TUW TUZ Ubezpieczenia – ubezpieczenie OC/AC

Znajdź tańsze ubezpieczenie OC/AC!

Marka TUZ Ubezpieczenia jest częścią TUZ TUW (Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych), które działa na polskim rynku ubezpieczeniowym od 2003 roku. Obecnie oferuje różnorodne produkty ubezpieczeniowe w wielu wariantach, m.in. ubezpieczenia samochodu, domu i mieszkania, rodziny, ale też ubezpieczenia dla rolników. Jest znana ze swojej solidności i zaangażowania w zapewnienie kompleksowej ochrony.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC TUZ Ubezpieczenia

Oblicz składkę OC/AC

W 2019 roku Komisja Nadzoru Finansowego nagrodziła TUZ Ubezpieczenia tytułem Instytucji finansowej przyjaznej mediacji. To nie jedyne wyróżnienie, które ma na koncie ta firma. Rok 2023 to 20-lecie istnienia firmy połączone z bardzo ambitnymi celami finansowymi, które mają duże szanse na powodzenie. Oferta TUW TUZ Ubezpieczenia jest nie tylko elastyczna i dopasowana do potrzeb klientów indywidualnych i firm, ale można wybrać spośród wielu wariantów. Marka doceniana jest też za wsparcie własnych pracowników, którzy każdego dnia zajmują się obsługą klientów.

Rodzaje ubezpieczeń w TUW TUZ Ubezpieczenia

Marka TUZ Ubezpieczenia każdego roku poszerza liczbę swoich klientów, ale też portfolio oferowanych im produktów. Polisy dedykowane są tym, którzy szukają wszechstronnej ochrony pojazdu, domu, mieszkania, rodziny, ale też firmy, ponieważ TUZ Ubezpieczenia obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Inwestuje też w nowe technologie i rozwiązania przyspieszające procedury, z których korzystają klienci. Porównaj ofertę ubezpieczeń OC i AC, korzystając z kalkulatora Punkty i sprawdź zakres polisy oraz wysokość składki.

Porównaj ubezpieczenia OC/AC

TUZ Ubezpieczenia – wybrane produkty

Ubezpieczenie samochodu

W TUZ Ubezpieczenia poza podstawowym ubezpieczeniem OC możesz wybrać dodatkową ochronę na wypadek uszkodzenia własnego samochodu (AC), ale też wsparcie w przypadku awarii na trasie (assistance) lub pomoc finansową w leczeniu po wypadku (NNW). Skorzystaj z kalkulatora Punkty i zapoznaj się z ofertą TUZ TUW. Ubezpieczyciel udostępnia opcję elastycznego komponowania własnej polisy, udostępniając kilka wariantów ochrony, tak aby była w pełni dopasowana do tego, co potrzebujesz.

Pakiet Nasza Rodzina

Podukt przeznaczony dla osób fizycznych posiadających samochód osobowy, osobowo-ciężarowy lub ciężarowy o nadwoziu osobowym, którego wiek nie przekroczył 20 lat oraz posiadających co najmniej 12-miesięczny bezszkodowy przebieg w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Obowiązkowa część pakietu obejmuje: OC auta, auto assistance w jednym z trzech wariantów do wyboru, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i kradzieży z włamaniem oraz OC w życiu prywatnym (lub NNW). Zakres ubezpieczenia może zostać rozszerzony o: NNW kierowcy i pasażerów, AC oraz ubezpieczenie Autoszyby.

Autoszyby

Dodatkowa usługa sprzedawana wraz z Autocasco lub pakietem Nasza Rodzina. Ochroną objęte są szkody powstałe na skutek uszkodzenia lub zniszczenia szyb na terenie RP

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie dla osób podróżujących, aktywnych oraz planujących pracę za granicą to konieczność, jeśli nie chcesz borykać się z dodatkowymi kosztami, których nie przewidziałeś wcześniej. Wybierając polisę podróżną, masz pewność, że niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, zyskasz wsparcie finansowe i opiekę w przypadku niespodziewanych zdarzeń. TUZ Ubezpieczenia oferuje szeroki zakres ochrony nie tylko w Polsce i na terenie Unii Europejskiej, ale na całym świecie.

Zakres terytorialny ochrony, który w zasadzie nie ma ograniczeń, pozwala cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem podczas podróży w najodleglejsze zakątki świata. Ubezpieczenie chroni Cię w sytuacji choroby, wypadku, ale też utraty bagażu czy opóźnionych lotów, które mogą pokrzyżować plany.

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania, domu oraz budynku w budowie to kompleksowa ochrona dla osób, które chcą mieć pewność, że nie zaskoczy ich żadna sytuacja. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, domu czy też wynajmujesz nieruchomość, możesz wybrać polisę, która zapewni Ci pełną ochronę i finansową rekompensatę w sytuacji strat spowodowanych pożarem, zalaniem, kradzieżą, dewastacją mienia czy innymi zdarzeniami losowymi. To także ochrona majątku wewnątrz budynku, dzięki czemu masz pewność, że wszystko, na czym Ci zależy, jest odpowiednio zabezpieczone.

Jeśli wynajmujesz swoją nieruchomość, ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku ewentualnych szkód wyrządzonych przez najemców, a także chroni przed utratą dochodów w sytuacji, gdy nieruchomość staje się niezdatna do zamieszkania. To dodatkowe zabezpieczenie nie tylko mienia, ale również Twojej inwestycji. Podobnie jak w sytuacji budowy własnego domu. Warto wykupić polisę, aby nie martwić się dodatkowymi kosztami, na które nie masz wpływu w okresie, kiedy musisz dbać o płynność finansową. Kalkulator Punkty umożliwia szybkie porównanie najlepszych ofert na rynku, zakresu ochrony oraz składek.

Pakiet Bezpieczny Dom

Ubezpieczenie nieruchomości z dwoma wariantami do wyboru: Mini i Max. W wariancie rozszerzonym oprócz ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku, OC oraz NNW znajduje się także ochrona na wypadek stłuczenia szklanych elementów oraz przepięcia.

Ubezpieczenie na życie

Polisa na życie i zdrowie to kompleksowa forma zabezpieczenia, która zapewnia wsparcie w różnych, nawet bardzo trudnych sytuacjach. Obejmuje m.in. pobyt w szpitalu, ryzyko zachorowania, konieczność rehabilitacji, domowych wizyt lekarskich oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Świadczenia pieniężne ułatwiają skupienie się na powrocie do zdrowia i pełnej sprawności, ponieważ z wypłaconych środków możesz pokryć kosztowne terapie, leki, mając jednocześnie pewność, że nie obciążasz dodatkowo domowego budżetu.

Polisa na życie to rozwiązanie dla wszystkich, którzy odpowiedzialnie podchodzą do planowania przyszłości i chcą zabezpieczyć siebie i bliskich na każdą sytuację. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń Punkty możesz szybko sprawdzić ofertę i wybrać wariant, który najlepiej pasuje do Twojej bieżącej sytuacji.

Pakiet NNW Dla Rodziny

Usługa przeznaczona dla klientów, którzy posiadają w TUZ Ubezpieczenia polisę mieszkaniową. Klient ma do wyboru cztery warianty różniące się sumą ubezpieczenia oraz wysokością składki. Ubezpieczenie obejmuje: trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku, dzienne świadczenia szpitalne oraz koszty leczenia

Jak zgłosić szkodzę w TUW TUZ Ubezpieczenia?

Jeśli potrzebujesz szybko skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem, warto skorzystać z opcji infolinii, która dostępna jest pod numerem: 22 327 60 60. Możesz zadzwonić nawet z miejsca wypadku, zgłosić szkodę lub uzyskać wszelkie niezbędne informacje, jak powinien wyglądać ten proces. 

Zdecydowanie polecaną opcją jest zgłoszenie online. Wystarczy, że wejdziesz na stronę TUZ Ubezpieczenia i wypełnisz formularz kontaktowy, podając dane osobowe, kontaktowe oraz opisując okoliczności zdarzenia. Przedstawiciel ubezpieczyciela skontaktuje się z Tobą i pomoże przejść przez cały proces od zgłoszenia do likwidacji szkody. Pamiętaj, że w sytuacji większych strat, np. w mieniu, może być potrzebna opinia rzeczoznawcy.

Po przyjęciu zgłoszenia zdarzenia ubezpieczyciel powinien wypłacić świadczenie w ciągu 30 dni, jeśli okoliczności są wyjaśnione i żadna ze stron nie wnosi zastrzeżeń do decyzji.

TUZ Ubezpieczenia OC i AC – czy warto kupić?

Porównując oferty OC, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych –t ak wynika z badań przeprowadzonych przez Punktę. Różnica między najtańszym a najdroższym OC w II kwartale 2022 roku w Warszawie wynosiła aż 1746 zł. Od stycznia 2023 roku przewidywane są podwyżki cen OC, które jeszcze bardziej uwypuklają potrzebę solidnego porównywania ofert ubezpieczeń komunikacyjnych.

Towarzystwo TUZ TUW cechuje się tym, że nie bierze udziału w wojnie cenowej między ubezpieczycielami komunikacyjnymi. Mimo to oferuje bezpłatne dodatki i serwis, które spełnią Twoje oczekiwania. Przede wszystkim oznacza to, że przed kupnem lub przedłużeniem umowy powinieneś poznać wszystkie dostępne na rynku opcje.

Porównaj ubezpieczenie TUZ TUW z innymi!

TUW TUZ Ubezpieczenia – kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie TUZ Ubezpieczenia, możesz zamówić kontakt lub umówić się na spotkanie, wypełniając formularz kontaktowy na stronie towarzystwa lub zadzwonić na infolinię działającą od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. We wszystkich pozostałych sprawach możesz zgłosić się telefonicznie lub mailowo:

Strona TUZ Ubezpieczenia pozwala także znaleźć dane teleadresowe (adres, numer telefonu oraz adres mailowy) każdego oddziału w Polsce.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest TUZ Ubezpieczenia?
Ile czasu na zgłoszenie szkody w TUZ?

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Trasti w Punkcie? Wystaw opinię!

Zdecydowanie z czystym sumieniem polecam KAŻDEMU!!!! SPRAWNA, SZYBKA, MIŁA,FACHOWA OBSŁUGA ORAZ NAJNISZE OC W DOSŁOWNIE KILKA MINUUT!!!

Chciałbym pochwalić waszego agenta. Szybko i szczegółowo wyliczył mi składkę, odpowiedział na moje pytania, jestem naprawdę zadowolony i oczywiście dzięki niemu wybrałem najatrakcyjniejszą ofertę OC. Oby więcej takich agentów. Pozdrawiam serdecznie

Serdecznie polecam Pana Łukasza, rzetelnie i szybko pomógł mi dobrać najlepszą ofertę i rozwiać wszystkie wątpliwości. W niecałe 5 minut cieszyłam się już nową polisą ze wszystkimi dostępnymi wariantami dodatkowymi.

Dzięki doradcom tej firmy zapłaciłam ponad 500 zł mniej niż proponował mi mój ubezpieczyciel, szczerze polecam.

Sprawdź, co oferuje Punkta!

Akademia Punkta

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu samochodu

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii