Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd: wybieramy ubezpieczenie za granicą

Opublikowano: 19.11.2019

Wyjazd za granicę często stawia przed nami wiele pytań. Jednak poza rozważaniami na temat tego, co ze sobą spakować, jakie atrakcje zwiedzić i jaki hotel wybrać, powinniśmy zastanowić się też nad sprawami kluczowymi dla naszego zdrowia. Warto przeanalizować, jak wygląda publiczna opieka zdrowotna w danym kraju. Sprawdzić, jak dużo będziemy musieli dopłacić w przypadku potencjalnych problemów. Podpowiedź jest jedna: nie wybieraj się na wakacje bez aktualnego ubezpieczenia na wyjazd! Przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągawkę – sprawdź co powinno obejmować dobre ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd.

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd: Europa

Jesienią na południu Europy wciąż są temperatury o których my, Polacy, możemy już zapomnieć do okolic maja. Dlatego też jest to często wybierany kierunek przez naszych rodaków. Jak ubezpieczyć się, by przy okazji takiego wyjazdu mieć spokojną głowę? Wiele osób korzysta z karty EKUZ, która uprawnia do publicznej opieki na takich samych zasadach, jakie obowiązują pacjentów w danym kraju. Wbrew pozorom jednak nie zawsze jest to wyjście idealne, w wielu krajach bowiem wcale nie oznacza jednocześnie darmowych wizyt u lekarza, gdyż chociażby we Francji do usług medycznych należy dopłacać. Ubezpieczenie przy okazji wyjazdu za granicę skutecznie rozwiąże ten problem.

SPRAWDŹ: Jakie ubezpieczenie na podróż po Europie wybrać?

Jaka suma ubezpieczenia będzie odpowiednia przy okazji wyjazdu do jednego z europejskich państw? Jeśli nie cierpimy na żadną chorobę przewlekłą, czy też nie zamierzamy uprawiać sportów ekstremalnych, kwota ta powinna oscylować w okolicach 200 000 zł. Wtedy ze spokojną głową możemy korzystać z opieki medycznej na naszym kontynencie.

Najlepsze ubezpieczenie poza Europą

Ruszając poza Europę, powinniśmy już wybrać zdecydowanie wyższą sumę ubezpieczenia: ok. 600 000 zł. Opieka zdrowotna poza naszym kontynentem bywa znacznie droższa, do tego dochodzą koszty transportu, czy innych skomplikowanych procedur. Oczywiście, jeśli jedziemy do takich krajów jak Tajlandia warto wcześniej zaszczepić się na często występujące w tamtych okolicach choroby, które Europejczyków na dobrą sprawę nie dotyczą. 

Jest to o tyle istotne, że ubezpieczyciel na określonych warunkach może odmówić wypłaty świadczenia. Wspomniane szczepienia mogą być częścią wymagań wobec ubezpieczającego się – zawsze należy zapoznać się z warunkami wypłaty świadczenia, które znajdziemy w OWU polisy. Jeśli chcemy uniknąć przykrej niespodzianki w postaci odmowy, każdy warunek z dokumentu musi zostać spełniony. Ponadto dokładnie należy poinformować ubezpieczyciela o naszym stanie zdrowia. Jeśli cierpimy na przewlekłą chorobę, ale nasz stan na daną chwilę jest dobry, wciąż musimy powiedzieć o tym dostawcy polisy. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy nasz stan się pogorszy.

SPRAWDŹ: Jak tanio spędzić wakacje za granicą?

Gdzie znajdziesz najtańsze ubezpieczenie zdrowotne?

Na szczęście ofert ubezpieczeń na rynku nie brakuje i nawet przy tylu zawiłościach będziemy w stanie znaleźć polisę dla siebie. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji są oczywiście porównywarki ubezpieczeń. Przykładowo, w naszej porównywarce ubezpieczeń turystycznych możemy porównać nawet kilkadziesiąt ofert i wybrać ubezpieczenie całkowicie online w dwie minuty. Cena zaczyna się nawet od kilku złotych za dzień wyjazdu, ale to tylko od nas zależy wybór ceny i zakresu ubezpieczenia. W końcu zawsze powinno nam zależeć nam na tym, by dostosować ofertę maksymalnie do naszych potrzeb.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments