Media codziennie informują o nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 oraz liczbie osób, które wyzdrowiały. Mimo że 80 proc. przypadków przebiega łagodnie, warto zapewnić sobie dostęp do opieki medycznej. Nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, które uprawniałoby Cię do skorzystania z usług medycznych finansowanych przez NFZ? Dowiedz się, co możesz zrobić!
Szacuje się, że ok. 1,5 mln Polaków nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Należysz do tej grupy i zastanawiasz się, jak uzyskać dostęp do świadczeń medycznych? Jedną z możliwości jest wykupienie pakietu medycznego, w ramach którego będziesz mógł korzystać ze specjalistycznej opieki medycznej. To sposób, aby w razie konieczności szybko skonsultować się z lekarzami.
Czym są i jak działają pakiety medyczne?
Słyszałeś o pakietach medycznych, ale nie orientujesz się, jak one działają? Pakiety medyczne (abonamenty medyczne) to alternatywa lub uzupełnienie dla publicznej opieki medycznej. W ramach zakupionego pakietu otrzymujesz dostęp do podstawowej i specjalistycznej opieki lekarskiej. W ramach nawet podstawowych pakietów będziesz mógł skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów oraz badań i zabiegów ambulatoryjnych.
Aby skorzystać z porady lekarskiej w ramach abonamentu medycznego, wystarczy zadzwonić lub umówić się na wizytę, korzystając ze swojego indywidualnego konta online. W efekcie pakiety medyczne to sposób, aby:
- ominąć długie kolejki do lekarzy specjalistów,
- szybko uzyskać pomoc medyczną,
- nie płacić za każdą wizytę u lekarza.
Dodatkowo dzięki bogatej ofercie ubezpieczeń każdy – również Ty – może wybrać taki pakiet, dzięki któremu zapewni sobie dostęp do lekarzy, z pomocy których korzysta najczęściej.
Jakie są objawy zakażenia COVID-19? Najczęstsze to gorączka, kaszel i duszności. Wymienionym symptomom towarzyszy ogólne zmęczenie. Pojawić może się także katar, ból gardła i mięśni. |
Brak ubezpieczenia zdrowotnego – koronawirus
Czy pakiety medyczne są pomocne na wypadek COVID-19? W przypadku każdej infekcji górnych dróg oddechowych należy skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać pomoc. Dziś, z uwagi na kwarantannę, kontakt z lekarzami pierwszego kontaktu nie odbywa się osobiście, ale w formie teleporad. Lekarz telefonicznie (lub za pośrednictwem np. Skype’a) przeprowadza wywiad z pacjentem, na podstawie którego ocenia jego stan zdrowia i udziela wskazówek.
Brak ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ nie musi być zatem przeszkodą, aby otrzymać podstawową pomoc medyczną. Korzystając z prywatnego pakietu medycznego, zawsze będziesz mógł skonsultować się z lekarzem internistą w razie infekcji górnych dróg oddechowych i uzyskać informacje, jak powinieneś dalej postępować, jeżeli podejrzewasz, że Twój organizm został zaatakowany przez koronawirusa. Wystarczy tylko jeden telefon, a wizyta odbędzie się w dogodnym dla Ciebie terminie.
Koronawirus a ubezpieczenie zdrowotne – jak wybrać pakiet medyczny?
Standardowo ubezpieczenie zdrowotne obejmuje dostęp do lekarzy wszystkich specjalizacji. Pacjenci mogą również liczyć na to, że w razie potrzeby będą mogli skorzystać z hospitalizacji. Jak jest w przypadku pakietów medycznych? Zastanawiasz się, czy w ramach abonamentu medycznego również będziesz mógł liczyć na tak szeroką pomoc medyczną? To zależy.
Czytaj także: Jak wybrać pakiet medyczny? 5 zasad!
Firmy oferujące pakiety medyczne proponują zarówno pakiety podstawowe, jak i bardzo rozbudowane. Przykładowo w ramach najprostszego abonamentu będziesz mógł skorzystać z konsultacji u internisty, lekarza rodzinnego i 3 lekarzy specjalistów. Najbardziej rozbudowane pakiety obejmują nie tylko wspomnianą podstawową opiekę medyczną, ale również dostęp do lekarzy nawet 34 specjalizacji, możliwość wykonania szczepień ochronnych, szeroki pakiet badań ambulatoryjnych czy skorzystania z wizyt domowych.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W 2025 roku kierowców w Polsce czekają istotne zmiany w przepisach dotyczących badań technicznych pojazdów. Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie nowych regulacji, które obejmą m.in. podwyżkę opłat za obowiązkowe przeglądy techniczne oraz zaostrzenie procedur ich przeprowadzania.

1 stycznia weszły w życie zmiany dotyczące opodatkowania garaży, które mogą wpłynąć na wysokość podatków płaconych przez tysiące właścicieli nieruchomości w Polsce. Nowe przepisy różnicują sposób naliczania podatku w zależności od rodzaju garażu i jego przeznaczenia. Kto zapłaci mniej, a kto powinien przygotować się na wyższe opłaty? Poznaj najważniejsze zmiany i dowiedz się, jak mogą wpłyną na Twój portfel,

W obliczu diagnozy nowotworu złośliwego, pacjenci często stają przed trudnymi wyborami. Oprócz walki z chorobą mają również prawo do uzyskania odszkodowania oraz korzystania z usług zdrowotnych. Jak uzyskać odszkodowanie w przypadku nowotworu złośliwego? Jakie prawa przysługują pacjentom oraz jakie są obowiązujące procedury?
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz