Kobiety i mężczyźni za kółkiem w USA

Aktualizacja:
Kobiety i mężczyźni za kółkiem w USA

Odwieczna wojna płci toczy się nie tylko w Polsce. Akademia mfind próbowała ustalić kto jeździ lepiej – kobiety czy mężczyźni. To samo pytanie zadał sobie portal informacyjny Bloomberg Businessweek. Czy kobiety w Stanach Zjednoczonych także jeżdżą bezpieczniej niż mężczyźni? Kto jest mistrzem kierownicy, a kto piratem amerykańskich szos? Czy wyniki, które uzyskał Bloomberg pozwalają obalić międzynarodowe stereotypy?

W tym samym czasie, w którym konflikt płci za kółkiem pomału przestaje dzielić opinię publiczną, ubezpieczyciele z USA ciągle ustalają niższe składki OC dla kobiet. 25-letni mężczyzna z Kalifornii z historią bezszkodowej jazdy płaci 178$ rocznie więcej niż kobieta spełniająca te same kryteria. Różnica zmienia się z wiekiem kierowców, ale facet w aucie pozostaje poszkodowany. W Europie takie różnicowanie składek w zależności od płci jest zakazane. A żeby raz na zawsze rozstrzygnąć problem również w USA, Bloomberg wychodzi naprzeciw idei równouprawnienia i ogłasza: zarówno kobiety jak i mężczyźni są beznadziejnymi kierowcami, ale w różnych aspektach.  Panie powodują więcej drobnych wypadków, w których cierpi jedynie auto, a których przyczyną jest najczęściej wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Panowie natomiast są głównymi sprawcami poważnych wypadków. W 2012 roku 71% ofiar śmiertelnych stanowili mężczyźni kierujący pojazdem. Częściej można ich także przyłapać na przekraczaniu prędkości i jeździe pod wpływem używek.

Czytaj także: Kobiety za kierownicą – 5 faktów o Polkach za kółkiem

Gender na brytyjskich drogach – różowe pasy dla kobiet za kółkiem

Stąd właśnie biorą się uprzedzenia ubezpieczycieli. I kobiety i mężczyźni za kółkiem stanowią zagrożenie, ale konsekwencje stłuczek powodowanych przez płeć piękną kosztują mniej. Sytuacja może się jednak zmieniać wraz z postępem technologii, ponieważ odnotowano, że nastoletnie dziewczęta dwa razy częściej przyłapywane są na bardzo brzydkim zwyczaju używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

Czytaj także: Finanse pod pantoflem – Citi Handlowy zagląda Polakom do portfeli, ogląda budżet domowy i sprawdza kto nim zarządza

Auto dla singla: marka samochodu a atrakcyjność płci przeciwnej

Źródło: http://www.businessweek.com/

Foto: State Farm [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej