Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce – oferta i opinie

Aktualizacja:
colonnade-logo

Colonnade Ubezpieczenia to firma należąca do kanadyjskiej grupy Fairfax Financial Holdings, obecnej w 30 krajach na całym świecie. Jest świeżynką na polskim rynku ubezpieczeniowym. Swoją działalność rozpoczęła 1 lipca 2017 roku, zastępując działającą dotychczas markę AIG. Czym wyróżnia się Colonnade i co ma do zaoferowania polskim klientom? Jakie są opinie o firmie i oferta? Sprawdzamy to!

W 2017 roku zadebiutowała w Polsce marka Colonnade. Oferta nowego ubezpieczyciela skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i tych komercyjnych. A czym wyróżnia się Colonnade na tle innych ubezpieczycieli? Niestandardową ofertą obejmującą niszowe ubezpieczenia.

Colonnade Ubezpieczenia: oferta

W ofercie Colonnade znajdziemy ubezpieczenia skierowane do klientów indywidualnych i komercyjnych. Wśród proponowanych produktów znajdziemy zarówno ubezpieczenia korporacyjne – OC czy majątkowe, ale także niszowe na polskim rynku polisy od ryzyk cybernetycznych, środowiskowych czy ubezpieczenie odpowiedzialności władz spółek (D&O). Co ciekawe, ubezpieczyciel nie posiada w swojej ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych OC i ubezpieczeń na życie.

Oferta Colonnade dla klientów indywidualnych obejmuje:

ubezpieczenie-oc-tanio

Oferta Colonnade dla firm obejmuje:

  • Ubezpieczenia OC (inne niż komunikacyjne),
  • Ubezpieczenia majątkowe – obejmują także ubezpieczenie od ryzyka terroryzmu i sabotażu,
  • Ubezpieczenia osobowe – ochrona pracowników w czasie pracy, podróży służbowych oraz dzieci, młodzieży i pracowników w placówkach oświatowych,
  • Financial Lines – ochrona finansowa w sytuacji zarzutów o wykroczenia, zaniedbania oraz o błędy w zarządzaniu,
  • Ubezpieczenia środowiskowe – kompleksowa ochrona przedsiębiorstwa, związana z ryzykiem wyrządzenia szkód w środowisku,
  • Ubezpieczenia transportowe – ochrona towarów w transporcie od wszelkich ryzyk, ochrona przewoźników.

Colonnade Ubezpieczenia: informacje ogólne

Colonnade Insurance S.A. swoją siedzibę główną ma w Luksemburgu. Celem powołania do życia spółki, było umożliwienie grupie Fairfax zaistnienie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Colonnade działalność prowadzi za pośrednictwem oddziałów w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji i Węgrzech, a także dzięki spółce zależnej na Ukrainie.

Jeśli korzystałeś z usług Colonnade Insurance S.A., podziel się z nami swoją opinią!

Podsumowanie

  1. Colonnade działa na polskim rynku od 1 lipca 2017 roku. Jest prawnych kontynuatorem portfela ubezpieczeń AIG.
  2. Oferta polskiego oddziału Colonnade zawiera ubezpieczenia dla klientów indywidualnych i korporacyjnych.
  3. Firma oferuje standardowe ubezpieczenia majątkowe, techniczne, OC (poza komunikacją), turystyczne i NNW oraz niszowe polisy środowiskowe, cybernetyczne, D&O.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
82 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej