Michał Daniluk

Prezes Zarządu. To jedna z bardziej wyrazistych postaci polskiej branży ubezpieczeniowej. Doświadczony manager, świetny mówca, wytrawny znawca mechanizmów wpływających na ceny produktów i warunków serwisu klientów. Niestrudzony promotor innowacji w ubezpieczeniach w tym strategii omnichannel. Ponad dekadę zarządzał procesami z poziomu dyrektora zarządzającego w STU Ergo Hestia. Od 2016 związany z grupą Punkta, w której pełni rolę prezesa zarządu Punkta sp. z o.o. Często zapraszany przez media do komentowania zjawisk i trendów rynku ubezpieczeniowego.

Wpisy autora na portalu Punkta:

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Ustawienie świateł mijania - abyś widział, dokąd jedziesz
2018.03.24
Prawidłowe ustawienie świateł mijania – abyś widział, dokąd jedziesz

Zaledwie co kilkunasty samochód w Polsce ma prawidłowe ustawienie świateł, a co dziesiąty nadaje się do natychmiastowej wymiany reflektorów – wynika z raportu Instytutu Transportu Samochodowego opracowanego na podstawie wyników policyjnych wyrywkowych kontroli drogowych. Czy także i Twój samochód ma niesprawne światła?

Czytaj więcej
2018.03.23
Ceny OC w Europie: Polska w środku stawki!

Po okresie intensywnych wzrostów cen polis OC, końcówka 2017 r przyniosła stabilizację na tym rynku. Podwyżki wymuszone były przede wszystkim wzrostem wypłacanych odszkodowań i pogłębiającymi się stratami ubezpieczycieli. Oto, w których krajach UE za polisę zapłacimy najmniej i jak wyglądają ceny OC w krajach Europy. Polska nie jest najtańsza, ale też stanowczo nie jest u nas najdrożej.

Czytaj więcej
Ranking prywatnych pakietow medycznych - mfind
2016.11.08
Ranking prywatnych pakietów medycznych. Sprawdź, gdzie ubezpieczysz się najkorzystniej [RAPORT]

Prywatna opieka medyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy oferty pięciu ubezpieczycieli: Lux Med, Medicover, TU Zdrowie, Signal Iduna oraz InterRisk, aby ułatwić Wam wybór, jeśli zdecydujecie się na to, by nie polegać wyłącznie na państwowej służbie zdrowia. Kto oferuje najtańsze pakiety? Kto najlepszą obsługę? Prywatne pakiety medyczne - oto porównanie.

Czytaj więcej
2014.11.13
Statystyki wypadków w Polsce – gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych? [Raport Punkta]

Które polskie miasta są najbezpieczniejsze dla kierowców, rowerzystów i pieszych, czyli osób nazywanych przez policję „użytkownikami dróg”? Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków i co jest ich przyczyną? W którym mieście ginie najwięcej osób? Sprawdź, jak wygląda statystyka wypadków drogowych w Polsce.

Czytaj więcej