Pelikan był niewinny! Oszust ubezpieczeniowy złapany z pomocą YouTube'a

Aktualizacja:
Pelikan był niewinny! Oszust ubezpieczeniowy złapany z pomocą YouTube’a

Kultura Twittera, Facebooka i Youtube’a po raz kolejny zebrała swoje żniwo. Tym razem ofiarą wścibskiego oka prywatnej kamery nie padła żadna celebrytka bez majtek ani niewinna gimnazjalistka szukająca poklasku rówieśników, ale złapany na próbie wyłudzenia odszkodowania 39-letni diler samochodowy z Teksasu.

W 2009 roku Andy Lee House wjechał swoim wartym milion dolarów Bugatti Veyron do stawu, po czym zgłosił szkodę do ubezpieczyciela i domagał się odszkodowania w wysokości 2,2 milionów dolarów. Teksańczyk rzekomo spuścił na chwilę oko z drogi, kiedy sięgał po telefon komórkowy i wtedy przed maską pojawił się wielki pelikan. Żeby ratować ptaka przed niechybną śmiercią, Andy House wykonał gwałtowny manewr i wylądował w wodzie. Silnik podtopionego auta, zostawiony na chodzie, został całkowicie zalany i zniszczony przez słoną wodę. Oszust ubezpieczeniowy twierdził, że nie wyłączył silnika natychmiast po wypadku, ponieważ został zaatakowany przez komary. Historia 39-letniego dilera samochodowego z wybujałą wyobraźnią i niezdrową żądzą zysku od początku wzbudzała podejrzenia ubezpieczyciela, ale gwoździem do trumny okazał się filmik umieszczony na YouTube, który został nakręcony przez przypadkowego kierowcę.

Bugatti Veyron to najszybszy seryjnie produkowany samochód świata. Swoje kosztuje, prezentuje się imponująco a jego maksymalna prędkość wynosi 430 km/h. Nic dziwnego, że przyciąga wzrok. Oczarowani świadkowie zdarzenia włączyli kamerę, żeby nakręcić zjawiskowe auto i tym samym zapewnili ubezpieczycielowi i prokuratorowi dowód w sprawie o próbę wyłudzenia odszkodowania. Na filmiku nie widać żadnego pelikana a samochód nie wygląda na szarpnięty nagłym manewrem kierowcy. Andy House przyznał się do winy i będzie musiał stanąć przed sądem, który może skazać go nawet na 20 lat więzienia. „Wypadek” Bugatti Veyrone wyglądał tak:

Źródło: Fakty TVN, http://www.dailymail.co.uk/

Foto: by Christopher Watson, via Wikimedia Commons

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments