Akademia ubezpieczeń Punkta na FinBlog 2015. Relacja z konferencji blogerów finansowych

Aktualizacja:
FinBlog 2015

Do tego, że warto oszczędzać, żyć bez długów, porównywać oferty i czytać umowy, przekonywali prelegenci na pierwszej konferencji blogerów finansowych FinBlog 2015. Na spotkaniu z najważniejszymi postaciami finansowej blogosfery była również Akademia ubezpieczeń mfind.

FinBlog 2015 czyli konferencja najlepszych blogerów finansowych w Polsce

Konferencja FinBlog 2015 została zorganizowana z inicjatywy znanych blogerów finansowych – Michała Szafrańskiego z JakOszczedzacPieniadze.pl, Zbyszka Papińskiego prowadzącego App Funds oraz Marcina Iwucia znanego z bloga „Finanse bardzo osobiste”, a także “Prostego Rachunku” w TVN. Oprócz pomysłodawców spotkania, wystąpili również dziennikarz “Gazety Wyborczej” Maciej Samcik, prowadzący blog “Subiektywnie o finansach”, a także Michał Pałka z LiveSmarter.pl. Konferencję poprawadził znany z bloga “DNA Rynków” Paweł Cymcyk.

Warto świadomie dbać o swoje finanse

Konferencja była skierowana przede wszystkim do czytelników oraz twórców blogów finansowych, czyli osób, które świadomie dbają o swoje finanse, chcą oszczędzać i skutecznie inwestować pieniądze. Temat ten jest nam szczególnie bliski – w końcu Punkta na co dzień stara się rozwiązywać ubezpieczeniowe problemy Polaków, zachęcać do porównywania ofert ubezpieczycieli i oszczędzania na polisach.

Jak nie dać się oszukać i „zarabiać” na bankach?

FinBlog 2015 był podzielony na pięć prelekcji poszczególnych blogerów oraz panel dyskusyjny. Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Michała Pałki z LiveSmarter.pl, który starał się udowodnić, że w ciągu roku można “za darmo” zarobić nawet kilka tysięcy złotych na promocjach bankowych. Wystarczy tylko świadomie wybrać swój bank i uważnie przeczytać warunki promocji. Wystąpienie przyniosło mnóstwo praktycznych wskazówek przede wszystkim dla osób, które na co dzień płacą kartą za zakupy spożywcze czy paliwo. W pierwszej części konferencji wystąpił również Maciej Samcik, który podpowiadał w jaki sposób nie dać się oszukać wielkim firmom finansowym oraz jak negocjować ugodę. Znany dziennikarz “Gazety Wyborczej” zwrócił m.in. uwagę na to, że często w sporach z instytucjami finansowymi bardzo skuteczna okazuje się pomoc blogera.

Jak żyć… bez długów?

Jako trzeci prelegent wystąpił Zbyszek Papiński z App Funds, który skupił się na temacie inwestowania i związanych z nim emocji. Zapytany o to, które z jego inwestycji były najgorsze, stwierdził, że właśnie te nieprzemyślane, przeprowadzane pod wpływem impulsu. Papiński przekonywał, że zaczynając przygodę z inwestowaniem, warto “przetestować” się na małych sumach, aby sprawdzić, jak reagujemy na “wzloty” i “upadki”. Zdecydowanie wydarzeniem popołudnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego było wystąpienie Marcina Iwucia z “Finansów bardzo osobistych”. Znany bloger porwał nas swoim wykładem, w niezwykle emocjonujący sposób łącząc porady finansowe i… życiowe. Iwuć przede wszystkim starał się przekonać słuchaczy, że nie ma nic przyjemniejszego niż spłacony kredyt hipoteczny i zerwanie się z pętli długów. Według niego nie warto żyć dla spłacania tego typu zobowiązań.

Chcesz mieć wysoką emeryturę? Oszczędzaj!

Jako ostatni na FinBlog 2015 wystąpił znany z bloga JakOszczedzacPieniadze.pl Michał Szafrański. Współorganizator konferencji skupił się przede wszystkim na temacie oszczędzania w dłuższej perspektywie czasowej, czyli zapewnienia sobie godziwej emerytury. Szafrański przekonywał, że nie warto wierzyć w ZUS i polegać na państwowych pieniądzach, lecz wziąć los w swoje ręce. Im wcześniej, tym lepiej.

FinBlog 2015 to dopiero początek

Wielką zaletą konferencji był bezpośredni kontakt z blogerami. Nie ograniczyli się oni jedynie do odpowiadania na pytania w panelu dyskusyjnym, lecz w każdej przerwie dyskutowali ze swoimi czytelnikami, podpisywali książki czy też “strzelali” pamiątkowe selfie. Cały FinBlog 2015 był transmitowany na żywo za pośrednictwem Periscope. Wkrótce pojawi się również film ze spotkania.

Konferencje blogerów finansowych to znakomita okazja, aby nie tylko poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny oszczędzania i inwestowania pieniędzy, ale również szansa na osobiste poznanie najważniejszych ekspertów blogosfery. Po raz kolejny otrzymaliśmy potwierdzenie, że warto świadomie dbać o swoje finanse. I to przesłanie w 100% popieramy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w 2016 roku!

FinBlog 2015

FinBlog 2015

Konferencja Blogerów Finansowych
24 września, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Prelekcje:

Michał Pałka: Jak zarabiać na promocjach bankowych 6000 złotych rocznie?
Maciej Samcik: Czy blogerzy mogą zastąpić dziennikarzy?
Zbyszek Papiński: Jak oszczędzać i inwestować, aby nie zwariować
Marcin Iwuć: Jak zadbać o własne finanse nie komplikując swojego życia?
Michał Szafrański: Inwestowanie w siebie i własny biznes, jako droga do szybszej emerytury

 

 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej