Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Aktualizacja:
Closed up hand use credit card on car to pay for fuel

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego składki OC pobierane od klientów muszą być ustalane na poziomie, który pokryje w pełni koszty, wypłacanych w Polsce odszkodowań oraz samej działalności firmy ubezpieczeniowej. Taniej więc nie będzie, biorąc pod uwagę inflację i rosnące koszty obsługi likwidacji szkód. A co, jeśli Twoi klienci będą mieli gwarancję, że zapłacą o 100 zł mniej za ubezpieczenie OC, współpracując z Tobą? Co, jeśli i Ty na tym zarobisz? Niemożliwe? A jednak!

Program lojalnościowy Punkta, dzięki któremu klient oszczędza, a Ty zarabiasz

Sprzedaż ubezpieczeń z założenia opiera się na modelu win–win. To znaczy, że obie strony korzystają w równym stopniu ze współpracy. Firma ubezpieczeniowa zarabia na usłudze, a klient śpi spokojnie, nie martwiąc się o finansowe konsekwencje stłuczki parkingowej czy kolizji drogowej.

Jednak w przypadku OC komunikacyjnego, spokój podszyty jest frustracją. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę wzrost cen tego ubezpieczenia na przestrzni ostatnich lat. Obecnie średni koszt wykupu polisy wynosi około 500 zł. Jeśli jednak właściciel pojazdu nie ma ciągłości ubezpieczeniowej, bo korzystał z OC po zbywcy albo po raz pierwszy kupił samochód czy motocykl, wówczas cena może wzrosnąć do nawet 1000 zł!

Przestaje zatem dziwić, że kierowcy szukają oszczędności, porównując ceny ofert dostępnych na rynku. Jak sądzisz, jak zareagują na propozycję obniżki wybranego przez siebie OC o dodatkowe 100 zł? Taką możliwość stwarza Program lojalnościowy Punkta. 

Nie myśl jednak, że tylko Twój klient na tym skorzysta. Jeśli wykupi tańsze ubezpieczenie, Ty otrzymasz prowizję 50 zł. W ten sposób nie tylko pomagasz klientom ubezpieczyć pojazd (i uniknąć dotkliwej kary wymierzanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny), zapewniasz im spokój, ale też pomagasz zaoszczędzić, a przy okazji i Ty zarabiasz.

 

Dołącz do programu SKP

Jak to zrobić?

Dla kogo jest program lojalnościowy Punkta?

Korzystanie z Programu SKP nie czyni z ciebie pośrednika ubezpieczeniowego. Nie musisz się martwić tym, że ktoś nagle zmusi Cię do odbywania szkoleń Komisji Nadzoru Finansowego i zdawana egzaminu.

Stajesz się natomiast partnerem Punkta, korzystającym z programu lojalnościowego. Tylko tyle i aż tyle. Czy to skomplikowane? Bynajmniej!

Nie ma znaczenia czy prowadzisz Stację Kontroli Pojazdów (SKP), warsztat samochodowy, sklep z akcesoriami, zakład wulkanizacyjny czy komis lub salon samochodowy. W każdym z tych wypadków możesz stać się jeszcze większym wsparciem dla swoich klientów i budować swój autorytet. Wszak firmie, która pomaga zredukować wydatki trudno nie ufać, a i chętniej wraca się do niej w przyszłości…

Jak działa program lojalnościowy Punkta?

Żeby stać się partnerem programu lojalnościowego, wystarczy, że uzupełnisz formularz zgłoszeniowy na naszej stronie. Po podpisaniu umowy otrzymasz unikalny kod wraz z materiałami informacyjnymi i promocyjnymi.

Każdy Twój klient, który zechce skorzystać z kodu po wyborze najkorzystniejszej oferty ubezpieczeniowej OC, może spodziewać się obniżenia ceny o 100 zł. Po wykupieniu polisy Ty otrzymasz natomiast 50 zł. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane i uproszczone. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze zwrotu. Z programem lojalnościowym pomaganie się opłaca i to dosłownie.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej