Michał Daniluk

Prezes Zarządu do stycznia 2024 roku. To jedna z bardziej wyrazistych postaci polskiej branży ubezpieczeniowej. Doświadczony manager, świetny mówca, wytrawny znawca mechanizmów wpływających na ceny produktów i warunków serwisu klientów. Niestrudzony promotor innowacji w ubezpieczeniach w tym strategii omnichannel. Ponad dekadę zarządzał procesami z poziomu dyrektora zarządzającego w STU Ergo Hestia. Od 2016 związany z grupą Punkta, w której pełnił funkcję prezesa zarządu Punkta sp. z o.o. do stycznia 2024 roku. Często zapraszany przez media do komentowania zjawisk i trendów rynku ubezpieczeniowego.

Wpisy autora na portalu Punkta:

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
Colonnade logo
2019.01.31
Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce – oferta i opinie

Colonnade Ubezpieczenia to firma należąca do kanadyjskiej grupy Fairfax Financial Holdings, obecnej w 30 krajach na całym świecie. Jest świeżynką na polskim rynku ubezpieczeniowym. Swoją działalność rozpoczęła 1 lipca 2017 roku, zastępując działającą dotychczas markę AIG. Czym wyróżnia się Colonnade i co ma do zaoferowania polskim klientom? Jakie są opinie o firmie i oferta? Sprawdzamy to!

Czytaj więcej
Ustawienie świateł mijania - abyś widział, dokąd jedziesz
2018.03.24
Prawidłowe ustawienie świateł mijania – abyś widział, dokąd jedziesz

Zaledwie co kilkunasty samochód w Polsce ma prawidłowe ustawienie świateł, a co dziesiąty nadaje się do natychmiastowej wymiany reflektorów – wynika z raportu Instytutu Transportu Samochodowego opracowanego na podstawie wyników policyjnych wyrywkowych kontroli drogowych. Czy także i Twój samochód ma niesprawne światła?

Czytaj więcej
2018.03.23
Ceny OC w Europie: Polska w środku stawki!

Po okresie intensywnych wzrostów cen polis OC, końcówka 2017 r przyniosła stabilizację na tym rynku. Podwyżki wymuszone były przede wszystkim wzrostem wypłacanych odszkodowań i pogłębiającymi się stratami ubezpieczycieli. Oto, w których krajach UE za polisę zapłacimy najmniej i jak wyglądają ceny OC w krajach Europy. Polska nie jest najtańsza, ale też stanowczo nie jest u nas najdrożej.

Czytaj więcej
prywatna opieka medyczna jest coraz popularniejsza w Polsce
2016.11.09
Ranking prywatnych pakietów medycznych. Sprawdź, gdzie ubezpieczysz się najkorzystniej [Materiał archiwalny]

Prywatna opieka medyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy oferty pięciu ubezpieczycieli: Lux Med, Medicover, TU Zdrowie, Signal Iduna oraz InterRisk, aby ułatwić Wam wybór, jeśli zdecydujecie się na to, by nie polegać wyłącznie na państwowej służbie zdrowia. Kto oferuje najtańsze pakiety? Kto najlepszą obsługę? Prywatne pakiety medyczne - oto porównanie.

Czytaj więcej
2014.11.13
Statystyki wypadków w Polsce – gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych? [Raport Punkta]

Które polskie miasta są najbezpieczniejsze dla kierowców, rowerzystów i pieszych, czyli osób nazywanych przez policję „użytkownikami dróg”? Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków i co jest ich przyczyną? W którym mieście ginie najwięcej osób? Sprawdź, jak wygląda statystyka wypadków drogowych w Polsce.

Czytaj więcej