Ubezpieczenie assistance: całodobowa pomoc na drodze

Aktualizacja:
ubezpieczenie-assistance-pojazdu

Jest ciemna noc, jedziesz z rodziną na wakacje i nagle w Twoim aucie dochodzi do problemów z silnikiem. Nie możesz jechać dalej, a wokół las. Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc techniczną w razie takich problemów. Jeżeli często wyjeżdżasz albo masz awaryjny samochód, assistance może Ci bardzo ułatwić życie.

Ubezpieczenie assistance. Co to właściwie jest? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów polis. Ubezpieczyć możemy mieszkanie, dom, rower czy nawet hulajnogę. Składki na OC samochodu wydają się także oczywistością, po AC sięga mniejsza grupa kierowców. Czy to jednak jedyne warianty ochrony pojazdu na drodze? Z pewnością nie! Sprawdź poniżej.

Rodzaje ubezpieczeń samochodowych, które warto znać prezentujemy poniżej.

Co to jest Ubezpieczenie Assistance ?

Znając już podstawowy podział ubezpieczeń pojazdów, warto pochylić się nad definicją usług assistance. Jak sama nazwa wskazuje to polisa, która działa, jak nasz asystent na drodze. Wyobraź sobie, że jedziesz autem, jesteś daleko od domu i nagle Twój samochód staje na środku drogi. Powodów może być cała masa – brak benzyny, awaria, pęknięta opona itp. Przede wszystkim nie zawsze jesteśmy w stanie dokonać naprawy na miejscu, a takie sytuacje zdarzają się także w najmniej oczekiwanych momentach np. podczas świąt czy w drodze na ważne spotkanie lub wakacje.

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które ma na celu zapewnić ubezpieczonemu pomoc w zakresie technicznym, medycznym, informacyjnym i prawnym w sytuacji awaryjnej. Dotyczy najczęściej takich dziedzin życia jak: podróże, zdrowie i transport samochodowy.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie assistance samochodu, wystarczy, że zadzwonisz do TU, a ono zorganizuje odpowiednią pomoc. Infolinie działają zazwyczaj 24 godziny na dobę przez cały rok. Między innymi te czynniki decydują o tym, że Polacy coraz chętniej decydują się na ten rodzaj polisy. 

Jak podaje Mondial Assistance, w 2016 roku na zakup ubezpieczenia assistance zdecydowało się aż 2,6 mln Polaków. Dla porównania, 3 lata wcześniej tę polisę wykupiło zaledwie 1,1 mln osób. 

Porównaj ceny Assistance!

Bezpłatny dodatek do obowiązkowego OC

Ubezpieczyciele często dodają assistance bezpłatnie do ubezpieczenia OC – jednak jest to przeważnie podstawowe assistance działające wyłącznie w przypadku kolizji. Podobnie sytuacja wygląda, gdy decydujemy się na AC. Towarzystwa Ubezpieczeniowe chcąc podnieść atrakcyjność swoich usług, proponują dodatkowe elementy takie jak: ubezpieczenie opon, szyb czy pomoc w przypadku braku paliwa. Są to jednak pojedyncze elementy z całej palety możliwości, o których przeczytasz więcej poniżej.

Assistance pojazdu, czyli co może zaoferować polisa dla kierowcy

Należy pamiętać, że ubezpieczenie assistance zazwyczaj wykupujemy jako dodatek do OC podczas zawierania kolejnej obowiązkowej polisy. Obejmuje ono kilka wariantów pomocy:

  • serwisową – naprawy w warsztacie, holowanie;
  • informacyjną – infolinie dostępne 24/7;
  • prawną – dostęp do prawników pomagających załatwić formalności np. za granicą;
  • medyczną.

Podstawowe usługi assistance w ramach pomocy serwisowej to najczęściej naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie pojazdu. Jeżeli nie ma możliwości pomocy na drodze, TU zapewnia transport kierowcy i pasażerów, parking i wynajem pojazdu zastępczego. Każda z tych usług ma jednak swoje ograniczenia, opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), na które trzeba zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Co jeszcze zyskujesz z assistance? 

Inne usługi serwisowe ułatwiające podróż, występujące w rozszerzonych pakietach assistance. Są to m.in.: otwarcie pojazdu w przypadku braku kluczy, pomoc przy wymianie koła, wymiana żarówki, dostarczenie paliwa czy uruchomienie w przypadku rozładowanego akumulatora.

Co więcej, na pomoc możemy liczyć nie tylko w stosunku do samochodu. Jeżeli kierowca ulegnie wypadkowi, pasażerów odwiezie kierowca zastępczy, TU zapewni transport zwierzęcia, z którym podróżowaliśmy. Jeżeli naprawa będzie wymagać oczekiwania – polisa zorganizuje i pokryje koszty noclegu.

Sprawdź zakres ubezpieczenia w popularnych towarzystwach ubezpieczeniowych

TUUsługaZakresZakup
Assistance w ProamaAssistance Wypadkowy
pomoc informacyjna, naprawa pojazdu na miejscu wypadku, holowanie poszkodowanego i ubezpieczonegoz OC
Midi Assistance
j.w. + samochód zastępczy w przypadku kradzieży/wypadku, transport, zakwaterowanie, infolinia medyczna, otwarcie pojazdu, złomowanie, parking, pomoc w: wymianie koła, rozładowanym akumulatorem, problemem z paliwem z OC

Super Assistance
j.w. + naprawa pojazdu, holowanie, auto zastępcze, dostarczenie części, transport przyczepy, hospitalizacja dla kierowcy i pasażerów za granicą, transport do placówki medycznej, tłumaczz OC
BenefiaAssistance SOSnaprawa doraźna, holowanie, odbiór/doprowadzenie naprawionego pojazdu/dostawa części zamiennych, samochód zastępczy/zakwaterowanie/przewóz osóbz OC, dla aut nie starszych niż 15 lat

Auto Pomoc Basicholowanie po wypadku (tylko zderzenie z innym pojazdem)z OC
Auto Pomoc Standard Polskanaprawa doraźna, holowanie, pomoc w przypadku: rozładowania akumulatora, utraty/uszkodzenia kluczy służących do otwarcia i uruchomienia pojazdu, przebicia opony zatankowania niewłaściwego paliwa, parkingz OC dla aut o wartości nie przekraczającej 150 000 zł
Assistance w You Can DriveAuto Pomoc Standard Europanaprawa na miejscu zdarzenia po wypadku i awarii, holowanie, pomoc w przypadku: rozładowania akumulatora, utraty lub uszkodzenia kluczy służących do otwarcia i uruchomienia pojazdu, przebicia opony zatankowania niewłaściwego paliwa, parkingz OC dla aut o wartości nie przekraczającej 150 000 zł
Auto Pomoc Premiumzakres standard + złomowanie, pokrycie kosztów pobytu w hotelu lub transportj.w.
Samochód zastępczysamochód zastępczy w przypadku wypadku lub kradzieży przy wykupionej opcji kradzieży w ramach ubezpieczenia Mini AC lub AC na maksymalnie 3 dnij.w.
Podstawowyholowanie, transport kierowcy i pasażerów do miejsca holowania pojazdu, pomoc przy wymianie koła, parking, samochód zastępczy po wypadku do 3 dni, pomoc informacyjnaz OC
PZU AssistanceKomfortdoraźna naprawa, holowanie, parking do 3 dni, konsultacja medycznaz OC/AC
Supertransport do szpitala, samochód zastępczy, opieka nad dziećmi, dowóz paliwa, wymiana koładostępny z opcją: PZU Pomoc w Drodze Super PL

Jakie ograniczenia mogą obowiązywać w przypadku polisy?

Wszystko zależy od „szczodrości” firmy, w której wykupujesz polisę. Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia może być ograniczona jedynie do wypadków. Często jest realizowana jedynie do ograniczonej kwoty i to z wyłączeniem kosztów części zamiennych. Holowanie odbywa się do określonej odległość np. 500 km. Samochód zastępczy, podobnie jak parking, przysługuje na z góry ustaloną ilość czasu o to zależnie od przyczyny utraty – awaria, wypadek lub kradzież.

Sprawdź cenę OC/AC z Assistance

Skorzystaj z fachowej porady

Towarzystwa ubezpieczeniowe w podstawowym assistance zapewniają swoim klientom usługi informacyjne. Dotyczą one postępowania w razie zajścia zdarzenia, lokalizacji warsztatów i stacji paliw. Mogą pomóc określić natężenie ruchu czy znaleźć utrudnienia na trasie oraz w razie potrzeby przekazać wiadomość bliskiej osobie. Jak działa taka usługa assistance? Wystarczy skontaktować się z dedykowaną infolinią.

W rozszerzonych wariantach możesz również skorzystać z usług tłumacza, jeśli do zdarzenia dojdzie za granicą. Centra obsługi, w których uzyskasz niezbędne informacje, działają przeważnie 24 godziny na dobę. Powstają także aplikacje mobilne, które pozwalają na sprawne i szybkie wezwanie pomocy.

Asysta prawnika może okazać się nieoceniona, zwłaszcza jeśli dojdzie do kradzieży lub konfliktu na drodze, który zakończy się stłuczką. Ubezpieczenie assistance w wariancie, który obejmuje pomoc prawną, pozwoli na niezbędne konsultacje ze specjalistą lub ochronę prawną poza granicami Polski.

Pomoc medyczna także w drodze

Oprócz troski o organizacyjne konsekwencje awarii lub wypadku, w sytuacji zagrożenia na drodze może pojawić się troska nadrzędna – o zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. W związku z tym medyczne usługi assistance pomagają zapewnić transport poszkodowanego do szpitala, a także hospitalizację za granicą. Dodatkowo zorganizują transport oraz opiekę nad dziećmi i zwierzętami (także leczenie zwierząt domowych). W ramach ubezpieczenia zorganizujesz także wizytę domową lekarza lub opiekę pielęgniarki, dostarczenie leków czy pokryjesz koszty rehabilitacji.

porównywarka ubezpieczeń punkta - oc od 230 zł

Dla kogo jest ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie może kupić każdy kierowca. Jest dobrowolne i zależy tylko od Ciebie. Jeżeli często wyjeżdżasz albo masz awaryjny samochód, assistance szczególnie Ci się przyda. Warto o nim pomyśleć również przed dłuższą podróżą z rodziną. Usługi tego typu będą także nieocenionym wsparciem dla osób, które nie czują się mocne w technicznych zadaniach. Jeśli wolisz uniknąć zmiany opon w błocie na poboczu, postaw na dodatkowe ubezpieczenie.

Nie chcesz decydować się na roczną polisę? Sprawdź, na czym polega assistance krótkoterminowe: Assistance krótkoterminowe – kiedy się przyda?

Ubezpieczenie asistance na wyjazd, czyli nie tylko na problemy z autem

Assistance jest ubezpieczeniem komunikacyjnym, ale jego zakres obejmuje nie tylko problemy z autem. Oferta assistance jest znacznie szersza i może dotyczyć zarówno spraw związanych z samochodem, jak i ułatwień życiowych, szczególnie przydatnych za granicą. O jakie ułatwienia chodzi? Są to np. pomoc prawnika, pomoc medyczna, zorganizowanie noclegu czy kierowcy, który odwiezie Cię do domu. Assistance przyda się nie tylko kierowcom samochodów, ale także rowerów czy motocykli.

Jak wybrać ubezpieczenie assistance?

Zapytaliśmy naszego eksperta Pawła Frąckowskiego prezesa zarządu Asis Partner Sp. z o.o. o to, jakie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują najlepsze rozwiązania względem assistance. To, na co zawraca uwagę, to ograniczenia wynikające z konkretnej oferty. Aby zachować atrakcyjność propozycji, firmy ograniczają np. zakres darmowego holowania do X km. W ten sposób ograniczają także koszty związane z usługą, co pozwala na zachowanie atrakcyjnej ceny składki. Dlatego tak ważne jest, aby przemyśleć, czego oczekujemy od TU oraz polisy i przeczytać OWU, zanim podpiszemy umowę.

– W większości towarzystw zakres i dodatki w pakietach assistansowych są podobne – wszystko zależy od wariantu, który wybieramy. Według mnie (najważniejszą rzeczą), niekoniecznie rzucającą się w oczy, jest kwestia sumy ubezpieczenia obejmującej zdarzenia powstałe w wyniku awarii i wypadku oraz kradzieży pojazdu. Jeżeli assistance to nie tylko 2 zdarzenia w roku, a ilość zdarzeń ograniczona tylko sumą ubezpieczenia, która jest naprawdę duża (w sumie 50 tys. na zdarzenia związane z wypadkiem i awarią), jak w przypadku Ergo Hestia. Klient wtedy wie, że będzie mógł liczyć na swoje towarzystwo – dodaje Agnieszka Małysz, dyrektor regionalna Punkty.

Wybierz ubezpieczenie assistance krok po kroku

Assistance, przyda się każdemu, kto posiada auto, motocykl lub rower – szczególnie tym, którzy często oddalają się od miejsca zamieszkania. Każde towarzystwo ubezpieczeń oferuje co najmniej dwa warianty assistance, zróżnicowane pod względem zakresu usług. Zazwyczaj funkcjonują one jako uzupełnienia ubezpieczeń komunikacyjnych i występują razem z nimi w pakiecie, co często okazuje się opcją korzystną cenowo. Oto kilka porad, które mogą przydać się w wyborze assistance.

  • Sprawdź, jakie usługi w ramach assistance przysługują Ci przy kupnie OC lub AC. Mogą pomóc Ci w tym konsultanci Punkty. Skontaktuj się z nami: formularz kontaktowy.
  • Dowiedz się, czy świadczenia przysługują Ci tylko w razie wypadku, czy obejmują również zdarzenia związane z awarią i kradzieżą.
  • Wybierając usługi, sprawdź ograniczenia, jakie im towarzyszą: do jakiej odległości będzie holowany samochód, jaka kwota naprawy zostanie pokryta, czy pomoc obowiązuje również za granicą itd.
  • Sprawdź, od jakiej odległości od miejsca zamieszkania obowiązuje ubezpieczenie assistance.
  • Zapoznaj się z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych danego towarzystwa. Jeśli interesuje Cię szersza ochrona, zastanów się nad wykupieniem assistance w pakiecie.

Chcesz porównać oferty szybciej? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń Punkta.

Porównaj oferty Assistance za darmo!

Czy wiesz, że…
28% Polaków w ogóle nie czyta Ogólnych Warunków Ubezpieczenia? 26% pobieżnie je przegląda, a 46% deklaruje, że zapoznaje się z OWU przed zakupem ubezpieczenia

Ile kosztuje assistance?

To podstawowe pytanie, które po przeczytaniu zalet produktu zadają sobie kierowcy. Cena, tak samo jak zakres ubezpieczenia, zależy od oferty. Ubezpieczenie Assistance samochodowe jest często sprzedawane w pakiecie z OC i AC. Możesz w takim wypadku liczyć na dużą zniżkę, a nawet darmową polisę – zapytaj o to naszego konsultanta, albo zaznacz taką opcję w kalkulatorze.

Pamiętaj jednak, że zakres darmowej polisy jest bardzo okrojony i zazwyczaj warto dopłacić, żeby go poszerzyć. Assistance to jedna z tańszych polis, więc nie warto oszczędzać na tej opcji. Zwróci się nam nawet w przypadku błahej awarii opony, nie mówiąc o większych kłopotach.  

Ile kosztuje assistance? Przykładowo MTU24, które jest ofertą internetową od Ergo Hestia, assistance (holowanie) oferuje wraz z pakietem OC i NNW w cenie już od 375 zł. W UNIQA podstawowy pakiet assistance możemy kupić już od 105 zł, a samo ubezpieczenie opon od 19 zł/rok. Podobnie Assistance Generali możesz dopasować do swoich potrzeb: 3 warianty + oddzielne ubezpieczenie szyb (które będzie znacznie tańsze).

Polska, Europa, a może świat? Sprawdź, gdzie działa polisa!

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę także, czy w wybranym wariancie przysługuje Ci pomoc assistance jedynie na terenie Polski, czy także poza granicami kraju. W trudnych sytuacjach z daleka od domu wszystko wydaje się bardziej nieprzyjazne. Dlatego też podróż zagraniczna może nastręczyć nie lada problemów nieprzygotowanemu kierowcy. Komfort natychmiastowej pomocy w sytuacji awaryjnej na drodze nie przysługuje każdemu ubezpieczonemu. Przed przekroczeniem granicy, sprawdź zakres terytorialny wykupionej usługi assistance.

Z pewnością niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wsparcie w krajach Europy już w podstawowym assistance. Chociaż w większości innych za tę ochronę dopłacić. W tabeli zestawiliśmy zakresy assistance wybranych ubezpieczycieli:

TUUsługaZakres terytorialny
ProamaAssistance WypadkowyPolska
Midi AssistancePolska
Super AssistancePolska + Europa
BenefiaAssistance SOSPolska + Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Ceuta, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, europejska część Turcji, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy
Auto Pomoc BasicPolska
Auto Pomoc Standard PolskaPolska
You Can DriveAuto Pomoc Standard EuropaPolska + Europa
Auto Pomoc PremiumPolska + Europa z wyłączeniem Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy
Samochód zastępczyPolska + Europa z wyłączeniem Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy
PZUPZU Pomoc w Drodze Super PLPolska
PZU Pomoc w Drodze Super PL + EU Polska + Europa (z wyłączeniem Mołdawii i Rosji), Algieria, Maroko, Izrael, Tunezja 

Uwaga! Limity odległości holowania lub kosztów naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia za granicą mogą różnić się od tych, które obowiązują na terytorium Polski.

Assistance w liczbach

Zarówno Mondial Assistance, jak i Europ Assistance odnotowały w wynikach przeprowadzonych badań konsumenckich wzrost popularności usług assistance wśród Polaków. X Ogólnopolskie Badanie Assistance Europ Assistance Polska wykazało, że w 2021 roku aż 43% rodaków cieszyło się ochroną zapewnianą przez ubezpieczenie assistance. Z czego 91% to szczęśliwi posiadacze polisy na samochód. To aż o 50% więcej osób niż 10 lat temu! Sięgamy po wsparcie także w domowych sprawunkach (23%), medycznych (19%) oraz po assistance w podróży (12%).

– Polacy bardzo lubią produkty assistance, bo to jedyna kategoria produktów ubezpieczeniowych, która wspiera ich w codziennych drobniejszych problemach, a nie jedynie wówczas, gdy wydarzy się coś naprawdę przykrego, jak śmierć, ciężka choroba czy wypadek samochodowy – podkreśla ­Małgorzata Adamczyk, członkini zarządu Punkta.pl

Słowa ekspertki Małgorzaty Adamczyk podkreślają wyniki badania. Ubezpieczenie Assistance uzyskało w badaniu nieosiągalny dla innych rodzajów polis poziom 95% zadowolonych klientów!

Uwaga! W najskromniejszych wariantach assistance (mini, basic, podstawowym) pomoc zazwyczaj świadczona jest jedynie w przypadku kolizji. Aby zapewnić sobie pomoc również w sytuacji, gdy Twój samochód odmówi posłuszeństwa na drodze, powinieneś zainteresować się bogatszą wersją assistance.

Assistance – jak uzyskać pomoc na drodze?

Jeśli masz ubezpieczenie assistance, możesz bardzo łatwo uzyskać pomoc – wystarczy, że zadzwonisz na infolinię ubezpieczyciela. Usługi dostępne są całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że podasz pracownikom TU, co się stało oraz najważniejsze informacje. Są to numer rejestracyjny, Twoje dane, numer telefonu i miejsce, w którym się znajdujesz. W zamian otrzymasz odpowiednią do sytuacji pomoc – holowanie, dowóz paliwa, organizację noclegu itp.

Assistance jest po to, aby korzystać z niego od razu w chwili kolizji, awarii czy innego problemu na drodze. Pamiętaj, że jeśli chcesz skorzystać z tego ubezpieczenia, musisz wszystkie czynności wykonywać w porozumieniu z konsultantami.

Na zgłoszenie problemu możesz mieć krótki, ściśle określony w OWU czas. Terminy w umowach assistance są jeszcze krótsze, niż te w polisach AC. Na przykład PZU daje ubezpieczonemu 3 dni na zgłoszenie zdarzenia, Gothaer 48 godzin, a Generali tylko 12 godzin.

Uważaj na limity!

Podpisując umowę, zwróć uwagę na limity określone przez ubezpieczyciela. Może się okazać, że są bardzo niskie i za każdą dodatkową usługę będziesz musiał dopłacać. Na przykład towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia Ci holowanie auta, ale tylko do 50 km.

Zwróć też uwagę na wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej, to kluczowe zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia.  Nie bój się negocjować! Porównuj oferty. Upewnij się, że polisa naprawdę gwarantuje Ci niezbędną pomoc.

Porównaj ubezpieczenia assistance samochodu

Znalezienie na własną rękę odpowiedniej polisy bywa trudne, szczególnie dla osób, które nie interesują się tematyką ubezpieczeń. Niewielkie niuanse często przesądzają o atrakcyjności oferty.

Nasi klienci wedle potrzeb wybierają liczbę kilometrów holowania i zapotrzebowania na pojazd zastępczy. Ograniczeniem staje się wiek pojazdu i wtedy z inicjatywą wychodzą takie rozwiązania jak: Fitpolisa. Posiada m.in. ofertę assistance dla starszych pojazdów. Warto również wspomnieć o potrzebach osób posiadających pojazdy ciężarowe do 3,5 t. Tutaj dużym słowem uznania można obdarzyć Benefię, która proponuje pojazdy zastępcze tej samej klasy nawet do 14 dni. To z pewnością ogromna pomoc dla przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zastoje w realizacji zamówień – zauważa Agnieszka Małysz. 

Chcesz mieć pewność, że dobrze zainwestujesz swoje pieniądze w przydatny produkt? Skorzystaj ze wsparcia porównywarki ubezpieczeń Punkta! W kilka minut otrzymasz oferty od kilkunastu ubezpieczycieli wraz z pełnym opisem ich produktów. Wolisz porozmawiać z drugą osobą? Zadzwoń do nas, a nasz konsultant doradzi odpowiednie usługi assistance.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Masz pytanie? Sprawdź odpowiedź!

Co to jest assistance pojazdu?
Co obejmuje ubezpieczenie assistance?
Co daje assistance?
Jaka jest różnica pomiędzy podstawowym assistance a rozszerzonym?
Czy można dokupić Assistance do OC?
Jak sprawdzić, czy mam assistance?
Czym różni się AC od ubezpieczenia assistance?
Ile razy można skorzystać z assistance?
Gdzie można wykupić samo assistance?
Czy mogę kupić assistance tylko na podróż?
Ile kosztuje ubezpieczenie assistance?

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc techniczną w razie problemów z autem na drodze.
  2. Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym i niezbyt kosztownym. W pakiecie z OC i AC możesz je dostać nawet za darmo (w opcji podstawowej).
  3. Ubezpieczenie może obejmować: udzielenie informacji, podstawienie auta zastępczego, zapewnienie noclegu, przetransportowanie pasażerów, holowanie auta, pomoc w naprawie (zreperowanie samochodu lub dostarczenie potrzebnych części), dostarczenie benzyny,
  4. Cena i zakres polisy zależy od oferty wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.
  5. Przy podpisywaniu umowy zwróć uwagę na limity określone przez ubezpieczyciela.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.10.08  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
2024.12.02  •  Samochód
Najtańsze OC w grudniu 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2024.08.13  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – Ile zapłacisz po lipcowych podwyżkach?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.11.25  •  Zdrowie
Jak uzyskać odszkodowanie za nowotwór złośliwy?

W obliczu diagnozy nowotworu złośliwego, pacjenci często stają przed trudnymi wyborami. Oprócz walki z chorobą mają również prawo do uzyskania odszkodowania oraz korzystania z usług zdrowotnych. Jak uzyskać odszkodowanie w przypadku nowotworu złośliwego? Jakie prawa przysługują pacjentom oraz jakie są obowiązujące procedury?

Czytaj więcej
2024.11.25  •  Zdrowie
Jak uzyskać odszkodowanie za pobyt w szpitalu?

W sytuacji, gdy hospitalizacja jest konieczna, warto wiedzieć, z jakich możliwości rekompensaty za ten czas można skorzystać, jeśli mamy odpowiednią polisę. Odszkodowanie za pobyt w szpitalu pomoże zmniejszyć straty finansowe związane z utratą dochodów i kosztami leczenia. W tym artykule omówimy, jak uzyskać takie odszkodowanie, jakie są wymagania oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy.

Czytaj więcej
2024.11.12  •  Samochód
Zakaz zatrzymywania i postoju – kiedy grozi mandat? Najnowsze przepisy

Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2024.12.02  •  Samochód
Najtańsze OC w grudniu 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.10.27
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu anglika w Polsce

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Czytaj więcej
2024.09.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej