Sprawdź, ubezpieczenia samochodów to nie tylko OC!
Musisz kupić ubezpieczenie auta! Uważaj, bo bez ważnej polisy dostaniesz mandat! Spotkasz się z takimi opiniami? To prawda, ale tylko częściowo. Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, jednak w ofercie TU spotkasz się ze znacznie szerszą gamą możliwości! Sprawdź, jaką polisę kupisz taniej z porównywarką ubezpieczeń Punkta!
OC komunikacyjne musi posiadać każdy pojazd. Polisa odpowiedzialności cywilnej chroni kierowcę przed skutkami spowodowania kolizji. W razie wypadku to Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie zobligowane do pokrycia kosztów odszkodowania dla poszkodowanego. Kup OC auta taniej i korzystaj z maksimum ochrony!
Dodatkowe ubezpieczenie samochodu, po które najczęściej sięgają kierowcy przy zakupie OC. Gwarantuje odszkodowanie w razie kradzieży, zniszczenia na skutek działania żywiołów czy kolizji spowodowanej z winy ubezpieczonego. Elastyczne oferty umożliwiają wybór pomiędzy rozliczeniem kosztorysowym a warsztatowym. W przeciwieństwie do polisy OC, to Ty decydujesz o jej zakresie!
Tego rodzaju polisę wybierają wszyscy kierowcy, którzy nie chcą martwić się nieprzewidzianymi zdarzeniami w podróży. Wariantów dostępnych na rynku jest wiele. W ofercie znajdziesz: holowanie, ochronę szyb, opon czy akumulatora, pomoc w razie zatrzaśnięcia kluczyków, a także podczas poszukiwania samochodu zastępczego. Sprawdź, jakie oferty Punkta przygotowała dla Ciebie.
Zadbaj o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Ubezpieczenie samochodu NNW chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. W razie zdarzenia możesz liczyć na wsparcie finansowe pokrywające koszty leczenia, rehabilitacji czy świadczenie w razie śmierci. Poznaj, dostępne oferty ubezpieczenia NNW.
Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?
Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć auto, aby spełniało wszystkie Twoje oczekiwania? Polisa OC zawsze obejmuje ten sam zakres świadczeń, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, na które się zdecydujesz. Postaw na najtańsze OC komunikacyjne. Znajdź swoją polisę na Punkcie!
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?
Ceny polis OC wahają się w zależności od wielu czynników, takich jak: wiek i doświadczenie kierowcy, miejsce zamieszkania, stan cywilny czy pojemność oraz rodzaj silnika w pojeździe – a to tylko kilka z nich! W 2022 roku średnia cena OC wynosiła ok. 540 zł. Najtańsze ubezpieczenie samochodu można było kupić za mniej niż 200 zł!
Jest jedno miejsce, które pomoże Ci ubezpieczyć samochód taniej – kalkulator OC/AC Punkta! Z porównywarką ubezpieczeń zestawisz oferty od 16 różnych firm. Sprawdź, przeglądaj i wybierz najatrakcyjniejszą ofertę. W cenie ubezpieczenia OC samochodu możesz zyskać znacznie więcej. Przekonaj się!
Co gwarantuje ubezpieczenie OC samochodu?
Zakres OC komunikacyjnego jest regulowany przez przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Oznacza to, że każde wykupione ubezpieczenie samochodu gwarantuje ten sam zakres, niezależnie od TU, które wybierzesz. Ochrona działa zarówno podczas poruszania się pojazdem, jak i podczas wsiadania lub wysiadania z niego oraz w trakcie postoju.
Ze względu na zakres OC auta, nie warto przepłacać! Sprawdź, jakie oferty dla Ciebie przygotowało 16 towarzystw ubezpieczeniowych i kup najtaniej z porównywarką ubezpieczeń Punkta!
Jak długo obowiązuje polisa OC samochodu?
Polisę OC samochodu wykupuje się na okres jednego roku. Po tym czasie ubezpieczenie pojazdu automatycznie przedłuży się, o ile opłacone są wszystkie poprzednie składki. Możesz jednak wcześniej zweryfikować jego cenę za pośrednictwem kalkulatora OC/AC Punkta.
Wyjątek stanowią ubezpieczenia OC dla samochodów zabytkowych, wykorzystywanych do jazd testowych, sprowadzanych zza granicy oraz sprzedawanych w komisach. W tej sytuacji właściciel może wykupić polisę OC krótkoterminową.
Szukasz dodatkowego ubezpieczenia pojazdu? Zobacz, jak je dopasować!
Pakiet Assistance, sama ochrona szyb, Autocasco, a może NNW? Nie wiesz, na co się zdecydować? Przede wszystkim określ swoje potrzeby, aby lepiej dobrać ochronę. Przekonaj się, które ubezpieczenie samochodu jest dla Ciebie!
Można, jednak nie każdego rodzaju polisą. Ubezpieczenia krótkoterminowe dotyczą zazwyczaj pakietów Assistance, które wykupisz np. na okres 7-, 14-, lub 30 dni. Polisa OC może zostać wykupiona na okres jednego miesiąca w szczególnych wypadkach, gdy dotyczy:
– ubezpieczenia samochodu zabytkowego,
– ubezpieczenia auta w komisie,
– ubezpieczenia pojazdu sprowadzonego zza granicy,
– ubezpieczenia samochodu zarejestrowanego czasowo,
– ubezpieczenia jednostki wykorzystywanej do jazd testowych.
Tak, do rejestracji samochodu w Wydziale Komunikacji wymagane jest aktualne ubezpieczenia OC samochodu. Od momentu zakupu właściciel zobligowany jest do zachowania ciągłości polisy OC. W tym wypadku możesz zakupić ubezpieczenie krótkoterminowe do czasu rejestracji.
Tak, ubezpieczenie pojazdu przechodzi na nowego właściciela w momencie zakupy. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma jednak prawo do dokonania ponownej rekalkulacji składki, na skutek czego może być wymagana dopłata. Jeśli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie, porównaj oferty z kalkulatorem OC/AC Punkta.
Ważność ubezpieczenia samochodu można sprawdzić na kilka sposobów: kontaktując się z firmą, w której posiadasz wykupioną polisę OC, weryfikując informacje w aplikacji mObywatel lub dzwoniąc na infolinię Punkta pod numerem: (22) 490 9000.
Aby zarejestrować samochód, należy go wcześniej ubezpieczyć. Nie można dokonać rejestracji, bez aktywnej polisy OC. Jeżeli ubezpieczenie wykupione jest krótkoterminowo, na czas dokonania formalności, masz 30 dni od zakupu, aby znaleźć pełne OC.
Tak, ubezpieczenie OC samochodu może wykupić współwłaściciel pojazdu. Polisa przypisana jest do auta, nie do osoby i wyliczana jest na podstawie danych wszystkich współwłaścicieli, niezależnie od tego, kto wykupuje ochronę.
Porównywarka Punkta to nie tylko wygodne narzędzie, które pozwala oszczędzić na ubezpieczeniu, ale również zespół doradców, którzy dbają o to, aby każdy klient miał pełne wsparcie w każdej sytuacji. Pomagamy nie tylko przy zakupie polisy, ale także w razie innych pytań i problemów związanych z ubezpieczeniami.
Dowodem na nasze zaangażowanie są liczne pozytywne oceny i komentarze w serwisie Opineo.pl.
Poleca nas tam ponad 95% klientów!
Polisy w bardzo dobrych cenach, a sam proces zakupu przebiegł bezproblemowo i sprawnie. Będę korzystać ponownie.
Andrzej
20.12.2022
Załatwione zdalnie i szybko. Cena przekonuje
Tomek
20.12.2022
Szybko, profesjonalnie i przystępnie cenowo
Prodigy
21.12.2022
Dobry kontakt, dobre ceny
Mp
21.12.2022
Szybko i sprawnie. Bardzo korzystna oferta. Dzięki
Marcin
20.12.2022
Gwarancja najniższej ceny i wzorowa współpraca.
Malan
20.12.2022
Dobra i prosta w obsłudze porównywarka, szybki zakup i świetna pomoc przez telefon :)
Filip
20.12.2022
Po prostu to samo tylko taniej - nic dodać nic ująć.
Daniel
20.12.2022
Najepsze ceny oc/ac
Cezary
20.12.2022
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Badania lekarskie na prawo jazdy to obowiązkowa procedura, która ma na celu ocenę zdolności zdrowotnych przyszłego kierowcy. Celem jest zapewnienie, że osoba ubiegająca się o prawo jazdy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.
Chociaż zasady dotyczące tego manewru są jasne, nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji oraz konsekwencji, jakie mogą wynikać z jego złamania. W artykule przyjrzymy się szczegółowo, jakie kary i punkty karne grożą za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, czy są sytuacje, w których wyprzedzanie na podwójnej ciągłej jest dozwolone oraz czy takie wykroczenie może wpłynąć na składki ubezpieczeniowe.
Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.
Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.