Twoje dziecko kocha dmuchane zamki? Ty dmuchaj na zimne!

Aktualizacja:
Twoje dziecko kocha dmuchane zamki? Ty dmuchaj na zimne!

Znamy dmuchane zamki z nadmorskich miasteczek i sezonowych lunaparków. W Stanach Zjednoczonych są one także hitem przyjęć dla dzieci organizowanych przez troskliwe mamy w ogródkach podmiejskich domków jednorodzinnych.

W świetle ostatnich statystyk, według których na skutek zabawy w pozornie niewinnym nadmuchiwanym domku, w ciągu roku ucierpiało 11000 dzieci w wieku od 6 do 12 lat, może lepiej zatrudnić klauna?

Najczęstsze niemiłe skutki beztroskiej zabawy to skręcone kostki, połamane kości i urazy głowy. Adwokat Cory Baird chociaż sam nigdy nie skakał po sprężystej podłodze gumowej konstrukcji, reprezentował interesy kobiety, która złamała nogę w sześciu miejscach, próbując wyciągnąć z dmuchanej pułapki swojego rozbawionego berbecia.  Pechowa klientka otrzymała wysokie odszkodowanie z OC właściciela posesji, na której odbywała się zabawa oraz od firmy zajmującej się wynajmem nadmuchiwanych konstrukcji.

Niestety niewiele firm świadczących takie usługi zapewnia jednocześnie ubezpieczenie od nieszczęśliwego wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie otaczają opieką amatorów wyskokowych zabaw dla dzieci, a weekendowy biznes dmuchanych zamków trudno uregulować, bo, podobnie jak sama zabawka, pojawiają się i znikają w krótkim czasie. Dlatego beztroska zabawa zamiast stać się hitem osiedla, okazuje się źródłem wypadków i problematycznych roszczeń ubezpieczeniowych.

Wszystkie tak zwane soccer mom – matki zaangażowane w pozaszkolne zajęcia swoich dzieci, przesadnie dbające o stosunki sąsiedzkie, powinny zastanowić się nad innym rodzajem urodzinowej rozrywki dla swoich pociech. Klaun? Superman? A może magik?

Źródło: http://www.businessweek.com/

Foto: Party Time Events, [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
1 Comment
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
liliana gomowska
liliana gomowska
4 lat temu

zamki dmuchane to idealna rozrywka dla dzieci

*reklama*