„Dzień dobry, poproszę dzisiejszą gazetę, paczkę gum do żucia, zapałki i OC auta” – już niedługo ta nietypowa lista zakupów będzie coraz częściej gościć na ustach klientów kiosków Ruchu. Od września wystarczy pokazać dowód rejestracyjny auta, żeby otrzymać ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego towarzystwa ubezpieczeń Benefia, a następnie zawrzeć umowę.
Skoro można już kupić polisę u listonosza, czemu nie w wybranym kiosku lub saloniku prasowym?
Dariusz Stolarczyk, wiceprezes Ruchu, oświadczył, że wybrana grupa agentów została już przeszkolona i zyskała zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na sprzedaż polis komunikacyjnych OC . Ponadto zauważa, że punkty należące do sieci są nie tylko miejscem, gdzie można kupić drobne produkty codziennego użytku, ale także zapłacić rachunki, nadać paczkę, a od teraz także podpisać umowę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, co czyni z nich małe centra usługowe.
Zakup polisy w kiosku Ruchu jest możliwy dzięki metodzie skanowania kodów QR, znajdujących się w dowodach rejestracyjnych i nowatorskim rozwiązaniom informatycznym Benefii.
Polisa OC auta do kupienia w kiosku – świat zdziwaczał, czy otworzył przed konsumentami nowe spektrum możliwości?
Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Firmie ubezpieczeniowej nie wystarczy otwarcie kolejnego oddziału, bo do takiego klient musi przyjść samodzielnie. Dlatego ubezpieczyciele swoje produkty próbują sprzedać tam, gdzie na pierwszy rzut oka są niewidoczne – w bankach, a nawet w sklepach z elektroniką czy kioskach. Ekspert porównywarki mfind postanowił przyjrzeć się nietypowym miejscom, w których ubezpieczyciele próbują pomnożyć zyski.

Złożyłeś wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego i zastanawiasz się, czy dokument jest już gotowy do odbioru? Podpowiadamy, w jaki sposób najwygodniej i najszybciej zweryfikować, czy możemy już udać się do wydziału komunikacji po gotowy dowód rejestracyjny. Sprawdzamy też, ile standardowo czeka się na wydanie dokumentu.

W naszym cyklu porad dla kierowców pisaliśmy na temat tego, za co można stracić dowód rejestracyjny oraz co zrobić, gdy w dokumencie brakuje miejsca na pieczątki wstawiane po wykonaniu badania technicznego. W tym artykule zabraliśmy wszystkie informacje o kodach w dokumencie. Nie zastawiaj się, jak oznaczony jest rodzaj paliwa w dowodzie rejestracyjnym – po prostu sprawdź!

Każdego roku przychodzi właśnie ten dzień, w którym właściciel pojazdu, jeśli nadal chce go używać, musi opłacić kolejną składkę OC. Brak ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej to ogromne ryzyko i poważne konsekwencje dla kierowcy. Podstawowym dokumentem potrzebnym przy kupnie polisy jest dowód rejestracyjny. Czy można wykupić OC bez dowodu rejestracyjnego pojazdu?

Zdarzają się sytuacje, gdy zamiast bezterminowego dowodu rejestracyjnego, otrzymujemy na ustawowe 30 dni tymczasowy czyli tzw. miękki dowód rejestracyjny. Co jednak wtedy, gdy musimy akurat w tym czasie opłacić ubezpieczenie OC naszego samochodu? Sprawdzamy jak wygląda ubezpieczenie OC na miękki dowód - kiedy można, procedury itp.
Najchętniej czytane

O tym, ile kosztują tablice rejestracyjne oraz, że rejestracja to unikatowy numer identyfikacyjny pojazdu pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach. W tym materiale wyjaśniamy, jakie województwo i powiat oznacza konkretna rejestracja, np. rejestracja zaczynająca się od liter DW, SK, czy też KN.

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz