Wakacje z PZU: bezpłatne ubezpieczenie dla dzieci. Jak to działa?

Aktualizacja:
pzu ubezpieczenie dla dzieci

Tylko do 21 czerwca możesz ubezpieczyć swoje dziecko na całe wakacje zupełnie za darmo! Taką ofertę przygotowało PZU. Co warto o niej wiedzieć? Czy są tu jakieś haczyki? Na czym polega akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.”? Sprawdź!

Jeśli jesteś rodzicem, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że podczas wakacji Twoje dziecko jest bardziej narażone na niebezpieczeństwa niż w innych porach roku. Wolność, swawole, długie godziny spędzone poza domem, dużo ruchu i sportów – tak w większości przypadków wyglądają wakacje dziecka. PZU proponuje ochronę ubezpieczeniową właśnie dla dzieci, i to całkowicie za darmo! Na czym polega?

Wakacje z PZU – darmowe ubezpieczenie PZU – co to takiego?

Organizatorem akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.” jest PZU Pomoc. Przedsięwzięcie skierowane jest do rodziców, którzy chcą całkowicie za darmo ubezpieczyć swoje dzieci na czas wakacji szkolnych. Nie ma tutaj żadnych pułapek – przystępując do ochrony ubezpieczeniowej, otrzymasz w zamian bezpłatną polisę NNW dla swojej pociechy. Co więcej, jeśli jesteś studentem, to również możesz skorzystać z tej akcji, nie płacąc przy tym ani złotówki.

Wakacje z PZU – Bezpłatne ubezpieczenie dla dziecka: kto może skorzystać?

Możesz skorzystać z darmowej polisy PZU NNW dla dziecka, jeśli jesteś:

 • rodzicem lub opiekunem prawnym uczącego się dziecka, które ma nie więcej niż 18 lat,
 • studentem lub uczniem w wieku od 18 do 25 lat.

Co obejmuje ochrona w ramach „Wakacje z PZU” ?

Bezpłatna polisa PZU NNW dla dziecka działa zarówno w kraju, jak i za granicą i obejmuje takie sytuacje, jak np. złamania kości lub zwichnięcie stawów, oparzenie, pogryzienie, pokąsanie, ukąszenie, porażenie prądem, wstrząśnienie mózgu, zatrucie substancją, gazem lub produktem chemicznym.

Otrzymasz odszkodowanie w przypadku trwałego uszkodzenia ciała, a także zwrot kosztów leczenia chirurgicznego, założenia gipsu czy badania RTG. Maksymalna suma świadczenia wynosi 10 000 zł dla świadczeń podstawowych oraz 1 000 zł dla dodatkowych. Na pomoc PZU możesz liczyć również w sytuacji nieszczęśliwych wypadków na terenie Polski. Ubezpieczyciel zapewni wówczas pomoc medyczną, transport medyczny, dostawę leków, wizytę lekarską czy pomoc rehabilitacyjną.

Jak przystąpić do darmowego ubezpieczenia dzieci PZU?

Do bezpłatnego ubezpieczenia dla dzieci możesz przystąpić na kilka sposobów. Oto one:

 1.  Odwiedź jednego z agentów PZU.
 2. Udaj się do wybranego oddziału PZU.
 3. Zadzwoń na infolinię PZU pod numer 801 102 102.
 4. Kup darmowe ubezpieczenie online, za pośrednictwem specjalnego formularza.
  Uzupełnij takie dane, jak: imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu i adres e-mail rodzica lub pełnoletniego ucznia/ studenta oraz podaj liczbę dzieci, które chcesz objąć ochroną ubezpieczeniową. Dodatkowo musisz wyrazić zgody marketingowych, a tych jest sporo. Musisz zgodzić się na otrzymywanie informacji marketingowych drogą e-mailową, SMS-ową oraz telefoniczną aż od 10 podmiotów!
Do akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.” możesz przystąpić maksymalnie do 21 czerwca 2019 roku!

Co zamiast darmowego ubezpieczenia dziecka od PZU?

Jeśli darmowa polisa Cię nie przekonuje, to na rynku jest wiele innych możliwych opcji. W zależności od tego, gdzie planujesz spędzić wakacje wraz ze swoimi pociechami, wybierz odpowiednie ubezpieczenie. Przede wszystkim zwróć uwagę na OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, w których znajdziesz wszelkie wykluczenia, maksymalne wysokości odszkodowania i wszelkie sytuacje objęte ochroną ubezpieczeniową. Składki ubezpieczenia NNW są naprawdę niskie i wynoszą od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Nie jest to więc duży wydatek, dlatego wówczas warto kierować się parametrami polisy, a nie jej ceną.

Podsumowując, produkt PZU to świetny prezent dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się wykupić swoim pociechom szkolnego NNW. To również doskonała akcja, uświadamiająca, że należy objąć ochroną ubezpieczeniową dzieci – zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy to narażone są na większą liczbę wypadków. Minusem jest konieczność wyrażenia długiej listy zgód marketingowych w zamian za otrzymanie darmowego produktu. Najwięcej obaw może wzbudzić konieczność wyrażenia zgody na komunikację marketingową od wszystkich dziesięciu spółek należących do Grupy PZU.

Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, to jak najbardziej zdecyduj się na bezpłatne ubezpieczenie dla dzieci w ramach aktualnej oferty PZU!

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne dziecka? 5 najczęstszych mitów o polisie

Podsumowanie

 1. PZU przygotowało akcję „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.”
 2. W ramach akcji uzyskasz darmowe ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka.
 3. Możesz wnioskować, jeśli jesteś rodzicem dziecka uczącego się (do ukończenia 18. lat) lub studentem w wieku maks. 26 lat.
 4. W ramach bezpłatnej polisy otrzymasz ochronę ubezpieczeniową na cały okres wakacji szkolnych.
 5. Do akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.” możesz przystąpić maksymalnie do 21 czerwca 2019 roku.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej