Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły

Zastanawiasz się nad zakupem używanego auta? Przeglądasz oferty sprzedaży na portalach aukcyjnych? Bierzesz pod uwagę kupno samochodu w komisie? Dodatkowo, kolega proponuje Ci sprowadzenie auta zza granicy? Opcji na zakup samochodu używanego masz kilka. Każda z nich ma swoje wady i zalety. O czym pamiętać i co należy sprawdzić, by dobrze wybrać auto z „drugiej ręki”, oraz wreszcie gdzie najlepiej kupić takie auto?

Wielu handlarzy „odpicowuje” sprzedawane samochody tak, aby zamaskować usterki. Jak więc kupić sprowadzony samochód, aby nie dać wcisnąć sobie grata? Przeczytaj, jeśli w poszukiwaniu używanego samochodu z Niemiec czy Holandii nie jedziesz na Zachód, a zdajesz się na naszych importerów.

Kupując auto z komisu, najprawdopodobniej wraz z kluczykami otrzymasz ubezpieczenie OC, przy czym może to być tzw. ubezpieczenie komisowe. Czym różni się taka polisa od rocznego ubezpieczenia OC? Czy sam będziesz mógł zakupić OC komisowe?

Zakup samochodu nie zawsze przebiega zgodnie z planem. W praktyce rynku zdarzają się sytuacje, w których mimo sfinalizowania transakcji na atrakcyjnych warunkach z czasem okazuje się, że pojazd ma wady. Jeśli były ukryte, kupujący może dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi. Sprawdź, czym jest rękojmia na samochód i kiedy można z niej skorzystać.

Narzekamy na nieuczciwych „laweciarzy”, którzy „kręcą liczniki” i „spawają samochody z dwóch różnych”, ale tak naprawdę chcemy być oszukiwaniu – twierdzi właściciel komisu z podwarszawskiej miejscowości, który od lat zajmuje się sprzedażą używanych samochodów. Zgodził się na rozmowę z naszym dziennikarzem tylko pod warunkiem zachowania anonimowości.

Zdecydowałeś się na zakup używanego samochodu, ale nie chcesz opierać się wyłącznie na zapewnieniach sprzedawcy, że auto jest bezwypadkowe i sprawne? Nie masz wiedzy technicznej, aby samodzielnie ocenić stan pojazdu? Na szczęście sprawdzenie stanu technicznego samochodu możesz zlecić fachowcom. Dowiedz się, jak sprawdzić samochód przed kupnem.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz