca spod znaku Skorpiona.

Co na to statystyki wypadków i ceny OC? Tu również, co zaskakujące panie wypadają trochę gorzej od panów. Średnia dla całego znaku znajduje się gdzieś po środku stawki, ceny OC podobnie.

Horoskop kierowcy – Strzelec

Astrologowie twierdzą, że Strzelec to ryzykant, wariat, drogowy pirat. Kierowca, który co prawda ma umiejętności, odpowiedni poziom koncentracji i refleks, ale któremu brakuje opanowania, wyobraźni i świadomości tego, że na drodze nie jest sam. Jeśli Strzelec to Twój znak i naprawdę musisz wyszaleć się za kierownicą, pomyśl o rajdach, gokartach, albo bezdrożach, gdzie spokojnie możesz wcisnąć gaz do dechy, bez obaw, że zagrozisz cudzemu bezpieczeństwu.

Czy te rewelacje o Strzelcach potwierdzają nasze ubezpieczeniowe statystki? Zdecydowanie, ale tylko w przypadku panów! Panie wypadają najlepiej w całym zodiaku – panowie mianowicie – najgorzej. Ich średnia wypadkowość jest prawie dwa razy wyższa niż w przypadku innych znaków zodiaku.

Horoskop kierowcy – Koziorożec

Jeździ przepisowo, jest zdystansowany i raczej ostrożny. Panie lubią wszystko zaplanować, mają także alternatywy na każdą nieprzewidzianą drogową sytuację. Panowie zdecydowanie nie lubią się spieszyć, wolą wyjechać wcześniej niż wymijać wszystkich maruderów, bo czas goni. Minusem Koziorożców bywa ich nadmierne asekuranctwo. Powinni uczyć się podejmować szybsze drogowe decyzje.

Jak w statystykach ubezpieczycieli wypadają Koziorożce? Nie będzie zdziwienia: jest dobrze. Koziorożce – tak kobiety jak i mężczyźni powodują mniej wypadków niż średnia dla całego zodiaku.

Horoskop kierowcy – Wodnik

Wodnik to pasjonat techniki – przynajmniej ten płci męskiej. Zwykle zna się na motoryzacji, prowadzi pewnie, bezpiecznie i z rozwagą. Potrafi wymienić koło, albo wezwać pomoc, jeśli nie chce mu się brudzić rączek. Czasami lubi też zaszaleć, ale nie jest typem kierowcy, który wzbija tabuny kurzu na wiejskiej drodze, raczej pojedzie na tor, albo umówi się z przyjaciółmi na moto-party.

Wodniki trzymają się środka stawki –  nie powodują więcej wypadków niż wynosi średnia dla całego zodiaku, można się więc spodziewać, że za ubezpieczenie OC zapłacą również średnio –  ani bardzo mało, ani bardzo dużo.

Horoskop kierowcy – Ryby

Ryby są raczej spokojne i zupełnie nie skore do brawury. Nie szaleją, ale bywa, że za kółkiem rozmarzą się i zamyślą – a to nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem. Lubią długą jazdę autem, ale nie przepadają za prowadzeniem samochodu w mieście. To nie na ich nerwy. Nie ogarniają wszystkich technicznych niuansów, ale nie przeszkadza im to cieszyć się samochodem.

Statystyki potwierdzają horoskop dla Ryby – kierowcy. Wypadków -tak z udziałem pań i panów spod tego znaku jest niedużo. Marzycielska Ryba może czasem stracić kontakt z rzeczywistością, ale szczęśliwie nie traci kontroli nad autem.

Horoskop, czy nie horoskop –  porównuj ceny!

Bez względu na to, spod jakiego znaku jesteś i jak prowadzisz, pamiętaj, że brak szkód na koncie oznacza zawsze tańsze OC.  Warto prowadzić bezpieczenie i porównywać ceny, bo nie trzeba być astrologiem, żeby wiedzieć, że na OC nie warto przepłacać.

Chwila nieuwagi może zdarzyć się każdemu czy urodził się w maju czy w październiku. Szkoda to nie jest koniec świata.

Najtańsze oferty ubezpieczenia znajdziesz za pomocą naszej porównywarki.

Średnie ceny OC po trzecim kwartale 2018 roku – jest DUŻO taniej!

Podsumowanie

 1. Baran - trochę za szybki i za nerwowy
 2. Byk - niezawodny i ostrożny
 3. Bliźniak – roztargniony, ale z dobrym refleksem
 4. Rak - odpowiedzialny i godny zaufania
 5. Lew – lubi zaszpanować i wcisnąć gaz do dechy
 6. Panna - rozsądna i opanowana, ale nie lubi nieprzewidzianych sytuacji
 7. Waga - zrównoważona i z dużym dystansem
 8. Skorpion -  lubi szaleć i dobrze zna się z drogówką
 9. Strzelec - motoryzacyjny pasjonat, niestety także pirat drogowy
 10. Koziorożec - stateczny i dobrze zorganizowany, czasem asekurant
 11. Wodnik - lubi zaszaleć, ale zna umiar
 12. Ryby – trochę za melancholijne, wolą jazdę za miastem
 13. Nie to ważne jaki masz znak zodiaku, a to, żeby jeździć bezpieczenie i nie przepłacać za OC!

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Chuda
Chuda
3 lat temu

Dobre :-)))

Janusz ryba
Janusz ryba
3 lat temu

jeszcze w porównywarce powinno być to brane pod uwagę przy ustalaniu stawki za polisę