Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Aktualizacja:
Closed up hand use credit card on car to pay for fuel

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego składki OC pobierane od klientów muszą być ustalane na poziomie, który pokryje w pełni koszty, wypłacanych w Polsce odszkodowań oraz samej działalności firmy ubezpieczeniowej. Taniej więc nie będzie, biorąc pod uwagę inflację i rosnące koszty obsługi likwidacji szkód. A co, jeśli Twoi klienci będą mieli gwarancję, że zapłacą o 100 zł mniej za ubezpieczenie OC, współpracując z Tobą? Co, jeśli i Ty na tym zarobisz? Niemożliwe? A jednak!

Program lojalnościowy Punkta, dzięki któremu klient oszczędza, a Ty zarabiasz

Sprzedaż ubezpieczeń z założenia opiera się na modelu win–win. To znaczy, że obie strony korzystają w równym stopniu ze współpracy. Firma ubezpieczeniowa zarabia na usłudze, a klient śpi spokojnie, nie martwiąc się o finansowe konsekwencje stłuczki parkingowej czy kolizji drogowej.

Jednak w przypadku OC komunikacyjnego, spokój podszyty jest frustracją. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę wzrost cen tego ubezpieczenia na przestrzni ostatnich lat. Obecnie średni koszt wykupu polisy wynosi około 500 zł. Jeśli jednak właściciel pojazdu nie ma ciągłości ubezpieczeniowej, bo korzystał z OC po zbywcy albo po raz pierwszy kupił samochód czy motocykl, wówczas cena może wzrosnąć do nawet 1000 zł!

Przestaje zatem dziwić, że kierowcy szukają oszczędności, porównując ceny ofert dostępnych na rynku. Jak sądzisz, jak zareagują na propozycję obniżki wybranego przez siebie OC o dodatkowe 100 zł? Taką możliwość stwarza Program lojalnościowy Punkta. 

Nie myśl jednak, że tylko Twój klient na tym skorzysta. Jeśli wykupi tańsze ubezpieczenie, Ty otrzymasz prowizję 50 zł. W ten sposób nie tylko pomagasz klientom ubezpieczyć pojazd (i uniknąć dotkliwej kary wymierzanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny), zapewniasz im spokój, ale też pomagasz zaoszczędzić, a przy okazji i Ty zarabiasz.

Dołącz do programu SKP

Jak to zrobić?

Dla kogo jest program lojalnościowy Punkta?

Korzystanie z Programu SKP nie czyni z ciebie pośrednika ubezpieczeniowego. Nie musisz się martwić tym, że ktoś nagle zmusi Cię do odbywania szkoleń Komisji Nadzoru Finansowego i zdawana egzaminu.

Stajesz się natomiast partnerem Punkta, korzystającym z programu lojalnościowego. Tylko tyle i aż tyle. Czy to skomplikowane? Bynajmniej!

Nie ma znaczenia czy prowadzisz Stację Kontroli Pojazdów (SKP), warsztat samochodowy, sklep z akcesoriami, zakład wulkanizacyjny czy komis lub salon samochodowy. W każdym z tych wypadków możesz stać się jeszcze większym wsparciem dla swoich klientów i budować swój autorytet. Wszak firmie, która pomaga zredukować wydatki trudno nie ufać, a i chętniej wraca się do niej w przyszłości…

Jak działa program lojalnościowy Punkta?

Żeby stać się partnerem programu lojalnościowego, wystarczy, że uzupełnisz formularz zgłoszeniowy na naszej stronie. Po podpisaniu umowy otrzymasz unikalny kod wraz z materiałami informacyjnymi i promocyjnymi.

Każdy Twój klient, który zechce skorzystać z kodu po wyborze najkorzystniejszej oferty ubezpieczeniowej OC, może spodziewać się obniżenia ceny o 100 zł. Po wykupieniu polisy Ty otrzymasz natomiast 50 zł. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane i uproszczone. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze zwrotu. Z programem lojalnościowym pomaganie się opłaca i to dosłownie.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej