Powiększamy zespół Punkta o specjalistów z Ukrainy, którzy wraz z naszymi agentami codziennie sprawdzają dla Państwa najnowsze zmiany w prawie, wyszukują najlepsze oferty i udzielają wsparcia informacyjnego w kwestiach ubezpieczeniowych.
Powiększamy zespół Punkta o specjalistów z Ukrainy, którzy wraz z naszymi agentami codziennie sprawdzają dla Państwa najnowsze zmiany w prawie, wyszukują najlepsze oferty i udzielają wsparcia informacyjnego w kwestiach ubezpieczeniowych. Stworzyliśmy grupę na Facebooku, aby obywatele Ukrainy w Polsce mogli znaleźć zweryfikowane informacje na temat ubezpieczeń samochodowych, zdrowotnych i mieszkaniowych. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, w tym:
- jakie ubezpieczenia są obowiązkowe, a które dobrowolne?
- sprzedałeś lub kupiłeś samochód? Sprawdź, co się stanie z ubezpieczeniem OC i CASCO!
- jak zapewnić rodzinie ubezpieczenie zdrowotne?
- co zrobić, gdy nie masz Zielonej Karty?
Każdego dnia poszerzamy naszą bazę wiedzy na temat ubezpieczeń w języku ukraińskim.Dołącz do naszej grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/501957038089824
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły

Wielu uchodźców z Ukrainy wjeżdża do Polski samochodem. Tymczasem, aby poruszać się po polskich drogach, wymagane jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Jakie jeszcze przepisy obowiązują obywateli Ukrainy, którzy szukają schronienia w naszym kraju?

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę w naszym kraju obserwuje się duży napływ uchodźców. O czym powinni pamiętać obywatele ukraińscy, którzy deklarują chęć pozostania na terenie Polski? Jakie ubezpieczenia muszą wykupić?

Szacuje się, że liczba osób z Ukrainy podejmujących zajęcia zarobkowe w Polsce przekroczyła już znacznie poziom miliona pracowników. Stąd zapewne wzrost zainteresowania zarówno po stronie ukraińskich imigrantów, jak i zatrudniających ich pracodawców, zasadami dotyczącymi zatrudnienia i ubezpieczenia, w tym zdrowotnego.

W mfind jesteśmy wierni przekonaniu, że nikt nie powinien przepłacać za ubezpieczenie. Teraz, kiedy wiele osób i firm staje w obliczu trudności finansowych wywołanych kryzysem, przekonanie to zyskuje jeszcze mocniejszy wymiar.

Już w 2023 r. pojawią się zmiany dotyczące ubezpieczenia samochodu za granicą, a konkretniej – zielonej karty OC. Jak donosi Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w ostatnich miesiącach zostały wypowiedziane umowy z biurami ze strony rosyjskiej i białoruskiej. Co to oznacza w praktyce? Czy wjeżdżając do tych dwóch krajów, możemy liczyć na ochronę pod kątem ubezpieczenia swojego samochodu? Co dalej z Zielony
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz