Podróże

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń turystycznych.
Podróże

8 pytań o ubezpieczenie podróżne – zadaj je, zanim wybierzesz!

W przedurlopowym pośpiechu i szaleństwie, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, robimy to bezrefleksyjnie, kierując się jak najniższą ceną. To duży błąd, który może nas kosztować masę stresu i dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, gdy ulegniemy wypadkowi, a polisa, którą mamy, okaże się niewystarczająca, by pokryć koszty leczenia.

6 nieoczywistych miejsc na zimowe wyjazdy

Dokąd wybrać się na ferie z rodziną lub zimowy wypad ze znajomymi? Biura podróży oferują nam przede wszystkim narciarskie wyjazdy w polskie góry lub austriackie i włoskie stoki. Popularne są też wyjazdy do europejskich stolic. Co jednak wybrać, jeśli nie chcemy jechać tam gdzie wszyscy i szukamy nieoczywistych miejsc na zimowe wypady?

2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Wybierasz się w Tatry Słowackie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Tatry Słowackie to jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić dostosowaną do potrzeb polisę turystyczną. Jakie ubezpieczenie w Tatry Słowackie kupić?

Czytaj więcej
Winiety Rumunia 2023
2023.07.04  •  Podróże
Wszystko, co musisz wiedzieć o winietach w Rumunii

W wielu krajach europejskich obowiązuje płatność za poruszanie się po drogach. Rumunia nie jest wyjątkiem. Kto jest zobowiązany do uiszczania opłat drogowych w tym kraju i w jakiej formie się je pobiera? Warto sprawdzić, jak przygotować się do podróży przez Rumunię, aby uniknąć kar.

Czytaj więcej
2023.07.04  •  Podróże
Czy warto jechać samochodem do Chorwacji w 2023 roku?

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków turystycznych wśród Polaków. Do wyjazdu zachęcają piękne plaże, imponujące parki narodowe, zabytki oraz bogata infrastruktura. Czy w 2023 roku warto jechać do Chorwacji samochodem? Poznaj koszty oraz polecane trasy i zdecyduj, który środek transportu będzie najlepszy.

Czytaj więcej
Ruch na drodze
2023.06.12  •  Podróże
Ile kosztuje poruszanie się po płatnych drogach w Polsce?

Poruszanie się po polskich drogach co do zasady jest bezpłatne. Istnieją jednak autostrady, na których obowiązują dodatkowe opłaty. Dowiedz się, ile kosztują drogi płatne w Polsce i gdzie się znajdują, a także jakie zasady obowiązują w innych krajach europejskich.

Czytaj więcej
Winiety Słowenia
2023.06.12  •  Podróże
Winiety – Słowenia. Koszt winiet w Słowenii w 2023

Wybierasz się w podróż za granicę i planujesz poruszać się samochodem po Słowenii? Pamiętaj, że przejazd przez ten kraj jest płatny. Aby uniknąć wysokiej kary, musisz wykupić winietę. Sprawdź, gdzie kupić winietę na Słowenię i jaki jest jej koszt.

Czytaj więcej
Winiety Austria
2023.06.12  •  Podróże
Ile kosztuje winieta do Austrii 2023?

Korzystanie z autostrad oraz dróg szybkiego ruchu w Austrii jest płatne. Przed wjazdem do tego kraju musisz zadbać o wykupienie odpowiedniej winiety. Sprawdź, jakie są ceny winiety w Austrii i gdzie można ją kupić.

Czytaj więcej
szczęśliwa rodzina na sankach podczas ferii zimowych
2023.02.13  •  Podróże
Ubezpieczenie na ferie. Zadbaj o bezpieczne zimowisko!

Ferie trwają, a pogoda za oknem zachęca do wyjazdów zimowych. Jeśli planujesz wybrać się w góry ze swoimi najbliższymi, zadbaj o ich bezpieczeństwo z ubezpieczeniem na wyjazd zimowy. Oto wszystko, co warto wiedzieć o tej polisie.

Czytaj więcej
ubezpieczenie w góry
2023.01.04  •  Podróże
Planujesz wycieczki w góry? Pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu!

Chodzenie po górach to jeden z ulubionych sposobów Polaków na spędzanie długich weekendów i nie tylko. Aby cieszyć się spokojną głową podczas wycieczek górskich, warto wykupić przed wyjazdem polisę turystyczną. Zobacz, dlaczego to tak ważne i jakie ubezpieczenie górskie wybrać.

Czytaj więcej
2022.10.25  •  Podróże
Kto i kiedy może ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot?

Zastanawiasz się, czy za każdy opóźniony lub odwołany lot pasażer może starać się o odszkodowanie? Niestety, zaburzenia planu lotów to częsty problem w czasie podróży lotniczych, dlatego warto znać obowiązujące przepisy. Dowiedz się, jak domagać się swoich praw i kiedy przysługuje Ci odszkodowanie za opóźniony lot.

Czytaj więcej